Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.01.2010, 08:39   #21
zelkam
 
Avatar zelkam
 
Zarejestrowany: 20.10.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 2,069
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.
zelkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.01.2010, 11:00   #22
Mamełe
 
Zarejestrowany: 27.02.2008
Skąd: na efie
Wiek: 44
Płeć: Kobieta
Postów: 926
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Cytat:
Napisał Alicia Zobacz post
Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów
Są dwie szafki. Ta mniejsza jest na 10 a większa na 8

Ja np. robie tak, ze klade rozne szlify tego samego kamienia
Mamełe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.01.2010, 12:55   #23
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Cytat:
Napisał Alicia Zobacz post
Np. gruszkowy opal, owalny diament, szlif kryształkowy żółty szafir, kuli - amethyst -pierwsza półka.
Druga - rożne inne

Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów

Edit: Chyba można nawet zrobić czaszkę danego rodzaju, wystaczy tylko naprzykład - 8 rubinów na tej gablocie i winna wyjść czaszka rubinowa.
Tak samo z innymi klejnotami
Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.01.2010, 12:56   #24
first
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

JA duzy wyciety szpic tyberium uzyskałem znajdujac tyberium potem to tyberium zaczeło swiecic a po jednym dniu poowstał duzy wyciety szpic tyberium
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.01.2010, 19:26   #25
Pepsiik
 
Avatar Pepsiik
 
Zarejestrowany: 05.09.2009
Skąd: W puszce coli ;)
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

ciekawy pomysł^^
bardzo fajnie to wygląda
__________________
Życie to męka. Najlepiej się wcale nie urodzić. Ale to szczęście ma jeden na tysiąc.

-Julian Tuwim
Pepsiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.01.2010, 14:17   #26
zelkam
 
Avatar zelkam
 
Zarejestrowany: 20.10.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 2,069
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Cytat:
Napisał theground Zobacz post
Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.
Ten sam kamień różnych szlifów u mnie daje po prostu duży szlif tego kamienia.
Dałam kamienie różnego rodzaju i miałam czaszkę.



tutaj widać jakie są kamienie
zelkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.02.2010, 23:24   #27
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 20.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Cytat:
kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.
To akurat różnie wychodzi, czasem decyduje ostatni kamień z górnej półki, czasem pierwszy z dolnej a innym razem zupełnie inny. Nie wiem jakim sposobem to rozgryźć.

Moje kombinacje (na gablocie XL gdzie wystarczy dać 8 kryształów, nie 10):

duży szlif kamienia, np. sercowy - dajemy 8 różnych kamieni tego samego szlifu a o kształcie i kolorze decyduje 1 z lewej na dolnej półce (sprawdzilam 3 razy i 3 razy wyszło), np:
górna półka: kwarc, żólty szafir, geoda, niebieski topaz;
dolna pólka: rubin, tanzanit, kwarc dymny, szmaragd
EFEKT - duży szlif sercowy rubin.

czaszki:
górna półka: szlif szmaragdowy szmaragd, gruszkowy tanzanit, gruszkowy kwarc dymny, szmaragdowy niebieski topaz,
dolna półka: szlif kryształkowy diament, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozciecie septaria, sercowy rubin
EFEKT - wycięta czaszka kwarc dymny

góra: szlif brylantowy diament, sercowy septaria, markiza tanzanit, kryształowej kuli szmaragd;
dół: sercowy klejnot tęczowy, kryształowej kuli spokój duszy, wypolerowane rozcięcie geoda, kryształkowy żółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka klejnot tęczowy

góra: szlif sercowy tanzanit, kryształowej kuli diament, markiza niebieski topaz, szmaragdu rubin
dół: brylantowy różowy diament, sercowy geoda, wypolerowane rozcięcie septaria, kryszałowej kuli zółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka żółty szafir

góra: szlif kryształowej kuli tanzanit, sercowy rubin, owalny diament, brylantowy niebieski topaz,
dół: brylantowy szmaragd, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształowej kuli spokój duszy
EFEKT - wycięta czaszka szmaragd

góra: szlif sercowy geoda, markiza kwarc dymny, owalny niebieski topaz, wyp. rozcięcie septaria
dół: kryształowej kuli rubin, kryształkowy tanzanit, sercowy szmaragd, brylantowy spokój duszy
EFEKT wycięta czaszka septaria

góra: gruszkowy niebieski topaz, brylantowy zółty szafir, szmaragdu kwarc dymny, markiza rubin
dół: sercowy klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształkowy szmaragd, kryształowej kuli tanzanit
EFEKT wycięta czaszka tanzanit

góra: sercowy niebieski topaz, kryształowej kuli żółty szafir, sercowy geoda, kryształkowy diament;
dół: sercowy rubin, owalny tanzanit, brylantowy kwarc, markiza szmaragd
EFEKT czaszka diamentowa
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.02.2010, 23:39   #28
nmin
 
Avatar nmin
 
Zarejestrowany: 17.10.2009
Skąd: Poznań
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 970
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Co do gablot, to powiem Wam ciekawostkę, jeśli ktoś jeszcze nie zauważył - ustawienie w gablocie pełnej kolekcji figurek Zwierząt Zodiaku, czy jakoś tak, daje pozytywny nastrójnik każdemu Simowi znajdującemu się w tym pomieszczeniu. Moja Simka miała mnóstwo różnych figur, ale sprzedałam wszystko i zachowałam tylko te trzy zielone Zodiaki, wystawiłam je w gablocie ot tak, dla ozdoby, a tu nastrójnik. Nie wiem, czy dotyczy to tylko tej kolekcji, czy każdej innej zebranej w 100%.
nmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.02.2010, 23:51   #29
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 20.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Chyba każdej innej, pisało w wyzwaniach czy gdzieś tam że zebranie kolekcji daje nastrójnik "cudowna kolekcja"
Ja niestety nie zdobedę tego nastrójnika gdyż już nie wyjeżdżam simami po tym jak skasowało mi save z simka która miałą już prawie wszystkie relikty i drugą zabitą przez piorun gdy grałam inną rodzinka w mieście...
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.02.2010, 00:23   #30
zelkam
 
Avatar zelkam
 
Zarejestrowany: 20.10.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 2,069
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gablota a efekty

Nieeee :{
Z ciekawości wzięłam 8 czaszek i zmieniłam.
Wyszedł mi jakiś tandetny "Spokój Duszy" za 5000 $, a czaszki kosztowąły mniej więcej po 3000 $ każda :{
zelkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023