Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.05.2014, 15:22   #1
Kirigato
 
Zarejestrowany: 20.05.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Powrót do The Sims 2?

Tak, wiem, że jest już temat "ts2 vs ts3".
Zakładam nowy bo:
a) tamten jest już przedawniony, większa część dyskusji była w momencie, gdy ts3 było wybrakowane
b) to nie jest porównywanie "co jest lepsze", tylko o nie pernamentnym powrocie "do starych czasów".

Swego czasu posiadałem Sims 2 wraz ze wszystkimi dodatkami, tera mam to samo z Sims 3.
Ileż czasu minęło, odkąd ostatni raz grałem w sims 2, te ładowanie między parcelami, stojący czas, masa błędów, ahh : )

Ale jednak, brakuje mi wielu możliwości z Sims 2, na przykład:

-wynajęte mieszkanie (ts3:pz może daje wieżowce, ale to ciągle jednoosobowe mieszkanie, poprostu wsadzone w teksturkę bloku, nie ma co porównywać do tętniących życiem osiedli z ts2:oz)

-prawdziwe, wakacje z ts2:podroze. Mimo, że ts3:rajska wyspa nadrabia braki wymarzonych podróży, to jednak to ciągle nie to samo, co prawdziwe pokoje, hotelowa obsługa etc.

-WŁASNY BIZNES - w ts3 można posiadać swoje nieruchomości, bare, nawet lobard.. właśnie.. na posiadaniu się kończy. Żadnego aspektu ekonomicznego. Obojętnie czy doglądamy czy nie, stały tygodniowy dochód. Bez kontroli nad pracownikami, bez przyjemności prowadzenia własnego interesu.

-magia - mam wrażenie, że czarodzieje w sims2, mimo bycia mniej dopracowanymi, mieli o wiele ciekawsze zaklęcia. Chowaniec, zatrzymywanie czasu, teleportacja, podział "dobry / zły", magiczne przedmioty etc. Mniej dopracowane, ale więcej.

-uprawianie roślin o wiele bardziej złożone, niż w sims 3


Jak wspominałem, nie chcę wywołać dyskusji, co jest lepsze. Według mnie sims 3 biją na głowę sims 2, jednak, są strasznie uproszczone. Szczególnie rozbudowane wątki z osiedlowego życia i własnego biznesu - tego mi najbardziej brakuje.

Czy grając w Sims 3, mieliście kiedyś chęci, by wrócić, pograć w Sims 2, które mają "to coś" i w paru aspektach mają coś, czego brakuje w sims 3?

Tak sobie dumam Mając chrapkę by wrócić do simsów, czy grać enty raz w sims3, czy może zaryzykować sims 2, ale nie wiem, czy odnajdę się na nowo w grze, z możliwościami sprzed 10lat?

Zapraszam do dyskusji
Kirigato jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.05.2014, 15:29   #2
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Ja do The Sims 3 nie wracam i nie zamierzam gdyż:
-Moim zdaniem ts3 jest plastikowe.
-Dzieci mają pulchne twarze itp.
Moim zdaniem zaryzykuj. Sam gram w The Sims 2 i jest MOIM zdaniem lepsze od The Sims 3.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez LepkiePaluszki23 : 21.05.2014 - 16:03
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 15:42   #3
Kirigato
 
Zarejestrowany: 20.05.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Najbardziej boję się, iż nie przyzwyczaję się do dwójki, po utracie opcji z trójki.

Nie chcę myśleć ile razy się zdenerwuję, przypominając sobie, że moją wizję mieszkania szlag bierze, bo np. nie da się stawiać mebli po skosie.

Podział na parcele boli. Nie ładowanie, bo u mnie to ~20-30s, ale fakt time stop, wyjazd o 8:00 na parcele do swojej firmy, siedzenie tam do 20:00, paski potrzeb i energia na minimum, pora iść spać, powrót, 8 rano - skoro jesteś sims2 graczem, to może znalazłeś jakiegoś moda / łatkę, który nie blokował by czasu? (albo na nieograniczoną liczbę pracowników?? ;D to może w końcu stworzę "centrum handlowe", nie możliwe z 8 pracownikami :3)

Jak rozumiesz pojęcie "platkikowe" ?
Kirigato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 15:49   #4
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,042
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Ja przez niemal 4 lata grałam w TS3, w TS2 nie grałam wcześniej nigdy. To się zmieniło, gdy komputer nie był w stanie już udźwignąć trójki. Załatwiłam sobie dwójkę i gram. Na początku trudno była się przyzwyczaić, ale dałam radę. Animacjami jestem zachwycona, dziećmi też. Poza tym gra mi się kompletnie nie zacina, mimo że mam wszystkie dodatki, akcesoria oraz ponad 7gb nieoficjalnych pierdół. Może tylko trochę dłużej się ładuje, ale w sumie trójka pod tym względem nie była u mnie lepsza. Czy bym wróciła do ts3? Pewnie tak, ale to chyba bardziej z sentymentu. Nie gram w nią od prawie roku, a mimo to wciąż znam na pamięć niemal wszystkie interakcje. Choć gdyby dwójka miała otwarte otoczenie, to pewnie bym grała w nią już zawsze.
Cytat:
Nie chcę myśleć ile razy się zdenerwuję, przypominając sobie, że moją wizję mieszkania szlag bierze, bo np. nie da się stawiać mebli po skosie.
Od tego są kody
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 15:53   #5
Annairu
 
Zarejestrowany: 20.07.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Chwilami miałam takie chwile zwątpienia i chciałam wrócić do TS2 ponieważ czasami mam wrażenie że czegoś brakuje. W dalszym ciągu denerwuje mnie wsiadanie do auta i te "puste" budynki, w sensie sim idzie oglądać występ i znika w budynku na x godzin. Coraz bardziej odnoszę wrażenie że TS3 powstało pod zarobek, TS2 po TS1 było wielkim bum i wow. Całkowicie inna perspektywa, genetyka, możliwości etc. etc. A TS3? To taka niby lepsza dwójka itp. itd. Wiadomo że jest więcej możliwości ale chyba na tym się kończy bo w dalszym ciągu łatwo dopatrzyć się błędów i braków. A może to po prosty wynika z naszej mentalności bo po tym ogromnym przeskoku z TS1 do TS2 cieżko nas było czymś jeszcze zaskoczyć? Nie wiem, moim zdaniem zamiast rzucać się już z TS4 producenci powinni dopracować trójkę bardziej żeby pozbyć się bugów, ledwo skończyli jedno a już wzięli się za drugie. Mimo wszystko zostaję przy trójce (przynajmniej na razie) bo podobnie jak ktoś z przedmówców nie wiem czy dałabym rade przyzwyczaić się na nowo do dwójki w której wielu opcji z trójki brakuje.
Annairu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 15:56   #6
Kirigato
 
Zarejestrowany: 20.05.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Kusi do dwójki coraz bardziej
(Akurat w momencie, jak zainstalowałem cały pakiet do ts3 i mam już "pomysł na grę" ).

Annairu, KAŻDA gra jest robiona "bardziej pod zarobek". Jednak między mechaniką ts3 a ts2 jest przeskok, nie ma co narzekać moim zdaniem. Lepszy teatr, do którego sim wchodzi i znika, niż taki, którego nie ma wcale.
Kirigato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 17:30   #7
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Nie grałam 2 lata w trójkę, pomimo posiadania jej od początku. Dlaczego? Z jednej strony jest uproszczona tam, gdzie nie trzeba (to, co było już wcześniej wspominane), a z drugiej strony utrudniona też tam, gdzie nie trzeba. Bardzo trudno jest upilnować wielu simów, o prowadzeniu dobrej kariery wszystkich nie ma mowy.
Zaczęłam od nowa grać w trójkę z tydzień temu, ale dwójki się za nic nie pozbędę.
__________________

Piękna sygna by Lubie <3
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 18:01   #8
Kirigato
 
Zarejestrowany: 20.05.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Mi się wydaje, że trudność z upilnowaniem simów to nie tyle "utrudnienie" od twórców gry, co następstwo otwartego świata, nie do uniknięcia.
Ja zawsze gram jednym simem, gra jest bardzo wygodna Może w końcu powinienem go z kimś zeswatać w przyszłości (w sumie to prowadzę ~2-3 single simy w jednym miescie, przeskakujac miedzy nimi. Szalony wynalazca (co z skok w przyszlosc otworzylo wiecej opcji) żyjący w piwnicy, skromno żyjąca dziewczyna i jej ogródek i bogaty "main" sim, będący panem wszystkich i wszystkiego (jak bym zaczynal, to pewnie projektant wnętrz). Bardzo polecam takie kombinowanie z kilkoma rodzinami, wydluza okres do znudzenia.

Ja zawsze miałem trudność z kilkoma simami, a może poprostu brak chęci. Brakuje mi świetnej opcji, oddającej sima pod kontrolę komputerowi. Powiedzmy żenię się, oddaję żonę komputerowi, mieszka ze mną, jesteśmy małzeństwem, ale to komputer nią steruje, a kiedy chce mogę przejąć nad nią kontrolę, taa wtedy to bym się i o dzieci pokusił, dbające same o siebie).
Kirigato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 18:19   #9
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Ja gram w trójkę, ale to zupełnie nie przeszkadza mi od czasu do czasu pograć w dwójkę czy nawet w jedynkę. Obie mam cały czas zainstalowane i nie mam żadnego dylematu czy grać w to, czy w to. Gram w to, na co akurat mam ochotę
Dwójkę uwielbiałam i gdyby dodano do niej otwarty świat i wspólny upływ czasu dla wszystkich simów, pewnie grałabym w nią częściej niż w TS3.

Kirigato w TS3 simy potrafią zajmować się same sobą, zresztą w TS2 także, jeśli tylko masz włączoną wolną wolę. Możesz dopieszczać jednego sima w rodzinie, a pozostali sami zadbają o swoje podstawowe potrzeby
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2014, 18:42   #10
Kirigato
 
Zarejestrowany: 20.05.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Powrót do The Sims 2?

Irbis racja, ale trzeba czasami doglądać nawet sima z pełną własną wolą.
Po czasie taki "nie doglądany" sim sypiał w dzień i buszował w nocy, czasami przesypial prace itp

Ja w sumie mam trochę dylemat, z uwagi na nie taki ogrom czasu.
A Sims 2 wymagają sporo czasu, trzeba uzbierac na dom, potem przede wszystkim na wlasny bizens, (wczesniej ukonczyc studia), itp. a money kodów nie toleruje : P
Kirigato jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023