Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.02.2008, 19:06   #41
cosmo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Ja jednak wracam do TS1... Jest lepsze po prostu... TS2 mnie nudzą... xP
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.02.2008, 20:22   #42
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Cytat:
Napisał Erestor Narmolanya
Cosmo - Oburzyłem się na widok twojego jakże oszałamiającego postu!

Może i Sims1 ma gorszą grafikę od 2, ale tu nie o nią chodzi(ale głównie), gra musi mieć klimat! Sims1 miało genialny klimat, którego zabrakło w Sims2, dziecięcia DffÓjEc|-|k!(albo Dziecięcia LegĘdy) tego nie czują, ponieważ ich obchodzi tylko grafika, takie dzieci neo, co nie rozumieją, że to nie grafika czyni grę świetną...

Na pewno gdybyś zagrał najpierw w TS1, dopiero potem w TS2, zrozumiałbyś, może nawet i zrozumiesz jak zagrasz chociażby i teraz, po liźnięciu TS2

Po prostu nie masz racji, TS1 to już klasyk/legenda, jak kto woli, ta gra ma COŚ, czego zabrakło w TS2...

Mnie TS2 nudzi, ale teraz mam TS2 podróże więc nie narzekam <jupi>
No przepraszam, ale nalatujesz na cosmo, a sam(a) jedziesz na tym samym wózku. Ja wolę dwójkę niż jedynkę, a wychowałem się właśnie na jedynce. I nie mów mi, że "patrzysz na grafikę", bo tak nie jest. Fakt faktem, że grafika jest o niebo lepsza niż w jedynce, to chyba oczywiste, ale nie mów, że dwójka nie ma klimatu, bo to nie prawda. Z dalszych postów mogę co najwyżej wnioskować, że dla ciebie dwójka nie ma klimatu, bo ci się wiesza czy tnie tnie. W takim wypadku -> wymień sprzęt, a nie czaruj, że jedynka jest ideałem. Owszem, TS1 to klasyk, który nie umiera, aczkolwiek TS2 to godny następca tego klasyka. Jeśli nie potrafisz dostrzec klimatu w 2-ce, to twoja sprawa. Dla mnie jednak bardziej klimatyczna jest właśnie następczyni tego klasyka. Te wszystkie dopieszczenia obiektów, możliwość budowania domków tak zbliżonych do naturalnych budowli, "cukierkowa" - jak to nazwałaś - muzyka (klimatyczna, wg mnie), te wszystkie nowe możliwości i opcje. Nie ma sensu wymieniać, bo jest tego od groma, natomiast warto wspomnieć o jedynce. Tam działka ograniczone "szarym końcem", na której można było stawiać schematyczne domy, nawet bez ingerencji w dach (no, poza tymi teksturami). Blokujące się wiecznie postacie, dodatki które wnosiły nowe przedmioty z jedyną opcją "Oglądaj", dzieci, które nie dorastają i ten magicznie biedny interfejs tworzenia simów... Owszem, klasyk, ale "klasyk" nie jest równy w zestawieniu ze słowem "lepszy/idealny". Poza tym, jeszcze porównując obie gry, w 2-ce jesteśmy praktycznie na końcu, jeśli chodzi o dodatki i gra śmiga aż miło, choć bugów kilka by się znalazło - wiadomo, natomiast jedynka - niezależnie od sprzętu, z wszystkimi dodatkami wręcz się sypie... Simy wciąż potrafią się zablokować, bo nie potrafią się wyminąć w drzwiach, w mieście błąka się tyle simów, że na słabych kompach gra zamula niemiłosiernie, podczas gdy w dwójce już sam program gry ingeruje w to, ilu simów dopuścić na parcelę, żeby zoptymalizować grę. Zgodziłbym się z jednym z przedmówców co do tego, że całość TS1 nie jest tak rozbudowana, jak chociażby panel tworzenia simów w TS2.I choć TS1 zawdzięczam wiele, to dla mnie ich era już się skończyła... A największym atutem, za który podziwiam TS2 jest cały silnik związany z architekturą. ^^ TS2 górą!

Ostatnio edytowane przez Fizzly : 16.02.2008 - 20:31
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.02.2008, 21:50   #43
lollypopek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Często mam takie napady, że strasznie chce mi się grać w TS1 ale wtedy przypominam sobie, że na moim systemie nie działają. No niestety mam taką kiepską wersję simów :/
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2008, 15:16   #44
Koornela
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Ja grałam w obie części najpierw byłam przekonana na stówkę,że 1 jest o wieeele wieele lepsze, ale gdy zagrałam I-wszy raz w 2 u kolegi odrazu poleciałam do sklepu i kupiłam 2..Dlaczego uważam że 2 jest lepsza???
Sama nie wiem lepsza grafika gra ma tyle twarzy,że zawsze znajduje coś dla siebie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2008, 18:21   #45
Origáme
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Mi pasują oby dwa
Pozdr.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2008, 18:34   #46
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Oczywiście, że wolę TS2 z prostego powodu - opcja kamery. No i trochę lepsza grafika. Przynajmniej 3D (wow, postarali się normalnie! :laugh: ). Ale TS1 ma ten niezapomniany klimat, który dwójka gdzieś zgubiła.
mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2008, 10:51   #47
Cróffcia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

Chyba bardziej to dwójke wole. Jak wszyscy mówią - lepsza grafika. Jak w the sims (1) gram to mnie oczy bolą :laugh: No i w the sims 2 można lepiej stworzyć sima, bo można twarz kształtować i wogółe. Ale w jedynce jest taki "klimat". Gdy pierwszy raz zagrałam w jedynke gały mi wyszły. A dwójka, jak dwójka.Jakoś tak sztucznie mi się zrobiło jak odpaliłam the sims 2 puierwszy raz. No i przez dłuższy czas grałam w the sims 1 (miałam balange i światowe życie) Ale jak nielegalnie przegrałam od koleżanki studia, nocne życie, zwierzaki, własny biznes - to odrazu the sims 1 odinstalowałam i dwójka była dla mnie tym czymś czego pragnęłam. Ale na szczęście zmądrzałam i wywaliłam nielegalne płyty. Teraz mam już tylko legalne podróże, mode z h&m i zestaw świąteczny i jestem zadowolona ! Choć czasem tęsknie za urokami the sims 1 i mam occhote zainstalować gre...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.08.2008, 11:56   #48
simunia
 
Avatar simunia
 
Zarejestrowany: 06.08.2008
Skąd: łódź
Płeć: Kobieta
Postów: 93
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

mi sie podoba 2 i wlasnie opd niej jest mnie trudno oderwac teraz mozna np kupic the sims 2 na alegro ja tak zrobilam i mam jeden dodatek do the sims 2 czyli zwierzaki i ghram i mnie odciagnac nimozna a pozatym niedlugo ma wyjsc ts3 ktore jak czytlam ma byc lepsze od ts2 ale nie wiem czy mi sie spodoba
simunia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.08.2008, 12:26   #49
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

zdecydowanie dwójka, gra się wygodniej, ma ciekawsze twarze, ekstra dodatki i w ogóle jest milion razy bardziej realistyczna od jedynki
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2008, 08:48   #50
reas1
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sims 2 czy 1 ?

ja jednak wolę 2....nie to że od razu rzucam 1 bardzo ją lubię...jednak sims 2 jest dla mnie lepsza..
głównie za to że jest bardziej realistyczna i dlatego żę jest więcej interakcji
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023