Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.11.2005, 15:08   #1
UnknowN
Guest
 
Postów: n/a
Idea Liczba gości zapraszanych na imprezy <-> uaktualniona wersja do: NS&NŻ&WB

Uaktualniona wersja do: NS&NŻ&WB

Otóż miałem problem opisany poniżej. Znalazłem odpowiedź. Podziałało. Postanowiłem więc pomóc innym użyszkodnikom, aby nie museli tyle szukać i mieli to pod nosem.
Zdarza wam się czasami (głównie na starych maszynach) że na przyjęcie możecie zaprosić tylko 2 osoby, albo 4? A chcecie zaprosić więcej? Można sobie z tym poradzić na 2 sposoby.


1.
Wpisać kod:

intProp maxNumOfVisitingSims (liczba)

(liczba) = liczba gości których można sprosić na imprezę.
Przykład:


intProp maxNumOfVisitingSims 12

W niektórych grach (np. mojej) trzeba pamiętać o wielkości liter niestety takie rozwiązanie ma swoje wady. Trzeba za każdym razem wpisywać ten kod od nowa.

2.

To jest trochę trudniejszy sposób. Ale na dłuższą metę – lepszy.
Wchodzimy do katalogu (X – lokalizacja, gdzie zainstalowaliśmy grę (domyślnie C:\Program Files)

X\EA GAMES\The Sims 2\TSData\Res\Config\

I szukamy pliku (z czym nie będzie chyba problemu...)

“Graphics Rules.sgr”

Na początek robimy kopię zapasową tego pliku.

Następnie otwieramy go w edytorze tekstu (np. Notatnik). Jest tam straszliwie dużo literek i zaklęć. Polecam więc skorzystać z wyszukiwarki (chyba Edytuj->Znajdź (mam angielskie Windowsy, to się nie znam )). Szukamy linijek:

option SimulatorControls
setting $High
intProp maxNumOfVisitingSims 6
setting $Medium
intProp maxNumOfVisitingSims 4
setting $Low
intProp maxNumOfVisitingSims 2


W wyszukiwarkę radzę wpisać:

intProp maxNumOfVisitingSims

I zmieniamy wszystkie liczby np. na 12. Wtedy będziemy mogli zapraszać maksimum 12 gości. Liczba może być nieskończona, ale ja polecam 12. Proste i praktyczne.

Zapisuje plik (Plik->Zapisz) pod tą samą nazwą z tą samą wielkością liter, w tym samym miejscu i z tą samą końcówką.

Teraz wchodzimy do gry i robimy przyjęcie na 12 osób. (żart)

!-Uwaga-!
(do obu punktów) Nie radzę robić przyjęć na wiele osób na słabych komputerach! Gra się może wtedy zacinać, psuć itd. Po prostu maszyna może nie wytrzymać kierowania taką ilością simów. Według moich obserwacji maxima są takie:
Słaby komputer – max 4
Średni komputer – max 8
Komputer najlepszy – max 12
Ten komputer „najlepszy” to np. to co stoi w Pentagonie, więc nie przesadzajcie z oceną swojego komputera...

Jeśli będziecie zapraszać swoich gości na imprezy według tego schematu nic nie powinno się zacinać!! Miłego imprezowania,


EDIT!!: Jeśli posiadasz dodatki (Nocne Życie, Na Studiach,Własny Biznes) zmień w taki sam sposób plik dla najnowszego dodatku (z płyty którego korzysasz):

X\EA GAMES\The Sims 2 Na studiach\TSData\Res\Config\Graphics Rules.sgr
X\EA GAMES\The Sims 2 Nocne życie\TSData\Res\Config\Graphics Rules.sgr
X\EA GAMES\The Sims 2 Własny Biznes\TSData\Res\Config\Graphics Rules.sgr


Wasz UnknowN

Ostatnio edytowane przez Caesum : 11.08.2023 - 09:55
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.01.2006, 18:54   #2
*ania500*
Guest
 
Postów: n/a
Sad

mam problem: wypróbowałam oby dwa sposoby, i na żadnym mi nie chodzi (nadal mogę zaprosić na przyjęcie tylko 2 osoby ;(). Aha dodam tylko, że mam laptopa (ale jest całkiem niezły - Simsy chodzą na nim dużo lepiej niż na "zwykłym" PCku). Ktoś wie czym może być to spowodowane? Albo może jest jeszcze jakiś inny sposób na to, byz zaprosić więcej niż 2 osoby np. na wesele? Z góry dziękuję

POzdrawiam :*
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.01.2006, 20:23   #3
UnknowN
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Hm... dziwne?! Laptop nie ma tu nic do rzeczy... Niewiem czemu to nie działa, mnie wszystko gra... Sprawdź, może zmieniłaś nie ten plik, albo coś takiego... Dziwne... very strange...

UN
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.02.2006, 14:05   #4
miki2207
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał *ania500*
mam problem: wypróbowałam oby dwa sposoby, i na żadnym mi nie chodzi (nadal mogę zaprosić na przyjęcie tylko 2 osoby ;(). Aha dodam tylko, że mam laptopa (ale jest całkiem niezły - Simsy chodzą na nim dużo lepiej niż na "zwykłym" PCku). Ktoś wie czym może być to spowodowane? Albo może jest jeszcze jakiś inny sposób na to, byz zaprosić więcej niż 2 osoby np. na wesele? Z góry dziękuję

POzdrawiam :*
Że Laptop nie ma znaczenia. Myślę że chodzi o niuans, iż opisany przez UnKnowN'a sposób jest troszeczkę zdezaktualizowany po wprowadzeniu dodatków TS2NS i TS2NŻ. Otóż każdy z tych dodatków ma swój katalog a więc: x:\EA Games\The Sims2 Na studiach oraz x:\EA Games\The Sims2 Nocne zycie i w każdym z tych katalogów jest oddzielny plik "graphics Rules.scr"! Nie wiem który z tych trzech ostatecznie gra wybiera (pewnie ten z katalogu najświeższego dodatku); ja dla pewności robię zmiany we wszystkich trzech (mam TS2NS+TS2NŻ). U mnie sposób 2 działa bez zarzutu choć czasami (nie zawsze) zmniejsza ilość osób możliwą do zaproszenia o 1 np. gdy wpisałem w "graphicrules.scr" 12 osób mogę zaprosić 11:con: (zauważyłem że tylko wtedy jak RAM jest opciążony np. otwartymi programami w tle)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.02.2006, 15:57   #5
UnknowN
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ze zmniejszaniem się liczby gości to są to znane przypadki. To wina właśnie obciązonego ramu i gra się boi, że może nie wydolić... ;>

Prawda, zapomniałem uaktualnić poradnki do dadatków, ale już naprawiłem błąd... Dzięki za upomnienie!!
UN
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.02.2006, 21:36   #6
*ania500*
Guest
 
Postów: n/a
Smile

Cytat:
Napisał UnknowN
Ze zmniejszaniem się liczby gości to są to znane przypadki. To wina właśnie obciązonego ramu i gra się boi, że może nie wydolić... ;>

Prawda, zapomniałem uaktualnić poradnki do dadatków, ale już naprawiłem błąd... Dzięki za upomnienie!!
UN
W porządku, teraz działa. Wielkie dzięki

:*
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.02.2006, 14:16   #7
Pawlq
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzięki Adam!
Nie chciało mi się już pisać tego kodu cały czas!
Zmnieniłem sobie na 6 bo moge max zapraszać 2
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023