Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.08.2005, 17:22   #1
Terierek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Drzwi do lasu

To moje pierwsze fs więc proszę o wyrozumiałość. Wbrew pozorom nie będzie ono opowiadać o problemach nastolatki ale o podróży a zresztą ciiiiiii nic nie będę zdradzać.

Odc 1 ------> Ponizej
Odc.2 -----> Na stronie nr.2
Odc.3 ----------> Strona 4
Odc.4--------Strona 4
Odcinek 5
Odc 6 --------- str 7
No i oczywiście odcinek ostatni strona ---- > 8 albo 9
Czy jesteś absolutnie pewny że chcesz wysłuchać mojej opowieści?
Nie jest ani miła ani pogodna,opowiada raczej o demonach zjawach oraz o pewnym magicznym domu z zaklętymi drzwiami. Jest to moja historia która zdarzyła się naprawdę , a wszystko zaczęło sie w moim własnym domu czterdzieści lat temu.

Pamiętam jeszcze z czasów przedszkolnych ,że mój tata uwielbiał majsterkować .Ciągle w ruchu bez przerwy coś naprawiał. Tego dnia zepsuł się nam telewizor, ojciec od razu zabrał się do roboty.Wtedy po raz pierwszy zadałam to pytanie
-Tato co robisz?
Tata uśmiechną się tajemniczo i rzekł
-Drzwi do lasu
Potem ,oczywiście wyjaśnił mi że naprawia kineskop ,a pojęcie 'Drzwi do lasu" było po prostu odpowiedzią której zawsze udzielał mu jego Ojciec.

Dorastałam wierząc jego słowom,jednak kilka lat pózniej dowiedziałam się prawdy.

Obudziłam się wczesnie rano,przypominajac sobie wczorajszą kłótnię i to że poszłam spać w ubraniu.Przetarłam zaspane oczy. Miałam dziwny sen, śniły mi się elfy i ich pieśń:

Po środku lasu czarny stoi dwór
I Lord o czarnym sercu pokoje zamieszkuje.
Dobre serca dobrą magię złem pokonuje
Lecz przyjdzie dziedziczka i jego sen przełamie
Budząc do życia bestie okrótną ,sama się bestią stanie.
Od zawsze wierzyłam w magię snów i to że mają pewne znaczenie, przeczytałam chyba ze sto senników jednak moja pamięć nie podsuwała mi żadnego wyjaśnienia tego snu.Czasami i tak bywa ,będę musiała iśc do wróżki.
Koniec rozmyślań! stwierdziłam i zwlokłam się z wyra.

Umyta i ubrana pobiegłam na śniadanie.
W kuchni unosił się zapach smażonych jajek i bekonu. Mama spojrzała na mnie i oznajmiła
-Musimy porozmawiać
Wiedziałam że kroi się awantura. Mimo to usiadłam.
-Wczoraj rozmawialiśmy z ojcem na temat twojej przyszłości,i doszlismy do wniosku że musisz nas opóścić.Nie ma to nic wspólnego z wczorajszą sprzeczką ale mam nadzieję że zrozumiesz nasze dobre intencje.
-Co?
-Daj mi skończyć! Zamieszkasz u Wuja pana Czarnego dworu ,to zaledwie kilka godzin stąd-uśmiechneła się-Idz się spakować.

Siedziałam na krześle i nie mogłam w to uwierzyć ,wyprowadzić się, nie to niemożliwe.Nie jestem jeszcze na to gotowa.
-Masz iśc się pakowac- mama spiorunowała mnie wzrokiem.
Nie mineła godzina a ja stałam w pokoju sięgajac po ubrania i pakując je do torby.Nie znałam mojego wuja ani nie słyszałam o Czarnym Dworze
jednak ta nazwa niepokoiła mnie i wywoływała ciarki na plecach.
Chwyciłam do ręki moją starą zabawkę misia Teddego ,postanowiłam go spakowac będzie w końcu jedyną znaną mi osobą.Miś spojrzał na mnie plastikowym okiem i znikną w walizce.



Mama poinformowała mnie że tata dowiezie mnie tylko do StoneVillege, dalej mam dojechać taksówką.Poniewarz nasz samochód jest zbyt delikatny na takie drogi.
Mam się nie martwic ponieważ Wuj wyjdzie mnie przywitać.
***
-Co ty tam masz? kamienie- zaśmiał się tata patrzac na moje walizki.
-Nie ale to już ostania. zmusiłam się do uśmiechu.
-ok - ojciec chwycił torbę i wrzucił go do bagarznika.
-Do widzenia mamo -zawołałam machając do niej i trawiąc pustkę.

***
Jechaliśmy już dwie godziny ,w końcu Tata potrząsną moim ramieniem.
-Jestesmy płomiennowłosa.
Spojrzałam na niego i poczułam się bardzo samotna.
Wysiadłam z naszej Toyoty i pomachałam mu na pożegnanie.
-Pa tato -powiedziałam i zaniosłam się płaczem ale on juz tego nie widział bo odjechał z piskiem opon.

Podobało się?jutro odc 2
Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Ostatnio edytowane przez Terierek : 12.03.2006 - 12:15
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.08.2005, 17:47   #2
Aprille
Guest
 
Postów: n/a
Arrow

Cytat:
ona ani miła ani pogodna
powinno być "ani miła, ani pogodna"
Cytat:
przedszkolnych że mój tata
przedszkolnych, że mój...
Cytat:
majsterkować ciągle w ruchu bez przerwy coś naprawiał
majsterkować. Ciągle był w ruchu, bez przerwy coś naprawiał.
dalej mi się nie chce wymieniać...
Strasznie dużo przecinków gubisz, niestety.
Poczekam z oceną.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 17:54   #3
Falcon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Będę się czepiał

Po pierwsze: ORTOGRAFIA...arrrhg. Popraw błagam, bo nie ręczę za siebie.
Poniewarz?! Spiorónowała?! I jeszcze klika innych.
Po drugie: Literówki. Zdarzają się, więc zawsze dokładnie przeczytaj swój odcinek zanim go opublikujesz. No i kiepsko z interpunkcją :/
Po trzecie: Jak zaczynasz nowe zdanie, czy nową wypowiedź to pisz z dużej litery.
I po czwarte: Tak się zastanawiam, czy 40 lat temu to były już takie telewizory, jak na pierwszym zdjęciu... No ale szczegół.

A tak ogólnie to fabuła może być, chociaż którzy rodzice wywaliliby swoje dziecko bez większego powodu? Takie trochę nielogiczne, ale i tak trochę mnie zainteresowało. Czekam na kolejny odcinek i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz Pozdrowienia
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 17:56   #4
Tiffany
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Fajnie się zapowiada. Tylko trochę to dziwne ze rodzice tak ją z domu wywalili. Ale mnies ie jak narzie podoba. Mam nadzieję że to bedzie coś takiego fantasy, bo uwielbiam takie opowieści. Przeczytaj też moje fotostory pt. Kropelki i skomentuj. Byłabym bardzo wdzięczna.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 18:05   #5
Incognito
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ech.....INTERPUNKCJA!!
Pozatym, rodzice tak wywalili ją z domu? Dziwne...
Pozatym nie widzę zdjęć
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 18:13   #6
Terierek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie wywalili tylko odesłali na kilka lat do wuja. Bez wywalenia nie rozkręciła by się akcja.Przepraszam za ortografię zle jestem dyslektykiem i nie mam worda sorry.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 18:20   #7
Falcon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Terierek
Nie wywalili tylko odesłali na kilka lat do wuja.
A dlaczego? No chyba, że to się wyjaśni w dalszych odcinkach. I mam nadzieję, że powód będzie sensowny, bo ja bym się nie dał wywalić o tak o :]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 18:25   #8
Terierek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Falcon
A dlaczego? No chyba, że to się wyjaśni w dalszych odcinkach. I mam nadzieję, że powód będzie sensowny, bo ja bym się nie dał wywalić o tak o :]
Ok. Poprawię ortografię i Interpunkcię.I podam powód
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 18:27   #9
Elfette
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Terierek, dobrze jest, tylko :
Ortografia & interpunkcja - wiem, ze jesteś dyslektykiem, i nie zamierzam się czepiać, mam tylko radę dla Ciebie - możesz poprosić o sprawdzenie błędów np. mamę czy kogoś... To tylko rada. Ja się wcale nie czepiam. Absolutnie niczego.
Fabuła - fajnie, fajnie... Z czymś mi się to kojarzy, ale nie jestem pewna, więc powiem o co mi chodziło przy następnym odcinku.
Zdjęcia - nie wiem, nie widzę. ;(
Ogółem - ocenię po drugim oodcinku . Ale zapowiada się nieźle... Tylko jeśli chodzi o mnie, to to się zrobiło opowiadanie, bo nie widzę zdjęć, ale to szczegół...
Pozdrawiam i BŁAGAM na kolanach o więcej radosnej tfurczosci (to było celowe ),
ELFETKA.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.08.2005, 20:02   #10
Terierek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jutro new odcinek zapraszam
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023