Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.08.2010, 19:19   #1
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Brak głównego panelu

Witam. Kilka dni temu chciałam jak zwykle pograć w swojej głównej rodzince, jednak gdy już mi się załadowała nie było panelu. Chodzi mi o ten dolny panel, czyli czas, osoby w rodzinie, obrazek sima, nastrójniki, kontakty, wyposażenie, pragnienia, itp. Również osoby w rodzinie nie miałam wybranej, to znaczy nie mogłam na nic klikać. Kliknęłam więc prawym przyciskiem na mojej simce i oki, mogłam klikać na wszystko. Jednak zauważyłam, że nie mam również kolejki działań. Mogłam simce wszystko rozkazać, jednak nie mogłam już tego anulować. Dobrze, weźmy na ten przykład półkę na książki: Jeśli wezmę opcję Czytaj, wtedy widzę wszystkie książki które mam do wyboru. Jednak jeśli wezmę Sięgnij (...), to owszem, półka mi się podświetla, jednak nie widzę żadnych książek do wyboru, zapewne z powodu braku wyposażenia. Jeśli natomiast wezmę opcję Czytaj coś, to już nie będę mogła tej czynności anulować. Wkurzona i smutna zaczęłam wciskać na klawiaturze wszystkie przyciski, niestety na nic. Odkryłam tylko, że za pomocą M można przejść do podglądu mapy, Q można wyjść, a z Tab'em jest fajny podgląd świata. No więc wyszłam bez zapisywania ze swojej rodzinki i z gry. Zaraz po tym znów włączyłam grę, tym razem jednak najpierw odwiedziłam dwie swoje pozostałe rodzinki. Panel był u obydwu, wszystko dobrze działało. Następnie znów weszłam do rodzinki bez panelu, którego nadal nie było. I tak kilka razy. Zauważyłam, że jeśli simka wykona już wszystkie zadane jej polecenia, to stoi jakby była wyłączona wolna wola. To znaczy kiwa się, trochę powykonuje cechowych akcji (śmieje się, robi kwadracik z palców niczym aparat, itd.)... Jestem bezradna. Błagam, pomóżcie! Tej rodzinki nie mogę porzucić, bo simka ma na maxa rozwinięte wszystkie umiejętności (wszystkie, oprócz wyrobu nektaru, bo jeszcze nie była we Francji, a na pierwszy tom w komisie natrafić nie mogę). I nie mówcie mi, czy w opcjach ma to czy nie mam ustawionego tego, bo nie mogę tego po prostu sprawdzić. Niby jak mam wejść do opcji, skoro nie widzę tego panelu, na którym one są?
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.08.2010, 18:18   #2
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Może masz w tej rodzinie jakiś wadliwy dodatek z internetu? A próbowałaś przeprowadzić ta rodzinę z widoku miasta?
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2010, 17:05   #3
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Nie, nie próbowałam przeprowadzki. A gdyby to był jakiś wadliwy dodatek, to w każdej rodzinie by panel znikał. A to tylko w tej mojej głównej, z super-wykształconą simką (że ma wszystkie umiejętności na maxa)

EDIT: Nie przeprowadzę tej rodzinki, ma aż za wiele cennych rzeczy w domu, których nie mogłabym do żadnego wyposażenia wsadzić (bo go po prostu nie widzę).

Ostatnio edytowane przez Arkia : 14.08.2010 - 17:07
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2010, 19:32   #4
Bravurka
 
Avatar Bravurka
 
Zarejestrowany: 08.10.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 75
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

U mnie było podobnie tylko nie wiem czy w innych rodzinach bo weszłam tylko do jednej a potem usunęłam folder z modami i działało dobrze( błąd powodował chyba mod na ciążę nastolatek)
Bravurka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.08.2010, 19:48   #5
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Ja podanego przez ciebie modu nie mam, a co do folderu z modami... Pomyślę, uzgodnię z siostrą. W każdym bądź razie dziękuję, że dałaś swego rodzaju radę
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.08.2010, 13:42   #6
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Ale ogólnie dodatki z internetu posiadasz? Spróbuj zagrać bez folderu Mods i sprawdź, czy dalej nie będzie panelu.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.08.2010, 13:49   #7
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Posiadam. Ale... Hołd składać mojej siostrze! Pozmieniała trochę zapisy mojej rodzinki w folderze Saves i już! Cofnęło mnie tylko o jeden czy tam dwa dni, ale nic nie straciłam i mam panel z powrotem! W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i okazaną pomoc, temat do zamknięcia
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.01.2011, 13:12   #8
as_babe
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

ARKIA
Błagam możesz napisać co zmieniła Twoja siostra. Mam ten sam problem, a strasznie zalezy mi na tej rodzince.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.01.2011, 13:29   #9
as_babe
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Ok. Udało mi się dojść do tego samemu.
Dla innych, którzy maja ten sam problem oto rozwiązanie:
1.Wchodzimy w folder z save'ami
2.Szukamy save'u z uszkodzoną rodzinką, będą dwa (w moim przypadku Kwapliwi.sims3 i Kwapliwi.sims3.backup)
3. Usuwamy folder Kwapliwi.sims3, a folderowi Kwapliwi.sims3.backup zmieniamy nazwę na Kwapliwi.sims3
W ten sposób gra wraca do ostatniego stanu zapisania przed błędem który uniemożliwił nam grę ulubiona rodzinką
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.02.2011, 21:42   #10
Kasiax
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak głównego panelu

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, gdzie znajduje się dokładnie folder z save'ami?
Z góry dziękuje za odp.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak, główny, panel, problem


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023