Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.02.2015, 19:38   #211
kopiejka33
 
Zarejestrowany: 19.02.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

jeśli to jest otoczenie w którym najczęściej grasz i ma najwięcej "nowych" plików "dodanych" przez Ciebie to niby wtedy może wolniej działać aż w końcu świrować zwłaszcza jeśli się jakieś wirusy z pliczków z neta napatoczą
tak ktoś mi kiedyś powiedział ale nie jestem pewna czy to prawda ;/
u mnie niestety jak gra totalnie świrowała, meble znikały, pojawiały się jakieś niebieskie pasy to tylko reinstalka i na jakiś czas bez CC
kopiejka33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.05.2015, 14:39   #212
Lorette
 
Avatar Lorette
 
Zarejestrowany: 27.07.2006
Skąd: ąbruje
Płeć: Kobieta
Postów: 1,021
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Przewertowałam chyba już cały internet, zrobiłam chyba wszystko z tych wskazówek, co można było, a nadal wyświetla mi się: "Aplikacja...". Dodam, że nie mam żadnych dodatków z internetu i że jedyne co mam aktualnie zainstalowane to The Sims 2 Double Deluxe. Próbowałam ze zgodnością (na wszystkie sposoby), zrobiłam jakiś trick przy użyciu CFF Explorer i nadal się wyłącza. Jedyne czego nie zrobiłam to tej porady tutaj z wyłączeniem pewnych procesów, ale za cholerę nie mogę znaleźć, które można wyłączyć, a które nie :<
__________________
Lorette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.09.2016, 21:29   #213
Lenusek
 
Zarejestrowany: 06.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cześć,
może ktoś będzie w stanie mi pomóc
Mam oryginalne simsy 2 z Origina i problem z jednym simem. Jak tylko próbuję go dorosnąć do emeryta to gra się magicznie zacina i wyskakuje nasz ukochany błąd. Próbowałam już zdjąć z niego wszystkie CC i przeprowadzić do do domku bez CC ale dalej jest to samo. Any other ideas?
Lenusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.04.2017, 21:29   #214
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

POMOCY.
Od kilku tygodni nie mogę grać w simsy, bo wyskakuje mi ten durny komunikat. Najpierw grałam w Miłowie i po 5 min gry "aplikacja..." OK. Zainstalowałam Sims2PackCleaner (jakoś tak) i pokasowałam wszystko co świeciło się mi na czerwono. NIE POMOGŁO. Potem przeinstalowałam całą grę, usunęłam wszystkie zapisy oszczędziłam tylko folder downloads BO PONOĆ BYŁ CZYSTY. I zaczęłam grać w nowym otoczeniu, bo myślałam, że może to Miłowo jest jakieś wadliwe. No nic, nie pomogło, bo dzisiaj po kilku godzinach gry w Dziwnowie ZNOWU pojawił się ten komunikat i wywaliło mi grę. Ja już nie mam nadziei XD a akurat mam ten okres, że chciałabym grać w simsy dzień i noc. Co więcej zauważyłam, że otoczenie zaczyna mi się psuć, a w Dziwnowie gram od trzech dni ledwo. Psują mi się tekstury (na kilka sekund trawa robi się czarną plamą), mam błąd przy urodzinach, jedna simka nie chciała dorosnąć, a paru innym simom wyskakuje komunikat, że już jutro będą mieć urodziny chociaż do bullshit i do urodzin mają ponad 20 dni.
Ma ktoś jakiś pomysł czego może to być wina? W ostateczności wyłączę CC, ale skoro otoczenie już mi się psuje...? Any ideas co mam robić?
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2017, 11:59   #215
Collina
 
Avatar Collina
 
Zarejestrowany: 02.05.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 67
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Cytat:
Napisał La Tortura Zobacz post
POMOCY.
Od kilku tygodni nie mogę grać w simsy, bo wyskakuje mi ten durny komunikat. Najpierw grałam w Miłowie i po 5 min gry "aplikacja..." OK. Zainstalowałam Sims2PackCleaner (jakoś tak) i pokasowałam wszystko co świeciło się mi na czerwono. NIE POMOGŁO. Potem przeinstalowałam całą grę, usunęłam wszystkie zapisy oszczędziłam tylko folder downloads BO PONOĆ BYŁ CZYSTY. I zaczęłam grać w nowym otoczeniu, bo myślałam, że może to Miłowo jest jakieś wadliwe. No nic, nie pomogło, bo dzisiaj po kilku godzinach gry w Dziwnowie ZNOWU pojawił się ten komunikat i wywaliło mi grę. Ja już nie mam nadziei XD a akurat mam ten okres, że chciałabym grać w simsy dzień i noc. Co więcej zauważyłam, że otoczenie zaczyna mi się psuć, a w Dziwnowie gram od trzech dni ledwo. Psują mi się tekstury (na kilka sekund trawa robi się czarną plamą), mam błąd przy urodzinach, jedna simka nie chciała dorosnąć, a paru innym simom wyskakuje komunikat, że już jutro będą mieć urodziny chociaż do bullshit i do urodzin mają ponad 20 dni.
Ma ktoś jakiś pomysł czego może to być wina? W ostateczności wyłączę CC, ale skoro otoczenie już mi się psuje...? Any ideas co mam robić?
Mogę się mylić, ale może to po prostu wirus w komputerze a nie w grze ogółem? Nieraz też potrafiło mi się coś paskudnego przypałętać i źle zadziałać na istniejące już aplikacje, a rzeczy pokroju te Twoje u mnie się działy jak kiedyś nadużywałam boolpropa, albo był włączony podczas gry, co w połączeniu z zapchaną grą (wiele rodzin i simów) też powodowało jakieś dziwne akcje. Niby do czasu można ignorować, ale u Ciebie wygląda na coś co zaszło już dalej.
Spróbuj zrobić jakieś generalne czyszczenie antywirusem, bo może to kwestia komputera?
Ewentualnie jeśli masz dużo modów to może się ze sobą kłócą i dochodzi do czegoś takiego.
Collina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.07.2017, 18:50   #216
PinkQueen
 
Avatar PinkQueen
 
Zarejestrowany: 05.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 19
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasza Zmora czyli "Aplikacja...."

Witam,
Mój problem z wiadomym komunikatem wygląda tak:
Mam otoczenie stworzone przeze mnie, do którego wprowadziłam kilka rodzinek z innych miast. Jedną z rodzinek stworzyłam w CAS (już w tym otoczeniu), po czym przeprowadziłam ich na parcelę i zapisałam grę. Następnie weszłam do SimPE i zmieniłam nazwisko jednej z simek (simowie nie byli ze sobą spokrewnieni, a przez nazwisko wydawało się że są, więc chciałam je zmienić w SimPE) - i to była najprawdopodobniejsza przyczyna tego co się stało. Kilka dni póżniej, chciałam pograć w tą rodzinkę i załadowałam wyżej wspomniane miasto. Otoczenie załadowało się gdzieś do połowy tych pionowych "pasków", po czym zamiast myszki z simsów, pojawiła się ta normalna, muzyka przestała grać, cała gra się scrashowała i pojawił się dobrze już znany komunikat "Aplikacja przestała działać...". Przy kolejnych próbach było tak samo.

-Reszta otoczeń działa bez zarzutu.
-Inne aspekty gry również działają bez zarzutu - niedziałające otoczenie to jedyny problem.
-Próbowałam włączyć otoczenie poprzez wejście na inne "dzielnice" (tzn. Lazurowa Promenada, Przedmieście itp) - nie podziałało, gra tak samo crashowała się jak przedtem.
- Usuwałam pliki groups.cache i accesory.cache -> nie podziałało.
-Skanowałam antywirusem zarówno cały komputer jak i folder The Sims 2 -> również nic to nie dało, antywirus nic nie wykrył.
-Przesunęłam folder downloads na pulpit i uruchomiłam grę bez niego -> nie podziałało, więc wątpię że to wina dodatków z internetu.
-Próbowałam nawet sposobu z podmienianiem pliku neighborhoodmanager.package z foderu Program Files - EA Games - The Sims 2 - TS Data - Res - User Data - Neighborhoods do folderu Neighborhoods z Dokumentów -> również nic to nie dało

Czy jest jeszcze coś, co można zrobić, czy otoczenie zepsuło się już "na zawsze"? A jeśli tak, to czy istnieje sposób na jakieś "uratowanie" rodzin z takiego otoczenia?

Z góry dziękuje za odpowiedź
PinkQueen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
"aplikacja..."


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023