Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.08.2009, 12:44   #121
AdaXxX
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Ja na przykład mam tak ze jak zainstaluje Sims 2 podstawe .. To juz jak mam zainstalowane dodatki i włączam to sie wyświetla ze źle została zainstalowana gra The Sims 2 i co mam teraz zrobić. ?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.09.2009, 17:19   #122
magdalii
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Rzecz podstawowa: to prawidłowo zainstalować grę i rozszerzenia. Niestety EA obok Microsoftu jest jednym z najbardziej porąbanych twórców oprogramowania jakich znam.
dlatego trzeba zgodzić się na taką nazwę foderu docelowego jak sugeruje instalator. Co najwyżej można zmienić dysk np. D:, E:. i broń boże nie łączyć rozszerzeń ze sobą.
Kiedyś tak było, że stworzyłam sobie na dysku folder "grasims2" i tam zainstalowałam grę a póżniej dodatki. W tym momencie instalator nie stworzył w moim folderze, dodatkowych podfolderów i wyszedł bałagan. Wynik? gra się wysypywała już przy starcie z dobrze znajomą informacją.
Warto więc sprawdzić czy każdy z dodatków znajduje się we własnym folderze. U mnie wygląda to tak: F/program files/EA games ,a w nim powinny się znajdować podfodery z tytułami dodatków - poza nimi, nie powinno tam być żadnych luźych plików.
Można też sprawdzić czy system widzi wszystkie dodatki przez opcję dodaj/usuń programy - przy każdej aplikacji the sims powinna być informacja o jej rozmiarze i data modyfikacji, jeśli takiej informacji nie ma to znaczy, że jest ona w systemie, ale coś jest z nią nie tak.
Połowa kłopotów z głowy
Teraz informacja dla tych, którzy obawiają się service packa3. Gra jak najbardziej pod nim działa. Wczoraj ją zainstalowałam i odpaliłam...poszło gładko. ale nie miałam czasu pograć. Jak działa, poinformuję jeśli zajdzie taka potrzeba.
Na wysypywanie się gry podczas akcji specjalnych chyba nie ma siły. możliwe, że jest to wina, nie dopracowanych wewnętrznych opcji zapisu historii rodziny, lokacji, zdarzenia. To oczywiste, że gdy gra się zawiesi w takim momencie, to zapis tego zdarzenia się spartoli. a jak się spartoliło jedno to już nie ma szans na prawidłowe działanie tego samego ciągu historii. Dlatego dziwię się że maxis nie zrobił jakiejś łatki poprawiającej jej działanie, albo inna mądra głowa coś nieoficjalnego mogłaby zrobić. Chociaż nie wiem może jest coś takiego, nie jestem dokładnie w temacie bo w simsy grałam jakieś 2 lata temu a teraz dopiero do nich wracam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2009, 18:33   #123
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

W moim przypadku problem pojawiał się za każdym razem, kiedy kod 'boolprop' był aktywny. Tj. gra wyłączała się po kilku minutach gry na parcelach publicznych.
Mam nadzieję, że komuś pomogłam
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.12.2009, 11:00   #124
Aislinn
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

U mnie również nasilił się ostatnio problem aplikacji. Wyjście było bardzo proste: usunąć wszystkie dodatki z internetu i problem z głowy.

Mała porada: wiem, że ciężko się z tymi internetowymi dodatkami rozstać, bo są często bardzo atrakcyjne, ale naprawdę lepiej zainwestować w pakiety z akcesoriami, mieć tego mniej, ale grać bez żadnych problemów.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 17:10   #125
Anuśka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał Aislinn Zobacz post
Mała porada: wiem, że ciężko się z tymi internetowymi dodatkami rozstać, bo są często bardzo atrakcyjne, ale naprawdę lepiej zainwestować w pakiety z akcesoriami, mieć tego mniej, ale grać bez żadnych problemów.
Tak, zgadzam się z Aislinn. (: Też jakiś czas temu miałam problem z: "Działanie programu zostało zakłócone, aplikacja zostanie zamknięta...". Po zainstalowaniu kilku fryzur, ubrań itp. od razu chciałam sprawdzić czy wszystkie są i włączyłam grę. Pojawił się właśnie ten napis. Po przeczytaniu kilku porad w necie postanowiłam pobrać.. clean installer (chyba). Oczywiście błąd: "Aplikacja została niewłaściwie zainicjowana" czy jakoś tak. No więc usunęłam dodatki (tylko z dnia, w którym gra przestała mi działać) i działa. Najlepiej kupować dodatki z gazet czy same ale przynajmniej nie są drogie i zawsze działają.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.02.2010, 18:10   #126
marrakesh
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

szukałam parę godzin ale rozwiązania nie znalazłam także piszę tu o pomoc ludzi bardziej swiatłych w tej dziedzinie

otóz moim problemem jak się zdaje jest "za nowy" komputer. Oczywiscie standardowo wyskakuje tekst "aplikacja została zakłócona ..."
System jaki posiadam to windows 7 karty zgodne z directX 10 (a simsy zdaje się wymagają starszej wersji). Niestety uruchamianie w trybie zgodności nie przyniosło oczekiwanego skutku ...

Gra jest oryginalna i extra dodatków z sieci brak ...

jezeli to jest kwestia tego directX to czy da sie to jakos obejść ???
A jeżeli to coś innego to co i jak mam zrobić ...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 15:06   #127
Ami-NaNa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Miałam dokładany dysk do kompa i przeinstalowywany windows i simy zostały na starym dysku i wkładam płytę do napędu i nie odpala tylko wyskakuje mi okno do instalacji a na starym dysku są simy ale nie odpala tylko wyskakuje błąd jest możliwość że się je jeszcze odpali czy trzeba instalować na nowo.?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2010, 19:02   #128
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Więc.
Zrobiłam tak jak było napisane,usunęłam wszystkie procesy ,jakie nie były specjalnie ważne do życia windowsa.
Lecz...za każdym razem jak chcę pograć ,przed uruchomieniem muszę usuwać wszystko od nowa ;(
Czy jest sposób ,aby zapisać stan usuwania raz na zawsze?
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.04.2010, 12:06   #129
Inez
 
Avatar Inez
 
Zarejestrowany: 29.06.2009
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć: Kobieta
Postów: 96
Reputacja: 10
Domyślnie Odinstalacja gry i zapisane dane...

Hey,to mój pierwszy napoczęty post i przepraszam jeśli w złym dziale...

Więc tak mam problem z tym,że jak włączam The Sims 2 to gra nagle sie wyłącza i widnieje taki napis: "aplikacja została zakłucona i zostanie zamknięta" i ja chcę odinstalować grę i nie wiem jak to zrobić by dane mi pozostały,czyli rodzinki,wybudowane domy itp...BARDZO PROSZE O POMOC I Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
Inez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.04.2010, 15:56   #130
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Skopiuj folder EA Games. Znajdziesz go w Moich Dokumentach
A twój problem może wynikać również z tego, że zainstalowałeś wszystkie części gry w jednym folderze - też tak kiedyś miałam.
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023