Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.05.2009, 23:15   #121
Agnes2704
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Nie wiem, czy ktoś spotkał się z "czymś" takim, dałam opcje oglądaj telewizje dla dzieci i tak to wyglądało... :

[IMG]http://i44.************/14ul7wn.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.************/14iom55.jpg[/IMG]

Fatalny błąd...
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.05.2009, 23:21   #122
andonezja
 
Avatar andonezja
 
Zarejestrowany: 15.11.2003
Postów: 1,774
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

hahaha co to za paskudy :u u mnie tak nie jest

natomiast! przyszła mi raz opiekunka do dziecka, wzięła malucha na ręce, ja ją zaprosiłam do domu, żeby po pracy została, pogadała ze mną trochę i wróciła do domu.. z dzieckiem na rękach. słowem, ukradła mi dzieciaka, bo mieszka gdzieś poza miastem i nie mam jak go odzyskać i weź tu ufaj ludziom..
__________________
Z G A D N I J . K O T K U . C O . M A M . W . Ś R O D K U
andonezja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 14:33   #123
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Cytat:
Napisał andonezja Zobacz post
hahaha co to za paskudy :u u mnie tak nie jest

natomiast! przyszła mi raz opiekunka do dziecka, wzięła malucha na ręce, ja ją zaprosiłam do domu, żeby po pracy została, pogadała ze mną trochę i wróciła do domu.. z dzieckiem na rękach. słowem, ukradła mi dzieciaka, bo mieszka gdzieś poza miastem i nie mam jak go odzyskać i weź tu ufaj ludziom..
Może tam działają jakieś złe moce. Mi zginęła cała rodzina, Tobie skradziono dziecko a dzieci Agnes2704 wyglądają jak kosmici ... podejrzane

A teraz kolejne zalety gry jakie odkryłam.

Moja simka ma pragnienie życiowe "Doskonały ogród", co oznacza, że chce zasadzić i zebrać osiem doskonałych warzyw lub owoców. Do tej pory nasadziłam naprawdę wiele roślin, niektóre z owoców i warzyw kupionych w sklepie, a niektóre z nasion znalezionych w różnych miejscach w miasteczku. Udało mi się także zdobyć nasiono rośliny śmierci, którą spotkać można na cmentarzu. Widziałam też dziwną roślinę na terenie instytutu naukowego, ale nie mogę utrafić na moment gdy dojrzewa i ktoś zrywa owoce nim uda się to mojej simce. Tak czy inaczej roślin w ogrodzie jest naprawdę dużo i są różne. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy w dzienniku umiejętności spostrzegłam, że to jeszcze nie wszystkie możliwe do zasadzenia rośliny
Podczas wykorzystywania jednaj spośród wielu różnych okazji, jakie trafiają się simce, dowiedziałam się o dwóch gatunkach warzyw, które sadzi się produktów, których w życiu nie podejrzewałabym, że coś z nich wyrośnie
Uprawa roślin jest fascynująca, to zupełnie coś innego niż w TS2. Nie wystarczy podlewać rośliny i wyrywać chwasty, aby uzyskać najlepszy gatunkowo owoc. Rośliny trzeba sadzić na nowo, jeśli chcemy, aby były doskonałe. Pomimo wiecznego lata rośliny obumierają po jakimś czasie i trzeba sadzić nowe.
Do tego, gdy już sim nauczy się radzić sobie z roślinami, to można na tym całkiem nieźle zarobić. Moja simka nawet rzuciła pracę bo na owocach i warzywach zarabia więcej

Ponieważ moje simy w większości uwielbiają mieć swój ogródek, bardzo cieszy mnie, że zostało to tak doskonale urozmaicone.
Z resztą nie tylko to.

Ostatnio odkryłam także, ja wiele jest różnych interakcji. Oczywiście nie od razu, bo sim nie ma za bardzo o czym rozmawiać z innym simem, którego zna powierzchownie. W miarę jak simy się poznają interakcji jest coraz więcej. Jeszcze więcej gdy mają podobne zainteresowania. Naturalnie muszą być też w odpowiednim nastroju do rozmowy.

Okazje są doskonałym sposobem na rozwinięcie umiejętności lub przyspieszenie awansu, a także na poprawienie swoich relacji z szefem i współpracownikami. Gram kilkoma rodzinami i żadnemu simowi okazje się nie powtarzały, co oznacza, że jest ich naprawdę dużo i że są zróżnicowane.

Jest mnóstwo nowości, które urozmaicają grę i żeby nie zauważyć różnic pomiędzy TS3 a TS2 trzeba być naprawdę ślepcem, albo trzeba bardzo nie chcieć dostrzec tych wszystkich nowości.
-----------------------------

bigkar odnośnie tego posta, mam tylko jedno pytanie:
Wczoraj pisałaś, że nie grasz w The Sims 3, więc zastanawia mnie, na jakiej podstawie wysnuwasz zawarte w nim wnioski?
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Dlaczego w to gram ? Ano nie gram.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 01.06.2009 - 15:54
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 14:56   #124
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Bardzo spodobała mi się wymiana zdań pomiędzy Irbis i bigkar
I każdej przyznaję rację
Dla mnie to jednak Simsy 2 pozostaną fenomenem.
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
Niestety 3 mnie bardzo rozczarowała.
Rozumiem podejście Irbis, ale jednak mogli się bardziej postarać. Wiem, że kasę muszą na czymś zarabiać, ale jednak wielkim przegięciem jest to, że nie dali w podstawie pór roku chociażby. Pory dnia to zdecydowanie za mało... Chociaż gwiazdy na nocnym niebie wyglądają bardzo efektownie
Ten 4 tryb szybkości wg mnie jest akurat fajnym pomysłem, bo pozwala na przyspieszenie gry w nudnym momencie (np kąpiel w wannie) a po skończonym działaniu gra sama wraca na poprzednią prędkość i jeżeli wtedy odeszliśmy od kompa, to sim nam nie umiera.
Też jestem bardzo rozczarowana trybem edytora simów. Fakt, że wreszcie te ich twarze jakoś lepiej wyglądają i dopracowali coś co mnie przerażało w 2, że jak klikniesz jakiś kształt twarzy a później dobierzesz do niego inny nos to sim wyglądał jak potworek. W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 19:11   #125
bigkar
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Cytat:
Napisał Björk Zobacz post
Bardzo spodobała mi się wymiana zdań pomiędzy Irbis i bigkar
I każdej przyznaję rację
Dla mnie to jednak Simsy 2 pozostaną fenomenem.
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
Niestety 3 mnie bardzo rozczarowała.
Rozumiem podejście Irbis, ale jednak mogli się bardziej postarać. Wiem, że kasę muszą na czymś zarabiać, ale jednak wielkim przegięciem jest to, że nie dali w podstawie pór roku chociażby. Pory dnia to zdecydowanie za mało... Chociaż gwiazdy na nocnym niebie wyglądają bardzo efektownie
Ten 4 tryb szybkości wg mnie jest akurat fajnym pomysłem, bo pozwala na przyspieszenie gry w nudnym momencie (np kąpiel w wannie) a po skończonym działaniu gra sama wraca na poprzednią prędkość i jeżeli wtedy odeszliśmy od kompa, to sim nam nie umiera.
Też jestem bardzo rozczarowana trybem edytora simów. Fakt, że wreszcie te ich twarze jakoś lepiej wyglądają i dopracowali coś co mnie przerażało w 2, że jak klikniesz jakiś kształt twarzy a później dobierzesz do niego inny nos to sim wyglądał jak potworek. W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.
Jesli firmie Maxis zalezaloby na stworzeniu czegos innego to nie robiliby duplikatu. TS2 byl rewolucja w stosunku do TS1 bo z 2D przeszlo na 3D (trojwymiar). Poniewaz nie da sie pociagnac tego dalej bo nie ma 4D, to tworzac cos nowego powinni chocby zmienic kompletnie animacje, interfejs, rozszerzyc mozliwosci interakcji itd itp. I dlatego jak juz pisalam, choc TS3 wygladaja dobrze (graficznie itp) to nie niosa zadnych zmian, sa kolejnym rozszerzeniem TS2 i jako taki powinny byc reklamowane i rozprowadzane. Przyznam, ze czekalysmy z moja mala na TS3, czasem xzytalysmy newsy i spodziewalysmy sie "nowych" simow....
I jak mi sie wydaje jutro (poniewaz od jutra gra wchodzi w stanach i na zachodzie) dowiemy sie ze w pudelkach jest dokladnie to co im "wycieklo".
Co do ubran... No mozna zaprojektowac po trzy... ale dla mnie lepsze bylo rozzwiazanie z kupowaniem ubran i mozliwosc posiadania dowolnej ilosci. Teraz moja simka ma pieniadze i gra stala sie kompletnie nudna, bo pracuje po nic, ma juz wszysto co jest dostepne w grze. Poza tym nadal jak w TS2 to co nalezy do sportowych mozna nosic kiedy sioe cwiczy, itp, itd... Nie rozumiem, czy tak trudno bylo zostawic decyzje graczom, w czym i kiedy sim chodzi ? Po prostu zerznieto to z TS2 i wszystko. I nie ma mozliwosci sprawic zeby simka nie przebierala sie automatycznie w/g decyzji Maxisa.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 19:57   #126
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

[QUOTE=Björk;1035167
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.[/QUOTE]

Jak to 3 fasony mebli kuchennych? Jak dobrze pamiętam jest 5 rodzajów kompletów mebli kuchennych (każdy komplet to zwykła szafka, szafka "barowa" i szafka wisząca) a dla każdego mebla można oddzielnie zaprojektować tekstury (kilkanaście kategorii tekstu, a ich samych są setki). Z ubraniami też nie bardzo Cię rozumiem. Każdy ciuszek można tak samo edytować jak meble dobierając różne tekstury kreatorem stylu. Niektóre ciuchy składają się z kilku warstw np. tułów, rękawy, kołnierz i dodatkowe jakieś elementy i każdą z tych warstw można zaprojektować oddzielnie Dodatkowo dobieramy buty, dodatki, skarpety, rajstopy itp.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 23:09   #127
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Nikogo się nie przekona na siłę
To jasne, że są osoby którym się 3 spodobała i takie których rozczarowała.
Należę do tych drugich, ale przyznaję, że cały czas gram
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 06:39   #128
Nadine
 
Avatar Nadine
 
Zarejestrowany: 26.08.2007
Skąd: Poznań
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 1,029
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

sims3 jest ciekawe, tak generalnie, nie każdy sim jest taki sam etc. etc. aczkolwiek jest całkowicie rozczarowująca, jeżeli się spodziewało czegoś rewolucyjnego. maxis zrobił z tego bardziej rozbudowany dodatek do dwójki ze zmienioną grafiką, lekko zmienionym interfejsem, kilkunastoma nowymi interakcjami i możliwością włoczenia się po mieście (jaki jest tego sens, jeżeli wchodzić i widzieć naszego sima możemy jedynie w bibliotece i gdzieśtamjeszcze? już w dwójce, choć parcele publiczne ładowały się wieki, miało się do nich szeroki dostęp). Mogli zrobić mnóstwo rzeczy, możliwość układania własnych fryzur, robienia kilku rzeczy jednocześnie etc. etc. Mi ta gra wydaje się trochę ukrócona, jakby nieskończona. jeżeli wyszłaby ostatecznie w tym lutym, to nie wiem co to by było. Chyba, że zostawiają sobie to wszystko na kolejne 'rewolucyjne' The Sims 4/
__________________

[img]http://i41.************/34tajvd.gif[/img]
Nadine jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 06:49   #129
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Björk Ja również nie mogę darować im braku pór roku. To i kilka innych rzeczy również mnie rozczarowały (na przykład rośliny podwórkowe w jednym kolorze z każdego gatunku, bez możliwości zmiany). Jednak, jak już pisałam, im dłużej gram, tym więcej odkrywam ciekawych rzeczy i zjawisk i jakoś zapominam o tych rozczarowaniach. Mam nadzieję, że zanim poznam dobrze podstawę pojawi się dodatek, który wprowadzi to czego mi brakuje (no i te firanki, czy oni tam nie mają firanek )

I nie chodzi mi o przekonywanie kogoś na siłę, ale o obiektywizm.

Nadine przecież takie rzeczy jak układanie fryzur w TS2 doszły w dodatkach. W podstawie można było jechać do miasta i kupić jedzenie i ciuchy. Były po dwie lub trzy parcele publiczne w każdej z okolic. Teraz mamy tylko podstawę, a chodzenie po mieście i brak ekranów ładowania jest czymś zupełnie nowym.
Ja osobiście nie odczuwam potrzeby wchodzenia do budynków, a na pewno śledzenie sima w pracy, w szkole czy w szpitalu jest zupełnie zbędne. W mieście spotyka się innych simów i poznaje się ich, można pograć w szachy lub załapać się na jakąś imprezę i wiele innych. Trzeba tylko chcieć

Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
(...) to tworzac cos nowego powinni chocby zmienic kompletnie animacje, interfejs, rozszerzyc mozliwosci interakcji itd itp. I dlatego jak juz pisalam, choc TS3 wygladaja dobrze (graficznie itp) to nie niosa zadnych zmian, sa kolejnym rozszerzeniem TS2 i jako taki powinny byc reklamowane i rozprowadzane.
Możliwości interakcji są rozszerzone, a że Ty lecąc na maksymalnej prędkości i grając krótko, bo z tego co pisałaś to już nie grasz, nie zauważyłaś tego, to bardzo mi przykro. Pisałam wcześniej o rozszerzonych interakcjach.
Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy.
Gra wnosi mnóstwo zmian, tylko Ty nie jesteś w stanie ich zauważyć, prawdopodobnie z powodów, które wymieniłam powyżej.

Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Co do ubran... No mozna zaprojektowac po trzy... ale dla mnie lepsze bylo rozzwiazanie z kupowaniem ubran i mozliwosc posiadania dowolnej ilosci. Teraz moja simka ma pieniadze i gra stala sie kompletnie nudna, bo pracuje po nic, ma juz wszysto co jest dostepne w grze. Poza tym nadal jak w TS2 to co nalezy do sportowych mozna nosic kiedy sioe cwiczy, itp, itd... Nie rozumiem, czy tak trudno bylo zostawic decyzje graczom, w czym i kiedy sim chodzi ? Po prostu zerznieto to z TS2 i wszystko. I nie ma mozliwosci sprawic zeby simka nie przebierala sie automatycznie w/g decyzji Maxisa.
Co do ubrań, to dla mnie jest to świetne rozwiązanie. To tak jakby posiadać dowolną ilość ubrań. Mając trzy do wyboru, można przez trzy dni ubierać sima inaczej, a czwartego dnia zajrzeć do szafy i wybrać ubrania na kolejne trzy dni. Nie wiem w czym widzisz problem. Z kupowaniem ubrań w TS2 to był koszmar, przynajmniej dla mnie. Żeby pojechać do miasta, trzeba było tracić sporo czasu czekając aż parcela publiczna się wczyta. Kupowałam więc dużo ubrań, żebym nie musiała ciągle zaglądać do sklepu. To było strasznie męczące. A swoją drogą, to pewna jestem, że gdyby zrobili to tak jak w TS2 to narzekałabyś, że i to "zerżnięto" z TS2.
Ciekawa jestem co masz na myśli pisząc, że Twoja simka ma wszystko co jest dostępne w grze. Jakoś nie chce mi się w to uwierzyć. Bo czy zebrała już wszystkie skały, jakie można znaleźć w okolicy? Czy wiesz jakie warzywa i owoce można hodować? Czy ma wszystkie gatunki ryb? Nie wydaje mi się.

Czytałam jeszcze raz Twój poprzedni post i jednak postanowiłam odnieść się do niego, bo jakoś nie mogę przejść obok niego obojętnie.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
To nie ja tylko Maxis twierdzil ze TS ma byc "symulatorem zycia" a symulator jak sama nazwa wskazuje....
Zdaje się, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, której fragment cytujesz nad powyższymi słowami. Pisałam tam o tym, że niezależnie od wszystkiego The Sims jest symulatorem życia. Bo symulacja ma to do siebie, że nie musi odzwierciedlać rzeczywistości kropka w kropkę. Naprawdę nie wiesz, co to symulator?
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
"demo" jakos bardzo rozpowszechniane i rozreklamowane nie bylo.
Z tego co wiem, nie było dema The Sims 3. W sieci pojawiło się coś o nazwie demo TS3, ale były to pliki z wirusami.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
(mam dwie sypialnie i obie sa blizniaczo podobne oprocz kolorow, bo niby czym je urozmaicic).
To, że ktoś nie potrafi zrobić dwóch różnych sypialni, to nie jest wina twórców gry, ani samej gry, nie sądzisz? Mebli jest na tyle, że dwie sypialnie bez problemu mogą być zupełnie różne.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Jedyny filmik jaki pojawil sie ze strony Maxisa to oslawiona prezentacja nowego kreatora simow. Nie dziwie sie, nic wiecej do pokazania nie ma, a i ten kreator jest przereklamowany.
Na oficjalnej stornie gry The Sims 3 było i jest bardzo dużo filmików, w których pokazywano wiele elementów gry, nie tylko kreator tworzenia sima.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Pewnie rodzice zaplaca za to, bo dziecko chcialoby miec, a pozniej zaplaca za dodatki online.
O tym też już pisałam. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania gry ani dodatków. Jeśli kogoś stać to kupi i to każdego indywidualna sprawa, na co wydaje zarobione przez siebie pieniądze. Jeśli ktoś kupi tą grę, to widocznie uzna, że warto. A Ci których nie stać, raczej nie kupią gry za 150 zł., nawet gdyby w Twoich oczach była tego warta.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
A co do dodatkow MAxisa. Powiem tak, gdyby nie osoby tworzace dodatki w sieci (mysle o przedmiotach, nie rozszerzeniach), to TS2 tez byloby szare. Bo Maxisowskie byly....
Ja nie używałam dodatków z sieci (poza kilkoma rzeczami, których maxis nie chciał mi zrobić) i jakoś gra nie była dla mnie szara. Moje dwójkowe simy wiodły urocze życie i mieszkały w uroczych domach i tak samo będzie z simami trójkowymi. To, że nie wszystkim podobają się meble maxisa, to nie jest wada gry.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Dla mnie to niezauwazalna kosmetyka, zwlaszcza ze w wiekszosci przypadkow gra idzie w tedy na "trzeciej predkosci".
I to jest drugi, po kodach na kasę i dobry nastrój, czynnik sprawiający, że gracze tak naprawdę nie widzą gry.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
te same animacje interakcji co w TS2, z tym ze interakcji mozliwych jakby mniej (choc z kolei doszly te niby specjalne, jednak polegaja na tym, ze gdy sim jest perfekcjonista, to jedyna interakcja to krytyka drugiego sima, jego niedbalstwa itd)
Bzdura.
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
system ustalania osobowosci (cechy) to legenda podobna do mozliwosci kreatora (mozna wybrac 5 cech z podobno wielu. Po pierwsze wiele ich nie ma a po drugie jedne wykluczaja mozliwosc wybrania innych z racji ze sa swym zaprzeczeniem).
Bzdura. No chyba, że dla kogoś ponad 80 cech charakteru to tak strasznie mało, i nie ma znaczenia to, że jeśli spośród tych 80 wybiera się tylko 5, to daje mnóstwo różnorodnych simowych osobowości. Jest też nieprawdą, że tak bardzo się wykluczają.

W grze naprawdę jest mnóstwo nowości, ale trzeba w nią naprawdę zagrać. Grając krótko i na trzeciej prędkości nie da się wiele zauważyć. I nie chodzi o to, czy Ty kogoś zachęcasz do tej gry czy zniechęcasz, ale chodzi o brak obiektywizmu jakim się wykazujesz pisząc tak wiele nieprawdziwych rzeczy na temat gdy. I sądzę, że wynikają one właśnie z tego, że nie poznałaś gry na tyle, by dostrzec pewne rzeczy, lub po prostu wyobrażałaś sobie zbyt wiele i teraz oczekujesz tych wspomnianych "gruszek na wierzbie".
Ponawiam pytanie: na jakiej podstawie wysnuwasz powyższe wnioski?
Cytat:
Napisał bigkar Zobacz post
Dlaczego w to gram ? Ano nie gram.
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 02.06.2009 - 06:52
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 09:00   #130
bigkar
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zalety i wady The Sims 3.

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Björk
Możliwości interakcji są rozszerzone, a że Ty lecąc na maksymalnej prędkości i grając krótko, bo z tego co pisałaś to już nie grasz, nie zauważyłaś tego, to bardzo mi przykro. Pisałam wcześniej o rozszerzonych interakcjach.
Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy.
Gra wnosi mnóstwo zmian, tylko Ty nie jesteś w stanie ich zauważyć, prawdopodobnie z powodów, które wymieniłam powyżej.


Co do ubrań, to dla mnie jest to świetne rozwiązanie. To tak jakby posiadać dowolną ilość ubrań. Mając trzy do wyboru, można przez trzy dni ubierać sima inaczej, a czwartego dnia zajrzeć do szafy i wybrać ubrania na kolejne trzy dni. Nie wiem w czym widzisz problem. Z kupowaniem ubrań w TS2 to był koszmar, przynajmniej dla mnie. Żeby pojechać do miasta, trzeba było tracić sporo czasu czekając aż parcela publiczna się wczyta. Kupowałam więc dużo ubrań, żebym nie musiała ciągle zaglądać do sklepu. To było strasznie męczące. A swoją drogą, to pewna jestem, że gdyby zrobili to tak jak w TS2 to narzekałabyś, że i to "zerżnięto" z TS2.
Ciekawa jestem co masz na myśli pisząc, że Twoja simka ma wszystko co jest dostępne w grze. Jakoś nie chce mi się w to uwierzyć. Bo czy zebrała już wszystkie skały, jakie można znaleźć w okolicy? Czy wiesz jakie warzywa i owoce można hodować? Czy ma wszystkie gatunki ryb? Nie wydaje mi się.

Czytałam jeszcze raz Twój poprzedni post i jednak postanowiłam odnieść się do niego, bo jakoś nie mogę przejść obok niego obojętnie.

Zdaje się, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, której fragment cytujesz nad powyższymi słowami. Pisałam tam o tym, że niezależnie od wszystkiego The Sims jest symulatorem życia. Bo symulacja ma to do siebie, że nie musi odzwierciedlać rzeczywistości kropka w kropkę. Naprawdę nie wiesz, co to symulator?

Z tego co wiem, nie było dema The Sims 3. W sieci pojawiło się coś o nazwie demo TS3, ale były to pliki z wirusami.

To, że ktoś nie potrafi zrobić dwóch różnych sypialni, to nie jest wina twórców gry, ani samej gry, nie sądzisz? Mebli jest na tyle, że dwie sypialnie bez problemu mogą być zupełnie różne.

Na oficjalnej stornie gry The Sims 3 było i jest bardzo dużo filmików, w których pokazywano wiele elementów gry, nie tylko kreator tworzenia sima.

O tym też już pisałam. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania gry ani dodatków. Jeśli kogoś stać to kupi i to każdego indywidualna sprawa, na co wydaje zarobione przez siebie pieniądze. Jeśli ktoś kupi tą grę, to widocznie uzna, że warto. A Ci których nie stać, raczej nie kupią gry za 150 zł., nawet gdyby w Twoich oczach była tego warta.

Ja nie używałam dodatków z sieci (poza kilkoma rzeczami, których maxis nie chciał mi zrobić) i jakoś gra nie była dla mnie szara. Moje dwójkowe simy wiodły urocze życie i mieszkały w uroczych domach i tak samo będzie z simami trójkowymi. To, że nie wszystkim podobają się meble maxisa, to nie jest wada gry.

I to jest drugi, po kodach na kasę i dobry nastrój, czynnik sprawiający, że gracze tak naprawdę nie widzą gry.

Bzdura.

Bzdura. No chyba, że dla kogoś ponad 80 cech charakteru to tak strasznie mało, i nie ma znaczenia to, że jeśli spośród tych 80 wybiera się tylko 5, to daje mnóstwo różnorodnych simowych osobowości. Jest też nieprawdą, że tak bardzo się wykluczają.

W grze naprawdę jest mnóstwo nowości, ale trzeba w nią naprawdę zagrać. Grając krótko i na trzeciej prędkości nie da się wiele zauważyć. I nie chodzi o to, czy Ty kogoś zachęcasz do tej gry czy zniechęcasz, ale chodzi o brak obiektywizmu jakim się wykazujesz pisząc tak wiele nieprawdziwych rzeczy na temat gdy. I sądzę, że wynikają one właśnie z tego, że nie poznałaś gry na tyle, by dostrzec pewne rzeczy, lub po prostu wyobrażałaś sobie zbyt wiele i teraz oczekujesz tych wspomnianych "gruszek na wierzbie".
Ponawiam pytanie: na jakiej podstawie wysnuwasz powyższe wnioski?
No tak i kto tutaj nie rozumie... Pisalam wlasnie o tym, ze nie bylo dema i ludze byli a w Polsce sa oglupiani do teraz. Jak juz napisalam po dwoch dniach mam end game. Dokladnie moja simka ma wszystko, wszystkie umiejetnosci na 10 , wszystkie niezbedne nagrody, zarabiala (przed porzuceniem pracy) 2254 na godzine, gra jest nudna, a dom monotonny. Jesli to ma byc symulator zycia to moze byc i plastusiowaty pod warunkiem ze ma symulowac zycie plastusiow, a na pewno nie ma symulowac zycia simow (jakos nie znam takich stworzen). Co do znaczenia slowa symulator odsylam do slownika wyrazow obcych chocby.

Dzis mialam okazje zobaczyc niemieckie video z pelnej wersji gry (zrobione po ukazaniu sie TS3 przez jakas niemiecka firme reklamowa chyba). To jest to co mam na dysku. Dokladnie. Oczywiscie duzo sie tam mowi o TS3 community i dodatkach online (lol).

Jesli wiesz na co ja bym narzekala gdyby bylo tak jak mogloby byc, zatrudnij sie w cyrku moze jako jasnowidz. Ja jakos nie mam tego daru. Pisze co mi sie podoba lub nie podoba bo od tego jest to forum.

Co do Twojego obiektywizmu... mam nadzieje , ze znasz przynajmnej jakies tam dwa jezyki obce. Proponuje porownac moje i Twoje wypowiedzi do tych na stronach angielskich, niemieckich, rosyjskich i zobaczysz kto jest obiektywny a kto jest zaslepiony. Obawiam sie ze gdybys dostala TS2 w pudelku TS3 Twoje wypowiedzi bylyby tozsame.

Co do cech charakteru. Powtarzam. Zrob sobie sima z 10 poziomem charyzmy i wszystkie cechy Maxisa mozesz o kant pupy potluc. Podchodzisz swoim simem do innego dowolnego, kazesz sie powitac i w tym samym momencie masz dobrego przyjaciela, nawe jesli tamten to wredota itp (jak wynika z jego cech) ehhh. I nie ma szans zebys w dalszych kontaktach z tym simem zauwazyla wplyw tychze slynnych cech.

To ze dla Ciebie jesli jedna sypialnia jest zielona a druga pomaranczowa to znaczy ze sa rozne.. no coz przykro mi. Kup sobie do domu trzy komplety mebli do kuchni, pomaluj na rozne kolory i jest super.... Dla mnie nie. Po co kupujesz dziecku (jesli masz dzieci) rozne zabawki ? Myslac w ten sposob mozna kupic trzy takie same , pokolorowac i liczyc ze dziecko sie nie znudzi...

Nie chce mi sie pisac dalej. Polecam Ci czytanie innych postow uzytkownikow tutaj i na innych stronach.

Co do zerzniecia totalnego TS2, polecam poczytac dyskusje nad systemem plikow TS3 i roznicami w stosunku do TS2. Wystarczy poszukac na google.

No i jeszcze co do uzywania 3 szybkosci w grze... Ja nie rozumiem wtretu na temat kodow, chyba ze mowisz o sobie. Ja nie uzywam i nie potrzeuje tego zeby doprowadzic swego sima na maxa w ciagu dwoch dni (taki jest poziom trudnosci TS3). A co do wspomnianej predkosci, wedlug mnie nie da sie inaczej, bo to jest nuuuuudne. Bolesnie. Sim pieli ogrodek, zbiera owoce, robi obiad i jest wieczor (lol), i znowu siedzenie i czekanie az sie wyspi, kilka czynnosci i ....wieczor (czy tam sim zmeczony). Kapiel w wannie trwa....w nieskonczonosc, to nastepny "postep" tej gry. I znowu jakos nie ja jedna to zauwazam i o tym pisze... Byly nawet posty wyrazajace ndzieje ze w "pelnej wersji" to sie zmieni". Pelna wersja to to w co gracie.

Co do interakcji to sa okrojone a nie rozszerzone i albo nie pamietasz TS2 albo nie wiesz o czym piszesz. No chyba ze masz na mysli tzw. "specjalne" o ktorych pisalam. Moja simka ma az 3, perfekcjonistka, flirciara i cos tam jeszcze. No i faktycznie jedynie w "flirciara" jest kilka interakcji (tyle, ze tych ktore sa w "romantycznych). A jedyna roznica polega na tym, ze w "flirciara" nastepna interakcja pojawia sie szybciej niz w "romantyczne"

Ale nie tylko zniknelo duzo mebli, czesc interakcji, ale takze mozliwych do wykonywanych zawodow (i znowu odsylam do zachodnich forow). TS3 sa monotonne i jak napisalam, pod dwoch dniach mam end game. Wiec moge zrobic nastepnego sima i obejrzec to samo raz jeszcze. Jedna moja simka osiagnela pragnienie zyciowe w karierze artystycznej, druga w przestepczej, mialy te same powtarzajace sie "okazje do wykonania". Bo te okazje nie zaleza od kariery jaka wybierzesz tylko od umiejetnosci jakiej sie nauczysz. Czyli lecimy w kolko, gotowanie dla kogos, malowani 15 obrazow itp itd. Co do skal i szlifowanych na rozne sposoby kamieni mam ich caly "plecak" i nie wiadomo po co. Jedyne co mozesz z tym zrobic to popatrzec i podziwiac (lol). To co jest w nagrodach zyciowych to nie zadna "gablota", tylko pomocnik kolekcjonera. Cos jak filtr pokazujacy na podgladzie mapy skaly, owady, nasiona itd.

Tak wiec po tym czasie mam simke, ktora ma cale miasto przyjaciol, ma dom na parceli warty 120 000 (bez samochodu bo po co), Ma 322000 w kieszeni, nie pracuje juz (strata czasu), zarabia na malowaniu i pisaniu (honoraria). Ma menedzer nastrojnika, wiec co by komus nie pasowalo to sie uleczy. Ma mistrzostwo we wszystkich umiejetnosciach. Sprzety czyszcza sie same.Ma ten tam jakis przedmiot do zmian gruby-chudy (nadal z jednego metra ciety). Odwiedzila juz wszystkie mozliwe katy. No...jest urozmaicenie zwiazane se slynna skrzynka pocztowa Maxisa. Bo...przejscie obok skrzynki = wyjscie na zewnatrz Wiec sim idacy do ogrodu znajdujacego sie z boku domu, z basenu znajdujacego sie za domem, MUSI sie przebrac I.......nuda. Ciagle te same pragnienia....basen, ryby, gitara, tv...., kilka czynnosci i spac.... Bez wzgledu na wybrane cechy ciagle te same interakcje i te animacje z TS2...

Myslalam, ze znam znaczenie slowa "mozliwosci" ale po Twojej wypowiedzi jednak nie.... To jakie one sa te "mozliwosci" ktorych jest "duzo" w TS3. Mam na mysli takie ktorych nie znamy z TS2 ? Bo moze faktycznie cos przegapilam. Tylko mi prosze nie mow o poruszaniu sie po miescie Moze chodzi ci o te zadania do wykonania polegajace na tym, ze sim gdzies jedzie , wchodzi i znika a Ty siedzisz i patrzysz w ekran 10 minut i w pasek postepu ???. My tutaj rozmawiamy o czyms, nad czym sztab ludzi pracowal podobno przez minimum dwa lata. Mowimy o TS3 (nowej produkcji Maxisa).

Cos tam napisalac "Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy. ". Ach to jednak maja byc te same simy ??? No to wlasciwie o czym ta dyskusja ? Bo coraz bardzie wyglada, ze o nowym kucyku Barbie. I sa to dwie rozne rzeczy "podobne" a tozsame. Podonbe oznacza nowe animacje , zmienione w stosunku do poprzednich , jednak w jakis sposob podobne do nich. Te z TS3 sa takie same jak w TS2. Nawet wiekszosc *****ow jest z TS2 (rozmowy miedzy simami itd).

Jak pisalam, kazdy decyduje jak chce. I powtarzam nie pisze tego zeby kogos przekonac lub zrazic. Takie mam odczucia...moje wlasne. Widze ze sa osoby ktorym TS3 sie podoba i takie ktorym nie i bardzo dobrze. A forum jest od wypowiadania sie. Co do roznic pomiedzy TS2 i TS3 moze zrob sobie liste, po lewej co zniknelo a po prawej "nowosci" wnioski rzuca sie w oczy same.

Nawiazujac jedynie do tego tematu... Kiedys gralam w Diablo I, pozniej wyszlo Diablo II. I wtedy tez pisalismy na podobnym forum na temat roznic itd. Ot po prostu zeby porownac opinie i podjac jakas decyzje. Tyle ze DII i DI to dwa rozne swiaty, jak TS1 i TS2. Dodatek do TS2 pod nazwa TS3 bedzie moim zdaniem dyskutowany krotko. Moze byloby inaczej gdyby nie piana bita przez producenta od dluzszego czasu. I patrzac na TS3 naprawde nie jestem w stanie zrozumiec powodu przesuniecia terminu z lutego na czerwiec... Co panom z Maxisa zajelo tyle czasu ? Gdzie te "rewolucyjne" zmiany i rozwiazania ? Kreator simow ? No juz probuja nad nim pracowac ludzie tworzacy mody do gry. Czyli nie jestem osamotniona

Co do mnie, nie kupie TS3, poczulabym sie wtedy jakbym oklamywala sama siebie. A moja corcia tez juz sie nie domaga "nowych" simow...

Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023