Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.06.2013, 20:10   #21
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Zacytuję post z forum CS, który napisała Latoya:


Cytat:
Gra ma tendencję do zwiększania wagi zapisu do horrendalnych rozmiarów rzędu 300-500 MB. Dlaczego? Ano dlatego, że tworzy ogromne ilości elementów SNAP (portrety simów) w pliku .nhd oraz zapisuje zdjęcia ze wspomnień do pliku TravelDB.package.
Portrety simów odtworzą się po wczytaniu zapisu w grze.

Warto zabronić grze tworzenia wspomnień w ogóle. Należy to zrobić dwuetapowo:
1. Wyłączenie wspomnień w opcjach gry.
2. Zabronienie wspomnień w opcjach MasterControllera: NRaas - Master Controller - ustawienia - pozwól na tworzenie wspomnień: zmieniamy wartość na nie.

Oczyszczanie plików .nhd:
1. Otwierasz plik .nhd w S3PE.
2. Na samym dole masz takie okienka do wpisywania - zaznacz ptaszkiem Tag i wpisz tam SNAP.
3. Po lewej kliknij przycisk Set.
4. Zaznacz ptaszkiem Filter active.
5. Powinny się wyświetlać same elementy SNAP. W menu u góry wybierz Resource - Select all.
6. Gdy program skończy zaznaczać wybierz Resource - Deleted.
7. Następnie zapisz opcją File - Save (żadną inną) i wyjdź.

Oczyszczanie TravelDB.package:
1. Otwierasz go w S3PE.
2. W okienkach do wpisywania zaznaczasz Tag oraz ResourceGroup i wpisujesz - Tag: _IMG oraz ResourceGroup: 0x0269D005.
3. Po lewej kliknij przycisk Set.
4. Zaznacz ptaszkiem Filter active.
5. Powinny się wyświetlać same elementy _IMG o Group 0x0269D005. W menu u góry wybierz Resource - Select all.
6. Gdy program skończy zaznaczać wybierz Resource - Deleted.
7. Następnie zapisz opcją File - Save (żadną inną) i wyjdź.

Ten zabieg u mnie rozwiazał jak na razie problem błędu 12

Pozdrawiam
__________________
[IMG]http://i40.************/16li8o0.jpg[/IMG]
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.06.2013, 21:36   #22
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Dzięki, figa. Zapis zmniejszył się wagowo o przeszło połowę Teraz mam nadzieję, że gra nie będzie się sama wyłączać i może trochę szybciej będzie działać.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.07.2013, 11:57   #23
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Również chciałabym podziękować fidze ponieważ dzięki temu zabiegowi czas wczytywania się rodziny zmniejszył się z 8-9 min. do niecałych 4

Mam tylko jedno pytanie odnośnie oczyszczania tych plików... u moich Simów wisiały obrazy i zdjęcia na ścianach których nie widać po oczyszczeniu plików... można pomijać jakiś plik aby zachowały się fotografie i obrazy w domach Simów?
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2013, 19:14   #24
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Co do tego koszmarnego błędu 12...
Zacząłem grać w nowym mieście. Zawsze zapisuję przez opcję "zapisz jako...", max. 4 razy. Wszystko było ok. Kiedy mój sim wyjechał w podróż do Shang Simla i wrócił, wyskoczył błąd 12. Pomyślałem więc, że to może być wina wymarzonych podróży... Więc zacząłem grać od nowa, ponownie w nowym mieście. Do pewnego momentu wszystko było ok. Pliki zapisu ważą coś około 97 MB, czyli właściwie nie dużo. Cieszyłem się, bo wszystko grało, aż tu nagle trach i znowu... Wspomnienia mam wyłączone, nie wyjeżdżałem już nigdzie, nie zapisuję podczas pełni (bo podobno później zombie będą wychodzić co chwilę ), ale już nie wiem, od czego ten błąd... Przecież wszystko grało do pewnego momentu. Potrafi ktoś na to coś zaradzić?
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2013, 14:41   #25
Zielona Herbata
 
Avatar Zielona Herbata
 
Zarejestrowany: 02.11.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 506
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Ja już mam tego dosyć..

Kiedy tworzę rodzinkę i normalnie nią gram, jest ok. Ale dopóki nie pojawią się dzieci lub więcej simów, to już błąd zapisu 12. Miejsca mam całkiem dużo, bo mam tylko parę programów. Usuwanie dokumentów już nie pomaga. Komputer pierw się nabierał, a teraz się broni. Pomóżcie mi proszę, modów nie mam zamiaru pobierać, bo mi komputer rozwali... (już tak miałam)

EDIT: Sprawa już nieaktualna. Powodem była ilość zdjęć z gry, po za tym, musiałam wyłączyć wspomnienia.
__________________

Zapraszam na mojego bloga: Herbal Sims

Ostatnio edytowane przez Zielona Herbata : 10.11.2013 - 18:22
Zielona Herbata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.11.2013, 13:18   #26
Dżajawarman
 
Avatar Dżajawarman
 
Zarejestrowany: 15.10.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Figa Też mam problem z błędem nr 12, chciałabym zastosować Twój sposób, możesz napisać mi co to znaczy "S3PE" ?
Na pierwszej str. tego tematu ktoś miał jeszcze sposób ze zmianą opcji w "Moim komputerze", jeśli ktoś mógłby napisać coś takiego dla Visty, byłabym wniebowzięta
Z góry dzięki.
Dżajawarman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.11.2013, 15:55   #27
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

up@, to program, który wyszukuje nieprawidłowe pliki w grze (głównie CC w formie package). Możesz go pobrać tu.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.11.2013, 17:46   #28
Dżajawarman
 
Avatar Dżajawarman
 
Zarejestrowany: 15.10.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błąd Zapisu nr 12

Dzięki Mlecyk, ale właśnie dziś już bawiłam się z tym programem, pliki mam czyściutkie a i tak wyskakuje "błąd 12" po 20 minutach gry przy drugim/trzecim zapisie
Dlatego jestem gotowa imać się wszelkich innych pomysłów.

UWAGA! Błąd 12 zniknął w moim przypadku po zmianie rozdzielczości gry na mniejszą A ja już pisałam do EA. Jeśli to komuś pomoże, to kopiuje słowa eksperta z mejla, który otrzymałam od EA:
Poniższe porady powinny pomóc wyeliminować lub znacznie ograniczyć występowanie błedu 12

1. W czasie zapisywania w grze proszę wybrać "Zapisz jako" i stworzyć Nową nazwę zamiast Zapisu.

2. Spróbuj zapisać stan gry w trybie Edycji miasta jak również w normalnym trybie.

3. Spróbuj zapisać grę w trybie Pauzy.

4. Przenieś folder zapisów z Dokumenty na Pulpit.
Folder z zapisanymi plikami The Sims™ 3 możesz znaleźć porównując ze ścieżkami dostępu podanymi poniżej:

- Windows XP: C:\Documents and Settings\UŻYTKOWNIK\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
- Windows Vista/Windows 7: C:\UŻYTKOWNICY\nazwa użytkownika\Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Saves
- Mac: Użytkownik/Documents/Electronic Arts/The Sims/Saves

5. Staraj się unikać opcji : Zapisz i wyjdź w grze.

6. Nie używaj odstępów, spacji ani żadnych znaków specjalnych w nazwie zapisów gry.

7. Jeśli posiadasz bardzo dużo dodatków w inwentarzu (np. z giełdy wymiany) postaraj się usunąć chwilowo cześć z nich.

8. Jeśli nic nie pomogło przywróć kopię zapisów zapisaną wcześniej na Pulpicie.

9. Zamknij grę i uruchom ją jako administrator (klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę gry i wybierając uruchom jako Administrator).

10. Otwórz grę i zapisz ją jako zupełnie nowy stan gry, z nową nazwą.


Dodatkowo proszę zapoznać się z artykułem dostępnym pod adresem: https://help.ea.com/pl/article/sims-...or-12-13-or-16

Ostatnio edytowane przez Dżajawarman : 23.11.2013 - 16:00
Dżajawarman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blad zapisu


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023