Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.11.2012, 20:27   #1
Aoime.
 
Avatar Aoime.
 
Zarejestrowany: 07.11.2012
Skąd: woj. Łódzkie
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 10
Domyślnie Familie Aoime :)

Hej wszystkim!
Chciałam się na początek przedstawić, gdyż to mój pierwszy temat. Jestem tu nowa. Mam nadzieję, że wybaczycie za przypadkowe błędy, zachęcam do czytania.

Na początek chciałabym przedstawić rodzinę Cruel. Pierwszy odcinek będzie takim jakby wprowadzeniem, by się połapać o co w tym chodzi.
Pierwszy odcinek będzie w narracji pierwszo-osobowej, dalej będę ciągnąć już normalnie, opisowo. ^.-


Rodzina Cruel, odcinek 1

Siedziałam sobie spokojnie na fotelu, wspominając moją wczorajszą 'osiemnastkę'. W sumie, nie było to żadne huczne przyjęcie, dostałam śniadanie do łóżka i pieniądze na bilet do kina. Z zamyślenia wyrwały mnie czyjeś kroki, jak się okazało nadchodził mój tata - John.

[img]null[/img]null

- Córciu, mama czeka na Ciebie w kuchni. Prosi, byś do niej szybko przyszła.
- Dobrze, zaraz do niej pójdę.

Przeszłam przez korytarz i zastałam mamę przy stole. Była zamyślona i chyba zdenerwowana, a gdy mnie zobaczyła wcale nie zmieniła wyrazu twarzy.

- Jasmin, musimy porozmawiać. Odkładaliśmy z tatą tą rozmowę do Twoich 18-nastych urodzin. Chcieliśmy byś przejęła naszą firmę SPA. Mamy już ponad 40 lat, a przy naszym wieku nie tak łatwo o wszystko zadbać. Chyba zdajesz sobie z tego sprawę.
"Taa - pomyślałam. Zwłaszcza Ty, jakby tona botoksu ci nie pomogła.)


- Ale mamo! Myślałam, że mnie rozumiesz. Mówiłam Wam, że nie chcę być masażystką! Nie chcę też zajmować się waszymi rachunkami. Nie po to ćwiczyłam głos i skończyłam szkołę muzyczną, by skończyć w tym waszym SPA!


- Zarabialiśmy na ten dom i na nasz salon długo, a Ty tak po prostu sobie postanowiłaś, że cię nie obchodzi?! Wiesz jak trudno jest zarobić na rodzinę?! Powinnaś szanować wartość pieniądza!
- Mamo, to nie tak... Ja po prostu nie chcę tak pracować. Marzę o karierze piosenkarki. Muzyka jest moją pasją. Do Waszego salonu mogę chodzić, pomagać czasami, ale nie chcę w nim pracować. Wybacz.
- Ty głupia dziewucho! Wiesz co teraz zrobiłaś?! Opłacaliśmy cię przez 18 lat! Jak tak postępujesz nie masz prawa przebywać w tym domu! - kobieta niemal ryczała ze złości.
- Mamo! Ale gdzie ja pójdę?! I gdzie jest tata?
- Nie musisz tego wiedzieć, nie należysz już do tej rodziny! Wynoś się stąd!


Nie wiedziałam co ze sobą zrobić, zabrałam gitarę, trzasnęłam drzwiami i zaczęłam biec. Dobiegłam kilka przecznic dalej, po czym opadłam na kolana i się rozpłakałam. Co teraz będzie? Ciągle szlochałam. Minęło dobre 20 minut zanim otrząsnęłam się, sięgnęłam po telefon i wybrałam numer taksówkarza. Ponoć najlepszy w tym mieście. Widziałam jego numer na tablicy korkowej w poczekalni w ratuszu, gdy byliśmy się zameldować. Cud, że go nie usunęłam.
- Tak, słucham? - odezwał się głos po drugiej stronie słuchawki.
- Dobry wieczór. Mogłabym prosić o taksówkę na ulicę Kwiatową 15?
- Pewnie, będę za 10 minut. Do zobaczenia.

Rozłączyłam się, wyjęłam z maleńkiej kieszeni w spódniczce resztę z wczorajszego kina. (Pewnie pomyślicie, że ze mnie brudas, ale nie zabrudziła się, a wygląda tak pięknie!) Było to około 30 złotych. Oby starczyło.
Zaczęłam rozmyślać gdzie pojadę, nie mam tu znajomych. Nagle coś zaczęło świtać. Alisson! Moja siostra. Mieszka na drugim końcu miasta w maleńkim domku. Wyprowadziła się, gdy miała 18 lat, tak jak na mnie, rodzice bardzo na nią naciskali, by przejęła firmę. Miała tam mieszkać tylko na początku, ale nie słyszałam, żeby się wyprowadziła przez ostatnie 3 lata.
W końcu nadjechała taksówka.

Wsiadłam, grzecznie się przywitałam i podałam adres. Cały czas myślałam jak Liss zareaguje na moją wizytę. Nie widziałyśmy się kilka miesięcy.
Po jakiś 15 minutach taksówka zatrzymała się. Mężczyzna odliczył 20 złoty i pozdrowił mnie. Zrobiłam to samo, no cóż, przynajmniej jedna miła osoba dzisiaj.
Stanęłam przed domem, zapukałam i zaczęłam panikować.
A jak śpi? A może się obraziła? A może nie chce mnie znać? Och!
Usłyszałam cichy pomruk:
- Zaraz otworzę!
Cała Liss.

Gdy otworzyła drzwi, cała skamieniała. Jednak trwało to krótko, zaraz oprzytomniała i przytuliła mnie mocno.

- Jess! Kopę lat, kochana! Co cię do mnie sprowadza? A, no tak! Wczoraj miałaś 18-te urodziny, słuchaj przepraszam, miałam jutro wpaść i dać prezent.
- Nie, Liss, nie o to chodzi. Rodzice wyrzucili mnie z domu...
- Kurcze, wiedziałam, że tak będzie. Pewnie poszło o to ich SPA? Wchodź, opowiesz mi o wszystkim.
Usiadłam wygodnie na kanapie i opowiedziałam jej o wszystkim. Cudownie było wyżalić się siostrze. Nie widziałyśmy się kilka miesięcy, a czułam jakbym nie widywała jej lata. Byłyśmy bardzo zżyte, a po jej wyprowadzce rodzice nie chcieli by przychodziła do domu. Dlatego czasami wpadałam do niej, ale nie miałam zbyt wiele czasu.

Po długiej rozmowie Alisson zaproponowała spagetti. Włączyła telewizor i obejrzałyśmy kilka seriali. Tak cudownie było znowu mieć Al przy sobie.
(Swoją drogą, nadal miała pierścionki, które dostałyśmy na 13 urodziny od rodziców - stare, dobre czasy.)
W końcu zmęczona położyłam się, a Liss posprzątała, usłyszałam jej szept:
- Śpij słoneczko, jesteś zmęczona. Jutro coś wymyślimy.
Byłam spokojna, zasnęłam.


Edit: Gdyby ktoś nie wiedział, Liss to zrobnienie od Alisson (przynajmniej w moim rozumowaniu), a Jess od Jasmin.

Ostatnio edytowane przez Vanitas : 08.11.2012 - 21:30
Aoime. jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.11.2012, 20:53   #2
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Strasznie drastycznie się zaczęło. Jakim cudem matka ma 40 lat?!

Rozmowa matki z córką, nie jest zbyt realna. Jak ja bym powiedział, że nie chcę firmy moich rodziców to mama dała by mi kazanie na temat życia i jak trudno zarobić pieniądze, a nie wyrzucała z pod dachu i nie dawała wieści o tacie -.-
Siostra bliźniaczka miała by raczej urodziny w tym samym dniu co Jess.

Aha. Najpierw piszesz "Kopę lat" Potem "kilka miesięcy"?

Jess- Lyss czy tylko mi się wydaje, że są to bardzo podobne imiona ?
Strasznie surowi rodzice . To chyba ci z programu "Surowi rodzice" n Tvn

Wg mnie to tyle... Odcinek nawet mi się podobał. Ciekawe co będzie dalej z Jesse.

Zaczynaj, zaczynaj. Mam wiele podobnych błędów do Ciebie, ale zdarzają się coraz rzadziej

Sam jestem jednym z nowszych użytkowników. Powodzenia!

Ostatnio edytowane przez Alcioo :33 : 08.11.2012 - 20:57
Alcioo :33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:02   #3
inseparable
 
Avatar inseparable
 
Zarejestrowany: 29.11.2011
Skąd: Bel Air, LA / Wroclove.
Płeć: Kobieta
Postów: 366
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Jasmin jest piękna, ale muszę się oczywiście przyczepić do paru rzeczy

najpierw piszesz Alisson (Liss) potem Allyson (Lyss), to jak ona się w końcu nazywa?

poza tym, skoro to bliźniaczka, to jak to możliwe, że 18 miała 3 lata wcześniej?

no i to zachowanie jej matki. tak walnęłaś ni z gruszki, ni z pietruszki, bamm! Jasmine nie ma domu? trochę to dziwne. akurat tu muszę przyznać rację Robaczkowi

mam nadzieję, że się nie obrazisz za ten komentarz, ale odbierz to po prostu jako poradę cioci Kloci ''co zrobić, żeby było jeszcze lepiej?'' ogólnie historia zapowiada się ciekawie, popracuj tylko nad szczegółami ; )
__________________
@Mod: bardzo nieregulaminowa sygnatura!
inseparable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:04   #4
Aoime.
 
Avatar Aoime.
 
Zarejestrowany: 07.11.2012
Skąd: woj. Łódzkie
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

O jejku, serio, zapomniałam o tym kompletnie, muszę pozmieniać, gapa ze mnie.
Jest kilka niedopatrzeń, zaraz to sprawdzę.

Nie obrażam się. Cieszę się, że mi pomagacie zrobić to lepiej. ;p
Aoime. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:07   #5
Laselight
 
Zarejestrowany: 17.09.2011
Skąd: Naddniestrze
Płeć: Kobieta
Postów: 2,307
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Robaczek w roli krytyka

Może matka mieć 40 lat , bo Jess ukończyła 18 lat , Matka 40 , 40-18=22 .
Wniosek - matka urodziła córki , gdy miała 22 lata. Jakby miała , powiedzmy 30 , to by można było uznać za błąd.

Jej rodzice są jacyś głupi. Nie mogą sami zarządzać? Zresztą , wyrzucanie dziecka z domu z TAKIEGO powodu to przegięcie.
[quote]nie należysz już do tej rodziny! [/guote]
właśnie odkryłam szczyt głupoty.
Do tego raz piszesz , że to są bliźniaczki , a innym razem , że Lyss jest starsza.

To tylko takie małe błędy. Reszty nie ma się co czepiać Dalej będzie już lepiej
__________________
Laselight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:09   #6
Alcioo :33
 
Avatar Alcioo :33
 
Zarejestrowany: 20.09.2012
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna
Postów: 603
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Laselight chodziło mi bardziej o wygląd co do wieku, a nie lata

Trzymam za ciebie kciuki Aoime. Powodzenia!
Alcioo :33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:13   #7
Aoime.
 
Avatar Aoime.
 
Zarejestrowany: 07.11.2012
Skąd: woj. Łódzkie
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Chciałabym zauważyć, że matce bogactwo odbiło do głowy, może tego nie widać po domu, ale mają sporo kasy. (Głównie wydawanej na operacje plastyczne, solarium, doczepiane włosy, zakupy odzieżowe itp.)

W moim opowiadaniu będzie raczej złą postacią, odegra ważną kwestię w życiu sióstr, o tym się jeszcze przekonacie.

Już poprawiłam, nie są bliźniaczkami, po prostu siostrami. Ale ze mnie gapa.
Aoime. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:16   #8
Myrtek
 
Avatar Myrtek
 
Zarejestrowany: 07.01.2012
Skąd: Kotlina rozpusty
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 569
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Witamy wśród opowiadaczy, którzy grają!

Główna bohaterka bardzo ładna! Proszę o jej fryzurkę!

Powiedz mi, Aoime (świetny nick), chcesz abym oceniała porządnie odcinki czy prezentowała wersję soft?

Na początek nie zrobię tego aż tak czepialsko.
Reakcja matki Jass jest strasznie nierealna. Jak wspomniał Robal, usłyszałaby zapewne gadkę na temat podtrzymania rodzinnej tradycji, czy coś. Jak widać botoks i sylikon do końca jej wygładziły fałdy na mózgu.
Ej, nie przesadzaj, 40 lat to nie jest tak dużo.
A czy czasem bliźniaczki nie powinny czasem urodzić się jednocześnie?
Będę to kotłować każdemu, bez wyjątku: "was, tobie, ci, cię, etc." piszemy z małej

Więcej zastrzeżeń nie mam. Jestem ciekawa dalszych losów rudowłosej i jej relacji z rodziną. Będę zaglądać.

Pisanie w trybie pierwszoosobowym to trudna rzecz, nawet ja mam czasem z tym problemy.

Edit: ups! W nazwie tematu jest błąd!
@down: jeśli piszesz do kogoś w rzeczywistości bądź przedstawiasz jakąś wiadomość to z dużej, lecz jeśli ukazujesz rozmowę między bohaterami to z małej.

Ostatnio edytowane przez Myrtek : 08.11.2012 - 21:26
Myrtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:20   #9
Aoime.
 
Avatar Aoime.
 
Zarejestrowany: 07.11.2012
Skąd: woj. Łódzkie
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Heh, dobrze powiedziane. Dzięki za wszystko, to dużo dla mnie znaczy.
Obydwie bohaterki mogę podesłać, jak znajdę fryzurę Jess dam linka. ;p

Nie wiem jak będę opowiadać w trzeciej osobie jak będą spore rodziny, hah.

Oceniaj myrtku jak Ci wygodniej. (No właśnie, tu z dużej chyba, bo to zwrot grzecznościowy, czy znowu się mylę? )
Aoime. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2012, 21:56   #10
Chwalisława
 
Avatar Chwalisława
 
Zarejestrowany: 16.05.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 464
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Familje Aoime :)

Cytat:
Napisał Robaczek :) Zobacz post
Laselight chodziło mi bardziej o wygląd co do wieku, a nie lata
Oh, Robaczku. Czy ty nie wiesz jakie w dzisiejszych czasach cuda potrafi tworzyć chirurgia plastyczna i inne tego typu rzeczy?

Biedna Oby jej dalej się powidło w karierze piosenkarki. Najwidoczniej rodzice tak strasznie przywiązani są do SPA, że dla niego potrafią wydziedziczyć własne dzieci. Są tacy żałośni, ze aż mi ich szkoda.
Chwalisława jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023