Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09.12.2004, 17:40   #1
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Zrzucanie pamieci wirtualnej - niebieskie okienko windowsa..

Zwracam się z prośbą o pomoc w zwiazku z grą Sims2. Otóż zakupiona w autoryzowanym sklepie gra zainstalowana na komputerze spełniającym wszystkie wymagania sprzętowe (Windows 2000, karta graficzna Nvidia Geforce FX 5700LE + pobrane sterowniki z nVidia.com. , AMD Athlon Processor, 523 769 KB RAM) odmawia współpracy. Problem polega na tym, że gdy wchodzę w jakąkolwiek "część" gry (samouczek, domy, okolice a zwłaszcza parcele i opcję tworzenia sima) po około dwóch minutach w zależności od ilości procesów (np gdy wjadę myszką na parcelę po wybraniu właściwych drzwi) wyskakuje mi blue screen - jego treści nie będę w całości przytaczać (bo chyba nie jest to konieczne) ale pod liczbami i cyframi pisze : "Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci". Bardzo proszę o wskazówki konieczne do prawidłowego funkcjonowania gry.
Z góry dziękuję za pomoc

- dokładnie tak napisałam do Maxisa :-)
Dodam jeszcze że wcześniej, prze zainstalowaniem sterowników, kiedy gra jeszcze nie działała (w readme pisze, że gra bez sterownikow może się nie uruchamiać) bodyshop działał. Teraz to nawet on nie działa, więc wogóle kanał.

Ostatnio edytowane przez apes666 : 09.12.2004 - 21:34
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.12.2004, 20:50   #2
Robert
Guest
 
Postów: n/a
Question Może to...

A ile masz pamięci RAM? Może masz za mało i komp uruchamią tę dyskową...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.12.2004, 22:10   #3
Osioł
 
Avatar Osioł
 
Zarejestrowany: 24.10.2004
Skąd: Legionowo
Wiek: 35
Płeć: Mężczyzna
Postów: 105
Reputacja: 11
Domyślnie

No No! Teraz wiesz co ja czułem kiedy to PIE..... okienko wyskakiwało co od 30 min do 8 godzi :/. Nie było takiego dnia, żebym nie ujrzał tego cholernego okna! Miałem ten problem we wszytkich grach nawet w systemie! Ale wpadłem na jedno! Odkręciłem blachę od kompa wyjołem ramy i je porządnie wyciściłem! (naturalnie suchą szmatką). Potem męczyłem się włożeniem je w spowrotem . Ale po 1:30 godzinnej opercaji udało się. Komp przestał dostawać zrzuta pamiędci....w systemie i w innych grach :/ a w Sims2 wciąż dostaje, ale o 80% rzadziej. Największe prawdopodobieństwo zrzuta u mnie jest wtedy, kiedy ładuje duży dom, lub za długo się ładuje. A tak można grać .
__________________

Arthas, my son
Osioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.12.2004, 22:22   #4
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Osioł
Odkręciłem blachę od kompa wyjołem ramy i je porządnie wyciściłem! (naturalnie suchą szmatką). Potem męczyłem się włożeniem je w spowrotem . Ale po 1:30 godzinnej opercaji udało się. Komp przestał dostawać zrzuta pamiędci....w systemie i w innych grach :/ a w Sims2 wciąż dostaje, ale o 80% rzadziej. Największe prawdopodobieństwo zrzuta u mnie jest wtedy, kiedy ładuje duży dom, lub za długo się ładuje. A tak można grać .
Do sprawdzania pamięci jest taki fajny program:
http://www.memtest86.com/
Ściągasz, tworzysz dysk (to są obrazy płyt w formacie ISO, do nagrania na płytę), odpalasz z kompa z płyty i uruchamiasz najdłuższy test na co najmniej godzinę.
Pojawienie się choćby jednego błędu świadczy o tym że pamięć jest uszkodzona (= do wymiany). Jeśli błędów jest mało, to można jeszcze zobaczyć czy po obniżeniu taktowania pamięci w BIOS-ie (oraz tzw. "timingów") błędy nie przestaną się pojawiać. Czasem to pomaga (zmiana ustawień BIOS), ale przeważnie nie na długo.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 07:17   #5
Eveline
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mnie też wyskakiwało takie okienko przy TS1 (tuż przed wyjściem TS2). Dokupiłam kolejne 256 RAMu i teraz wszystko działa super
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 08:51   #6
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Osioł, ty nie masz pojęcia co ja czuję, gdy gra mi się wyłącza średnio co 5 minut :]
Ale na pewno zastosuję się do tego czyszczenia :-) Dzięki :-)

Memtest już ściagnęłam, bo powiedziała mi o tym ta pani od Maxisa :-)

Eveline, miałam 256 RAM, teraz mam 523 (mój tata dokupił), więc chyba nie w tym tkwi problem :-)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 15:02   #7
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A jaki jest rozmiar pamięci wirtualnej (plik stronicowania) - Mój Komputer=>Właściwości=>Wydajność->Pamięć Wirtualna i konfiguracja dysku (rozmiar(y) i ilość wolnego miejsca)?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 15:30   #8
Eveline
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał apes666
Eveline, miałam 256 RAM, teraz mam 523 (mój tata dokupił), więc chyba nie w tym tkwi problem :-)
Ja tylko mówiłam, jak było u mnie. A tak na marginesie ... to można dokupić 267 RAMu ? Może jestem niedoinformowana, ale myślałam, że ramu dokupuje się co 32 (czyli odpowiednio 32, 64, 128, 268 itd.)

Ostatnio edytowane przez Eveline : 10.12.2004 - 15:32
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 15:52   #9
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Pamięć wirtualna jest na maxa, czyli 766 MB, a wolnego miejsca 2.59 GB, ale za parę dni będzie już 123 GB, bo tata dokupił :-)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.12.2004, 15:56   #10
tinka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A dużo kosztuje RAM? Chyba mogę się zapytać, bo problem rozwiązany.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023