Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.11.2010, 21:32   #11
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Cytat:
(1) Prostszy, bardziej potoczny styl? OK, spróbuję.(2) Nie mam zwyczaju stawiania kropki w takich momentach (poza tym, nigdy wcześniej mi tego nie wyrzucano - (3) nawet Ty, Vipera, bo przecież czytałaś moje wcześniejsze FS), dlatego z początku może mi się zdarzać jakieś przeoczenie. Nie bij za to :<
1. Czyli normalny, bez udziwnien. Nie wrzucaj tam niepotrzebnego słownictwa, bo nawet jeśli ładne, to jednak nie pasuje.
2. W jakim miejscu? Zakończenie zdania. Dlaczego raz stawiasz kropke, a raz nie? Wygląda to tak, jakbyś zapomniała je wstawić. Kropki nie musi być tylko po pierwszej wypowiedzi kogoś. Dalej juz powinna być.
3. Wcześniej nie poprawiałam błędów, bo sama ich robiłam masę, a poza tym komentiwałam jedynie treść. Teraz już komentuję wszystko.
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.12.2010, 21:26   #12
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

II


Minął już prawie miesiąc od momentu, w którym zamknął pewien okres swojego życia – „młodość”. Chociaż wcale taki stary nie był, uważał siebie za dorosłego. W końcu jak inaczej można określić 19-latka, który zorganizował sobie SAM całą podróż do Stanów i mieszkanie? Nikt nie musiał mu w tym pomagać, nie dostał tak naprawdę żadnych rad od najbliższych. Ci bowiem od początku z niechęcią patrzyli na jego starania. Może nawet nie dowierzali. W ich domniemaniu przecież był jeszcze smarkaczem, który ledwo co dostał dowód osobisty i prawo jazdy. Może chcieli go jeszcze zatrzymać przy sobie. Ale on miał inne plany.
Młody buntownik, bo jeszcze ten okres mocno wrzał w jego duszy, chciał się wyrwać ze „starego świata”, który, jego zdaniem, zaczął być irytujący i nieciekawy. Jemu potrzeba było wrażeń i odkrywania najlepszych stron życia, czego nie mógł doświadczyć w tej zacofanej dziurze w jakimś ledwo liczącym się na arenie międzynarodowej państwie. Uciec od tego, zacząć nowe życie – to był jego cel, marzenie, które za wszelką cenę chciał spełnić. Czy mogły go w tym momencie obchodzić łzy Magdy, która przecież z nim wiązała całą swoją przyszłość? Strach i smutek matki, która czuła, że straciła kolejnego tak bliskiego sercu mężczyznę i niedowierzanie siostrzyczki, która nie mogła zrozumieć, dlaczego on to robi? Miło za to wspominał pochlebstwa kolegów, pochwały pomysłu czy wręcz zazdrość. Oni nie mogli uciec. On mógł i zrobił to, wręcz z premedytacją, podobnie jak zadawał ból tylu osobom.

W Stanach znalazł całkiem nieźle płatną pracę (udało mu się), miał przyzwoite mieszkanko i poszerzało się grono jego znajomych. Był dumny, że inaczej może zapisywać swoje imię. To było jak drugie życie, całkiem odmienne niż poprzednie. Dużo, dużo lepsze.

Gdy już się zaaklimatyzował w nowym miejscu, zaczął odkrywać jego uroki. Nie sam, oczywiście – wszak koledzy bardzo ułatwili mu znalezienie nowych, fajnych miejsc, w których można miło spędzić czas. Dyskoteki, galerie kawiarenki i bary były na porządku dziennym. Raz na jakiś czas kino czy wypad za miasto.
Korzystał z tych wszystkich wygód na tyle, na ile pozwalał mu stan konta. Był bardzo rygorystyczny jeśli chodzi o wydatki, starał się mądrze zarządzać zarobionymi pieniędzmi, od których zależało tak naprawdę całe jego życie. Nawet dobrze sobie z tym radził, być może dzięki doświadczeniu z wcześniejszego okresu swojego życia. Próbował się uniezależnić pod tym względem od matki i najczęściej wszystko szło po jego myśli.
Do tych zaliczało się wydarzenie z pewnego piątkowego wieczoru...

***

Trzech młodych, przystojnych mężczyzn postanowiło się wybrać do coraz to bardziej znanego i modnego klubu w mieście, który to dopiero od niedawna zaczął pozyskiwać serca młodych imprezowiczów. "Urzeczony” bardzo polecał go jednemu z trójki. Zalety? Świetna muzyka, w dodatku na żywo, niezłe drinki, fajne dziewczyny… Nie trzeba było długo ich przekonywać co do słuszności wyboru miejsca spędzenia piątkowego wieczoru.
Gdy ten nadszedł, niestety, nie wszystko poszło zgodnie planem. Winny był szef jednego z nich, który właśnie tego dnia musiał go na dłużej zatrzymać w pracy. Bardzo niezadowolony z tego faktu młodzieniec powiadomił o tym kolegów mówiąc im, żeby nie czekali i szli bez niego. „Jakoś was znajdę”, mówił. Ci, uspokojeni, o umówionej porze mogli udać się do klubu. On dołączył dwie godziny później.
Było sporo po 22, kiedy się zjawił. Celem jego wędrówki był nieduży, odnowiony budynek położony prawie że na przedmieściach (nie w centrum, jak mu powiedziano). Zaciekawiony wszedł do środka.

http://i1068.photobucket.com/albums/...v27/AND2_2.jpg

Sala nie była duża, po lewej stronie znajdowały się ubikacje, po prawej zaś bar i miejsca do siedzenia. Wygląd był dużo bardziej spokojniejszy aniżeli reszta tych głośnych, ciemnych dyskotek, w których miał okazję tańczyć. Atmosfera też była inna, można powiedzieć, że bardziej… przyjazna? Tak, jego też to zdziwiło.
Zaczął usilnie wypatrywać kolegów, niestety, bezskutecznie. Z mina mówiącą „No nic, trudno” udał się na drinka. Szef oczywiście dopłacił mu za nadgodziny, zatem chłopak mógł sobie pozwolić na coś lepszego.
Na jego nieszczęście okazało się, że przebierając spodnie zapomniał przełożyć portfel, a w kieszeni miał tylko marne kilka dolarów, które na niewiele mu starczą. Zapłacił i z niezadowolona miną sączył swój napój, co chwilę wypatrując znajomych, których ciągle nie widział. Ogarniało go tym samym coraz potężniejsze przygnębienie. Był pozostawiony sam sobie, bez pieniędzy, bez znajomych, w dyskotece, której wcale nie znał. Czuł się strasznie nieswojo i nawet zaczął się zastanawiać nad powrotem do domu. Niby był z niego towarzyski, przebojowy chłopak, ale jak przyszło co do czego ten jego hart ducha ulatniał się niby gaz z jego Coli.
- Ej, ty, co taki ledwo żywy siedzisz? – dobiegł do niego jakiś miły, wesoły głosik – Dziewczyna cię rzuciła czy co?
Obrócił głowę i ujrzał właścicielkę owego głosu. W słabym świetle widział jej szczupłą, ciemną twarzyczkę, w której wszystko było niemal chude. Jej czarne oczy wpatrywały się w niego z zainteresowaniem, a ręka odgarniała na bok ciemne, proste, średniej długości włosy. Wydała mu się być sympatyczną.
- Chwilowo zwątpiłem w dyskoteki – odpowiedział pół-żartem, jakby za sprawą nieznajomej miał mu wrócić cały dobry humor – Zgubiłem kolegów i zabrakło mi kasy.
Dziewczyna roześmiała się szczerze.
- Ale przecież bez kasy i kolegów można się świetnie bawić! – zawołała żywo, po czym rzuciła mu propozycję – Zatańczysz?

http://i1068.photobucket.com/albums/...v27/and2_1.jpg

Jej rozmówca nie mógł wierzyć własnym uszom. Wręcz wydawało mu się, że to sen. Ale za to jaki miły! Tylko troszkę zniesmaczył się tym, że to ona go poprosiła, a nie on ją.
- Ale to ja powinienem…
- Kiedyś mi się odwdzięczysz – odparła - Chodź!
Dopił tylko swój napój, po czym z nowo poznaną dziewczyną wyszedł na środek sali.
Świetnie się razem bawili. Była wspaniałą tancerką, na parkiecie czuła się jak ryba w wodzie. On pod jej wpływem zaczął stawiał śmielsze kroki, nie czuł się tak bardzo wyobcowany wśród tylu nieznanych mu twarzy. Za to jego partnerka wydawała się być znana tutaj. „Pewnie stała bywalczyni i dusza towarzystwa”, myślał. Chwilkę później, nagle, niespodziewanie, dziewczyna zniknęła mu z oczu. Zdezorientowany zaczął się za nią rozglądać i natrafił na… swoich kolegów.

http://i1068.photobucket.com/albums/...v27/AND2_3.jpg

- Zanim zdążyliśmy cię znaleźć, zdążyłeś już jakąś poderwać! – zażartował jeden z nich.
Od razu zawiązała się między nimi rozmowa. Usiedli sobie przy barze, gdy nagle z głośników coś znajomo zabrzmiało… Odwrócił się w stronę sceny i nie mógł uwierzyć własnym oczom – dziewczyna, którą poznał, była tutaj wokalistką! Wpatrywał się na nią jak na obrazek, a gdy w pewnym momencie ich spojrzenia się spotkały, ona puściła mu oko, na co on odpowiedział uśmiechem.
W pewnym momencie przyszedł mu do głowy pomysł. Zostawił zdziwionych kolegów przy barze, a sam wyszedł na ulicę. Swoje kroki skierował prosto w stronę kwiaciarni, którą przyuważył idąc do klubu. Co prawda była zamknięta, ale widział, że ktoś się krząta i coś robi przy roślinkach. Po krótkiej konwersacji i usilnych prośbach blondyna, właściciel zgodził się go wpuścić.
Za resztę swoich pieniędzy kupił czerwoną różę i bilecik. Od sprzedawcy pożyczył zaś długopis, którym po angielsku wypisał prostym językiem:
„Dziękuję Ci za cudowny wieczór, śliczna Nieznajoma. Zakochałem się w Twoim głosie.
Wielbiciel”
Wracając do klubu, udał się na zaplecze. Miał nadzieję, że tam będzie mógł zostawić prezencik. Udało mu się – położył różę na stoliku i po cichutku wyszedł. Już miał postawić krok na płycie chodnikowej, gdy usłyszał wołanie. Zobaczył ją, trzymającą w ręku jego różę. Niemal osłupiał na ten widok i kompletnie nie wiedział jak zareagować.
- Dziękuję – odparła z uśmiechem – Więc na to przeznaczyłeś resztę pieniędzy! To bardzo miłe.
- Chciałem, żebyś wiedziała, że jestem ci bardzo… wdzięczny – brak słów wprawił go w zakłopotanie.
- Jestem Tania – powiedziała, wyciągając rękę w jego stronę.
- Victor – chłopak uścisnął jej dłoń, a na jego twarzy pojawiła się radość nie do opisania.

http://i1068.photobucket.com/albums/...v27/and2_4.jpg

- Wpadnij tu jeszcze kiedyś – poprosiła – Chciałabym jeszcze raz z tobą zatańczyć.
- Dzięki, na pewno zajrzę! – czuł się wniebowzięty.
Dziewczyna posłała mu jeszcze uśmiech na pożegnanie, po czym szybkim krokiem oddaliła się i zniknęła za rogiem, zostawiając chłopaka samego, niemal ze załamanym sercem.
Dopiero po jakimś czasie zrozumiał, że zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

Ostatnio edytowane przez ultraviolence : 11.03.2012 - 09:58
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2010, 21:48   #13
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Cytat:
która przecież n nim wiązała całą
zamiast 'n' powinno być chyba 'z'

Cytat:
Dyskoteki, galerie i kawiarenki/bary były na porządku dziennym
Jakoś ten ukośnik mi nie pasi. W jego miejsce wystarczy przesunąć i, a te poprzednie wykasować.

No i co tu powiedzieć Generalnie szykowałem się na jakieś wielkie zaskoczenie, czy coś w tym stylu, tymczasem wiem tylko, że głównymi bohaterami [najprawdopodobniej] będą Victor i Tania Ale podoba mi się. Chłopak wyjeżdża poszukując swojego american dream, i go chyba znajduje. Ale na pewno coś musi stanąć na jego przeszkodzie!
I na pewno nie pozostanie bez odzewu to, że zostawił tam swoją siostrę i dziewczynę. Czekam na więcej, pozdrawiam.
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2010, 21:55   #14
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

ona ma na imię tak samo jak moja świnka!

ej,miało mu nie być dobrze,a jak na razie,to sam cud miód i orzeszki :C
weź mu jakoś spiernicz życie,albo niech Tania (<3) się okaże lesbijką,albo seryjną morderczynią swoich adoratorów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2010, 00:06   #15
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Cytat:
Czy mogły go w tym momencie obchodzić łzy Magdy, która przecież z nim wiązała całą swoją przyszłość, strach i smutek matki, która czuła, że straciła kolejnego tak bliskiego sercu mężczyznę i niedowierzanie siostrzyczki, która nie mogła zrozumieć, dlaczego on to robi. Miło za to wspominał pochlebstwa kolegów, pochwały pomysłu czy wręcz zazdrość.
- "Czy mogły go w tym momencie obchodzić łzy Magdy, która przecież z nim wiązała całą swoją przyszłość? Strach i smutek matki, która czuła, że straciła kolejnego tak bliskiego sercu mężczyznę, oraz niedowierzanie siostrzyczki, która nie mogła zrozumieć, dlaczego on to robi? Miło za to wspominał pochlebstwa kolegów, pochwały pomysłu czy wręcz zazdrość."

Cytat:
On mógł i zrobił to, wręcz z premedytacją. Podobnie jak zadawał ból tylu osobom.
- Lepiej brzmiałyby te zdania lepiej łącznie... jednak końcówka nadal mi nie pasuje. Może nawet jest zbędna.
"On mógł i zrobił to, wręcz z premedytacją, odobnie jak zadawał ból tylu osobom."

Cytat:
Gdy już się zaaklimatyzował w nowym miejscu, zaczął odkrywać uroki Miasta Aniołów. Nie sam, oczywiście – wszak koledzy bardzo ułatwili mu znalezienie nowych, fajnych miejsc, w których można miło spędzić czas. Dyskoteki, galerie kawiarenki i bary były na porządku dziennym. Raz na jakiś czas kino czy wypad za miasto.
Cytat:
Właśnie jeden z tych „urzeczonych” bardzo polecał go jednemu z trójki.
Cytat:
Winny był szef jednego z nich, który właśnie tego dnia musiał go na dłużej zatrzymać w pracy
Cytat:
On zrobił to dwie godziny później.
- On dołączył...

Cytat:
Było sporo po 22, kiedy się zjawił.
-A może by tak "Kiedy się zjawił, było sporo po 22" szyk. Ew. "Dotarł po 22/ sporo po 22"

Cytat:
Jeśli chodzi o wygląd, tym również nie grzeszył.
- brzydko brzmi

Cytat:
(z drinka musiał zrezygnować z powodu oszczędności)
- zbędne

Cytat:
W słabym świetle widział jej szczupłą, ciemną twarzyczkę, w której wszystko było niemal chude. Jej czarne oczy wpatrywały się w niego z zainteresowaniem, a ręka odgarniała z twarzy ciemne, proste, średniej długości włosy.
Cytat:
Dopił tylko swojego napoju, po czym z nowo poznaną dziewczyną wyszedł na środek sali.
- swój napój

Cytat:
]Świetnie się razem bawili. Była świetną tancerką, na parkiecie czuła się jak ryba w wodzie.
No. Powiem, że jest nieco lepiej niż ostatnio, chociaż nie bardzo podobały mi się opisy w drugiej części odcinka. W każdym razie czekam na następny.
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2010, 10:36   #16
Gold_Chocolate
 
Avatar Gold_Chocolate
 
Zarejestrowany: 05.05.2009
Skąd: Najmilsze miasto.
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 633
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Teraz przeczytałam dopiero pierwszy i drugi odcinek,bardzo mi się podoba .Zaciekawiło mnie strasznie.To , że fajnie piszesz to pewnie już wiesz od dawien dawna ,no ale ja to potwierdzę z mojej strony Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.
__________________
Gold_Chocolate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2010, 11:02   #17
.mirror
 
Avatar .mirror
 
Zarejestrowany: 01.06.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 376
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Skąd ja mogę kojarzyć te imiona, Tania i Victor...

Nie no fajnie, tylko spodziewałam się trochę większego BUM.
Ale jest dobrze.
Czekam na cd.
.mirror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2010, 11:10   #18
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Reakcja pierwsza: Aaaaah! Nowe FS Liv! ;D

No... muszę powiedzieć, że się wciągnęłam. Rzuciło mi się w oczy kilka błędów, ale nie będę ich tu wypisywać poprawiając Viperę ^^
Co do odcinka pierwszego... Tak właśnie mi się wydawało, że ta kobieta (sekretarka) jest z nim spokrewniona. I poprieram jego ex-dziewczynę - koleś jest dupkiem wyjeżdżając ot tak i nie przejmując się w ogóle jej uczuciami. Ale ostatecznie... takie jest życie!
I jeszcze coś - podoba mi się tytuł... Naprawdę zachęca do czytania
Odcinek drugi jest ciekawy... akcja powoli się rozwija ^^ I podoba mi się motyw miłości od pierwszego wejrzenia. Wreszcie ktoś, kto też w nią wierzy ;D
Mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i odcinki będą pojawiać się szybciej niż w "Szansie", bo, jak już pisałam, wciągnęłam się
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2010, 16:57   #19
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,430
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Jakich my się tu rzeczy dowiadujemy o Victorku ! Nigdy wcześniej nie bylo mowy o porzuconej dziewczynie w Polsce. Taki z niego casanova...
Podoba mi się, że jest nawiązanie do poprzednich FS .
Ciekawa jestem, czym nas zaskoczysz historią, która się rozgrywa przed AND .
A Tania jest urocza .
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.12.2010, 08:50   #20
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

3 odcinek w piątek i od tego momentu wprowadzam coś takiego jak było przy "Szansie" - odpowiednia ilość komentarzy i macie kolejną część szybciej, albo później
Wstępnie zakładam, że kolejne odcinki będą się pojawiały co piątek po godzinie 17, ale czy rzeczywiście tak będzie, zależy tylko od Was ;]
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023