Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.05.2008, 07:54   #1
Torteki
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Problem z drzwiami wejściowymi do domu

Mam problem z drzwiami wejściowymi do mojego domu. Mój dom posiada z przodu, od ulicy główne drzwi. Z tyłu domu mam wyjście na ogród, oraz posiadam jeszcze osobny budynek - jednopiętrowy garaż z dodatkowymi drzwiami, które wychodzą na ogród.

Gdy przychodzą do mnie sąsiedzi to idą od ulicy, otwierają małą bramkę na ogród, przechodzą na tył domu i dzwonią do tylnych drzwi. Usunąłem tylne drzwi to zaczęli chodzić jeszcze dłuższą drogą i dzwonią do drzwi garażu! Już nie wiem co mam zrobić.

Próbowałem ustawiać opcje na drzwiach: wstęp tylko dla współlokatorów, ale to pogarsza sprawę, bo gdy przyjeżdża do mnie sprzedawca z transportem żywności to się zwyczajnie blokuje (bo próbuje dostać się do tylnych drzwi garażu, które zablokowałem) i nie mogę odebrać przesyłki.

Czy można to jakoś naprawić, aby wszystkie postacie podchodziły do głównych drzwi, tych od ulicy? Wiem, że jedynym sposobem w moim przypadku jest posiadanie tylko jednych drzwi wyjściowych z domu, ale ja chcę mieć dodatkowe wyjście na ogród, tylko dla domowników.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.05.2008, 09:49   #2
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

a moze jest cos nie tak z tymi drzwiami wejsciowymi? sprobuj postawic nowe, ale nie raz tak sie zdarza, ze simy dzwonia z tylu domu, tez tak mialam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.05.2008, 10:23   #3
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

Według mnie to wszystko zależy od "wysokości", na której ustawiasz drzwi. Wiele razy się przekonałam, że jeżeli wstawiam drzwi (takie zwykłe, nie garażowe) w garażu, który nie stoi na fundamentach to simy najpierw idą do tych drzwi, a nie do drzwi wejściowych do domu, który na fundamentach stoi. Jedyny sposób, jaki na to znam, to mieć w garażu tylko drzwi garażowe. Jeżeli chodzi o drugi problem (drzwi do ogródka), to czy nie jest tak, że one są ustawione bliżej ulicy niż drzwi frontowe? Bo jeżeli tak, to nic dziwnego, że simy najpierw do nich idą :-) A jeżeli jednak znajdują się dalej od ulicy, to wybacz, ale nie mam pojęcia o co może chodzić. Ja zazwyczaj w domkach mam inne drzwi frontowe, a inne "ogródkowe" i zazwyczaj wchodzą mi simy frontowymi.
Pozdrawiam
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.05.2008, 11:22   #4
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

a moze wpisales kod moveobjects on i ustawiles zle drzwi? ale twoi simowie przechodza przez nie?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 08:20   #5
Torteki
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

Znalazłem sposób na rozwiązanie problemu. Musiałem poszerzyć próg wejściowy. Wcześniej był w rozmiarze 1x2 kratki, a poszerzyłem go do 2x2 i już sprzedawca z żywnością nie idzie na tył domu tylko podchodzi do właściwych drzwi z przodu domu:

[img]http://i28.************/2ufgi28.jpg[/img]

Wejście do mojego domu znajduje się na piętrze. Tak jak napisała powyżej koleżanka bjork - gdy miałem drzwi umiejscowione na parterze do garażu, to sprzedawca szedł właśnie na tył domu do tych drzwi, więc dodatkowo musiałem się pozbyć drzwi wejściowych do garażu. Dzięki za to wyjaśnienie.

Mam takie pytanie przy okazji:
Na powyższym zdjęciu są schody, których nie mogę w żaden sposób przestawić - pojawia się informacja: "nie można podnieść" (w momencie, gdy nikt na nich nie stoi). Dlaczego tak się dzieje?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 08:24   #6
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

uzyj mlotka, bo inaczej ich nie usuniesz
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 13:16   #7
ZuuZaa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

no właśnie, młotek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 16:46   #8
She
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

A co zrobić, jak się młotka nie ma? =]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 17:53   #9
Nikol112
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

Przłanczam się do pytania Audrey
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2008, 18:07   #10
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami wejściowymi do domu

Fakt, że młotek dochodzi, w którymś dodatku, ale wcześniej też miałam sytuacje, że schody sie nie chciały kasować i radziłam sobie w ten sposób, że długo i namiętnie próbowałam ponownie schody "ustawić" w tym samym miejscu z klawiszem control wciśniętym. Jak długo nie trafiałam, to kasowałam fundamenty w tym miejscu i wtedy "ustawiałam z ctrl" schody na miejscu starych schodów :-)
Spróbuj :-)
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023