Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.09.2015, 22:08   #1
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie 1929

To dosyć stary domek, w którym nadal chętnie gram. Mieszkali w nim niegdyś państwo Rubel, a teraz córka Jacqueline z mężem. Inspiracją do stworzenia go był projekt pawilonu niemieckiego na wystawie międzynarodowej w Barcelonie, autorstwa Ludwiga Miesa van der Rohe. Jest to zastosowanie puryzmu w architekturze. Proszę nie dziwić się dużemu basenowi - to jedna z cech charakterystycznych takiego budownictwa, podobnie jak dominacja szarości i czerni. Raz jeszcze przypominam, że zbudowałam ten dom na podstawie autentycznego, więc nie ponoszę pełnej odpowiedzialności za jego wygląd (co najwyżej za pomieszczenia). Życzę miłego oglądania.
































Ostatnio edytowane przez Madame Marmolini : 27.02.2016 - 19:17
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.09.2015, 08:41   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: 1929

Domek jest bardzo ładny W rzeczywistości w większości pawilony wystawowe kiepsko nadawałyby się do mieszkania, bo jest to po prostu pokazówka, ale Ty potrafilaś zrobić z niego miły i przytulny kąt dla swojej rodziny! Bardzo mi się podoba

10/10 pozdrawiam!

PS. Interesujesz się architekturą z zamiłowania, czy może jesteś na studiach architektonicznych?
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.09.2015, 13:05   #3
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: 1929

Cieszę się, że ci się podoba Nie, nie studiuję architektury, ale jestem tym trochę zainteresowana. Dodam, że informacje o tym domku (który odtworzyłam w grze) znalazłam w podręczniku do polskiego. Jeśli będziesz chciał, podam Ci jego nazwę (chyba, że już ją znasz).
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2015, 19:36   #4
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: 1929

Gdybym miał skupiać się na odwzorowaniu budynku z zewnątrz to poszło Ci całkiem nieźle (biorąc pod uwagę, że to prawie czysty maxis), może z wyjątkiem tych strasznych kolumn, nie najlepszego ogrodzenia i szpetnej tapety w fale. Natomiast wnętrza zniszczyły to pozytywne wrażenie. Z pięknej otwartej przestrzeni (bo mam nadzieję, że oglądałaś więcej zdjęć tego budynku, również wewnątrz, niż tylko to jedno w podręczniku) porobiłaś ciasne, zagracone klitki. W niektórych pomieszczeniach udało Ci się nawet utrzymać w miarę ten czarno-biały schemat kolorystyczny, ale w innych już chyba w ogóle nie próbowałaś
Odwzorowanie prawdziwego budynku w simsach jest naprawdę trudne, a Ty jeszcze sobie to utrudniłaś, wybierając budynek użyteczności publicznej i przerabiając go na dom. I co jeszcze gorsze zrobiłaś z tego dom, który mógłby być pierwszym lepszym przy ulicy. Wyjątkowy budynek wymaga wyjątkowego wnętrza i tutaj tego zabrakło
A szkoda.
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2015, 19:52   #5
Brutus
 
Avatar Brutus
 
Zarejestrowany: 06.07.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: 1929

Sprawdziłem sobie w Internecie ten budynek i przyznam, że odwzorowanie z zewnątrz wyszło Ci bardzo dobrze. Wnętrza pierwowzoru wyglądały inaczej, no ale zrobiłaś z tego dom mieszkalny, wiec to logiczne, że musiałaś pozmieniać. W środku budynek jest niezły, podoba mi się taki futurystyczny klimat. Pozbyłbym się tylko paru dodatków, które nie pasują moim zdaniem do takiego nowoczesnego projektu, na przykład tej skrzyni ze skarbami w salonie, no ale widzę w tle pamiątki z wakacji, więc ten kuferek także można jako pamiątkę potraktować. Nie podoba mi się tylko ta zieleń na ścianie w jednej z sypialni. Uważam, że ma wyjątkowo brzydki odcień! Zastąpiłbym ją bielą - masz zielony stolik, zegar no i łóżko, więc koloru wystarczy.
__________________
indywidualnyobserwator.blogspot.com
Brutus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2015, 21:08   #6
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: 1929

Z tym pokojem to chyba racja, ale aktualnie w grze i tak już nie jest zielony. Teraz jest różowy
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2015, 09:33   #7
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: 1929

Hmm... Ubolewam zawsze nad brakiem ogrodu, lecz nie tym razem. Rozumiem, że taki zamysł mieli twórcy tego pawilonu w rzeczywistości, więc braku zieleni na zewnątrz już nie oceniam.

2, 3, 4 zdjęcie - widać jak ten domek świetnie wkomponował się w okolicę Przedmieścia, klimatem pasuje tam idealnie! Dobrze, że nie wstawiłaś go do "zielonego otoczenia".

Do mojego gustu najbardziej przypadła mi kuchnia i łazienka. Nigdy nie lubiłem biało-czarnych łazienek, ale ta prezentuje się wyjątkowo dobrze i chyba jest w stanie nawet mnie przekonać...

W ogóle masz u mnie wielki plus za to, że prezentujesz parcelę, która jest już zamieszkana i to od dłuższego czasu. Według mnie dobrze, iż znalazły się w tym domu pamiątki, skrzynia skarbów, posłanie dla zwierzaczka. To ma być w końcu dom, tak? No, a po niedługim czasie gry dom zaczyna właśnie tak wyglądać, więc wszystko dla mnie GRA i BUCY!

Oczywiście pozmieniałbym delikatnie niektóre elementy wyposażenia, np. niektóre obrazy - moim zdaniem nie wszystkie pasują do danego pokoju.

Niemniej, Twój projekt oceniam naprawdę dobrze, plus za przewagę Maxisa!

8,5/10

Pozdrawiam

Łzk
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2015, 16:19   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: 1929

No fajnie - otwarcie mówisz, że wzorowałaś się na czymś, a tu ani jednego zdjęcia do porównania? Albo przynajmniej linku?

Z zewnątrz:
Wątpię, żeby w jakimkolwiek kierunku/stylu w architekturze hołdowano basenom większym od samego domu ;]
Gdybym ja miała przejść odległość 20 kratek, żeby wsiąść do auta, to zrezygnowałabym z podjazdu w ogóle.
Teleskop przed domem aż prosi się o kradzież Rozumiem, że drzwi wejściowych nie dało się dać bliżej furtki? O co chodzi z tym odstającym kawałkiem dachu - czy czemuś on służy? Nie za dużo tych fontann?
Wewnątrz:
Korytarz - u mnie nawet w domkach "do grania" korytarze nie są tak zagracone Więcej obrazów na ścianach nie mogło być?
Sypialnia - po co komu ręczniki przy łóżku? Obraz nad łóżkiem nie pasuje do niczego. Mamy rok 2015 - teraz w internecie można dostać o wiele ładniejsze dodatki niż ta palemka rodem z 4esf sprzed dekady. Skrzynia ze skarbem w takim miejscu...? Serio?
Pokój dzienny - mieszanie Eaxisa z netemw ten sposób jest BARDZO faux pas. Simy na czas robienia zdjęć powinny być poza domem, ALE jeśli już muszą być, to nie powinny odwracać uwagi oglądającego. Tymczasem widzimy zapełniający się pasek umiejętności i kryształek... Kuchnia powaliła mnie na kolana. Nawet nie wiem, jak to skomentować.
Łazienka - zapewne to pokrycie ściany zostało wynalezione po to, żeby kłaść je na jedną albo co najwyżej dwie ściany. Tutaj widzimy je na wszystkich możliwych. Nie mam bladego pojęcia, do czego mogłaby pasować ta szafka (?), skoro cała łazienka utrzymana jest w chłodnym klimacie i dominuje tu czerń i szarość.
Kolejny pokój - pojechałaś EAxisem. Samotna świeczuszka na tym stole woła o pomstę do nieba. Waga podłogowa ni z gruchy ni z pietruchy zresztą też.
Przynajmniej rozkład pomieszczeń mi się podoba!

Ten dom tylko z zewnątrz wygląda jako-tako spójnie. W środku bardzo słabo. Folder Downloads zaś nadaje się wyłącznie do wymiany.
Porównując zaś to, co zobaczyłam tutaj, do oryginału stwierdzam, że nie bardzo wyszło Ci to odwzorowanie. A tamten "basen" ma zaledwie kilkadziesiąt centymetrów głębokości...
2,5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 19.09.2015 - 16:22
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2015, 16:52   #9
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: 1929

Czytam Wasze uwagi i muszę przyznać, że korytarz faktycznie jest zbyt zagracony, że klaustrofobii można dostać Liv, w tym domku ta szafka to się jedynie do łazienki nadawała, gdyż dom jest mały i nie można by jej ustawić w innym miejscu. Co do obrazów to faktycznie trochę zbyt naćkane, ale to nie problem, można w każdej chwili skasować. Waga podłogowa jest umieszczona celowo, gdyż stoi w pokoju nastolatki. Wniosek nasuwa się sam, tak, czy nie?
Łezka, dzięki za spostrzeżenie tego, co, jak mi się zdaje mogło paru z Was umknąć - a mianowicie że to dom mieszkalny i zwyczajowo raczej moje simy nie trzymają pamiątek z wakacji w wyposażeniu. A teleskop to niby gdzie ustawić - może w pokoju? O nie!
Liv, chyba masz jednak rację co do basenu - dam się przekonać, by go trochę zmniejszyć, to żaden problem.
Dziękuję za szczere opinie

Ostatnio edytowane przez Madame Marmolini : 07.10.2015 - 20:15
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2015, 21:25   #10
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: 1929

Basen przykuwa uwagę swoim rozmiarem. Simy pewnie są wykończone po przepłynięciu z jednego brzegu do drugiego
W środku, na pierwszy rzut oka, ma się wrażenie, że panuje niezły chaos. Nie mogę się zdecydować czy pomieszczenia podobają mi się czy nie. Bardzo jednak lubię domy, w których widać, że toczy się życie i rozumiem, że tak jak w życiu, nie wszystkie wnętrza muszą wyglądać jak z wnętrzarskiego miesięcznika.
Pozmieniałabym jednak parę rzeczy, jak np. przyrząd do ćwiczeń postawiłabym w sypialni zamiast na korytarzu, a w salonie umieściłabym sofę wyglądającą na bardziej wygodną
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023