Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.06.2011, 17:19   #121
karolajn
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Ja też miałam taki problem, chociaż wymagania sprzętowe miałam mocniejsze niż trzeba. Generalnie pojawiło się to nagle - nie było tego od początku.
Nie znam się aż tak bardzo, ale mam nadzieję, że to będzie jakaś wskazówka.
Po pierwsze nie radzę grać do momentu, aż gra się wyłączy, ponieważ przez pół roku można tak sobie działać, ale pewnego dnia spali się wam monitor i przy okazji strzeli w kartę graficzną i spali kartę graficzną bonusowo. Dokładnie tak się stało u mnie.

Co należy zrobić:

1. po pierwsze sprawdzić temperaturę procesora i karty graficznej przed grą i w trakcie gry za pomocą jakieś programu, który jest dostępny w internecie za darmo. Np. speedfan (tylko trzeba używać ostrożnie, żeby nic nie zaklikać bez sensu, bo można sobie spalić zupełnie komputer). Jeżeli temperatury są prawidłowe czyli ok. 50 stopni i nie więcej (chociaż różne procki mają różne temperatury prawidłowe), to znaczy, że problem nie tkwi w przegrzewaniu się. Nie wolno dopuszczać do przegrzewania się komputera, bo pewnego dnia nie będziemy go już mogli używać, co jest chyba oczywiste.

2. Jeśli temperatury nie są prawidłowe należy zmienić wiatrak i wymienić pastę chłodzącą, którą jest posmarowany procesor. Może być tak, że się po prostu zużyła. Wymiana wiatraka to ok 150 złotych lub mniej.

3. Może to też być zasilacz, który jest za słaby. Mój zasilacz ma (o ile dobrze pamiętam) 630V albo 640V także żre dużo prądu, ale pociągnie większość gier bez problemu. Ale zasilacze ok. 150V mogą być za słabe i trzeba taki zasilacz wymienić na mocniejszy.

4. Może to być kwestia złych sterowników, użytkownicy karty ATI Radeon mogą mieć najwięcej problemów, ponieważ niewywrotkowe są tylko stare drivery, ale za to nie pociągną innych gier. U mnie ATI to był jeden wielki problem, nerwy i wieczne cudowanie z ustawieniami.

5. Problemem może być zła karta graficzna, która po prostu nie wyrabia, przegrzewa się, ma słabe taktowanie, tzn. zbyt wolne, albo po prostu jest już stara i się zużyła. I nawet jeśli spełnia wymagania sprzętowe, to mimo wszystko może być problemem.

W moim przypadku, dzięki temu że spalił się monitor i przy okazji strzeliło w kartę, oprócz kosmicznego wydatku, to teraz nie mam problemu z niczym, a przy okazji mam rozdzielczość HD i nawet takie nijakie simsy mają taką jakość, że nawet nie przypuszczałam, że istnieją takie szczegóły.
W tej chwili mam kartę 1GB GeForce z bardzo szybkim taktowaniem i simsy, ale też inne, znacznie mocniejsze, gry chodzą jak marzenie.

Wymiana nowej karty nie zawsze musi oznaczać wymiany wszystkiego innego. Dlatego radzę zainwestować w dobre chłodzenie i w dobrą kartę. Jeżeli mamy słaby monitor to tych efektów może nie być widać, więc kupno super karty może nie mieć sensu.

Ale oprócz pisania - "mam taki sam problem", "ja też mam taki problem", "o i ja mam taki problem" to nic innego nie znalazłam na forum. Przypadkowo spaliło mi się pół komputera i dzięki temu problem się rozwiązał.
Wydaje mi się, że bez kosztów się nie obędzie, ale tak jak mówię, nie znam się aż tak bardzo na sprzęcie. W każdym razie wymianę wiatraka i karty zrobiłam sama w domu i działa.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 10.06.2011, 22:25   #122
Miyoki
 
Avatar Miyoki
 
Zarejestrowany: 26.07.2006
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 787
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Dobra, już trochę mnie to wkurza, więc poproszę o pomoc.
Gram sobie, gram, po czym ekran mi zmienia kolor na czarny, szary i niebieski. Przy czym strzałkę simową jeszcze widać. Potem jeśli dźwięk był słyszalny, to zaczyna bzyczeć (czyli się zacięło).
Ekran się robi czarny, nic nie można zrobić.
I tak czekam, czekam.
W końcu pojawia się takie coś:
http://imageshack.us/f/32/wkuw.jpg/

I jedyne co mogę zrobić, to zrestarować komputer.

Robiło się tak od początku, ale wtedy to był odstęp nawet paru godzin, ale jak wprowadziłam rodzinę do nowego domu, tego z dodatku Pokoleń, to tak się dzieje bardzo szybko. Nawet czasem nie zdążę włączyć play a już się psuje, gdy przesuwam ekran.

Czy ktoś może wie o co chodzi albo miał taki problem?



Chociaż patrząc na ten temat, to chyba więcej jest próśb o pomoc, aniżeli odpowiedzi, więc nie bardzo mam na co liczyć...
Miyoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.06.2011, 15:16   #123
Rosemarie
 
Avatar Rosemarie
 
Zarejestrowany: 12.01.2009
Skąd: Mystic Falls
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,416
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

miałam podobnie, bo miałam baardzo dużo zainstalowanych dodatków z internetu, więc pousuwałam je, a po zainstalowaniu kariery (wp nie mam) problem mi zniknął i simsy normalnie zaczęły chodzić.
__________________
Rosemarie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.06.2011, 11:13   #124
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Cytat:
Napisał Miyoki Zobacz post
(...)
W końcu pojawia się takie coś:
http://imageshack.us/f/32/wkuw.jpg/

(...)
To wygląda na błąd sterownika od układu graficznego Intela, spróbuj zaktualizować.
__________________
[IMG]http://i40.************/16li8o0.jpg[/IMG]
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.06.2011, 08:06   #125
karolajn
Guest
 
Postów: n/a
Excl Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Polecam przeczytać jeszcze raz dokładnie to, co napisałam. Kilka postów wyżej.

Na 90% macie problem z kartą graficzną lub procesorem.
Procesor jednordzeniowy może tego nie uciągnąć, a efekty 3D potrzebują dobrej karty, która ma szybkie taktowanie. Poza tym karty to taki sprzęt, który się zużywa i wcale nie kosztuje aż tak dramatycznie dużo. Za 300 zł można mieć przyzwoitą kartę, która pociągnie większość mocniejszych gier. Polecam NVidię.
I to że Simsy nie mogą się równać np. Wiedźminem 2, a po ekranie chodzą kolorowi simowie, to nie znaczy, że nie mają naprawdę dużych wymagań sprzętowych. Radzę unikać grania do "wyłączania", bo wam się może nie włączyć komputer.
Miałam taki sam problem, który rozwiązał nowy wiatrak na procesor i nowa karta.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.06.2011, 10:38   #126
sebi27
 
Avatar sebi27
 
Zarejestrowany: 08.06.2010
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 211
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Ja chciałem zapisać grę ale wyskoczyło : nastąpił błąd nr.6 zajrzyj do pliku przeczytaj ab dowiedzieć się więcej i jeszcze czasami się samo wyłącza albo pokazywało mi się też że nastąpił błąd i jest wyślij informacje lub nie wysyłaj gdy nacisnąłem na to drugie gra sama się wyłączyła POMOCY
sebi27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.06.2011, 11:23   #127
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Kyrie elejson. sebi27 - nie jesteś na tyle samodzielny, żeby znaleźć plik 'przeczytaj' w folderze z grą i się dowiedzieć?
'06: Nieprawidłowa długość pliku zapisu.'
Zapisując grę (po kliknięciu na te 3 kropki) wybierz 'zapisz jako' i powinno pomóc.
Vanitas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.06.2011, 15:07   #128
sebi27
 
Avatar sebi27
 
Zarejestrowany: 08.06.2010
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 211
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

ok a co mogę zrobić aby gra przestała się sama wyłączać ?
sebi27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.06.2011, 09:04   #129
karolajn
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

kupić nowy procesor i kartę. Chyba niektórych boli przyjęcie do wiadomości, że mają za słabe komputery.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.06.2011, 15:21   #130
Miyoki
 
Avatar Miyoki
 
Zarejestrowany: 26.07.2006
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 787
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Gra się wyłącza - ostateczny temat.

Cytat:
Napisał karolajn Zobacz post
Polecam przeczytać jeszcze raz dokładnie to, co napisałam. Kilka postów wyżej.

Na 90% macie problem z kartą graficzną lub procesorem.
Procesor jednordzeniowy może tego nie uciągnąć, a efekty 3D potrzebują dobrej karty, która ma szybkie taktowanie. Poza tym karty to taki sprzęt, który się zużywa i wcale nie kosztuje aż tak dramatycznie dużo. Za 300 zł można mieć przyzwoitą kartę, która pociągnie większość mocniejszych gier. Polecam NVidię.
I to że Simsy nie mogą się równać np. Wiedźminem 2, a po ekranie chodzą kolorowi simowie, to nie znaczy, że nie mają naprawdę dużych wymagań sprzętowych. Radzę unikać grania do "wyłączania", bo wam się może nie włączyć komputer.
Miałam taki sam problem, który rozwiązał nowy wiatrak na procesor i nowa karta.
No tak, ale chyba napisałam (przynajmniej tak mi się wydaje), że laptop mam nowy (teraz mam go już drugi tydzień), kupiony przede wszystkim z myślą o poprawnie działającej grze The Sims 3 na najwyższych wymaganiach.
Mój brat ma dobry komputer i mu wszystko chodzi i niechętnie przyznał, że mój laptop jest dużo lepszy od jego komputera i mi wszystko powinno chodzić ładnie.

Teraz właśnie reinstaluje Simsy i zobaczę - pewnie i tak nic to nie da D;

Edit: Ok, w tym temacie nie pisałam, że laptop jest nowy. Zrobiłam to w innym D:

Ostatnio edytowane przez Miyoki : 20.06.2011 - 15:28
Miyoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aktualizacja, błąd, pomocy, pulpit, sims3, the sims 3, wywalanie


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023