Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.07.2005, 12:05   #1
Moriquendë
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Nietypowe ogrodzenia

Czy nie znudziły wam się typowe, normalne ogrodzenia czy beznadziejnie proste kolumny? Zapewne nie, ale ten poradnik pokaże wam jak robić o wiele ciekawsze ogrodzenia za pomocą kilku trików Zapraszam do czytania

Sposób pierwszy, czyli coś w miarę łatwego

1.Budujemy dosyć niskie ogrodzenie. Jednak nie może się ono znajdować przy samej drodze, zachowajcie odstęp conajmniej jednej kratki!


2.Za ogrodzeniem budujemy fundamenty. Nie trzeba używać do tego żadnych kodów.


3.Budujemy "drugi poziom" ogrodzenia. Pamiętajcie żeby zostawić jedną lub dwie kratki odstępu na furtkę!


4.Usuwamy fundament.


5.Na "dolnym poziomie" ogrodzenia budujemy furtkę. Wygląda to całkiem fajnie no nie? Oczywiście jeśli chcecie zrobić ogrodzenie tym właśnie sposobem, nie musicie używać tych samych płotków co ja




Sposób drugi, czyli coś nieco trudniejszego

1.Budujemy kilka filarów. Mogą być w dowolnej odległości od siebie, byle nie za daleko, żeby można było ułożyć między nimi podłogę w powietrzu. Mogą mieć również różne wymiary, jednak muszą być zbudowane z dwóch pięter!


2.Następny filar budujemy na fundamencie. Powinien być ustawiony na linii pozostałych słupów, w odległości jednej kratki. Ma się on składać z fundamentu i tylko jednego piętra! Potem wpisujemy kod boolProp constrainFloorElevation false i układamy podłogę na filarach zgodnie z kierunkiem strzałki. Powinno to obniżyć wszystkie filary do tej samej wysokości.


3.Powstaje coś takiego.


4.Usuwamy filar na fundamencie. Mają pozostać tylko filary postawione na początku i podłoga między nimi.

5.Poniżej robimy podłogę. Ciężko mi to wytłumaczyć, więc popatrzcie sobie na zdjęcie Robimy ją poziom niżej.


6.Oto i efekt naszej ciężkiej pracy Tynkujemy ściany, a za pomocą kodu moveobjects on możecie posadzić żywopłot tak jak ja to zrobiłem Po pracy nie zapomnijcie wyłączyć kodu boolProp constrainFloorElevation false kodem boolProp constrainFloorElevation true Powodzenia




Poradnik zaczerpnąłem z mikeinside.modthesims2.com:
https://web.archive.org/web/20230320...ces/index.html

Ostatnio edytowane przez Caesum : 13.08.2023 - 13:37
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.08.2007, 09:58   #2
Bebku
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nietypowe ogrodzenia

Próbowałem zbudować ogrodzenie sposobem drugim, i powiem szczerze, że nie było łatwo ;D, lecz po drugiej próbie już mi wyszło. Teraz wystarczy dodać żywopłot i będzie ślicznie .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2007, 10:07   #3
Delivered
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nietypowe ogrodzenia

Możesz poprawić zdjęcia. Są niewidoczne.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2007, 15:17   #4
Nandelle
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nietypowe ogrodzenia

eeee a ja niewidze zdjec!!!!!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.03.2008, 16:20   #5
Weronka-Werka9
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nietypowe ogrodzenia

Ja też nie widziałam zdjęć, ale dlatego, że mój muzg myśli troszkę więcej niż Wy to sobie poradziłam:
Przeczytałam co napisał Moriquendë , a potem pooglądałam sobie zdjęcia z okienka z którego Moriquendë zaczerpnął poradnik! PROSTE!

W ogóle fajny pomysł z tym płotkiem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.05.2008, 19:26   #6
Komandos-94-
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nietypowe ogrodzenia

ja też tak robi. Jednak mimo wszystko lepiej by było, gdyby zdjęcia były widoczne.

Poradnik b. fajny i przydatny ;]
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023