Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.05.2010, 21:34   #1
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

Kopiuję mój poradnik z głównej strony Simsów 3. Paru osobom pomógł. Może tutaj też komuś pomoże.

Plik resources i ten cały dll są tutaj:

http://uploaded.to/file/w7vjpn

Przede wszystkim jedynym działającym jak należy sposobem, jest zainstalowanie dodatków Store (sims3pack), zanim zainstaluje się łatkę 1.8/2.3 lub nowszą. Jeśli już mamy tą nieszczęsną łatkę, to pozostaje nam tylko ponowna instalacja gry. Należy oczywiście zachować sobie gdzieś na dysku zawartość katalogu Save.


1. Instalujemy od nowa grę, najlepiej na razie samą podstawkę. Mogą to być Wymarzone Podróże, ale w wersji maksymalnie 1.7/2.2).
2. Instalujemy Riverwiev i inne dodatki Store, oraz te np z TSR, które mają rozszerzenie sims3Pack.
3. Gdy już to zrobiliśmy, warto na chwilę włączyć grę by sprawdzić czy wszystko jest. Pewnie jest, jeśli gra ma wersję góra 1.7/2.2.
4. Wyłączamy grę i idziemy do:

Documents and Settings\[Nazwa Użytkownika]\Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

Folder powinien wyglądać mniej więcej tak:



Ponieważ są dwa katalogi, do których gra wrzuca dodatki sims3pack, zaznaczam na czerwono ten, którym będziemy się bawić, drugi nas nie obchodzi, więc o nim nie Pi.sz.ę, żeby Was nie mylić.

5. Przed instalacją łatek 1.8/2.3 zachowujemy gdzieś na dysku następujące katalogi:

DCCache
InstalledWorlds
Saves (jeśli nam zależy na zapisach gry)


6. Teraz Instalujemy łatkę 1.8/2.3

7. Idziemy do głównego katalogu gry, czyli nie w Documents and Settings, tylko tam, gdzie się nam zainstalowała gra.

Wygląda to tak:



8. Otwieramy plik resources.cfg i dopisujemy katalog (Dbc) do listy tego, co ma czytać gra, pamiętając o rozszerzeniu, nie package, a dbc:



9. Tworzymy katalog Dbc w katalogu Mods\Packages:



10. Teraz idziemy tam, gdzie zrobiliśmy kopie katalogów z punktu 5.

11. Teraz będzie dobre... Oto zawartość katalogu DCCache



...no i kopiujemy pliki dbc (te zaznaczone na czerwono), do katalogu

Mods\Packages\Dbc

Może ich być jeden lub więcej. Pozostałe pliki powinny iść do Documents and Settings\DCCache.

12. Upewniamy się, czy wszystko jest na miejscu:

a) Pliki dbc w katalogu Mods\Packages\dbc.
b) Pozostałe dwa pliki z kopii DCCache znajdują się w DCCache w Documents and Settings.
c) W InstalledWorlds w Documents and Settings jest plik z miastem Riverviev.
d) Pliik Resources.cfg jest przystosowany do czytania plików dbc (patrz punkt 8 )


P.S: Jeśli nie wiecie jak otworzyć plik resources.cfg, oto sposób:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku resources.cfg. Z listy która się rozwinie, wybieramy "Otwórz" lub "Otwórz za pomocą...". Powinna pojawić się lista programów, sz.uk.amy notatnika i zaznaczamy na dole okna: "zawsze korzystaj z tej aplikacji".

Jeśli macie jakieś pytania, pytać śmiało

P.S: Wstawię też poradnik dotyczący błędów zapisu.

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 06.09.2010 - 18:29
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.07.2010, 18:37   #2
Miley98
 
Avatar Miley98
 
Zarejestrowany: 05.06.2010
Skąd: Łódź
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 57
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

Mam pytanie skąd wziąć plik resources.cfg.
__________________
Każdy jest mądry na swój sposób.

Simy Miley
Historia córki Assassyna



Miley98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.09.2010, 18:35   #3
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

Dane do pobrania są tutaj:

http://uploaded.to/file/9i7oth

Plik resources i dll.

Plik resources.cfg można zrobić samemu lub ściągnąć z internetu. Nie wiem teraz jaki jest wzór na starą metodę, bo już z niej nie korzystam i nie wiem czy w ogóle można go dostać. Wystarczy utworzyć nowy dokument tekstowy, wkleić odpowiedni tekst i zapisać zmiany, a następnie zmienić rozszerzenie pliku z txt na cfg. W pierwszym poście wkleiłam obrazek z napisem, można go przepisać, lub spróbować użyć tej wersji, z tego posta.


Pozwolę sobie opisać nowy sposób na umie.sz.czanie dodatków Store w grze. Działa dopiero od łaty 1.12/2.7/3.3. W zasadzie początek jest taki sam. Instalujemy Podstawkę, aktualizujemy ją do wersji 1.7.9 i instalujemy dodatki Store. Potem przenosimy gdzieś katalogi:

DCCache
InstalledWorlds
Saves


Znajdują się one w Dokuments and Settings. Jak już mamy te kopie instalujemy wszystkie patche, dodatki itd. Teraz trzeba zmodyfikować plik resources.cfg.

Priority 500
PackedFile DCCache/*.dbc
PackedFile Packages/*.package
PackedFile Packages/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package

Tak ma wyglądać.

Jak zamontować mody\dodatki w grze:

1. Wrzuć plik d3dx9_31.dll do katalogu Game\Bin w podstawce i każdym dodatku\akcesoriach.




2. Idź do...

Documents and Settings\[Nazwa Użytkownika]\Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

... i utwórz katalog Mods a w nim podkatalogi DCCache i Packages.




3. Do katalogu Mods wrzuć plik Resource.cfg.




4. Do Mods\Packages wrzucasz wszystkie pliki z rozszerzeniem packages. Możesz też zrobić w nim podkatalogi, żeby sortować dodatki mody. To nawet wskazane. Zbyt duża ilość plików w jednym miejscu może dodatkowo spowalniać grę.
5. Do katalogu DCCache wrzuca się tylko pliki o rozszerzeniu dbc.
6. Teraz małe info o plikach dbc i ebc. Znajdują się w nich na.sz.e dodatki Store. W.sz.ystkie Sims3packi jakie wcześniej zainstalowaliśmy. Znajduję się one w kopii DCCache, którą mieliśmy sobie zachować na samym początku. Oto co widać w katalogu DCCache u mnie:




Należy skopiować bądź przenieść pliki dbc z kopii DCCache do katalogu DCCache w Mods, widać ten katalog na jednym obrazków. Pozostałe pliki z kopii DCCache przenosimy\kopiujemy do documents and settings do katalogu DCCache. Wiem, że to jest trochę zagmatwane, ale już prościej nie potrafię. Po prosu pliki dbc mają leżeć w Mods\DCCache, a pozostałe (ebc i missingdeps.idx) mają leżeć w oryginalnym katalogu DCCache w Documents and settings.


Małe info. Gra instalując prawidłowo Sims3Pack'i tworzy nie tylko pliki dbc, ale też ebc. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest. Te pliki też zawierają dodatki Store, dlatego nie należy ich kasować!

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 06.09.2010 - 18:31
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.09.2010, 15:14   #4
miko252
Guest
 
Postów: n/a
Question Odp: Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

jak zmontować tego worlda na cfg? bo ja mam windows 7
  Odpowiedź z Cytatem
stare 15.03.2012, 08:14   #5
beata18ns
 
Zarejestrowany: 28.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 268
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

mam problem, ponieważ nie moge zainstalowac niektórych swoich przedmiotów ze store. Wyskakuje komunikat, że muszę zaktualizować grę. Podczas gdy jest aktualna..
beata18ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.12.2014, 00:01   #6
Klamra
 
Zarejestrowany: 19.05.2013
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć: Kobieta
Postów: 34
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zainstalować dodatki Store po łacie 1.8/2.3

1. Zainstalowałam podstawę.
2. Wgrałam dodatki store które nie potrzebowały aktualizacji.
3. Zainstalowałam dodatki do gry.
4. Zaktualizowałam grę (musiałam użyć własnego patcha, bo po zainstalowaniu z launchera gra nie chciała mi się uruchomić).
5.Wgrałam pozostałe dodatki ze store (te, które wymagały aktualizacji).
6. Wgrałam folder mods, i fixy do dodatków (V18).
7. Edytowałam plik resource.

I wszystko pięknie śmiga
Klamra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023