Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.08.2014, 16:14   #251
Mentosik57
 
Avatar Mentosik57
 
Zarejestrowany: 30.06.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 104
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The sims 2 V.S The sims 3

Więc tak :Z logicznego punktu widzenia Ts3 + dodatki wygrywa z Ts2+ dodatki.Aczkolwiek ostatnio zainstalowałem sobie Ts2 i w nie pogrywam czasami.W trójke już nie gram od kilku tygodni.Jakoś znudziła mi się.Teraz gdy nudzi mi się to preferuje dwójkę.Podoba mi się to,że simy nie są takie zamulone i czynności tak jakby ''łączą się''.Czyli : W trójce było coś takiego,że gdy sim szedł i miał usiąść na krześle to stawał na 1 sekundę wyprostowany i dopiero siadał.W Dwójce ta czynność chodzenia i siadania łączyły się i sim szedł i natychmiastowo siadał na krzesło.Tak jest ze wszystkimi czynnościami.Dobre jest też to ,że simy nie bugują się tak często.Nie stają w miejscu gdy jest dużo osób.W trójce mnie to wpieniało,że gdy jest dużo simów i mało miejsca to simy bugowały się.A nie daj boże gdy była impreza i z 10 gości miało przejść przez 1 dzwi ...W dwójce lubie klimat,tak fajnie się w nią gra
Mentosik57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.08.2014, 17:49   #252
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The sims 2 V.S The sims 3

The Sims 2 Dwójka wygrywa graficznie - dużo łatwiej jest stworzyć bardzo ładnych i realistycznych simów, w trójce mimo starań i tak wszystkie simy są do siebie podobne: mają okrągłe twarze, duże głowy i pulchne ciałka. Niby jest więcej opcji w tworzeniu sima, ale moim zdaniem słabo wpływają one na efekt końcowy.

No i nie wspomnę o budowaniu. Trójka to raj dla ludzi z wyobraźnią i czasem który są w stanie poświęcić na zabawę w tworzenie stylu, ale jeśli chodzi o realizm - dwójka wygrywa. W dwójce dzięki modom na oświetlenie można zrobić tak realistyczne wnętrza, że na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że przedstawiają one prawdziwe mieszkanie. W trójce moim zdaniem pomieszczenia są zbyt ciemne, a cienie i światło sztuczne. Wnętrza dużo bardziej przypominają mi te w jedynce, niestety. Właśnie przez oświetlenie które jest BARDZO słabe i nierealistyczne.

W dwójkę gram od 9 lat, w trójkę od kilku dni więc może ciężko mi poprawnie porównać obie gry. Jednak widzę, że dwójka stawia na realizm głównie w budowaniu i dekorowaniu domów, natomiast trójka skupia się na simach - ich wyglądzie, emocjach, zachowaniach itd. (tylko co z tego skoro wyglądają jak plastusie ). Mnie mimo swoich udogodnień trójka nie przekonuje. Pomieszczenia są po prostu brzydkie, nierealistyczne, widać że to tylko gra komputerowa. Jeśli chodzi o wygląd, to według mnie trójka i jedynka mają ze sobą wiele wspólnego:

- podobna perspektywa (w trójce bardzo ciężko manewruje się kamerą, tutaj ode mnie ogromny minus bo lubię robić zdjęcia w grze, a w trójce trzeba się mocno namachać żeby w końcu uzyskać dobry kadr),

- ciemne pomieszczenia z nierealistyczną grą świateł (jak po raz pierwszy włączyłam tryb budowania w trójce i umieściłam okno w ścianie to z niedowierzania nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać - pokój zrobił się ciemniejszy niż przedtem, a na podłodze pojawiła się plama która okazała się być promieniami słońca...)

- słaba animacja simów (tak jak Mentosik57 napisał wyżej, simy w trójce nie mają tak płynnych ruchów jak te w dwójce i znowu tracą na realności)

Podsumowując - moim zdaniem trójka nie powinna się nazywać The Sims 3 tylko mieć osobną nazwę, tak jak The Sims Średniowiecze. Bo to jest zupełnie inna gra niż dwójka i jedynka pod względem animacji, silnika i nie wiem czego jeszcze. Z tego względu ciężko jest według mnie porównywać trójkę z dwójką, bo to są zupełnie inne gry. Dwójka jest po prostu lepsza dla tych, którzy cenią sobie realizm w grach. Trójka jest fajna żeby się pobawić, ale moim zdaniem kompletnie nie nadaje się do tworzenia domów i wnętrz które miałyby zostać obfotografowane i gdzieś pokazane bo wyglądają po prostu słabo. Już o simach nie wspominając
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2014, 00:06   #253
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The sims 2 V.S The sims 3

Dla mnie lepsze będzie The sims 2. Tu już nie chodzi nawet o opcje, grafikę czy cokolwiek.

Po prostu ta gra ma w sobie coś. Ten niesamowity, nieporównywalny z niczym klimat. Nie wiem skąd on się bierze, ale po prostu jest. Czuję go na każdym kroku. Kiedy gram, albo nawet oglądam zwiastuny, czy filmiki do gry to czuję się jakbym miała znowu te 8-9 lat
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.06.2015, 13:39   #254
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The sims 2 V.S The sims 3

Nie wiem czy już się wypowiadałam w tym temacie. Nawet jeśli, to moja opinia mogła się zmienić przez ten czas, a więc... Wciąż dobrze mi się gra w dwójkę - rozgrywka jest rozbudowana i wciągająca. Trójka też jest nawet ok, ale zdarzają się w niej błędy i jest przeładowana opcjami, które są niekoniecznie potrzebne, momentami infantylna. Dwójka kojarzy mi się milej, ale do trójki pewnie jeszcze dokupię jakieś dodatki. Nie mam wszystkich dodatków do trójki, więc trudno mi porównać do pełnej wersji The Sims 2.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.07.2016, 00:23   #255
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The sims 2 V.S The sims 3

Jak teraz wróciłam do gry w 3 to stwierdzam, że 3 nie jest wcale taka zła. Jest w niej co robić i naprawdę jest masę opcji. To co mi się podoba najbardziej w 3 to możliwość tworzenia ciekawych simowych historii . Jest masa rzeczy do robienia. Wcześniej narzekałam na 3, ale teraz właśnie zaczynam doceniać tą generacje.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023