Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.03.2013, 21:08   #171
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

-U mnie zawsze simy są po studiach zazwyczaj to właśnie grę zaczynam od studentów ale czasami mi sie nie chcę wtedy tworze zwykłych simów.(To jest raczej rzadkość)
- Moje simy zawsze same zajmuja się, dziećmi chyba że ida do pracy wtedy maja zamówioną opiekunkę.
- Staram się, by simy same zajmowały sie sprzataniem domu i ogrodem, ale czasami zamawiam im Ogrodnika i Sprzątaczkę.
- Jeżdżę simami na zakupy do sklepów z żywnościa ciuchami, zwierzętami.
- Jak simy są na studiach to staram im się, rozwinać wszystkie umiejetności na maksa.
- Dzieci w wieku szkolnym oprócz odrabiania pracy domowej pomagają zawsze w ogrodzie i ucza się, umiejętności by potem dostać kilka stypendiów jak pójdą na studia.
- Moje simy zawsze maja własny basen, staw oraz własny cmentarz na parceli domowej.
- Lubię mieć simy wszystkie w jednym domu więc moje simowe rodziny mają maks 3 dzieci w różnych przedziałach wiekowych.
- Zawsze zaczynam grę w domku twórców a potem jak simy mają więcej pieniędzy to ich przeprowadzam i buduje im własny domek.
- Nie używam kodów.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.03.2013, 22:34   #172
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Używam kodu maxmotives, bez niego nie wyobrażam sobie gry Zaprzyjaźniam simów ze sobą żeby mieli jak najwięcej przyjaciół potrzebnych do awansu i uwielbiam mieszać ze sobą simy różnych "ras", żeby zobaczyć co wyjdzie Np. mam ogromną rodzinę skośnookich simów którzy opanowali całe Miłowo, a ich dzieci i wnuków łączę w pary z innymi simami i z reguły zostawiam dwoje z nich do małżeństwa z innymi azjatyckimi simami dla zachowania "czystości rasy"
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.07.2013, 09:40   #173
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

U mnie zazwyczaj wszystkie emerytki uczę gotowania (conajmniej 5 punktów muszą mieć).
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2013, 03:21   #174
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

- ZAWSZE gram z wolną wolą, nie kręci mnie sterowanie suchymi postaciami, muszą mieć trochę 'życia', choć nie na wszystko im pozwalam.
- Sim ZAWSZE musi posprzątać po sobie talerze, choćby był nie wiadomo jak padnięty, albo niehigieniczny - musi.
- Osoba, która wcześniej wraca z pracy robi małżonkowi obiad
- Obowiązkowo odkładam jedzenie do lodówki, choć mało z tego korzystam, to kiedyś się może przydać.
- Gram tylko na gotowych domkach (choćby ściągniętych )
- Nigdy nie biorę aspiracji poszukiwacza przyjemności lub pieniędzy, jeśli już sim takie ma to zmieniam mu na rodzinę/wiedzę/ewentualnie popularność.
- Nigdy nie gram karierą obiboka i złoczyńcy, inne jak cię mogę ujdą.
- Jeśli użyję kodu(np. potrzebowałam stołu do operacji plastycznej) , natychmiast go wyłączam żeby zabić poczucie winy
- Kobiety zawsze uczę gotowania i logiki, a mężczyzn techniki/kondycji.
- Gdy niemowlę zrobi w pieluchy, simy je przewijają i obowiązkowo kąpią, po czy, dopiero wkładają do kojca.
__________________

Ostatnio edytowane przez Psychosis : 24.07.2013 - 17:24
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2013, 18:41   #175
sim
 
Zarejestrowany: 30.11.2013
Płeć: Mężczyzna
Postów: 16
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Moje simowe przyzwyczajenia
-Dorosły sim zawsze chodzi do pracy
-Zatrudniam ogrodnika
-Student zawsze pisz prace semestralne
-Nigdy nie tworze własnych rodzin
sim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2013, 20:29   #176
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

- u każdego sima rozwijam gotowanie (co najmniej 6 punktów),
- dużo czasu poświęcam na budowanie domu,
- krewni zawsze muszą być ze sobą zaprzyjaźnieni na maksa,
- za każdym razem zmieniam simowi ubranie na adekwatne do danej pory roku,
- w każdym domku musi się znaleźć alarm przeciwpożarowy i -włamaniowy,
- staram się grać każdą rodziną po tyle samo czasu, aby nie było za dużej rozbieżności w etapach życiowych pomiędzy simami,
- nagrobek każdego sima musi się znaleźć na cmentarzu.

to chyba wszystkie. ;p
FresH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2013, 15:56   #177
alpherainn
 
Zarejestrowany: 16.07.2012
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc
Płeć: Mężczyzna
Postów: 161
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

A więc (xD):
- we wspomnieniach nie mogą znajdować się takie sytuacje jak spalenie potrawy, robactwo,
- w każdy dzień pracy mój Sim musi mieć awans,
- każda rodzina liczy tylko jedną osobę,
- jeśli mam większą rodzinę każdy Sim może "specjalizować" się tylko w trzech umiejętnościach
__________________
Det brinner i bröstet, varje gång, varje gång du ser på mig.
Det brister i rösten varje gång, varje gång jag säger ditt namn.
alpherainn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.05.2014, 20:53   #178
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Na początku mojej przygody z The Sims 2 miałam nieco inne przyzwyczajenia, a teraz utrwaliły mi się następujące:

- Nie używam żadnych kodów

- Gram zawsze z wyłączoną wolną wolą

- Unikam negatywnych wspomnień Simów (nigdy nie mają wspomnień związanych z omdleniem, robactwem czy spaleniem jakiejś potrawy, dopuszczam wspomnienie "pożar", ale tylko jeśli jest wywołany przez burzę, "porażenie prądem" oraz "przeniesienie na poprzednie stanowisko pracy" (jeśli już coś takiego się zdarzy, ale prawie nigdy mi się te rzeczy nie przytrafiają)

- Najczęściej tworzę w CAS Simkę i Sima, którym odgórnie ustalam, że są małżeństwem, a potem rodzina powiększa się tylko o dzieci.

- W małżeństwach moich Simów nie ma nigdy zdrad

- Wszyscy członkowie simowej rodzinki są zawsze najlepszymi przyjaciółmi na zawsze, a oprócz tego każdy z nich ma jeszcze sporo BFF (od 5 do 10) wśród miastowych. Moje Simy nie mają wrogów.

- Mając tylu przyjaciół, moje postaci często organizują imprezy i każda jest udana

- Dorośli Simowie zawsze mają pracę (nigdy nie miałam takiego co by nie pracował), rozwijają wszystkie umiejętności potrzebne do awansu, w bardzo szybkim tempie pną się po kolejnych szczeblach kariery i często osiągają jej szczyt. Nie mam ani ulubionej kariery, ani takiej której nie wybieram.

- Simkami najbardziej lubię rozwijać umiejętność gotowania i skwapliwie zbieram im wspomnienia jak to uczyły się przygotowywać coraz to lepsze potrawy. Simy raczej rozwijają kondycję i logikę, ale to zależy (głównie od tego jakie umiejętności są wymagane do awansu)

- Simki (czasem Simy też ) zawsze gotują sporo jedzenia na zapas (opcja odkładania resztek jest dla mnie bardzo przydatna, śniadania i obiady Simów zawsze łatwiej jest dzięki niej zorganizować)

- Rzadko gram postaciami nadnaturalnymi (nigdy żaden mój Sim nie został wilkołakiem czy zombie, a kosmitę miałam chyba tylko raz. Może czas to zmienić)

- Nigdy nie miałam robotów i Servo w Simsach, moje Simy nie tworzą również zabawek i bardzo rzadko korzystają z opcji układania kwiatów. Z tych opcji, które wprowadza "Własny Biznes" nigdy też nie używam wind, więc nawet nie wiem jak to wygląda w grze.

- Czasem moje Simy podnoszą sobie paski nastroju poprzez randki albo spotkania na parceli publicznej (wynik jest zawsze ten sam: randka marzeń, a w przypadku wypadu towarzyskiego: odjazdowe).

- Simowe dzieci zwykle nie chodzą na parcele publiczne tylko zdobywają w szkole szóstki z plusem dzięki codziennemu odrabianiu pracy domowej i wbijają umiejętności, zwłaszcza gotowanie i kreatywność

- Nastolatki też mają zazwyczaj najwyższe oceny, bawią się na parcelach, zawierają pierwsze przyjaźnie z nudnymi npc... Prawie nigdy nie mają pracy dorywczej; nie daję też ani dzieci ani nastolatków do prywatnej szkoły

- Bardzo rzadko mam rodziny ze zwierzakami, mimo, że ogólnie jest to fajne. Niestety zwierzęta w dwójce są trochę niedopracowane (te interakcje dla kota: "podaj łapę", "wyprowadź na spacer", "zdechł" to lekkie przegięcie) Kariery dla pupili też są takie sobie.

- Nie korzystam z usług opiekunki, ogrodnika ani pokojówki. Lubię jak Simy same sprzątają dom; zawsze poświęcam temu uwagę, żeby wszystko było superczyste. Ogrodem (jeśli w ogóle go mam) też moje Simy zajmują się same. Co do opiekowania się dzieckiem, godzę to w taki sposób, by Simy zajmowały się nim naprzemiennie (jednego dnia mama, drugiego tata) i nie mają nigdy żadnego opuszczonego dnia w pracy, bo po prostu posiadają w zanadrzu sporo dni urlopu. Jak widać, wszystko musi być pod moją kontrolą

- Często irytuje mnie to, że muszę równolegle prowadzić przez życie akurat tych Simów, którymi nie chcę w danym momencie grać, by wyrównać ich wiek z inną rodzinką i zwyczajnie tego nie robię, ale żeby dzieci były starsze od rodziców, to mi się jeszcze nie zdarzyło. Za to czasem nie chce mi się grać studentami, choć ten okres jest przydatny, jeśli chcę Simom rozwinąć umiejętności.

- Emerytami gram bardzo rzadko; prawie nigdy nie dochodzę do tego momentu w którym przychodzi po nich Kosiarz i nigdy nie doczekałam się w Simsach więcej niż trzech pokoleń. Teraz tak sobie myślę, że chciałabym to zmienić i mieć spore drzewa genealogiczne. Gdybym nie odinstalowywała gry za każdym razem, gdy coś mnie zdenerwuje, to pewnie bym miała duży save i wiele ciekawych rodzinek, ale cóż.

- Niemal machinalnie spełniam pragnienia Simów, najczęściej mają platynową aspirację. Nie zawsze jednak realizuję ich pragnienia życiowe... Nagród aspiracji nie używam, nawet gdy czasem korci mnie, by użyć eliksiru odmładzającego Simy.

- Nigdy nie doprowadzam Simów do czerwonego poziomu aspiracji, dlatego nigdy mi nie tańczyli ze szczotką ani też nie widuję Simowego terapeuty. Towarzyski Króliczek nigdy nie odwiedza moich Simów, bo zawsze mają potrzebę towarzystwa zapewnioną na maksa (ci wszyscy przyjaciele npc i liczne imprezy robią swoje) :p

- Nie zajmuję się budowaniem domów, co najwyżej meblowaniem gotowych, ale i tak zwykle mam mało mebli ściągniętych z internetu, a więcej elementów dostosowywania wyglądu Simów (fryzur, makijażów, skinów, oczu itp.) Oczywiście wszystko to w stylu maxis match.

- Jakie wybieram aspiracje? Pragnienie popularności i pragnienie stworzenia rodziny (te dwie najczęściej), na drugim miejscu plasuje się u mnie pogoń za bogactwem, za nią pragnienie zdobywania wiedzy, z kolei poszukiwania przyjemności i pragnienia romansowania nie wybieram prawie nigdy. Aspirację romansowania mają Don Lotario i siostry Kaliente i są to jedyni Simowie z tą aspiracją, którymi chętnie gram. Nina i Dina to ogólnie moje ulubione maxisowe Simki i też mam pewne schematy według których nimi pogrywam, ale o tym może napiszę kiedy indziej.

- Odkrywam Simami tajemne parcele, związane z hobby i czasem nawet moje postaci osiągają maksymalny entuzjazm względem jakiejś dziedziny, ale nie zwracam na to szczególnie uwagi, bo to się dzieje zwykle w związku z rozwijaniem Simem danej umiejętności, no i wtedy niestety zaczynają się te natarczywe telefony, jak to mój Sim bardzo się czymś pasjonuje. No ale nic...

- Nie sądzę, żeby to było szczególnie ciekawe, ale moje Simy prawie nie czytają książek, rzadko oglądają telewizję i nigdy nie grają w tę niebieską konsolę (jeśli już to w gry na komputerze). Nie grają też w kręgle, rzutki ani w karty... Automaty też jakoś nie są dla nich. :p

- Chyba z dwa razy próbowałam aby moje Simy uszyły coś na maszynie do szycia, ale ani razu nie zdobyłam złotej rangi, umożliwiającej szycie ubrań. Powinnam się tym bliżej zainteresować? Ta opcja jest warta uwagi?

- Jednym Simem kupuję ubrania dla wszystkich grup wiekowych bo tak mi najwygodniej. Jeden Sim kupuje też dla wszystkich komórki i daje je członkom rodziny w prezencie.

- Nigdy nie zmieniam dekoracji w widoku otoczenia.

- Nigdy nie nagrałam żadnego filmiku w Simsach.

Pewnie mam jeszcze inne utarte schematy gry w Simsy, ale to już jakieś drobiazgi, niewarte dalszego wymieniania. U mnie wszystko musi być perfekcyjne i pod moją zupełną kontrolą, przez co wprowadzam mało urozmaiceń do gry. Ale już tak mam, że gdy życie moich Simów nie jest idealne, to mam wrażenie jakbym przegrywała grę, dlatego bardziej mnie cieszy gdy mają wspomnienia typu: "Mam 10 przyjaciół", "Awans" itp. Zamierzam spróbować nowych modeli rozgrywki, chociaż myślę, że i bez tego gra jest fajna i rozbudowana. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Piwusia : 19.05.2014 - 21:04
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 15:52   #179
Szybki H@
 
Zarejestrowany: 06.10.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

U mnie jest tak:
Ojciec wstaje o 7:00
Matka o 6:00 (zeby all przygotowac dla meza xd)
Syn o 7:30 (szkola na 9:00)
Córka o 7:00 (nie chodzi juz do szkoły ma prace )
__________________
[TheBest]Mam wszystkie dodatki The Sims! Całe [TheBest]
Szybki H@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.01.2015, 13:23   #180
April Black
 
Avatar April Black
 
Zarejestrowany: 23.12.2014
Skąd: Toruń
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 10
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

No więc tak.
- NIGDY nie używam kodów na kasę. Absolutnie nigdy. Podobnie jest z maxMotives. Generalnie jedynymi kodami z jakich korzystam są te, które ułatwiają budowanie (moveobjects, kod na stawianie przedmiotów bez siatki czy pod kątem).
- Nie gram w domyślnych otoczeniach, zawsze tworzę swoje własne. I wszystko buduję tam od podstaw - począwszy od domów, skończywszy na parkach czy sklepach.
- Wszyscy moi Simowie są stworzeni z CC. Absolutnie nie korzystam z maxisowych fryzur, skinów, kolorów oczu czy nawet ubrań.
- Nie lubię, kiedy moi podopieczni wiodą idealne życie. Powszechne są u mnie zdrady, morderstwa, alkoholizm, nastoletnie ciąże (chwała modom!). Tworzę pokręcone, niekiedy tragiczne historie, ale ze szczęśliwym zakończeniem. I zawszę robię dużo zdjęć.
- Nigdy nie organizuję imprez domowych ani urodzinowych. Chyba jedyne imprezy, jakie organizuję to wesela, ewentualnie podyplomowe (choć też rzadko).
- Gram ogromnymi rodzinami; często jest to jeden klan, który zdominował całe otoczenie i z którym wszyscy Simowie mają jakieś powiązania. Mam naprawdę wielu Simów, których doprowadziłam już od kołyski aż po grób.
- Co do grobów - mam w okolicy jeden cmentarz, do którego wysyłam wszystkie nagrobki. Cmentarz ten jest bardzo dopracowany; pościągałam specjalne przedmioty takie jak grobowce, pomniki i tym podobne.
- Nie lubię grać nastolatkami. Zazwyczaj wysyłam ich od razu na studia. Potem kiszą się w skrzyni rodzin tak długo, aż nie pozbędę się wszystkich dzieci w domu i dopiero wtedy przechodzę studia - wszystkimi naraz w jednym akademiku. Raz nawet przeszłam studia ośmioma Simami jednocześnie. Udało mi się bez kodów, choć stwierdziłam, że nigdy więcej.
- Nigdy nie wybieram aspiracji poszukiwania przyjemności.
- Prawie w ogóle nie mam zwierzaków w granych rodzinach; jeśli już, to koty.
- No i najważniejsza zasada. Zawsze, ale to zawsze, cokolwiek by się nie działo, zapisuję grę przed wyjściem. Nawet jeśli umrze mi mój ulubiony Sim czy spłonie mi pół domu. Dzięki temu gra jest o wiele ciekawsza
April Black jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023