Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.02.2012, 00:51   #1
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Smile Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Nie jest to swoisty comeback, aczkolwiek nudziło mi się i postanowiłem zobaczyć czy nadal coś mi wychodzi w simsach... Nie miałem natchnienia na budowę domu więc padło na mały pasażyk handlowy..



Pasaż "Gallena" znajduje się u stóp wzgórz Jaskini Pokrzyku. Jest to nowoczesny, 3 piętrowy budynek, mieszczący dwupoziomowy sklep H&M, sklepik z grami, bar i restaurację. Nie jest to zbyt bogata propozycja handlowa, ale to z uwagi na sąsiadującym zeń centrum handlowym. Wyposażenie jest nowoczesne i bardzo dopracowane. Architekt zadbał o nowoczesną bryłę. O dosyć niespotykanej konstrukcji. Aby dostać się na poszczególne piętra wchodzimy osobnymi wejściami. Z wyjątkiem sklepu H&M, który ma wewnętrzne schody. Zaś designer zadbał o przyjemne i oryginalne wykończenie. Grupa ogrodnicza również dała pokaz swoich sił. Dekorując obejście pasażu klombami, drzewami i krzaczkami. Znajdziemy tu wiele punktów wypoczynkowych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oczywiście znalazło się i miejsce dla najmłodszych. Skromny ale praktyczny plac zabaw pomieści grupkę hasających dzieciaków. Zapraszam do spaceru po budynku jak i po obejściu

Zarys budynku:









Wejście:







PARTER

Hall:







Toaleta:



Restauracja/Sala główna:









Sala sezonowa:





Kuchnia:



Toaleta:



Zrzut:



I PIĘTRO

Balkon:





Hall:








WC:



Bar:





Sklepik z grami:





Security room:



Zrzut:



II PIĘTRO


Balkon:





H&M/Dział damski:











Zrzut:




III PIĘTRO


Balkon:





H&M/Dział męski:







Zrzut:



Zewnątrz:












Koniec

kubuss.

Ostatnio edytowane przez kubuss : 22.02.2012 - 01:00
kubuss jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.02.2012, 10:44   #2
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

OMG.
Ile przy takim czymś pracy... :>
GRATULACJE, odwaliłeś kupę () dobrej roboty.
Tylko że nie podobają mi się schody z przodu budynku. Ja bym tylko w środku walną po jednej parze na piętro, i może ze dwie windy (ps. nie pomyślałeś o biednych dziewczynkach, które są córkami zakupocholiczek. Mama ją chce zaciągnąć na jesienną wyprzedaż, a tu deszcz pada, a co gorsza, może być też śnieg... (;() )
W toaletach (tych niebieskich) zmieniłbym kolor umywalek na niebieski, czy błękitny.
Sala główna restauracji jest piękna, trochę pusta, ale piękna.
A o co chodzi z tą salą sezonową ? Jak jest wiosna, czy lato, otwierają okna i odsłaniają belki (?)
Na taką dużą restauracje taka mała kuchnia. To nawet jak rodzina przyjdzie (rodzice+dzieci) to ten jeden kucharz nie nadąży. :>
Bar jest niczego sobie, tylko może jakieś kolorowe światła ?
Sklepik z grami mały, ale przytulny. :>
A to teraz zabieram się za H&M
Dział damski: Wszystko pięknie, ale czemu tam jest powieszony obraz z chłopakiem ? Mi by bardziej pasował do męskiego. xd
A do tych plakatów dziewczyn w dziale męskim już się nie przyczepie. :3
Plac zabaw, mały, skromny... Nie jakieś wielkie place zabaw, tylko malutki i śliczny...
To wszystko to są takie szczegóły. ^^
Taka bardzo dobra 9. ;>
Pozdrawiam.
__________________
Lubie jest offline  
stare 22.02.2012, 11:17   #3
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Schody miały być coś na wzór Centre Pompidou. Ale w simsach ofc czegoś takiego się nie da odwzorować na 100% Sala sezonowa działa w ładne pogody. Jest to wycięcie w budynku schowane za wysokim płotem No kuchnia mała, gabaryty budynku nie pozwoliły na większą, tak samo z łazienkami Te plakaty to szczerze mówiąc nie miałem co powiesić więc wieszałem to co miałem
Dzięki za ocenę. Może do końca nie wyszedłem z wprawy Ostatni projekt wystawiłem tu 2 lata temu
kubuss jest offline  
stare 22.02.2012, 11:22   #4
Aoi
 
Avatar Aoi
 
Zarejestrowany: 16.12.2010
Skąd: Poznań
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 427
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Pora na surową ocenę...
Absolutnie nie podoba mi się bryła. Wielki klocek, taki nie zachęca do odwiedzenia centrum. Poza tym, te schody kojarzą mi się z przeciwpożarowymi. Z zewnątrz ten budynek przypomina mi bardziej stary pensjonat w Pogorzelicy, niż pasaż handlowy.
W holu nie podobają mi się te kafelki i koszmarne rury. Ogólnie zmieniłabym kolorystykę.
W łazience jest tylko jedna toaleta? Nie wyobrażam sobie kolejek do niej. I strasznie tam ciasno. Kafelki też mi się nie podobają.
Restauracja już jest lepsza. Byłaby naprawdę fajna, gdyby było więcej stolików i gdyby one były jakoś rozmyślnie ułożone, a nie porozrzucane po całej sali.
Ta sala sezonowa to fajny pomysł, podoba mi się Tylko dałabym jakieś ozdoby na ściany i wywaliła te rury. Po co one tam są? Teraz chowa się wszystko w ścianach i sufitach, żeby to schludnie wyglądało.
Na pierwszym piętrze toaleta jest jeszcze dziwniejsza. Takie można spotkać na stacji benzynowej, a nie w centrum handlowym Jeden kibelek to zdecydowanie za mało.
Bar jest fajny Naprawdę dobrze wygląda, ale wydaje mi się mały. Jedyne, co bym stamtąd wyrzuciła, to te drzwi. Co one tam robią? I dlaczego akurat takie?
Sklepik z grami. Nareszcie jakiś sklep w pasażu handlowym. Ale jeśli tam naprawdę ma być tylko JEDEN regalik, to zdecydowanie zmniejszyłabym to pomieszczenie. 4 ściany są puste, tylko jeden regał i kasa. To zły pomysł.
Drugie piętro i W KOŃCU sklep z ciuchami! Sklep ogólnie wygląda dobrze () ale nie wiem, czy chciałoby mi się drałować po schodach zewnętrznych aż na drugie piętro, by kupić sobie bluzkę. Albo sklep powinien być niżej, albo wypadałoby wstawić windy i schody ruchowe WEWNĄTRZ budynku.
Na rzutach widzę, że H&M jest trochę zbyt pusty, wstawiłabym tam więcej wieszaków.

Ogólnie słabo wypadł w moich oczach ten projekt. Moja ocena to 3/10.
Aoi jest offline  
stare 22.02.2012, 11:25   #5
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Jezu, jakie cudo *,*
Dużo się napracowałeś, ile Ci to zajęło?
Te schody z przodu to bardzo oryginalny i odważny pomysł, strasznie mi to przypadło do gustu ^^ Bryła jest w sam raz, zewnątrz - ogród, plac zabaw również.
Jedyne, do czego mogę się przyczepić to fakt, iż w dziale damskim są obrazy mężczyzn i na odwrót W barze przydałyby nę jakieś kolorowe lampki, bo tak ciemno jest, nie ma takiego nastroju, jaki powinien w barze być
9.5/10 , Pozdrawiam
__________________
Fallen jest offline  
stare 22.02.2012, 15:20   #6
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Cytat:
Nie jest to swoisty comeback,

No bo wiesz, ja bym chętnie zobaczyła coś pełnometrażowego w Twoim wykonaniu!

Zewnętrzne schody? A pomyślałeś o niesprzyjających warunkach atmosferycznych? Z tego, co widzę, ostatnie piętro ma niezadaszone wejście...
Odpada.
Wgl komu by się chciało wchodzić na 3 piętro?! Bo bynajmniej schody nie wyglądają na ruchome, a wind nie widzę.
Ogrodzenia latarń i drzewek są nietrafione imo - wyglądają zbyt "ciężko". Lepiej byłoby je zostawić "jak jest".
Hall wygląda dziwnie jak na mój gust ;/
Restauracja prawie OK, ale mogłeś sobie już dać spokój z tymi oknami Przecież nie po oto je się daje, żeby ja potem masowo zasłaniać! A jeśli już koniecznie musiałeś je dać (btw, przecież WB oferuje jeszcze wariant tego okna z wbudowaną żaluzją!) to mogłeś salę zrobić w zimnym modernie.
Nie podoba mi się jeszcze ustawienie tego jednego stolika zaraz obok drzwi. O, tutaj: http://img442.imageshack.us/img442/7...0061c504f7.jpg Gdyby mi tam przyszło coś zjeść, to nie wiem, czy udałoby mi się to zrobić w spokoju.
I zdecydowanie za dużo roślinności wokół szybu ;]
Sala sezonowa? Łomatko, chyba zapomniałeś o włączeniu światła przy robieniu zdjęcia ;/ Strasznie ciemno tam jest...
No i nie jestem przekonana.
Kuchnia i toaleta z całego parteru wyszły najlepiej
Hall wyszedł średnio, za to bar...! Drzwi i siedzenia na oknie Ci nie wybaczę!
Jakbym miała kupować w takim małym sklepiku gry, to nawet nie weszłabym z obawy, że nie znajdę tam odpowiedniego tytułu A simowego EMPIKa można znaleźć do na necie i ściągnąć
Cytat:
Zrzut:
Czego, amunicji? A może żywności?
Przeraża mnie ta bezkresna biel w hamie. Proponowałabym czarną podłogę albo częstsze użycie innych kolorów - obojętnie czy na podłodze, czy na ścianach.
Poza tym ten sklep wyszedł Ci najlepiej Przypomina mi nawet inny sklep, gdzie zdarza mi się kupować ciuchy

Placyk zabaw mnie tez nie przekonuje, jako że dzieciarnia potrzebuje więcej miejsca do zabawy! I w ogóle spodziewałam się czegoś innego po tym "zielonym zakątku". Coś nie wyszło.
No i widzisz... Miło wspominam Twoje domki - bynajmniej nie miałam wtedy wielu zastrzeżeń, którymi bardzo chciałam się podzielić.
Mam nadzieję, że pojawisz się kiedyś z następnym projektem i zachwycisz nas wszystkich.
6/10
Liv jest offline  
stare 22.02.2012, 16:47   #7
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Jak pomyślę, że trzeba było ustawić tam każdy jeden przedmiot z osobna, to po prostu szok mnie ogarnia. Podziwiam za cierpliwość i wytrwałość, to zdecydowanie nie jest robota na jeden wieczór. Ja dostaję szału przy dekorowaniu parterowego domku na najmniejszej parceli...
Jedyne, co tak naprawdę mi w Twoim dziele nie podchodzi, to te podwójne stoliki w restauracji. Będąc w jakimś centrum, zmęczona po zakupach, jakoś nie miałabym ochoty zasiadać do stołu z kompletnie obcymi ludźmi i patrzeć, jak jedzą. Wolałabym jednak osobne miejsce i święty spokój. Dlatego zlikwidowałabym te stoły i dodała więcej pojedynczych.
W barze zdecydowanie brakuje klimatycznego oświetlenia, a w sklepiku z grami brakuje... gier. Rzeczywiście, troszkę tam pusto. Brak windy to też spory minus. Ale to wszystko zostało już wspomniane wyżej, więc nie będę się niepotrzebnie rozpisywać.
Moje ogólne wrażenie jest bardzo dobre. Odwzorowanie schodów Ci się udało, jest oryginalnie. Spory H&M, na pewno mają duży wybór (nie to, co u mnie ). No i ta sala sezonowa - latem musi być tam fantastycznie, gdy słońce wdziera się do środka przez żaluzje. <333 Już czuję ten miły chłodek cienia w upalny dzień...

8/10.
Malin jest offline  
stare 22.02.2012, 19:56   #8
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Ehe dziękuję za oceny

Liv ^^ może coś wyskrobię jak będę mieć natchnienie.
kubuss jest offline  
stare 22.02.2012, 20:04   #9
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Nie podoba mi sie bryła - jest taka jakaś dzika Jesli chodzi o wnętrza to są fajne - z wyjątkiem sklepu z grami. Za mało półek i nie pasuje mi tam ta tapeta. W h&m nie podoba mi sie podłoga i ogólnie jakoś zbyt biało tam.
Miałeś kiedys dużo lepsze projekty, jednak ten tez nie jest zły.
6/10
Vanitas jest offline  
stare 23.02.2012, 15:47   #10
Probs
 
Zarejestrowany: 27.02.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 82
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pasaż handlowy "Gallena" by kubuss

Ten pasaż jest fantastyczny ! Daj adres, wybiorę się tam
A gdzie są drzwi do security room ?
Najlepiej wyszedł sklep H&M na drugim piętrze. Otoczenie też wspaniałe.
Fakt, bryła trochę karton ale dzięki tym roślinom i drzewom trochę się kryje.
10\10 !
Probs jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023