Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Konkursy - Archiwum > Ryzykanci
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.10.2013, 10:19   #1
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Ryzykanci

Plemię połączone
Hae Da Fung

Don
Fallen
Flo
Kerbi
Pink Panther
rawrvera
motyka
formyesterday
Mroczny Pan Skromności
redmoon

Sędziowie
motyka
mroczny Pan Skromności
Pink Panher
redmoon
Fallen
Flo



Fei Long
Don
Everlasting
Fallen
Flo
Kerbi
Pink Panther
rawrvera

Zhan Hu
motyka
fromyesterday
Morgana
Mroczny Pan Skromności
Privilege
redmoon
Qwerty


1. Gracze zostają podzieleni na rywalizujące ze sobą drużyny - w zależności od liczby chętnych - dwie, trzy lub cztery. Maksymalna liczba graczy to 27. Obowiązuje zasada ,,kto pierwszy, ten lepszy''. Gdy przed zamknięciem zgłoszeń zgłosi się dwudziesty siódmy gracz, zamykamy listę. Jeśli jednak zgłosi się mniej osób, nic się nie stanie. Po prostu będziemy grać w mniejszym składzie.

2. Codziennie o umówionej godzinie plemiona (drużyny) walczą o immunitet, czyli nietykalność, dzięki której nikt z wygranej drużyny nie odpadnie z gry. Walka polega na wypełnianiu zadań logicznych, odpowiadaniu na pytania (tematyka różnorodna), rozwiązywaniu zagadek, rebusów i quizów związanych z m.in. simsami, ale nie tylko. Przegrane drużyny udają się na Radę Plemienia. Podczas Rady eliminują osobę ze swojego plemienia, wysyłając PW do Cytrynowej Wiśni lub do mnie z nickiem tej osoby. Gracze z jednej drużyny mogą się dogadywać, np. na PW, kogo chcą wyeliminować.

3. Gdy w grze zostaje 12 lub mniej osób, następuje połączenie plemion. Od tej pory każde zadanie jest indywidualne. Immunitet dostaje jedna osoba (ta, która wygra zadanie). Nie można na nią głosować na Radzie. Wszystkie osoby, które zostały w grze, głosują na gracza, który ma odpaść. Ten, kto zdobył immunitet, też głosuje (po raz kolejny przypominamy: nie można głosować na niego). Głosować można na kogo się chce - na osobę, która np. może nam przeszkodzić w zwycięstwie.

4. Każda osoba wyeliminowana po połączeniu zostaje członkiem sądu, które ma ważne zadanie w finale.

5. Finał odbywa się, gdy w grze zostaje dwóch lub trzech ostatnich graczy. Sędziowie (osoby, które zostały wyeliminowane po połączeniu plemion) głosują, kto ma wygrać.

6. Przed głosowaniem na zwycięzcę członkowie sądu mogą zadać kilka pytań finalistom, a ci mogą wygłosić swoją mowę, która ma na celu, tak jak odpowiedzi na pytania sędziów, zachęcić głosujących do tego, że to właśnie ta osoba ma wygrać.

7. Zwycięzca zdobędzie rangę „Jedyny ocalały” na okres czterech miesięcy.


REALIA FORUMOWE

1. Podczas trwania Survivoru uczestnicy mogą prowadzić swoje „życie obozowe”. W internecie jednak nie możemy ścinać bambusów czy rozpalać ognia za pomocą krzemienia. Będzie więc to raczej coś w stylu RPG. Pamiętajcie: nie ma urządzeń typu laptop, komórka, młotek, latarka itd. W kwestii jedzenia też nie popuszczajcie wodzów fantazji. Na przeżycie muszą wam wystarczyć banany, kokosy i limonki, ewentualnie złowione ryby, ale złowione za pomocą prymitywnej sieci a nie wypasionej wędki. =D

2. W grze mogą, ale nie muszą, nastąpić przemieszania plemion.

3. Przed Radą Plemienia zawsze będzie czas na przemyślenie swojego głosu. Prosiłabym o niedebatowanie o tym w temacie drużyny. On jest po to, żebyście sobie gadali o wszystkim i niczym.

4. Niektóre zadania będą całodniowe, a niektóre trwały będą godzinę, więc jest to raczej gra dla osób, które mają trochę wolnego czasu.



Zaczynamy zabawę
Zabawa odbędzie się w Chinach [stąd takie nazwy plemion].
Pierwsze zadanie jutro o 15.00, skończy się następnego dnia o tej samej godzinie, więc nie trzeba być dokładnie jutro o 15
Dziś poznajcie się z innymi członkami plemion
__________________
Majestatyczność

Ostatnio edytowane przez Cytryśnia : 12.11.2013 - 17:42
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.10.2013, 00:16   #2
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,588
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ryzykanci

Zhan Hu zadecydowało, że kapitanem zostanę ja
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 14:01   #3
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Ryzykanci

Cieszę się, że już wybraliście kapitana



A oto wasze pierwsze zadanie
PUZZLE
W tych układankach chodzi o to, że im mniej ruchów i czasu tym mniej punktów, a im mniej punktów tym lepiej.
Do jutra godziny 15.00 proszę o wstawienie screena z wynikiem. Zanim zaczniecie podpiszcie się swoim nickiem, dzięki temu w screenie z wynikiem będzie widoczny również wasz nick [prawy dolny róg].
Ta drużyna, która zdobędzie mniej punktów wygra.
Jeśli z drużyny A screena wstawi 5 osób, a z drużyny B - 6, wtedy dodam drużynie A średnią pulę ich punktów, dzięki czemu bedzie po równo nie będe liczyła ostatniego screena z drużyny B

czas start
__________________
Majestatyczność

Ostatnio edytowane przez Cytryśnia : 28.10.2013 - 16:30
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 14:13   #4
Everlasting
 
Avatar Everlasting
 
Zarejestrowany: 16.09.2012
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Postów: 313
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ryzykanci

obojętnie jaki obrazek wybiorę, czy jest określony?
__________________
Everlasting jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 14:24   #5
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Ryzykanci

Ten, który jest w linku masz układać
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:12   #6
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,588
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ryzykanci

1. można edytować swój post po wstawieniu wyników?
2. ta zasada ze średnią ma swoją wadę: wystarczy, że np. jakiś miszcz zrobi poniżej 200 i nikt inny nie wstawi swojego wyniku: średnia jest porażająco niska, a ta robi za wyniki innych userów, z czego wynika świetny wynik drużyny. to nie jest jak dla mnie dobra zasada
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:23   #7
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Ryzykanci

Cytat:
Napisał motyka Zobacz post
1. można edytować swój post po wstawieniu wyników?
Nie, liczy się pierwszy wstawiony screen

Cytat:
Napisał motyka
2. ta zasada ze średnią ma swoją wadę: wystarczy, że np. jakiś miszcz zrobi poniżej 200 i nikt inny nie wstawi swojego wyniku: średnia jest porażająco niska, a ta robi za wyniki innych userów, z czego wynika świetny wynik drużyny. to nie jest jak dla mnie dobra zasada
;_; no dobra, masz rację
wieć zróbmy inaczej, jeśli wyników będzie nie po równo nie będe liczyć ostatniego wstawionego wyniku z drużyny, która ma ich więcej.
Lepiej?
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:31   #8
Kerbi
 
Avatar Kerbi
 
Zarejestrowany: 31.07.2012
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 152
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ryzykanci

Jeśli mogę coś zasugerować, to czy nie lepiej byłoby odrzucić najgorszy wynik, a nie ten ostatni?
Kerbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:32   #9
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,588
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ryzykanci

ja bym wprowadził zasadę mobilizującą każdego do wstawienia, typu: zastępowanie brakującego wyniku pierwszego plemienia najgorszym wynikiem drugiego plemienia - coś takiego. wtedy każdy zepnie poślady
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:40   #10
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Ryzykanci

zgadzam się z Kerbi
ja zrobiłem te puzzle ostatkiem transferu z telefonu i nie dam rady po raz drugi, ale inni mają jeszcze masę czasu na poprawienie wyniku i będą zapewne zwlekać do ostatniej chwili a ja chciałbym swój wynik opublikować jak najszybciej, bo wiem, że już go nie poprawię, a jutro mogę nie mieć czasu
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023