Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.01.2015, 21:59   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Ankieta została zakończona. Chcieliśmy odnieść się do poszczególnych opinii, niestety nie bardzo mieliśmy do czego. O ile opinie typu "ok" lub "+" mogą być wystarczające, to "źle" nie mówi nam zupełnie nic. Nie wiemy, co mamy poprawić. Liczyliśmy na bardziej rozbudowane komentarze, które podpowiedzą nam co zrobić, aby gazetka znów była interesująca. Z ankiety wynika, że FTSN trzyma ten sam poziom co dawniej, z pracy redaktorów jesteście zadowoleni, więc w czym jest problem? Tego nie udało nam się ustalić. Mimo wszystko dziękujemy za wszystkie opinie. Fajnie, że komuś chciało się wypełnić ankietę.

Zmiany, które wprowadzimy:

- odświeżymy szatę graficzną gazetki,
- usuniemy Redakcyjne Opowieści.

Kilka opinii, do których chcemy się ustosunkować:

Charionette:

Cytat:
Bardzo źle. Wielka szefowa nie widzi nic oprócz czubka własnego nosa. Wywala dobrych redaktorów i zastępuje ich miernymi, bez charakteru. Odrzuca ciekawe propozycje a jeśli wprowadza jakieś nowości to są one bardzo nieciekawe. Tak samo zabawy redaktorskie - RO, które stworzono by redaktorzy mieli czym zająć czas, nic poza tym. Jest opryskliwa, brak jej stanowczego charakteru.
Domyślam się, o jakie propozycje chodzi i wydaje mi się, że dostatecznie wyjaśniłam to w dziale (to wewnętrzna sprawa gazetki, nie ma co tego wyciągać na forum). Cóż, RO z zasady miało być zabijaczem czasu, formą rozrywki dla redaktorów i userów. Tym drugim się nie spodobało, rozumiem. Nie wiem, jakie głębokie przesłanie miałoby płynąć z opowieści pisanych dla zabawy. Co do moich cech - nigdy nie postrzegałam siebie jako opryskliwej egoistki (nigdy nawet czegoś takiego nie usłyszałam), ale każdy ma prawo do własnej opinii. Z brakiem stanowczego charakteru się zgodzę. To jedna z moich wielu wad.

Mroczny Pan Skromności:

Cytat:
Zaniżył poziom, artykuły nieciekawe, wymuszone
Cóż, przemyślałem sprawę i uznałem, że nie ma co tego sztucznie przeciągać - mówię o prowadzeniu przeze mnie Klawej Enklawy. Część osób zauważyła u mnie spadek poziomu i nie będę się z tym sprzeczał, bo zgadzam się w całej rozciągłości. Przez tych kilka lat udało mi się napisać kilka artykułów, z których osobiście jestem dumny, było też kilka gorszych, ale generalnie nigdy nie schodziłem poniżej pewnego poziomu. Wolę, żeby mnie tak zapamiętano Nadal będę prowadził wiadomości i jeśli czas mi pozwoli, postaram się je w jakiś sposób rozbudować, żeby służyły nie tylko tym, którzy nie są zbyt zorientowani w życiu forum, ale też jego stałym bywalcom. A od czasu do czasu być może skrobnę coś ponad programowo Póki co dziękuję za współpracę Ktosiowi oraz konformistycznemu lodzikowi, jak i tym, z którymi współpracowałem dawniej: Nightfallowi, cencie, Meryam, a także pozostałym redaktorom za wszelkie wsparcie. Wierzę, że Enklawa nie umrze razem z moim odejściem


Jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać, gazetce grozi zawieszenie. I nie, nie jest to rozpaczliwa groźba i prośba o komentarze tylko stwierdzenie faktu. Nie mamy dla kogo pisać, a ranga dla rangi jest nam zbędna. Gazetka ukaże się w lutym i jeśli nie zauważymy wzrostu zainteresowania, będzie to ostatni numer.
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.01.2015, 23:16   #2
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Zeby nie bylo, ze sie czepiam, zaczynam dramy, costam. Chce tylko cos powiedziec.
Cytat:
Cóż, RO z zasady miało być
zabijaczem czasu, formą rozrywki dla redaktorów
i userów. Tym drugim się nie spodobało,
rozumiem.
forma rozrywki dla userow? ale userzy nie mieli do niej dostepu. ja widzialem to tak "mamy fajny, tajny dzial, gdzie piszemy sobie opowiadanie. pokazemy na forum, zeby sobie poczytali, ale nie damy im pisac w nim, bo nie"
jak zle to widzialem, przepraszam, ale to tak odebralem. pewnie nie tylko ja.
same takie opowiadanie byloby dobrym pomyslem na pewno, ale jak by bylo otwarte dla tych "bez koloru", by kazdy, kto chce, mogl bawis sie w takie cos. (kazdy, kto sie zglosil np. w danym czasie)
moja opinia.

szkoda, ze chcecie skonczyc z gazetka. ja sam czytam praktycznie wiekszosc dzialow, ale jak wiadomo pisanie komentarzy jest... chm.. nikomu sie nie chce. i tu nie chodzi tylko o gazetke, ale rowniez o tworczosc. mi samemu nie chce sie wstawiac kolejnych domow, skoro 80% ocen jest od znajomych, ktorzy moga swoja opinie przedstawic prywatnie. niby reputacje mialy to poprawic, ale zauwazylem, ze nie do konca. niby osoby tego uzywaja, ale dalej widac osoby zagladajace do tematu nie zostawiajace sladu po sobie. smutne, ale prawdziwe. ;(

oby wam komentarzy przybylo
__________________

Ostatnio edytowane przez Lubie : 08.01.2015 - 23:36
Lubie jest offline  
stare 09.01.2015, 07:28   #3
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Okej, mam pomysł na opowiadanie, które wymaga współpracy. Otóż, na początku każdy wysyła mi na PM zdania, których muszę użyć w opowiadaniu dokładnie w takiej formie, w jakiej je otrzymałem (rzecz jasna nie obrażające nikogo i ogólnie zgodne z regulaminem; poza tym może w nich być wszystko). Żeby nie było zbyt "tłoczno", każdy może podać maksymalnie 5 zdań (nie muszą być ze sobą powiązane). Nie wiem, ile osób zechce mi podać zdania, ale mam nadzieję, że znajdzie się chociaż kilka. Powiedzmy, że termin ich nadsyłania to koniec miesiąca. Następnie moim zadaniem jest stworzenie opowiadania zawierającego te zdania, które otrzymałem (tak jak wspomniałem, jeśli spełniają kryterium zgodności z regulaminem, muszę ich użyć w dokładnie takiej samej formie, bez jakichkolwiek poprawek). Muszę też użyć dokładnie tylu swoich zdań, ile otrzymałem łącznie (czyli np.: jeśli zdania wysłały mi dwie osoby, z czego jedna pięć, a druga cztery, to mam obowiązek użycia nie mniej i nie więcej, tylko dokładnie dziewięciu swoich zdań). Później oczywiście wstawiam opowiadanie na forum i jeśli FTSN przetrwa a opowiadanie w takiej formie się przyjmie, to będę kontynuował ten projekt Póki co piszcie, co o tym myślicie i jeśli wam się podoba, to wysyłajcie swoje zdania
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 10.01.2015, 21:22   #4
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Widzisz Nyśka, wystarczyłoby posłuchać paru osób w dziale gazetki i może obyłoby się bez tej kompromitacji (jaką jest RO).
Co do odejścia Mrocznego z jednej strony wielka szkoda, ale z drugiej widać było że powoli się "wypala" Dobra decyzja, jednak wiadomo że smutna

Co do samej gazetki i jej zamknięcia - trzymam za was kciuki, bo naprawdę mi szkoda tego wszystkiego co zbudowaliśmy (wszyscy redaktorzy) na przestrzeni kilku lat. Z drugiej strony rozumiem czemu chcecie to zrobić, wyniki są słabe, a nikomu nie chce się komentować.
Pozdraiwma
__________________

La Tortura jest offline  
stare 15.01.2015, 21:06   #5
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Cóż, mamy połowę miesiąca i nikt do mnie nie napisał, więc przypuszczam, że albo pomysł trzeba rozreklamować (co też za chwilę zrobię, umieszczając linka w swojej sygnaturze), albo naprawdę nikogo to nie obchodzi. Zatem jeszcze raz przypominam, że chętnie podejmę się pisania opowiadania na nowych zasadach, ale potrzebuję waszej współpracy (jeżeli komuś się ta nowa forma też nie podoba, to jestem otwarty na wszelkie pomysły, więc błagam, niech mi później nikt nie pisze, że jakby to było tak i tak, to bym wziął, wzięła udział). Nie wydaje mi się, żeby wymyślenie 1-5 zdań wymagało wielkiego wysiłku Póki co dwie osoby pochwaliły mój pomysł, ale co z tego, skoro nawet od nich nie dostałem żadnych zdań ani sugestii xD
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 15.01.2015, 21:19   #6
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Cytat:
Napisał wesołe69 Zobacz post
Póki co dwie osoby pochwaliły mój pomysł, ale co z tego, skoro nawet od nich nie dostałem żadnych zdań ani sugestii xD
mialem napisac te 5 zdan w ten weekend, wiec jesli bedzie jeszcze mozna, to wysle chyba, ze juz chcesz zaczac, to zaraz sie tym zajme.

a co do reklamowania w sygnaturze, to raczej nie podziala. a jesli, to w malym stopniu. polecam jakies osobne ogloszenie na forum, specjalny temat w gazetce, przypiecie go do gory czy cos.
__________________
Lubie jest offline  
stare 15.01.2015, 21:59   #7
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Do końca miesiąca czekam na propozycje, później zabieram się za pisanie

Do adminów: czy jest opcja, żeby odnośnik do tego posta:
http://forum.thesims.pl/showpost.php...39&postcount=3
znalazł się gdzieś na górze wśród ogłoszeń parafialnych?
EDIT: haha, ktoś mnie ubiegł, dzięki
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 15.01.2015, 22:06   #8
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Byłaby możliwość rozsyłania użytkownikom e-maili z update'ami z życia forum? Coś w stylu działu Mrocznego wesołego69 z gazetki. Nowych użytkowników by nam to nie dodało, ale może starzy i tacy którzy nigdy nawet posta nie napisali przypomnieliby sobie o nas?
__________________
Shiver jest offline  
stare 15.01.2015, 22:19   #9
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,470
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Oceń Redaktora FTS Newsletter - podsumowanie

Z tego co pamiętam w panelu administracyjnym jest opcja masowego wysyłania e-maili, więc któryś admin z dostępem do grup użytkowników mógłby się tym zająć.
Caesum jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023