Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz moje fotostory?
5 gwiazdek - Odlotowe 6 5.61%
4 gwiazdki - Całkiem niezłe 1 0.93%
3 gwiazdki - Przeciętne 12 11.21%
2 gwiazdki - Zgroza 19 17.76%
1 gwiazdka - Strach się bać 69 64.49%
Głosujących: 107. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.02.2006, 10:45   #21
Marson
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaedea
Gdy weszłam na forum i zobaczyłam tutuł to mnie bardzo zaciekailo o czym to moze byc
O lesbijkach
Pomysł fajny, tylko dziwny trochę. Mogłaś z tym poczekać, że się wprowadza, albo co... W końcu ile się znają? Poza tym jakim cudem ukradli dom? Słyszałam o prawdziwym przypadku, że wykopali i ukradli ogródek, ale dom? No, chyba że mieszka w jakimś namiocie, albo szałasie

Ostatnio edytowane przez Marson : 25.02.2006 - 10:59
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.02.2006, 10:55   #22
~Asiulek94~
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Matko zupełnie kręcą mi sie te imiona Sara, Elżbieta , Alicja ..... ja już sama nie wiem czy Alicja to to dziecko czy ta kobieta co jest lesbijką . Nadal nie doszukałam się fabuły czy czegokolwiek. Narazie mi się nie podoba, ale też nie oceniam. Nasępny odcinek rób troszkę dłużej a staranniej, bo narazie to chyba nikomu nie przypadło do gustu. A po za tym są błędy, literówki jest też dużo powtórzeń i zwrotów potocznych (np. zsikał), a przede wszystkim ten dom, jak ktoś miał go sobie przywiązać i go ukraść .
Nastepny odcinek rób dłużej a lepiej, wpadne tu jeszcze.
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 11:22   #23
Key
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie _^..^_

Dialogi są zbyt chaotyczne. W jednym momencie opisujesz wszystko dokładnie, a za chwilę, akcja pędzi tak szybko, że nie można się połapać.

Najgorsze teksty:

Cytat:
-Bo mi ukradli dom i wiesz taki starszy facet na wózku inawlidzkim przywiązał go do wózka i jechał z tym domem to mogę??
Cytat:
-AAAAAAAAAA co ty tu robisz AAAAAA !!!!!!Wynoś się słyszysz papa
Może mi wytłumaczysz, o to w tym chodzi?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 11:23   #24
hekate.
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaedea
Jezu daj se siana. Tytuł sam muwi za siebie! Beznadziejne teksty zaduzo powtórzen iniona jednego i tego samego. Do 4 odcinka przestaniesz pisac. Zakład .. 0/10

Wiesz... Oszczędź sobie takich komentarzy i zachowuj się kulturaniej. Rozumiem że ci sie nie podoba...Ale no bez przesady!

Nie pisze się lezbijka tylko lesbijka. To słowo pochodzi od greckiej wyspy Lesbos, która leży na morzu Egejskim.

Interpunkcja jest fatalna :con: i przede wszystkim akcja za szybko sie dzieje. Mimo wszystko... Jestem ciekawa co dalej wymyślisz
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 11:41   #25
Ametyzd
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Rany, co to za szaajs... O.O Przede wszystkim jest błąd w tytule.

"No bo wiesz ja jestem lesbijką interesują mnie kobiety a nie mężczyźni , wiem niechcesz mnie znać już stąd idę-Sara odbiegła z płaczem." LOL. To było dobre. Nie wiem, dlaczego piszesz to fotostory. Może zaciekawiło cię, jak wygląda życie homoseksualistów, i próbujesz je sobie wyobrazić... I być moze duzo słyszałaś o nietolerancji wobec nich - stąd fragment "wiem <PRZECINEK!> nie <SPACJA!> chcesz mnie znać <PRZECINEK TO GDZIE?> już stąd idę." Poza tym to zdanie czy co to jest strasznie głupio brzmi.
"-No, bo wiesz, jestem lesbijką.
- No, spoko." Tiaa.

"-No wiesz kochanie mamusia się pokłuciła z Sarą
-Tak hurra bo ona była parszywą wiedźmą widziałam jak latała na miotle!!" Haaaaaahah Kłócić przez "ó".

"-AAAAAAAAAA co ty tu robisz AAAAAA !!!!!!Wynoś się słyszysz papa
Alicja się popłakała i odeszła zamkneła się w swoim pokoju lecz po 10 min wyszła bo zrobiła się głodna zjadła i poszła do pokoju." Nie, no chyba dalej umrę ze śmiechu. :laugh:

"Piotruś chciał iść na ręce Sary i mu się tu powiodło śmiał się maluszek dobre 2 min lecz się zsikał" :laugh: Ja też się zaraz zsikam xD ze śmiechu xD :laugha:

"-Bo mi ukradli dom i wiesz taki starszy facet na wózku inawlidzkim przywiązał go do wózka i jechał z tym domem to mogę??" *leju, leju* :laugha:

" i uderzyła małą w buzię
-I co będziesz tu spać co?
-Tak -odpowiedziała rozpłakana dziewczynka
-a mamie nic nie powiesz
-nie
-To więc uważaj...." Jakie to dramatyczne, szkoda, że tylko ogólny sens da się zrozumieć.

Ogólnie, tekst jest nieprzejrzysty, jest w nim straszliwie dużo błedów ort., interpunkcyjnych i tak dalej, a także sporo literówek. Pod tym względem i pod względem fabuły - czyli normalna ocena - 1/10.
Ale za to, jeśli chodzi o śmieszność, czyli skala oceny słabego fs - 11/10!


Cocaine, dopuszczalna jest i forma "oczami", i "oczyma", więc nie wiem, co ci tu przeszkadza, oprócz ogólnego braku sensu.
Hekate, tak mi się wydawało, ale dlaczego? Tam żyły pierwsze lesbijki? xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 11:57   #26
hekate.
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Amethyst43217
Hekate, tak mi się wydawało, ale dlaczego? Tam żyły pierwsze lesbijki? xP


:laugh: Nie, tam żyła poetka Safona, której się podobały dziewczyny.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 11:57   #27
Kadma
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Po samym tytule widać, że nie wiesz o czym piszesz! ,,Lesbijka'' nie ,,Lezbijka''!!! Radykalny błąd!!! Ciekawe co będzie dalej? Będą się całować itp. Nieprawdaż? Nijaka fabuła. Chciałaś nas zaskoczyć Basiu, ale Ci się nie udało. Nie będę Cię usprawiedliwiać wiekiem, bo skoro masz już 11 lat, powinnaś wiedzieć przynajmniej, że nie ma ,,lezbijek'' tylko ,,lesbijki''. Nie wymagam od Ciebie, że nie znasz szczegółów Ale przynajmniej, jak się bierzesz za fotostory, to pisz o tym, co jesteś w stanie zrozumieć.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 12:20   #28
riannon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cóż dosyc trudno zrozumiec o co w tym chodzi Ach...pocałowała ją a ona na to: nie jestem jeszcze gotowa. Albo to spanie na podłodze..yy..bezsensu.

Ostatnio edytowane przez riannon : 27.05.2006 - 19:47
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 15:01   #29
..::CaRmEn::..
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Phi... szkoda gadać ;-P
Odcinek zdecydowanie gorszy od poprzedniego no i w ogóle fatalne.
Nic kompletnie niezrozumiałam. Nadal nie wiem kto jest kto: Elżbieta, Alicja, Sara? Co?
O co w tym chodzi? Kto się do kogo wprowadził? I dlaczego ta mała ma spać na podłodze w kuchni, a nie np. na kanapie? Co to za bzdura? :con:
Powalił mnie ten tekst: "-Bo mi ukradli dom i wiesz taki starszy facet na wózku inawlidzkim przywiązał go do wózka i jechał z tym domem to mogę??"
Tiaa... super. Nie no, normalnie o/1oo...
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2006, 15:50   #30
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Basiu11, nie ukrywam, że tak jak poprzednikom nie podoba mi się za bardzo Twoje fs. Jednak do fabuły i Twoich pomysłów nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie- myślę, że wyszłoby bardzo fajnie i życiowo, gdyby:
- nie było tyle błędów i nieprawidłowo złożonych zdań (źle się czyta),
- nie pojawiały się absurdy (ukradziony dom),
- wszystko działo się trochę wolniej (to, co wydarzyło się w tych 2 odcinkach, mogłaś rozwinąć i rozłożyć na jakieś 4 odcinki, akcja za szybko się toczy).
W porównaniu do Twojego pierwszego fotostory to jest jak dla mnie lepsze, ale tylko trochę. Nie wiem, czy chciałaś, by było absurdalne czy życiowe. Jeśli to pierwsze- to OK., jeśli drugie to niestety nie wyszło. Rozmowy są trochę niepoważne. Ogólnie dużo do poprawki, ale zdaję sobie sprawę, że nagle na trzeci odcinek (i na następne) tego nie zmienisz, na to potrzeba więcej czasu. Proponuję najpierw wyeliminowanie błędów, a potem zajęcie się fabułą (tzn. ulepszaniem fabuły).
Podam parę przykładowych błędów, które często robisz:

Cytat:
Napisał basia11
No bo wiesz ja jestem lesbijką interesują mnie kobiety a nie mężczyźni , wiem niechcesz mnie znać już stąd idę
W tym fragmencie nie ma żadnych przecinków, kropek, a przydałyby się. Żeby postać nie wymawiała zdania jednym tchem, można napisać np.:
Cytat:
No bo wiesz... Ja jestem lesbijką- interesują mnie kobiety, a nie mężczyźni. Wiem, nie chcesz mnie znać, już stąd idę...
Cytat:
Napisał basia11
Elżbieta patrzała na nią z zdziwieniem
raczej „patrzyła”
Cytat:
Napisał basia11
Nim się Elżbieta odwróciła zadzwonił dzwonek matka otworzyła drzwi i ku jej widzeniu Sara ją pocałowała
„ku jej zdziwieniu” powinno być

Spacja powinna być po przecinku, kropce, pytajniku, wykrzykniku, myślniku- to już mówiłam i się zastosowałaś. Ale pamiętaj- nigdy przed! Np. tu:

Cytat:
Napisał basia11
-A czemu ?
Nie powinno być spacji przed pytajnikiem. Spacja może być PO nim, jeśli dalej coś zamierzasz pisać. Tak samo z innymi znakami. Czyli powinno być tak:
Cytat:
- A czemu?
(spacja po myślniku, brak spacji przed pytajnikiem)

Więcej nie będę wymieniać, dobrze by było, gdybyś chociaż to na razie poprawiła. Myślę, że zależy Ci na ulepszaniu fotostory.

Pozdrawiam
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023