Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.03.2015, 13:03   #1
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Jaki laptop do The sims 3?

Mam w planach kupno nowego laptopa (nie chce komputera stacjonarnego, za dużo kurzu się zbiera w pokoju a ja jestem zbyt leniwy :p) i mam zamiar w końcu kupić takiego na którym pójdzie mi The sims 3 z dodatkami (na pewno wymarzone podróże, nowoczesny apartament, kariera, po zmroku, impreza w pelnerze, pokolenia, zwierzaki, luksusowy wypoczynek, zostań gwiazdą, diesel, cztery pory roku, studenckie życie i rajska wyspa), zapewne jakieś CC (jak zwykle skompresowane). Chciałbym grać w miare dużych miastach, ale nie jest to mi mega potrzebne. Ustawnienia chciałbym mieć na średnie-wysokie. I raczej jakiś mod na oświetlenie by był wgrany. Tutaj pojawia się moje pytanie - jakie parametry musiałby posiadać laptop żeby mógłbym grać na takich warunkach jakich ja chce i żeby chodziły płynnie? I ile bym musiał mniej więcej na takiego wydać? Albo może jednak The sims 3 z laptopem to głupota i lepiej się przekonać do stacjonarki? Też jest opacja, żeby kupić normalnego laptopa i zostać przy dwójce... Czekam na wasze propozycje i odpowiedzi
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.03.2015, 14:45   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Jaki laptop do The sims 3?

Ja gram na laptopie średniej klasy (czyli kosztował nieco ponad 2000 zł). Do tego mam większość EP i pierniliard CC włącznie z HQ modem, moje ustawienia grafiki są ustawione na maksimum i gra chodzi w miarę płynnie. Oczywiście, mam też różne modyfikacje, które nieco podkręcają grę, np. 3booter, ale jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, żeby mój laptop się przegrzał.

Jeśli chodzi o samego laptopa, to patrz przede wszystkim na kartę graficzną. Tu masz ranking procesorów graficznych. U góry masz filtry, w "Restrict Benchmark List:" wpisz "2009 Sims 3", a ranking pokarze ci jakie karty się zachowują przy różnych ustawieniach graficznych. Poza tym, oczywiście, komputer powinien spełniać podstawowe (a najlepiej zalecane, tu możesz je sprawdzić) wymagania sprzętowe.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.05.2015, 19:35   #3
samson
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki laptop do The sims 3?

Z tego co wiem to na rynku są laptopy tak maks za 3 tys gdzie raczej większość gier pójdzie (lepiej gorzej, ale pójdzie). Problem polega na tym, że co nowa gra to coraz większe wymagania i za rok może się okazać, że większość nowych gier laptop nie odtwarza. Zanim się na coś zdecydujesz przemyśl ten problem dokładnie. Czasami lepiej jest jednak zainwestować w stacjonarny bo można go jednak nieco niższym kosztem co jakiś czas odświeżać.

Ale wiadomo każdy ma swoje potrzeby i być może tobie wystarczy laptop w zupełności.
Powodzenia w szukaniu idealnego sprzętu
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.08.2015, 21:39   #4
laptopman
 
Zarejestrowany: 08.08.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jaki laptop do The sims 3?

Witam,

Gry Sims 3 i nowsza Sims 4 nie są jakoś szczególnie wymagające. Jednak jak ktoś chcę grać na wysokich ustawieniach to powinien patrzeć na laptopy z karta graficzną minimum GeForce 840M. Nowsza 850M poradzi sobie nawet w Full HD w ultra.

Laptopy z tą pierwszą kartą można już znaleźć za około 2100. Z tą drugą już droższe od 2700zl. Wszystko też zależy czy ma być Windows w cenie.

Kilka ciekawych propozycji znalazłem na stronie

a dokładniej w artykule Ranking laptopów

EDIT by Caesum: chyba bot albo autoreklama.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 16.07.2023 - 22:33
laptopman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2015, 12:31   #5
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Jaki laptop do The sims 3?

Z The Sims 4 zgodzę się, ale z TS3 nie. Dlaczego? A dlatego, że gra sama w sobie ma fatalną optymalizacje zwłaszcza jak gra się z większością dodatków. Ja mam kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 860M i nie jest jakoś super bo też się zacina, ale nie narzekam.
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023