Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.07.2005, 15:44   #1
intuicja
Guest
 
Postów: n/a
Wink bezpłodnosć?

Nie wiem, czy taki temat już był, ale.... Jestem tu nowa i zanim wszystko obejerzę, przeczytam minie troskzę czasu.
Otóż mój problem (jak niektórzy zauważyli juz drugi dzisiejszego dnia) polega na tym,że już od samego początku staram się, aby moja simka zaszła w ciążę. Było już jakuzzi, łóżko...I NIC ;( A oboje z mężem tak pragną dzidziusia! Co mam zrobić!?? ;( ;( ;( ;( ;(
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.07.2005, 15:51   #2
Aiza
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Możesz skorzystać z kodu BoolProp testingCheatsEnabled true i wtedy wydać polecenie, aby twoja simka była w ciąży, ale wiem z własnego doświadczenia, że to nie to samo, co "prawdziwe zapłodnienie". Może powinnaś wymienić łóżko, ja na ściągniętych z Internetu też nie mogę. Ale też tak kiedyś miałam i nic nie pomogło, prócz cierpliwości Po prostu, musisz próbować. Przynajmniej dla simów to dobra zabawa
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2005, 14:28   #3
miki2207
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał intuicja
Nie wiem, czy taki temat już był, ale.... Jestem tu nowa i zanim wszystko obejerzę, przeczytam minie troskzę czasu.
Otóż mój problem (jak niektórzy zauważyli juz drugi dzisiejszego dnia) polega na tym,że już od samego początku staram się, aby moja simka zaszła w ciążę. Było już jakuzzi, łóżko...I NIC ;( A oboje z mężem tak pragną dzidziusia! Co mam zrobić!?? ;( ;( ;( ;( ;(
A może poprostu zapomniałaś, że simy starające się o dziecko muszą mieć swietne nastroje (energia, higiena,zabawa itp). Spróbuj wybrać opcję "postaraj się o dziecko" jak simy będą miały nastrój na maksa.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2005, 18:30   #4
Anais
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Heh rozumiem Twoje - a raczej Twoich simów - kłopoty ale swoją drogą bezpłodność u simów mogłaby być bardzo ciekawa. Byłoby fajnie gdyby simowie losowo wybierani przez grę przy ich tworzeniu lub rodzeniu bywali bezpłodni albo zapadali na bezpłodność przez różne czynniki, np. w skutek częstego przeziębiania się - nie chichotać, nie posiadam medycznej wiedzy o przyczynach powstawania bezpłodnosći Gra stałaby się jeszcze bardziej realna a opcja adoptowania dzieci nie byłaby przeznaczona tylko dla simów homoseksualnych. A swoją drogą czy można jakoś sprawdzić jaką orientację ma nasz sim? I czy w ogóle rzeczywiście to prawda, że simy mogą mieć różną orientację? Wiem, że to nie jest na temat ale ostatnio nie działa mi wyszukiwarka...
Jeżeli już tak gdybam na temat realności gry to czy nie byłoby fajnie gdyby simka w ciąży tuż przed porodem była zabierana karetką do szpitala i po kilku godzinach wracałaby już z maleńswtem na rękach? Dzięki temu gra zyskałaby na realności, której wciąż niekiedy jeszcze brakuje... To samo tyczy się nastolatków, uważam, że to niedorzeczne aby nie mogli wiązać się z dorosłymi simami. Przecież w życiu tak bywa, że nastolatek wiąże się z osobą dorosłą albo na odwrót i nikogo nie dziwi związek 17-letniej dziewczyny i 20-letniego chłopaka czyż nie? Nie musi to także oznaczać demoralizowania ani tym bardziej łamania prawa bo 18-latek jest już pełnoletni mimo, że nadal jest nastolatkiem... Inny przykład to nie możność umierania dzieci, to już czysta głupota, bo czy dziedzi są nieśmiertelne dopóki nie osiągną pełnoletności? Nie i w grze też nie powinno tak być.
Zaraz pewnie dostanę burę w postaci zarzutów, że to niemoralne i niedydaktyczne a moim zdaniem o wiele bardziej przecież niedydaktycznym podejściem jest wpajanie młodym osobom, że nastolatki nie mogą zachodzić w ciąże a małe dzieci nie umierają albo nie odczuwają bólu. Taka właśnie postawa, kreowana w grze może być niebezpieczna ale pozostawiam to już moralności twórcom gry i wszystkim tym "wielkim" obrońcom rozwoju młodego człowieka...

Ps. intuicja spróbuj postarać się o dziecko naprzemiennie simami - tzn. raz simem na simkę a raz simką na sima, może to pomoże... Myślę, że prędzej czy później Twoi simowie doczekają się potomstwa bo nie sądze aby w grze występowała bezpłodność...jeszcze by kogoś zdemoralizowała
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.07.2005, 19:20   #5
Mesmerize
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ta gra faktycznie jest nazywana "symulatorem zycia" ale nie jest nim na 100% .. bo idac dlaej Twoim tokiem rozumowania to czemu nie ma papierosow, alkoholizmu, narkomaniii, pedofili, zboczen itp itd??? wtedy to dopiero byloby realnie.. ale to nie temat o tym.

a orientacje mozna sprawdzic za pomoca kodu boolProp .. jest to opisane w poradniku do tego kodu - sa to opcje na simie.

aha.. a dziecko z kodu jest takie samo jak dziecko z normalnego "postaraj sie o dziecko" niczym sie nie rozni.. mozna przeciez ustalic z kim ma byc to dziecko i gra tak samo losuje geny itp.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.08.2005, 14:53   #6
Anais
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ameretat nie mogę się z Tobą zgodzić... Związki nastolatków z dorosłymi a pedofilstwo to dwie zupełnie inne rzeczy. Pedofilstwo jest daleko idącym - delikatnie mówiąc - odchyleniem i powinno być leczone oraz najsurowiej karane. Tym bardziej nie powinno występować w jakiejkolwiek grze, to samo tyczy się używek i brutalności życia z marginesu. Jestem tego absolutną przeciwniczką - jak każda myślę, zdrowa osoba - i nie miałam zamiaru kogokolwiek urazić, ani tym bardziej propagować rzeczy, które są chore. Nie widzę jednak nic złego w związku 17-letniej dziewczyny i 20-letniego chłopaka. Spójrz choćby na związek Weroniki Rosatii i Mariusza Maxa Kolonko w tym wypadku oboje są pełnoletni ale różnica wieku jest znaczna, Mariusz mógłby być ojcem Weroniki czy jednak ich związek propaguje pedofilstwo? Nie i ja też nie miałam takiego zamiaru. Uważam tylko, że byłoby ciekawiej gdyby w grze The Sims nastolatkowie mogli wiązać się ze starszymi simami, tylko tyle. Wszystko inne pozostałoby tak jak jest teraz - nastolatkowie mogli by dopiero stając się młodymi dorosłymi przeżywać pełnię miłości ze starszymi simami ale sam związek nie byłby wykluczony wcześniej, kiedy ukochana osoba jest starsza.
Nie tyczy się to tematu ale uważam także, że jeśli rodzice i najbliższe otoczenie nie zadba odpowiednio wcześnie i prawidłowo o rozwój dziecka to młodego człowieka nic nie uchroni od brutalnych pułapek życia czyhających dookoła a na młodego prawidłowo ukształtowanego człolwieka nic nie wpłynie aby w takie pułapki wpadł. Największą i najbardziej znaczącą rolę mają w tym wypadku rodzice i najbliższe otoczenie!
Dziękuję za wysłuchanie i przepraszam jeśli kogokolwiek uraziłam swoimi poglądami...

Ps. Dziękuję Ameretat za podpowiedź jak sprawdzić orientację sima
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.08.2005, 15:06   #7
Mesmerize
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja nie pisalam o pedofilii w zwiazku z Twoim postem. poza tym niestety w simsach nastolatki to tak mniej wiecej od 13-20 lat. wiec nie mozna pozwolic im na "zabawy" ze starszymi. zeby wprowadzac to co Ty chcesz trzebaby bylo wprowadzic dodatkowe przedzialy wiekowe - co moim zdaniem jest niepotrzebne. gra jest uproszczona i jest dobrze - sa mlodzi dorosli na studiach i moga robic bara bara, moga zajsc w ciaze za pmoca kodu - nie moga normalnie gdyz to wprowadzaloby najzwyczajniej utrudnienie do gry - studia plus dzieciak??? jak wiadomo na studiach sa sami studenci i troche NPC.

jak ktos sie uprze to i tak sa mody i hacki na ciaze nastolatkow itp. - ale moim zdaniem przy taki podziale wiekowym simow dobrze, ze nie jest to "na porzadku dziennym".
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023