Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.09.2013, 15:13   #11
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]

[img]http://i43.************/257dbh1.jpg[/img]

UWAGA! Artykuł zawiera subiektywne opinie autorów na temat forum i jego użytkowników. Jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziliśmy - przepraszamy.

Ostatnio na naszym forum działo się więcej niż kiedykolwiek. Było dużo zmian, obrad przy forumowym stole i o wiele więcej nieporozumień niż byśmy chcieli. W sumie wyszło na to, że na forum są same chamy i prostaki... zaraz, zaraz, co? Nie, wcale tak nie jest. Okazuje się, że mimo tego wszystkiego (jakimś cudem) umiemy dojść do porozumienia. Użytkownikom forum należą się ogromne brawa za wytrwałość. Nawet nam było ciężko wytrzymać, gdy opisywaliśmy wszystkie forumowe "afery", zmiany i dyskusje. A jednak, udało się!

Meryam: Trzecia edycja ankiety "Oceń moda/admina" spowodowała niemałą burzę na forum. Głównie przez opinie użytkowników tam zawarte... co w sumie nie ma sensu, bo o to chyba chodziło, że przeanalizować to wszystko. W każdym razie, dużej ilości adminów/modów się oberwało od użytkowników za, ogólnie rzecz biorąc, "brak kompetencji". Osobiście uważam, że na pewno częściowo mają rację, bo każdemu trzeba raz na jakiś czas wytknąć błędy. Te zaś popełniamy my wszyscy. Z drugiej strony, reakcja załogi też nie pozostawała złudzeń, że pewna jej część definitywnie nie umie przyjmować krytyki. Ale mimo wszystko znaleźli się też tacy, których pochwalono i wynagrodzono. Ale o tym później, bo najpierw chcemy wspomnieć o innych skutkach ankiety, jakie dotknęły nasze forum.

kalafjor: Chodzi oczywiście o nowy regulamin. Może nie do końca nowy, ale na pewno udoskonalony! Za bardzo nie wiem, co dokładnie się zmieniło, ale powiedzmy, że wierzę w kompetencję załogi. Chyba najbardziej rozwinięty został temat kar, warnów i bananów. Po wielu sporach i nieporozumieniach, użytkownicy powinni być zadowoleni, chociaż na naszym forum znajdą się i tacy, którzy szukają dziury w całym. Dalej pojawiają się i pewnie będą się pojawiać pretensje typu "Co ja takiego zrobiłem, że dostałem tego warna?!!". Najbardziej dziwi mnie fakt, że osoba, która nie ma racji, próbuje na siłę udowodnić, że ją ma. Czy tutaj kiedykolwiek będzie spokojnie? Wątpię, ale może to lepiej? Ostatnio ciągle coś się dzieje! Nie bez echa odbił się fakt odejścia pana administratora Gingersa z załogi naszego forum.

Meryam: Nie mogę się nie zgodzić. Chyba wszyscy uważamy za dość dziwny fakt, że gdy w ankiecie Gingers został, delikatnie mówiąc, zjechany po całości, to po ogłoszeniu jego odejścia w postach pojawiły się prawie (!) same pochlebne opinie. Zaznaczamy tutaj słowo "prawie", ponieważ nie można było zauważyć tych kilku postów, gdzie użytkownicy powiedzieli, co naprawdę myślą o pracy Gingersa. Mimo wszystko, ja uważam, że wykonał mnóstwo dobrej pracy technicznej i jestem mu za to wdzięczna Mam nadzieję, że przynajmniej część użytkowników forum uważa podobnie Na miejsce Gingersa wkroczyła "Bogini HMTL-a", czyli Libby.

kalafjor: Co oczywiście kontrowersyjnie zostało omówione przez użytkowników. Na Libby spadła fala hejtu. Duża część społeczności bez pohamowania wyraziła swój sprzeciw wobec tej decyzji jakoby nowa pani administrator nie była widywana na forum, nic nie robiła i w ogóle była zła. Szczerze powiedziawszy, to nie przebywam w działach o trzeciej i nadchodzącej czwartej części gry. Forum przeglądam pobieżnie wstępując głównie do działu redakcji, więc nie mam zdania o kompetencji Libby. Może to jednak lepiej, bo mogę pozwolić sobie potraktować tę sytuację trochę inaczej. Wydaje mi się, że mimo iż macie swoich faworytów do awansu, to powinniście uszanować decyzję załogi. Może taka Charionette dobrze spełnia się w roli super moderatorki. Nie do końca wiem jak to jest, ale chyba osoby z zielonymi nickami bardziej zajmują się tą widoczną strona forum, więc może to jest przyczyna tego sporu. Dajmy się tej sprawie rozwinąć.

Meryam: Z drugiej strony, dużo osób broniło Libby przed atakami. Szczególnie po tym, co napisał Damian. Czy też ujmując to inaczej, użytkownicy bronili siebie, przy okazji broniąc Libby. Damian napisał w imieniu wszystkich, cytuję, że "Chcemy aby wybór administracji był w pełni jawny a nie robiony za naszymi plecami i dopiero ogłaszany po fakcie dokonanym.", co wywołało niemałą falę oburzenia. Oczywiście, każdy niemal natychmiast zaczął bronić swojego zdania, a ponadto Damian został zasypany masą pytań, za co obwinia Libby. Nic, tylko wziąć popcorn i obserwować bieg wydarzeń. Koniec końców, dyskusja zakończyła się jednomyślnym hejtem na Damiana (z czym osobiście się zgadzam ). Ponadto, wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że wyżej wspomniany użytkownik zbyt często robi zamieszanie.
Niby fajnie, że na forum się coś dzieje, ale kłótnie widujemy tu chyba aż zbyt często...

Tak oto podsumowaliśmy to, co ostatnio działo się na forum. Zapewne niektórym z czytelników mogło się nie spodobać nasze zdanie, ale ostateczną ocenę pozostawiamy oczywiście Wam! Przy okazji do głowy przychodzą różne myśli. Czy tutejsza społeczność musi tak często się spierać? Zazwyczaj o niezbyt ważne sprawy. Jeśli już udzielamy się w dyskusji to róbmy to chociaż kulturalnie i myślmy nad tym co piszemy!
Dziękujemy wszystkim za przeczytanie i życzymy udanego roku szkolnego.

Meryam & kalafjor
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.09.2013, 15:13   #12
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]


* * *


Dnia 20 sierpnia bieżącego roku, na targach Gamescom fani gry mieli okazję zobaczyć grę The Sims 4. Od 20 do 23 sierpnia pokazywane były nowe filmy, zwiastuny, screeny z gry oraz informacje dotyczące nowej generacji simów. Od trybu stworzenia sima do emocji - zapraszam do czytania!


W "czwórce" twórcy gry postawili na minimalizm i swobodę. Panel w trybie Stwórz Sima został ograniczony do minimum: wyboru płci, wieku, imienia i nazwiska, aspiracji życiowej, głosu, oraz czegoś nowego - stylu poruszania się. Póki co do wyboru mamy cztery rodzaje chodu, lecz zapewne w dodatkach do gry pojawią się nowe. Co więc z modelowaniem twarzy, fryzurami, ubraniami? Widząc odświeżony tryb modyfikacji kształtu twarzy simów czeka Was niemałe zaskoczenie, albowiem twórcy gry w najnowszej odsłonie zrezygnowali z monotonnej zabawy z suwakami. Pojawiła się za to opcja dowolnego kształtowania twarzy i ciała polegająca na zaznaczeniu pożądanego obszaru na simie oraz przesunięciu go w górę lub w dół. Dowolnie możemy zmieniać rozmiar tęczówki oka, szerokość bioder i budowę ciała. Jeśli jeszcze Wam mało nowości, warto rzucić okiem na modyfikowanie postawy sima - teraz każdy nasz "podopieczny" może mieć prosty kręgosłup, wielbłądziego garba bądź też zaokrąglony brzuch - koniec z narzuconymi nam opcjami tworzenia sima!
Szata nie zdobi człowieka (a raczej sima), ale warto ubrać "lalkę", którą będziemy sterować w najbliższych latach.
Koniec z wysokimi butami przenikającymi przez obcisłe spodnie na naszych simach - w nadchodzącej generacji ubranie będą "inteligentne", co oznacza koniec błędów związanych z prześwitującymi ubraniami i fryzurami!
W The Sims 4 będziemy mieli również możliwość dodania osobnego kapelusza do dowolnej fryzury.
Uważam, że wygląd simów w czwórce (a raczej w fazie Pre-Alpha) zrewolucjonizuje dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie grafiki w historii gier The Sims. Wreszcie simowie uzyskali realistyczne proporcje, rozbudowane możliwości edycji i nie sprawiają wrażenia bycia trójwymiarowymi modelami z nałożonymi teksturami. Wyglądają, jakby byli narysowani, jakby ich skóra, oczy, włosy były tylko tworami jednego z utalentowanych artystów. Dla mnie jest to efekt na plus.

Z tego, co zostało pokazane podczas prezentacji Trybu Budowania oraz Trybu Kupowania wynika, że The Sims 4 to morze możliwości.
Po pierwsze, w podstawie gry pojawi się ulepszony tryb planowania, znany nam z aktualizacji gry The Sims 3 przed dodatkiem Cztery Pory Roku. Jakie zmiany zastaniemy podczas budowy poszczególnych pokojów?
Po pierwsze, możemy szybko zmienić położenie jednego pokoju bez konieczności wyburzania go i budowania identycznego w innym miejscu. Po drugie, możemy kopiować pokoje. No i na końcu - silnik gry rozpoznaje, co jest pokojem, a co otwartą przestrzenią.
Następnie mamy do wyboru wysokość ścian oraz okien. Teraz budowanie wielkich hal nie będzie problemem. Wystarczy zmienić wysokość ścian.
Kolejnymi nowościami jest realistyczne padanie świateł i cieni. Na przykład okno na drugim piętrze w naszym mieszkaniu oświetla również piętro niżej. W "trójce" okna na drugim piętrze oświetlały tylko jedno piętro, co nierealistycznie wyglądało. Nowością są również okrągłe ogrodzenia oraz rozbudowane fundamenty. Można zmieniać ich wysokość oraz przenieść cały budynek na nie jednym kliknięciem. Nie należy zapomnieć o dachach - teraz stawianie ich nad głową naszych simów jest niezwykle proste. Oczywiście na pochwałę zasługują też poddasza dostępne w tej części bez użycia kodów.
Ogółem mówiąc, tryb budowania w tej odsłonie The Sims jest taki, jak Tworzenie Sima - prosty i intuicyjny.



Twórcy gry od razu zapewnili, że w najnowszej odsłonie tej kultowej gry postawią na różnorodność i detale. oraz przebywanie wśród odpowiednich simów. Od teraz simowie są w stanie wyrażać prawdziwe emocje i uczucia, które zależą od ich otoczenia i zachowania innych postaci. Simowie również mogą być praworęczni lub leworęczni. Mogą "ochłonąć" po zawziętej kłótni ze swoim wrogiem ćwicząc boks, wprawić miłość swojego życia w stan głębokiej melancholii grając na skrzypcach albo opowiadać swoim znajomych dowcipy, by dać upust swojemu dobremu nastrojowi. Wiemy, że w "czwórce" simowie mogą robić kilka rzeczy na raz. Nie będzie animacji włosów i ubrań. W grze znajdziemy cechy osobowości, nastrójniki i aspiracje życiowe. Etapów życia będzie pięć oraz narzędzie Stwórz Styl najprawdopodobniej nie pojawi się w tej odsłonie, za to do czynienia będziemy mieli z Bellą Ćwir, Tragicznym Klaunem, Grillowanym serem, lalkami voodoo, wyprawami w kosmos, sklepami z ubraniami, włączaniem lamp za pomocą klaskania, stolarką oraz wielką ilością nowości pachnących świeżością I jeśli w grze coś Wam się nie podoba, nie zaprzątajcie sobie tym głowy. Gra pokazana do tej pory jest w fazie pre-alpha, czeka nas jeszcze wersja alpha, pre-beta, beta, testowanie przez niezależnych testerów, promowanie gry i dopiero zostanie ona wydana. EA zdąży poprawić wiele rzeczy... i jeszcze więcej zepsuć

To kogoś to jeszcze interesuje, po tylu informacjach z The Sims 4?
W ostatnich dwóch miesiącach w The Sims 3 Store pojawiły się następujące pakiety:
~Hipsterski Loft
Niektórzy z nas planują trochę pomieszkać w lofcie i tworzyć poezję. Możesz się przyłączyć. Albo nie. Właściwie to nie ma znaczenia. Sądzimy po prostu, że to jest całkiem fajny postindustrialny loft, z całą masą odlotowych loftowych rzeczy, a w dodatku zupełnie pozbawiony pretensjonalności. A tak a propos, sprawdź nasze nowe czaderskie ciuchy i fryzury. Czaderskie, co?
~Bar "Biznes jak zwykle"
Czy Twoi Simowie jadają w dość pospolitych miejscach? Czy posiłki są tak nudne, że wydaje się, jakby Simowie dosłownie znikali, gdy wychodzą coś zjeść? Jeśli tak, to pora ożywić tę codzienną czynność. Wybierz się do baru „Biznes jak zwykle”, aby wziąć udział w wykwintnej uczcie!
~ Surfingowy Raj
Niech żyje surfing! Mając sztuczną falę „Surfingowy raj” już za chwilę możesz poczuć się jak nad oceanem. Chcesz przy tym wyglądać jak należy? Dzięki nowym kostiumom kąpielowym, strojom piankowym i fryzurom możesz wykonywać triki ze stylem! Ruszaj łapać olbrzymie fale!
~Marzenia o Indiach
Tutaj stare i nowe nieustannie się przeplata ze sobą. To kraina pełna zachwycających form i eksplozji koloru. Znajdź ponownie inspirację w „Marzeniach o Indiach”.
~Fajna Farma
Czy kurczaki i konie na farmie Twojego Sima czują się samotne? Zestaw „Fajna Farma” z zagrodą „Twój Udój” rozwiąże ten problem! Oprócz krów (TAK, KRÓW!) otrzymasz zupełnie nowy komplet inspirowanych stylem pionierów strojów i artykułów wykończeniowych, które pomogą Ci stworzyć doskonałą farmę! Twoi Simowie są o krok bliżej do zapewnienia sobie pełnej samowystarczalności...




Niezbyt... Wolałabym inną tematykę
~anie_1981
Hmm, sam w trzecią generację już nie gram, ale jeżeli mam głosować, to jak dla mnie te akcesoria są okropne. Kompletnie bezużyteczne. Czyli moje zdanie jest na nie.
~scavo
Tematyka ostatniego pakietu akcesoria spodobała mi się, lecz jakoś nie zachęca mnie do jej kupna. Myślę, że częściej używałabym w Appaloosa Plains, ponieważ klimat tego miasteczka bardzo odpowiada stylowi western.
~Zielona Herbata
Tak, podoba mi się tematyka tych akcesoriów.
~Diana
To tyle na dzisiaj. Życzę Wam sukcesów w karierze - czy to szkolnej, akademickiej, czy zawodowej. Widzimy się za dwa miesiące!
Charionette jest offline  
stare 13.09.2013, 15:14   #13
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]

Zauważyłam, że 2/3 moich artykułów dotyczy czegoś tajemniczego, więc tym razem będzie o czymś zupełnie innym. Kreatywność ludzka nie zna granic, co postaram się udowodnić poprzez pewien ranking.

10 NAJDZIWNIEJSZYCH BUDYNKÓW NA ŚWIECIE
Niektóre z nich to domy, inne - atrakcje turystyczne lub biurowce. Każdy jednak ma w sobie coś wyjątkowego.

MIEJSCE DZIESIĄTE
The Flying Saucer House, czyli po prostu latający spodek, położony jest w Tennessee (stan na południowym wschodzie USA). Dom został zaprojektowany i zbudowany przez Daniela Kinga.





MIEJSCE DZIEWIĄTE
Transparent House to szalony pomysł japońskich architektów. Składa się z platform, które połączone są ze sobą schodami lub drabinami. Największy minus? O prywatności możesz zapomnieć...







MIEJSCE ÓSME
WonderWorks to genialny park rozrywki położony na Florydzie. Co w nim szczególnego? Budynek jest odwrócony do góry nogami. W Polsce (a dokładniej w Szymbarku) również mamy dom postawiony na dachu, w którym wizyta zapada w pamięci na długo. Zawroty głowy gwarantowane!





MIEJSCE SIÓDME
Experience Music Project to niezwykłe muzeum poświęcone kulturze popularnej. Kompletnie nie wiem, co ten budynek przedstawia, ale na pewno można go włączyć do tego rankingu.





MIEJSCE SZÓSTE
The National Library (Mińsk, Białoruś) to miejsce, które strasznie przypadło mi do gustu. Może nie należy do najdziwniejszych, ale warto zwrócić na nie uwagę. Mieści się tu największy zbiór białoruskich materiałów drukowanych i trzeci największy zbiór książek w języku rosyjskim. Chyba każdy się zgodzi, że wieczorem wygląda magicznie...







MIEJSCE PIĄTE
Mowa tu o budynku w kształcie fortepianu, obok którego stoją gigantyczne skrzypce ze schodami na piętro. Obiekt został zaprojektowany przez lokalne władze, którzy chcieli uatrakcyjnić miasteczko. Piano-shaped building (Huainan, Chiny) jest główną atrakcją turystyczną w tej okolicy.







MIEJSCE CZWARTE
Habitat 67 (lub po prostu Habitat) to osiedle w Montrealu (Kanada), zaprojektowane przez kanadyjsko-izraelskiego architekta Moshe'a Safdie'a. Uważane jest za jeden z najbardziej rozpoznawalnych i znaczących budynków w Montrealu. Chyba nikogo to nie dziwi...





MIEJSCE TRZECIE
Czy ktoś z was chciałby zamieszkać w domu w kształcie buta? Na pomysł zbudowania takiego obiektu wpadł Mahlon Haines, sprzedawca obuwia. Oprócz salonu, kuchni i dwóch sypialni znajduje się tam też lodziarnia.





MIEJSCE DRUGIE
The Flintstone House w Malibu jest miejscem, w którym z chęcią bym zamieszkała. Wygląda jak wyjęty z kreskówki i dodatkowo jest funkcjonalny. Rezydencja warta 3,5 mln dolarów składa się z sypialni, kuchni, salonu, pokoju dziennego i dwóch łazienek.











MIEJSCE PIERWSZE
Budynki-zwierzęta strasznie mnie urzekły. Niektóre są bardziej oryginalne, niektóre mniej - ale mimo wszystko zasługują na pierwsze miejsce. Na zdjęciach pokazane są obiekty w kształcie owcy, psa, kaczki, słonia i ryby.











Te dziesięć budynków uważam za najdziwniejsze, jednak takich obiektów jest o wiele więcej. Jeżeli ktoś chce zobaczyć domy w kształcie dziury, czajnika, koszyczka lub muszli, tutaj znajdzie ich zdjęcia.
Fallen
Charionette jest offline  
stare 13.09.2013, 15:14   #14
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]





Tego wieczoru niebo przysłaniały gęste chmury. Redaktor Naczelna FTS Newsletter chwyciła za kołnierz czarnego prochowca, w który była odziana, i zaciągając go wysoko na twarz ruszyła w kierunku siedziby forum. Jej długie, czarne włosy wystające spod kapelusza rozwiewał silny wiatr, który zwiastował rychłą burzę. Przyspieszyła kroku. Nie chciała, by ktoś ją teraz rozpoznał, dlatego musiała jak najszybciej znaleźć się w budynku.
Gdy przekroczyła główne drzwi, odetchnęła z ulgą. Zdjęła z głowy kapelusz i poprawiając potargane włosy, skierowała się do windy. Dziś miało odbyć się tajne spotkanie forumowej redakcji. Nawet szefostwo nie mogło o nim wiedzieć, dlatego wszyscy redaktorzy umówili się na dwudziestą drugą, kiedy biura siedziby, były już zupełnie puste. Gdy za dziewczyną zasunęły się drzwi, wcisnęła guzik z dziesiątym piętrem i oparła się o ścianę. Podczas gdy cyferki na wyświetlaczu wskazywały kolejne piętra, ona rozmyślała o ostatnich wydarzeniach. Miała ochotę poćwiartować na kawałki tego, kto dopuścił do afery, a potem przemielić go przez maszynkę i przerobić na żarcie dla kotów. Już zaczęła układać w głowie kolejne tortury, kiedy dźwięk nagle otwierających się drzwi oznajmił jej, że dotarła na miejsce. Spoglądała przez chwilę na długi, ciemny korytarz znajdujący się naprzeciw, po czym westchnęła głęboko i ruszyła przed siebie. Im bliżej biura była, tym wyraźniej słyszała głosy znajdujących się w nim ludzi, którzy dosyć głośno ze sobą rozmawiali.
Zatrzymała się przed wejściem. Wzięła kilka głębokich wdechów, nacisnęła na klamkę i pchnęła drewniane skrzydło. Wszystkie pary oczu momentalnie skierowały się w jej stronę. Przy ogromnym stole siedzieli wszyscy redaktorzy, czekając na jakiekolwiek słowo z ust Naczelnej.
- Spóźniłaś się czterdzieści pięć sekund! – wyrwał się Mroczny. – Wiesz ile rzeczy można zrobić w tym czasie?
- Co brałeś Mroku? – Flo spojrzała na niego zdziwionym wzrokiem. – Chciałabym na przyszłość wiedzieć czego mam unikać…
- Zapewne coś mrocznego… - powiedział z sarkazmem Kalafjor.
- Mrocznego z dużej! – krzyknął Mroczny.
- Spokój na bazarze! – wtrąciła się Charionette. – Mamy ważną sprawę do omówienia, nie czas na słowne przepychanki – dodała, zasiadając w swoim ogromnym fotelu stojącym pod oknem.
- No dobra Nyśka, nawijaj o co kaman – odrzekła Ruda, opierając ręce na stole.
- Chodzi o te artykuły, które wypłynęły na światło dzienne, zanim została wydana gazetka. Mamy zdrajcę w siedzibie forum! – uderzyła pięścią o blat tak mocno, że podskoczyły wszystkie ołówki leżące na stole. – Ktoś je wykrada i zanosi do konkurencji!
- Mi się też to nie podoba. – Do rozmowy włączył się Qwerty. – Ten, kto się w to bawi, musiał zaliczyć bliskie spotkanie z cegłą. Po co konkurencji opinie innych o naszym forum w swojej gazetce? Do tego pozytywne?
- Chcą nas zapędzić w otchłań Mroku! – wyrwał się Mroczny. – Cały splendor spadnie na nich…
Rosemarie spojrzała na kolegę robiąc facepalma.
- Mroczny, ogar! Bo cię Kubussiem poszczuję! – warknęła.
Tymczasem Kubuss przysnął sobie z głową na stole…
- Smutające kangureły… - wymamrotał pomiędzy kolejnymi chrapnięciami.
- Dajcie mu spokój, niech sobie śpi, nie widzicie, że ma traumę z wakacji? Nie zdajecie sobie sprawy, jak przybijający musi być widok smutnych kangurów… - powiedział Jin. – Skupmy się na sprawie z artykułami. Jak myślicie, kto może je podkradać?
- To raczej nikt z naszej redakcyjnej paczki. – Everlasting spojrzał na zgromadzonych. – Każdemu z nas podkradziono jakiś artykuł, więc wykluczyłbym wszystkich z redakcji.
Mroczny podrapał się po głowie ołówkiem, spoglądając w kierunku czarnego kota śpiącego w jednym z pustych foteli.
- Może ta kula sierści ma jakiś podsłuch? – zapytał.
- Kot z podsłuchem? SERIOUSLY? - Liv spojrzała na Mrocznego wymownym wzrokiem.
- Skoro kangury mogą być smutne, to kot może mieć podsłuch. Co w tym dziwnego? – chłopak zmierzył koleżankę wzrokiem.
Zwierzak przeciągnął się, wysuwając pazury. Pokręcił się w kółko układając sobie miejsce i znów się położył.
- No tak, to na pewniaka kot – wtrąciła się Anizali. – Jego uszy to głośniki, a nos to mikrofon.. – dodała sarkastycznie spoglądając na Mrocznego. – A w brzuchu ma pewnie dyktafon i wszystko nagrywa…
- Okej, dosyć robaczki – Fallen wstała od stołu i krzyżując ręce na klatce piersiowej, oparła się o ścianę. – Ciocia Fallen jest zła, bo jej artykuły znikają bez śladu i chce się dowiedzieć komu ma skopać tyłek, więc… - spojrzała po zgromadzonych.
- Musimy przeprowadzić własne śledztwo – powiedziała Meryam. – I zaczniemy od najbardziej podejrzanych.

cdn...
Charionette jest offline  
stare 13.09.2013, 15:14   #15
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]


* * *


Newsea Sand Glass Retekstura by Forever And Always
Cazy Porcelain Heart retekstura by Forever And Always
(Tak, polecam retekstury włosów autorstwa Forever And Always, są niesamowite )



Bluza by Julies~Sims
buty by masims3
Spodnie By ShojoAngel

Zestaw strojów kąpielowych by rusty nail

boho dress by likeyourfacesims
Ubrania by Cuddly Kids Sims
Spodnie by Simt0rr
sukienka by madnessthesims

Wizytowe
princess dress by Laupipi
fantastyczne sukienki by moon333sims3
buty by masims3
Piżama
Zestaw by Simplicaz
Zestaw by Sunny Custom Content
Sportowe
Spodnie i bluzka by Simlicious
http://pixicat.tumblr.com/post/59958...emale-ya-a-and

Makijaż, brwi, zarost
Cień do oczu by Alga Sims 3
skin by Ephemera
Szminka Lipstick No33 by SClub
kredka do oczu by Tsminh-3
Róż do policzków by Tsminh-3
Set brwi by Miss Daydreams
... A dla zmęczonych ciążą simek: bluzkę by Simlicious

włosy by Lapis Lazuli


Koszula by Davidmonts
Trampki by pyszny
Kurtka by simenapule
Strona jest nieco chaotyczna, więc jeśli chcecie obejrzeć zdjęcie kurtki w pełnym rozmiarze zapraszam Tutaj
Wizytowe
Zestaw by AjoeCustom
Sportowe
Zestaw by ysstudio

Spodnie by r2mcreations
Kąpielowe
Spodnie by r2mcreations
Charionette jest offline  
stare 13.09.2013, 15:15   #16
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]



Dzieci małe i duże



Mebelki i dywanik - http://www.blackpearlsims.com/downlo...o=file&id=7397
Lampa - http://verounique.livejournal.com/8745.html
Półka - IKEA
Wisząca paprotka - http://verounique.livejournal.com/6726.html
Roślinka w metalowej doniczce - http://www.blackpearlsims.com/downlo...o=file&id=6958
Ubranka - http://www.simplystyling.de/homesims2.html [deco->15]
Zabawkowa koparka - http://amovitamsim.livejournal.com/27775.html
Książki - http://buggybooz.blogspot.com/2012/0...nd-dining.html
Recolor nocnika - http://www.modthesims.info/download.php?t=250703
Pluszowy smok i królik (za kojcem) - http://lmhwjs.wordpress.com/2009/08/...ith-the-trees/
Klocki - http://decatsims2.blogspot.com.au/20...nversions.html
Pudło na zabawki - https://sites.google.com/site/shoukeir/objects3
Zasłona - http://www.holysimoly.com/ [strona tymczasowo nie działa]
Tapeta - http://kayleigh83.livejournal.com/23461.html
Podłoga - http://sims2palette.blogspot.com/201...iled-view.html



Fotel bujany - http://www.blackpearlsims.com/downlo...o=file&id=7397
Żyrafa - http://zx-ta.livejournal.com/19783.html [recolory można znaleźć tutaj]
Recolor zabawki - http://www.digitalperversion.net/gar...topic=23645.90 [GOS tymczasowo nie działa ]
Mike z "Potworów i spółki" - http://www.digitalperversion.net/gar...6997#msg686997 [j.w.]
Roślina - http://bootstrap.modthesims.info/download.php?t=329370
Drzwi - http://an-nas.livejournal.com/29993.html



Huśtawka - http://www.feenwald.com/en/misc/kinder/hoch01.php



Piętrowe łóżko - http://thebigtradeoff.livejournal.com/16354.html
Pościel - http://hellhasspoken.proboards.com/t...-girls?page=1#
Biurko - http://filetram.com/download/file/88...s-for-enji-rar [link bezpośredni]
Kosz na śmieci - http://verounique.livejournal.com/16289.html
Plecak - http://verounique.livejournal.com/11259.html
Roślina - http://www.digitalperversion.net/gar...0489#msg670489
Jeszcze jedna zabawka - http://www.ludwigs-allerlei.de/index...117&Itemid=156


Promise kept



Łóżko - Osiedlowe Życie - recolor - http://kennus.tumblr.com/post/534362...olors-download [autorem tych świetnych recolorów jest Kenny McCormick ]
Szafki nocne - http://www.digitalperversion.net/gar...0307#msg590307
Lampka - http://buggybooz.blogspot.com/2012/0...nd-dining.html
Pościel - http://www.digitalperversion.net/gar...topic=31145.15
Okna - http://msteaqueen.blogspot.com/2012/...build-set.html
Tapeta - http://curiousb.livejournal.com/41974.html
Podłoga - http://awesims.sixty-ten.net/2008/10/29/wooden-floors/

W tych "Polecanych..." również...


Defaulty!!!

Już od dawna nosiłam się z zamiarem napisania czegoś na temat zamienników, szczerze mówiąc. W poprzednich artykułach była tylko namiastka, "wspominka", że ten dodatek to default replacement.
Z tym określeniem spotkacie się na wszystkich anglojęzycznych simowych stronach oferujących tego typu CC (można się tym wspomóc podczas szukania w google). Już sama nazwa mówi o nich niemal wszystko. Słowo default z języka angielskiego oznacza domyślny, co w kontekście simsów oznacza wszystko to, co mamy w grze – od takich „graficznych drobnostek” jak makijaż, kończąc na oświetleniu czy zachowaniu i mimice simów. Mówiąc o zamiennikach tych ostatnich, najbardziej skomplikowanych, posługujemy się terminem modyfikacje. O nich też – mam nadzieję! - Wam kiedyś wspomnę Jednak wracając… Replacements to z angielskiego zamienniki. Default replacements są więc zamiennikami owych „graficznych drobnostek” i tyczą się przede wszystkim kształtów (meshy) i tekstur. Wszystko więc, co składa się z mesha i tekstury może mieć swój zamiennik. Czasami nawet mesh nie jest potrzebny – wszak mamy też zamienniki makijażu, ten zaś jest po prostu teksturą

Możemy się spotkać z zamiennikami, które oprócz tekstury zamieniają także mesh na całkiem inny, takimi, które zamieniają tylko teksturę, ale i takimi, które lekko modyfikują sam mesh.

Najczęściej na simowych stronach widuje się defaulty ubrań, włosów, skinów, oczu, coraz częściej także elementów trybów budowania i kupowania – mebli, tapet, podłóg, fundamentów itd. Spotkać się można również z zamiennikami trawy w otoczeniu, simowych pieniędzy, motylków, butelki dla niemowląt…

Ktoś jednak widząc zdjęcia z mojej gry mógłby mnie zapytać, po co mi jeszcze zamienniki, skoro i tak mam strasznie dużo „tradycyjnego” CC. Ja osobiście traktuję deafulty jako dodatkowe dodatki do gry, które likwidują mi niezbyt ładne (moim zdaniem) rzeczy EAxisa.
Ich jedyną wadą jest to, że, niestety bardzo dużo ważą. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej w takim pliku jest spakowanych kilka tekstur na raz, w przeciwieństwie do recolorów.
Co jeszcze o nich należy wiedzieć, to to, że możemy mieć tylko jeden zamiennik danej rzeczy w Downloads. Jeśli się zapomnimy przy ściąganiu, możemy doświadczyć ciekawych widoków… Możemy ich też doświadczyć, gdy dany zamiennik działa tylko w przypadku jednej grupy wiekowej, a ubranie jest stworzone np. dla dwóch grup…
Uważam jednak, że efekt jest warty poświęcenia tych kilku(dzięciu? W moim przypadku nawet –set…) megabajtów
Zobaczcie zresztą sami!

Dokładnie ci sami simowie – po lewej w wersji „normalnej”, po prawej – z zamiennikami.

















W przypadku pierwszego ubrania ślubnego zarówno simki, jak i sima, mamy idealny przykład zamienników samych tekstur.



Druga stylizacja to zaś typowy przykład zamiany i tekstur, i meshy.


Ale super! Gdzie takie dostanę?
Stron z nimi jest baaaaaaaaaaaardzo dużo, na szczęście te związane z tworzeniem sima zostały zebrane do kupy i posegregowane przez administratorów strony sims2defaults .

Co do reszty… W dniu pisania artykułu natknęłam się na taką stronkę. Będę się musiała jej bliżej przyjrzeć…

Na inne zaś, niewymienione na żadnej z tych stron, możecie się natknąć chociażby na MTS – stamtąd mam między innymi:
http://bootstrap.modthesims.info/download.php?t=443534
http://bootstrap.modthesims.info/download.php?t=432901
http://bootstrap.modthesims.info/download.php?t=293607
http://bootstrap.modthesims.info/download.php?t=250376

Miłego ściągania


L.
Charionette jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023