Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.03.2013, 20:09   #21
redmoon
 
Zarejestrowany: 17.07.2011
Skąd: miejsce w czasie i przestrzeni
Płeć: Mężczyzna
Postów: 439
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

III (i ostatnia) część mej recenzji : SIMOROŚLE
Simorośle to pół simowie-pół rośliny.
W Y G L Ą D
-mają zieloną skórę i włosy z liści
-faceci jako domyśne ubranie codzienne mają kostium z liści, a panie suknię z płatków kwiatów
-zostawiają za sobą ścieżkę z kwiatków
CO JE RÒŻNI OD INNYCH SIMÒW
-rozwijają ogrodnictwo bardzo szybko
-mogą gadać z roślinami
-mają inne potrzeby od simów, czyli : nawodnienie, towarzystwo, energię i zabawę
-za dnia mogą przeprowadzać fotosyntezę
JAK JE SPOTKAĆ
-możemy zobaczyć ją spacerującą po Uniwersytecie Simowym
-nasz sim może się w nią zamienić po udziale w badaniach naukowych
-możemy wychodować simorośl-niemowlę z rośliny Zakazanego Owocu
INNE INFORMACJE
-można się wyleczyć z simoroślinizmu za pomocą superprzyprawy
-normalni simowie mogą prosić simorośle o zioła
-simorośle mogą stosować "kwietny pocałunek" powodujący że inny sim zakochuje się w simorośli oraz "zatruty pocałunek" powodujący nudności
Według mnie simorośle były trochę lepsze w dwójce. Te nowe interakcje jakoś mnie nie zachwycają jednak simoroślinowe stroje dla pań są cudne.

Ostatnio edytowane przez redmoon : 12.03.2013 - 20:11
redmoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.03.2013, 21:53   #22
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Cytat:
Napisał stinkfist Zobacz post
chociaz wpienilam sie, jak mi skasowalo bloga i wszystkie zdjecia po powrocie ze studiow do domu.
po powrocie do domu jak klikniesz w 'stwórz nowego bloga' to tak naprawdę pojawi się blog który się prowadziło na studiach.. taka zmyłka

Ja zauważyłam, że student może otrzymać dwie dodatkowe cechy, jedna za osiągnięcie 4 gwiazdki w grupie społecznej (o czym było już wspomniane) a druga jest to cecha akademicka za skończenie studiów. Fajnie, że dzięki temu sim może mieć 7 cech a nie tylko 5..

Natomiast zauważyłam pewien błąd, nie wiem czy to tylko u mnie czy nie, ale mój sim za żadne skarby nie chce się nauczyć umiejętności sportu.. Trochę to dziwne..
Ciekawe jest rozwinięcie umiejętności sieci społecznej ponieważ na kolejnych poziomach można odblokować na smartfonie nowe skórki, możliwość poznania nowych simów (można wybrać płeć, wiek oraz cechy jakie ma posiadać) oraz można ingerować w związki między simami. Na ostatnim poziomie można nawet decydować który sim ma być chłopakiem/dziewczyną innego sima lub twojego. Wcześniej odblokować można najlepszego przyjaciela, zauroczonego, przyjaciela itd. więc jest to naprawdę przydatne, jeśli nie chce się mozolnie rozmawiać i tworzyć relacji powoli i bez kodu

Zauważyłam również, że jeśli protestuje się na temat z 3 gwiazdkami trudności to następnie przez 2 dni można zdobyć pewne "przywileje ", np. szybsze rozwijanie umiejętności lub lepsza ocena studiów (jest to zależne od wyboru tematu). Oczywiście protest musi się skończyć sukcesem.
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.03.2013, 19:36   #23
bredy
 
Avatar bredy
 
Zarejestrowany: 08.03.2010
Skąd: London Calling
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Moj zbuntowany sim przeżył pierwszego dnia potrojny szok, kiedy to najpierw koleś z akademika przywłaszczyl sobie jego motor (musiałem przesiasc sie na rower :/ i czatowac na niego, aż łaskawie zaparkowal gdzieś w połowie semestru), pózniej jakaś obca laska rzuciła sie na niego bez uprzedzenia (nie zyczylem sobie romansu), a pod koniec dnia mój sim otrzymał propozycje randki od... Pani profesor. Cóż, witaj studenckie życie...

Co do technicznej strony rozgrywki, nie zauwazylem problemow z brudnymi simami, and pustymi parcelami. Może to kwestia wydajności komputera, bo u mnie zawsze parcele sa pełne. Zauważyłem za to błąd w szkicowniku, gdy mój sim szkicuje, na pustej kartce pojawia sie informacja o brakujacej teksturze. Mój sim właściwie wogole sie nie uczył, na wykładach spał lub smsowal. Wszystko, czego mu bylo trzeba, zeby zdac studia z wyroznieniem, to malowanie murali - pasek studiów mu rósł, rozwijał umiejętność, a przy okazji zarabiał, bo korzystalem z opcji zamówień publicznych

Ostatnio edytowane przez bredy : 19.03.2013 - 12:08
bredy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.03.2013, 09:41   #24
anizali
 
Avatar anizali
 
Zarejestrowany: 19.01.2013
Skąd: Polska :)
Płeć: Kobieta
Postów: 396
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

No dobra, to teraz ja może...

Zacznijmy od plusów:
- Wreszcie studia.
- Gra dopracowana jak nigdy. (MAXIS wraca do akcji)
- Nowe dyscyplini sportowe (Pingpong Zośka itp itd) De facto nie mam simów sportowców, ale zawsze coś nowego.
- Plecaki (w końcu, wreszcie i nareszcie...).
- Lama style (trochę denerwujące, ale śmieszne).
- Wykłady, które widzimy, a nie tylko królicze nory.
- Nowe umiejętności. (zwłaszcza nauka mi podpasowała)
- Blogi.
- Smsowanie.
- Rozwalający się smartphone.
- Urządzanie protestów. ( f*** the system )
- Ciekawe ciuszki i fryzurki.
- "Meble" "specjalne". (szkicownik, laboratorium, megafon itp...)
- Nowe interakcje nawet ciekawe.
- Ogniska.

No i minusy:
- Puściutkie akademiki.
- Marne miasteczko akademickie. Mi się nie podoba te "miasto"...
- Troszkę błędów jednak, niestety.
- Mało kierunków.
- Mało ciekawe kierunki.
- Marne akademiki.
- Simorośle Nie wiem po co je robili (i tak gram tylko wampirami i wiedźmą z tych "Nie z tego Świata". Te dwa stwory mi wystarczą...). Tym bardziej, że pasują raczej do Czterech Pór Roku...
- Nowe mebelki.

No i chyba na tyle...

Dodatek warty polecenia. Zwłaszcza że, jak pisałam, jest nawet nieźle dopracowany.
Myślę, że zadowoli nawet najwybredniejszych graczy The Sims
anizali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.03.2013, 08:43   #25
Meggie
 
Avatar Meggie
 
Zarejestrowany: 29.11.2005
Skąd: Chełm
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 1,082
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Puściutkie akademiki? Ja w tym dodatku mam takie tłumy gdziekolwiek się moja simka nie znajdzie, jakich nie miałam nigdy ani w serii The Sims 2 ani 3 o.O
__________________
Looks like a girl, but she's a flame.
So bright, she can burn your eyes...
Better look the other way.
Meggie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.03.2013, 13:39   #26
anizali
 
Avatar anizali
 
Zarejestrowany: 19.01.2013
Skąd: Polska :)
Płeć: Kobieta
Postów: 396
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Ale ja mam wszędzie tłumy nawet... Poza akademikami... o.O
anizali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2013, 14:28   #27
Trykuu.
 
Avatar Trykuu.
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Skąd: somewhere in the world
Płeć: Mężczyzna
Postów: 982
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Czy was też drażnią zasypiający wszędzie studenci?
Trykuu. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2013, 20:19   #28
shan
 
Zarejestrowany: 31.12.2008
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 291
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Wg. mnie jest to najlepszy dodatek, najbardziej dopracowany ze wszystkich. Nie jest nudny, wręcz przeciwnie jest bardzo ciekawy, posiada wiele możliwości. Nasz sim nareszcie może uwolnić się od codziennego życia.
shan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2013, 23:50   #29
Snow
 
Avatar Snow
 
Zarejestrowany: 26.03.2013
Skąd: woj. śląskie
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

To może ja się wypowiem co do najnowszego dodatku.
Niby jest fajny bo w końcu możemy zaszaleć na studiach...albo i nie?
Trochę denerwuje mnie fakt że praktycznie cały czas musimy zakuwać bo ocena strasznie nam spada, nawet jak idziemy tylko na zajęcia. Niby to logiczne, ale wydaje mi się że powinni troszkę pomyśleć nad tym paskiem oceny. Nie dość że sim siedzi tyle czasu na uczelni to kiedy wraca do akademika to ocena i tak co jakiś czas spada i trzeba się uczyć, a nas tymczasem zapraszają na imprezę. Sim nie może się rozerwać ani nic
A co do samych akademików i ich lokatorów...masakra! Dlaczego ja muszę mieszkać ze śmierdziuchami? Wydaje mi się że powinni wypuścić jakiś patch co by załatwiał sprawę brudasów. Ja rozumiem że studenci i nie mają czasu na sprzątanie ale litości...wystarczy że do domu zakupię pralkę to cały akademik jest dosłownie zawalony brudnymi ciuchami. Dodatkowo na minus leci to że kiedy dzwonię po naprawę przykładowego kibelka to ja muszę za to zapłacić. Niby dlaczego, skoro mieszka ze mną jeszcze z 10 simów? Brudasy są także w bractwach, więc to nie tylko sprawa akademików. I kradzieże motocykli...wtf? Zamiast mój sim na nim jeździć to ktoś inny mi go zabiera
Na plus oczywiście można zaliczyć dużą liczbę simów w miejscach publicznych...W KOŃCU! Jak zrobię jakiś strajk to dosłownie aż mnie dziw bierze skąd te wszystkie simy się wzięły Ogólnie to dodatek zaliczam do tych fajniejszych, ale brakuje mi np. studiów zaocznych żeby można było więcej poimprezować
Snow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.04.2013, 08:33   #30
pixidixxi
 
Zarejestrowany: 29.01.2013
Skąd: Kielce
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Studenckie Życie -wrażenia z gry

Cytat:
Napisał Snow Zobacz post
To może ja się wypowiem co do najnowszego dodatku.
Niby jest fajny bo w końcu możemy zaszaleć na studiach...albo i nie?
Trochę denerwuje mnie fakt że praktycznie cały czas musimy zakuwać bo ocena strasznie nam spada, nawet jak idziemy tylko na zajęcia. Niby to logiczne, ale wydaje mi się że powinni troszkę pomyśleć nad tym paskiem oceny. Nie dość że sim siedzi tyle czasu na uczelni to kiedy wraca do akademika to ocena i tak co jakiś czas spada i trzeba się uczyć, a nas tymczasem zapraszają na imprezę. Sim nie może się rozerwać ani nic
A co do samych akademików i ich lokatorów...masakra! Dlaczego ja muszę mieszkać ze śmierdziuchami? Wydaje mi się że powinni wypuścić jakiś patch co by załatwiał sprawę brudasów. Ja rozumiem że studenci i nie mają czasu na sprzątanie ale litości...wystarczy że do domu zakupię pralkę to cały akademik jest dosłownie zawalony brudnymi ciuchami. Dodatkowo na minus leci to że kiedy dzwonię po naprawę przykładowego kibelka to ja muszę za to zapłacić. Niby dlaczego, skoro mieszka ze mną jeszcze z 10 simów? Brudasy są także w bractwach, więc to nie tylko sprawa akademików. I kradzieże motocykli...wtf? Zamiast mój sim na nim jeździć to ktoś inny mi go zabiera
Na plus oczywiście można zaliczyć dużą liczbę simów w miejscach publicznych...W KOŃCU! Jak zrobię jakiś strajk to dosłownie aż mnie dziw bierze skąd te wszystkie simy się wzięły Ogólnie to dodatek zaliczam do tych fajniejszych, ale brakuje mi np. studiów zaocznych żeby można było więcej poimprezować
Mnie też to denerwuje, że ocena tak szybko spada w dół


Poza tym dużo z Was pisało, że w akademikach się nie myją czy bałaganią, a u mnie jest normalnie, w sensie, że simy myją się Rzadko kiedy pojawia się zielona chmurka Poza tym często jakiś sim zbiera wszystkie talerze ze stołów i wkłada do zmywarki. A i faktycznie wkurzające jest to, że mój sim musi ciągle wzywać kogoś do naprawy i sam za to płacić
pixidixxi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023