Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.06.2009, 19:39   #101
Palu-alu
 
Avatar Palu-alu
 
Zarejestrowany: 08.06.2008
Skąd: :)
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

A ja mam głupi błąd -,-" wywala mnie przy tworzeniu emeryta i odwiedzaniu parceli z Sims 2 Design [?]
__________________
[*] Michael Jackson[*]
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=195838
Zapal mu wirtualny znicz.
~~~~Nie da się zapomnieć Króla Popu~~~~
Palu-alu jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.06.2009, 15:14   #102
StalinekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Po przerwie znowu wracam do żywiołu

-----------
beata18ns
-----------

300 Mb wolnego dysku lol co ty instalowałaś
Ja mam teraz 124 GB wolnego dysku

pozatym twój twardziel (dysk twardy) ma jedyne do gry że zapisuje savery z gry
I usuwanie plików ci tylko da zwolnione miejsce na nowe programy.
Ale teraz co do twojego problemu:

1. Napisz jakiego masz kompa (szczegulnie RAM i Grafe)
2. Wyłącz niektóre procesy
3. Jak się da to kup sobie trochę ramu
(ja polecam jak na DDR Patriota 1GB 400mhz PSD1G400H) 143 zł
Ten 1034 mb RAMU dużo zdziała

Ale napisz na PW lub tu twoją kartę graficzną i RAM

----------
helena
----------

Hmmm no cóż widać chcesz pomóc ale nie zabradzo się starasz ponieważ najlepiej usunąć folder dwonloads a nie jakieś tam inne ale najlepiej jest kupić RAM i dobrą GRAFĘ.
Jedynie usunięcie tych folderów da ci kłopoty
1. Gra nie prawidłowo działa
2. Odinstalator gry nie może odinstalować ponieważ takiego i takiego pliku nie wykrywa
3. Zainstalować gry się nie da bo jest w systemie zainstalowana a na dysku jej nie ma
4. Trzeba przestawiać registy w systemie lub ściągać program do odinstalacji niewidzielnych kłopotów
5. Ponowna Instalacja
6. NERWICA !!!

Aha usunięcie katalogów z gry jedynie zwiększy ci pojemność dysku a gra nadal będzie się wieszać.

Powiem wam jedno mam super kartę graficzną i 4 kostki RAMU po 1 GB ( mam pord DDR i 2 GB nie wejdzie) i moja gra jest ustawiona na max detalach + dodatki nieoficjalne i nadal śmiga... Więc najważniejesze jest aby działała gra jest SPRZĘT SPRZĘT i poprawne sterowanie nim. to jest klucz do grania bez problemów (pomijając Anty wirusy które nam też przeszkadzają i Wirusy które nam najbardziej przeszkadzaką
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.06.2009, 18:22   #103
Dejanira
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Nie wiem, czy to do tego działu, ale wybaczcie. Już mam dość szukanie.
Instaluje chyba 5 raz simsy 2. Mam oryginalne, próbowałam już cracka i mini-image. I nic. Tfu. Instaluje się, jest ok. Ale kiedy chce je włączyć wyskakuje taki miły komunikat:
"Aplikacja nie została właściwie zainicjowana(0xc0000006). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację."
Błaaaagam. Pomóżcie, bo mnie tutaj za chwilę tkanka właściwa łączna zaleje.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 11:30   #104
StalinekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Hę... crack i mini image nic nie pomoże ponieważ one są po to aby gra chodziła bez płyty...
Radził bym ci przeczytać pierwszy post w tym temacie (mój) twój problem ima się do procesów więc bardzo uważnie przeczytaj 1 post dotyczący wyłączania procesów. Sądzę że brakuje ci pamięci wirtualnej więc to pewnie procesy czyli nasze kosteczki RAM ' u.

PS.: Temat bardziej nabrał praktykę problemów technicznych dotyczących TS2 co mnie bardzo zadowala...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 18:50   #105
azx
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał Dejanira Zobacz post
Nie wiem, czy to do tego działu, ale wybaczcie. Już mam dość szukanie.
Instaluje chyba 5 raz simsy 2. Mam oryginalne, próbowałam już cracka i mini-image. I nic. Tfu. Instaluje się, jest ok. Ale kiedy chce je włączyć wyskakuje taki miły komunikat:
"Aplikacja nie została właściwie zainicjowana(0xc0000006). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację."
Błaaaagam. Pomóżcie, bo mnie tutaj za chwilę tkanka właściwa łączna zaleje.
Wirusy i spyware (bądź inne programy niezwiązane z grą) mogą powodować błąd, o którym piszesz.

Przeskanuj komputer programem antywirusowym (polecam Avats! Personal Edition) oraz pod kątem spyware i pokrewnym (Ad-Aware SE Personal [http://www.pobieralnia.pl/plik-28-ad...personal.html]) oraz wypróbuj ten program: http://www.instalki.pl/programy/down...e/ComboFix.php
Wierzcie, lub nie, ale ComboFix, jak na tak mały programik, potrafi działać cuda.

Dodam, że wszystkie wymienione przeze mnie aplikacje są całkowicie darmowe (w przypadku Avasta trzeba jedynie zarejestrować, swoją kopię programu, jest to całkowicie darmowe).

PS. Nie znalazłem w regulaminie zapisów na temat wklejania linków do zewnętrznych stron, więc pozwoliłem sobie je wkleić.

Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.07.2009, 10:53   #106
Ada6
 
Zarejestrowany: 29.06.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał StalinekS Zobacz post
Problem który was dręczy to błąd typu "Aplikacja Została zakłócona program został zamknięty" itd.

Niektórzy gadają bzdury typu: bo jej nie potrafisz włonczyć, aby naprawić gre musisz wkleić ją na pulpit itp. Żal mi ich.


Przejdźmy do rzeczy, to wina programów działających w tle czyli procesów.
No i może troszeczke dodatków które instalujemy. A dlaczego? Ponieważ im większa jest gra tym więcej RAM pożera.

Dobra jesteście niecierpliwi i chcecie skończyć z tym raz na zawsze...

No to tak:

1.Klikamy i przytrzymujemy taką kombinację klawiszy: Alt+Ctrl+Delet
a) Jeśli macie windows XP to odrazu pojawi wam się menadżer zadań
b) Jeśli macie windows XP Service Pack (Professional) to pojawi wam się okno kontrolne i tam wybieraće opcje menadżer zadań
c) Jeśli macie Windows Vista to chyba będzie tak samo jak w XP-ku professional

2.Ok pojawiło się okienko i co dalej? Więc klikamy w zakładkę PROCESY

3.Jest duża lista i co? To jest lista procesów działających w tle. Więc każdy pokolei zamykamy.

MOJA WIELKA RADA:

Radzę zrobić listę procesów które się da wyłonczyć.
A dla czego?
Niektóre procesy są potrzebne do życia komputerowi. Wyłonczysz je to ci się pojawi okienko "Shoutdown" - Czyli odliczanie po ktorym zresetuje się komputer.

4.OK, robota skończona.

UWAGA: Tom opcje trzeba powtarzać jak się zresetuje komputer. Możesz wyłonczyć przez przypadek program do odbierania modemu internetowego przez co możesz utracić
połaczenie z internetem. Internet zadziała jak zresetujesz komputer.

Gra na 100% będzie chodzić.Jeśli się zacina polecam program "Speed-X".
Po co tyle krzyku i SPAMU?
A wystarczyło by tylko sięgnąć do instrukcji obsługi.

Zabraniam kopiowanie materiału. Ten post obejmuje prawo autorskie. Nie wiesz co to jest prawo autorskie lub licencja? To zacznij szukać w www.google.pl leniu patentowany.

Administratora proszę o zamknięcie Tematu.

--------------------------------------------------------
To mój pierwszy post!



Jednego nie rozumiem tzn. jak sie zresetuje komputer sam czy jak czy jak sama go zresetuje?? i co trzeba bedzie powtarzac co ? zamykanie tych procesow ?? to jest bezsensu jeszcze mi sie cos z kompem stanie a to co napisales i tak pewnie nie zadziala .
Ada6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.08.2009, 11:50   #107
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Chciałabym trochę pograć w dwójkę, ale nie mogę! Ostatnio znów mam problem ze znanym nam komunikatem... . Nie wiem, jak temu zaradzić, bo to na 100% nie jest wina dodatków (sprawdzałam, przenosząc Downloads w inne miejsce). Jaka jest więc przyczyna? Gra wyłącza mi się w połowie ładowania do jakiejkolwiek rodziny. Przestudiowałam cały temat po kilka razy i to, co kiedyś mi pomagało (np. skasowanie plików "Accessory" i "Groups"), teraz nie daje rezultatów. Próbowałam też odinstalowywać RiO i instalować jeszcze raz, ale nadal dzieje się to samo...

Posiadam najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej, zaktualizowałam DirectX'a 9c, wiele razy skanowałam komputer różnymi antywirusami (Avastem, Ad-Aware, ComboFixem, ErrorKillerem i innymi), robiłam defragmentację dysku, wcześniej wywalałam szkodliwe dodatki z neta i nadal nic... Już brakuje mi cierpliwości na te simsy, naprawdę. Zbędne procesy oczywiście też wyłączam, no i dla świętego spokoju tak samo robię z internetem.

A tu dodatkowe informacje o sprzęcie, jakby to komuś pomogło w rozwiązaniu mojego problemu:

Microsoft Windows XP
Professional (5.1, kompilacja 2600)
Wersja 2002
Dodatek Service Pack 1


Komputer:
wieloprocesorowy PC z interfejsem ACPI
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU
E2180 @ 2.00GHz
2.00 GHz
3,00 GB RAM

Karta graficzna: NVDIA GeForce 8500 GT
Typ konwertera DAC: Intergrated RAMDAC
Główny sterownik: nv4_disp.dll
Wersja: 6.14.0011.9038 (Angielski)
Data: 2009-07-14 20:54:00
Podp. przez WHQL: Tak
Ministerownik VDD: nv4_mini.sys
VDD: n/d
Wersja DDI: 9 (lub nowszy)
Przyspieszenie DirectDraw: włączone
Przyspieszenie Direct3D: włączone
Przysp. teksturowania AGP: włączone

Wersja programu DirectX: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

Proszę o pomoc...
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2009, 09:26   #108
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Tutaj nie da się podać jednoznacznej odpowiedzi.
Kilka wskazówek:
1. Zaktualizuj system - Service Pack 1 to raczej prehistoryczne rozwiązanie. Windows XP nie jest już aktualizowany, więc jak ściągniesz wszystkie aktualizacje, łącznie z tymi opcjonalnymi (szczególnie NET Framework) będziesz miała pewność, że system jest najbardziej sprawny i stabilny.
2. Jeżeli nie jesteś pewna za co są odpowiedzialne poszczególne procesy to absolutnie nie baw się w ręczne wyłączanie i włączanie ich. W "gołym" Windows XP była potrzeba wyłączenia usługi "Posłaniec" ze względu na bezpieczeństwo komputera ale po pełnej aktualizacji systemu nie ma najmniejszej potrzeby ingerowania w nie.
3. Zadbaj o odpowiednią ilość wolnego miejsca na dysku C - powinno to być przynajmniej 5-6 GB już po zainstalowaniu gry. Ustaw pamięć wirtualną na stałą wartość, najlepiej na tą, która jest zalecana przez system. Wartość ta jest wyświetlana w ustawieniach komputera. W trakcie grania program nie tylko korzysta z pamięci RAM i tej wirtualnej ale tworzy też swoje pliki tymczasowe, które są usuwane po zakończeniu gry więc potrzebuje trochę miejsca na dysku.

Co do samej gry:
Zainstaluj "czystą" grę - bez żadnych dodatków z sieci i zaktualizuj ją. Jeżeli w trakcie instalacji program zaproponuje aktualizację DirectX to wyrażaj zgodę. Po zainstalowaniu każdej części gry uruchom ponownie komputer żeby mieć pewność, że zmiany w ustawieniach zostały zapisane. Spróbuj ją odpalić i dopiero gdy to się uda to stopniowo dodawaj to co ściągnęłaś z internetu - nie wszystko na raz tylko grupami. To, że przetestowałaś je wcale nie musi oznaczać, że będą współpracować z Twoją grą.

To, że gra nie daje się odpalić jest w 99% winą sprzętu (plus system) albo nieprawidłowej instalacji - tutaj zgadzam się z tym, co napisał StalinekS ale resztę jego uwag wręcz bym usunął bo mniej zorientowanym użytkownikom mogą całkowicie unieruchomić komputer
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2009, 14:20   #109
SemirStilic
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Przepraszam, testuję forum.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2009, 15:01   #110
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał MarekS Zobacz post
Tutaj nie da się podać jednoznacznej odpowiedzi.
Kilka wskazówek:
1. Zaktualizuj system - Service Pack 1 to raczej prehistoryczne rozwiązanie. Windows XP nie jest już aktualizowany, więc jak ściągniesz wszystkie aktualizacje, łącznie z tymi opcjonalnymi (szczególnie NET Framework) będziesz miała pewność, że system jest najbardziej sprawny i stabilny.
2. Jeżeli nie jesteś pewna za co są odpowiedzialne poszczególne procesy to absolutnie nie baw się w ręczne wyłączanie i włączanie ich. W "gołym" Windows XP była potrzeba wyłączenia usługi "Posłaniec" ze względu na bezpieczeństwo komputera ale po pełnej aktualizacji systemu nie ma najmniejszej potrzeby ingerowania w nie.
3. Zadbaj o odpowiednią ilość wolnego miejsca na dysku C - powinno to być przynajmniej 5-6 GB już po zainstalowaniu gry. Ustaw pamięć wirtualną na stałą wartość, najlepiej na tą, która jest zalecana przez system. Wartość ta jest wyświetlana w ustawieniach komputera. W trakcie grania program nie tylko korzysta z pamięci RAM i tej wirtualnej ale tworzy też swoje pliki tymczasowe, które są usuwane po zakończeniu gry więc potrzebuje trochę miejsca na dysku.

Co do samej gry:
Zainstaluj "czystą" grę - bez żadnych dodatków z sieci i zaktualizuj ją. Jeżeli w trakcie instalacji program zaproponuje aktualizację DirectX to wyrażaj zgodę. Po zainstalowaniu każdej części gry uruchom ponownie komputer żeby mieć pewność, że zmiany w ustawieniach zostały zapisane. Spróbuj ją odpalić i dopiero gdy to się uda to stopniowo dodawaj to co ściągnęłaś z internetu - nie wszystko na raz tylko grupami. To, że przetestowałaś je wcale nie musi oznaczać, że będą współpracować z Twoją grą.

To, że gra nie daje się odpalić jest w 99% winą sprzętu (plus system) albo nieprawidłowej instalacji - tutaj zgadzam się z tym, co napisał StalinekS ale resztę jego uwag wręcz bym usunął bo mniej zorientowanym użytkownikom mogą całkowicie unieruchomić komputer
Ok. Zaktualizowałam system, wrzucając do kompa SP2 jednak to nie poskutkowało... Zauważyłam jeszcze jedną rzecz: błąd pojawia się tylko w Miłowie - czyli w otoczeniu, w którym gram najczęściej. W Dziwnowie i Weronie nic się nie wyłącza. Dodatki z internetu powinny być kompatybilne z moją grą, gdyż posiadam wszystkie oficjalne + wszystkie wydane mini-packi. Nie chciałam bawić się w instalowanie gry na nowo, więc wycięłam cały folder EA GAMES i wlepiłam go na dysk D. Potem uruchomiłam "czystą" grę... WSZYSTKO DZIAŁA, TAK, JAK POWINNO! Czy to znaczy, że będę musiała pozbyć się starych zapisów gry, aby móc dalej grać w dwójkę? Cholernie szkoda mi tych pięciu pokoleń... :/ Bo jeśli skopiuję stary folder EA GAMES z powrotem, to gra znowu będzie się wyłączać... Jakie pliki musiałabym zastąpić tymi starymi, aby nie stracić rodzin i zapisów z Miłowa?

PS Kiedyś przeniosłam z innego dysku tylko sam folder Miłowa (N001), a nie cały EA GAMES i gra wyglądała trochę dziwnie... Część rodzinek miała maxisowe ciuchy i fryzury, a część takie, jakie poprzednio...
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023