Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.09.2012, 11:30   #191
braindamage
 
Avatar braindamage
 
Zarejestrowany: 05.11.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 1,348
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

we wszystkich niestety, gdybym miala tak tylko w jednym, to w sumie nie byloby problemu.
no ale trudno, moze cos wymysle jeszcze
braindamage jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.07.2013, 21:26   #192
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Komunikat "Aplikacja..." wywala mi ostatnio co 20-30 minut gry, mam już tego serdecznie dosyć. Dodatków mam sporo, ale tego jeszcze nie było. Gra wiesza się w najmniej spodziewanych momentach, może się przyciąć np. gdy śnieg spadnie albo sim przyjechał z pracy i mam miliard komunikatów o jego sukcesach na tle zawodowym i zdobytych przyjaciołach i NIC się nie dzieje, a potem np. gra chodzi gładko i nagle ni z tego ni z owego "dryng!", wkurzający dźwięk z Win7 i "Działanie programu zostało zakłócone". Dawno temu, jeszcze na XP, gra potrafiła zawiesić się na kilka minut, a potem się odmulała i można było grać. Mam wrażenie, że z którymś dodatkiem doszedł patch albo nie wiem co, który woli sam od razu grę wyłączyć gdy tylko coś się zaczyna dziać zamiast pozwolić jej zmulić na chwilę. Da się coś z tym zrobić? Powywalałam część dodatków, zaczęłam masowe czystki i umieram wszystkie rodziny którymi nie gram od ponad dwóch miesięcy i już nie mam pomysłu co dalej.
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.07.2013, 12:29   #193
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Próbowałaś grać w trybie okienkowym?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.07.2013, 13:43   #194
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Wygląda tak http://minus.com/lqjPCPEdIdPFB :/

Edit: Dopisałam rozdzielczość mojego ekranu, czyli " -w -r1920x1080" i teraz okienko jest mniejsze od tego z Warsztatu...

Edit2: Wróciłam do zwykłego trybu gry, ale tym razem pograłam w nowym, stworzonym przeze mnie otoczeniu gdzie są ze 3 rodzinki i tylko jedno dodatkowe otoczenie (wakacyjne). Gra hula jak złoto, kilka godzin bez komunikatu. Z tego wniosek, że moje Miłowo jest koszmarnie przeładowane i dlatego tak muli
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.

Ostatnio edytowane przez LovettBon : 30.07.2013 - 11:47
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2013, 12:15   #195
eheem69
 
Avatar eheem69
 
Zarejestrowany: 20.11.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam nadzieję że mi pomożecie
Otóż, ukochany komunikat nie daje mi ''żyć'' pojawia się np kiedy tworzę sima, chcę zmienić mu fryzure na rudy kolor, bądź przesunąć strzałke aby załadowały się kolejne fryzury. Ściagnełam CloneSpy usunełam wszelkie duplikaty,Cleanerem również wyczściłam gre, zrobiłam reinstalke.. nie mam żadnych wadliwych dodatków. Bardzo prosiła bym o pomoc
eheem69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2013, 12:18   #196
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Wadliwe meshe albo po prostu komputer tymczasowo nie radzi sobie z ładowaniem niektórych rzeczy (jest zbyt obciążony).
W tym drugim przypadku "aplikacja..." to dla mnie normalka
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2013, 12:23   #197
eheem69
 
Avatar eheem69
 
Zarejestrowany: 20.11.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Komputer oczyszczony i wcześniej sobie dawał radę, miałam długą przerwe w simsach i teraz kiedy chcę wrócić do gry to mam taki problem
eheem69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.12.2013, 10:40   #198
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Dawno nie grałam w Simy. Wczoraj postanowiłam trochę się pobawić w architekta. Wszystko działa ok, ale gdy wchodzę w zakładkę 'dekoracje' i te 'inne' czy coś (ta ikonka podkategorii obok widoku wszystkiego z kategorii), to jak przejdę suwakiem kilka kart, to na jednej gra się zacina. Grę muszę gasić przez Alt+Crtl+Delete - zakończ proces.

Spowodowane jest to na pewno przez dodatki z internetu*. Jak mam sprawdzić, np. w SimPe lub CleanInstallatorze, które dodatki są wadliwe?



* aby gra działała szybciej, wcześniej wyłączyłam zbędne procesory (np. gadu) i zostawiłam tylko Winampa. Od razu zaznaczam, że zawsze gram z Winampem i nigdy nic się przez to nie działo. Błąd wyskakuje tylko w wyznaczonym miejscu.

Ostatnio edytowane przez revallsay : 15.12.2013 - 10:42
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.12.2013, 12:07   #199
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Gdyby to było takie proste, to nie byłoby połowy problemów z aplikacją Ja od kilku miesięcy użeram się z jakimś dodatkiem, który wali mi grę, a nie mogę się zebrać, aby go odszukać, bo za dużo tego wszystkiego mam i przeraża mnie, jak dużo czasu muszę nad tym spędzić.

Ale do rzeczy - Clean Installer coś tam na czerwono zaznacza, ale z mojego doświadczenia, są to jedynie dodatki wpływające na działanie gry, czyli mody, hacki. Jeśli świadomie nic takiego nie instalowałaś, powyłączaj to (prawy przycisk na dodatku -> disable package). Te pliki zmienią rozszerzenie na .off i możesz je spokojnie powywalać z Downloads. Na różowo zaznaczają się duplikaty. Na jakiś kolor zaznaczają się też np. niedokończone ubrania z Warsztatu (miałam kilka takich rzeczy, zawsze to wywalam). Ale czy Clean wyłapuje typowo błędne dodatki? Raczej nie. Ja w każdym razie nigdy się z taką właściwością nie spotkałam, a i na innych stronach też o tym nie pisali

Jedynym sprawdzonym sposobem jest po prostu podzielenie folderu Downloads na połowy. Jedną z tych połówek wrzucasz do gry i odpalasz. Sprawdzasz, czy gra działa bez błędu. Jeśli tak, wyłączasz grę, "odkładasz" ten folder na bok i wrzucasz drugą połowę. Jeśli znajdzie błąd, dzielisz tę połowę na kolejne 2 połowy i robisz podobnie, jak wcześniej. Do momentu, aż wyselekcjonujesz wadliwy dodatek. Męczące, nużące, czasochłonne, ale chyba najskuteczniejsze. Nikt w każdym razie szybszego sposobu nie wymyślił
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.12.2013, 14:29   #200
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Spróbuję z tym dzieleniem. Mam tylko 2GB dodatków, więc szybko pójdzie. Jetsem prawie pewna, że to jakieś rzeczy dekoracyjne, ewentualnie z wyposażenia sypialni czy salonu.
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023