Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.03.2012, 11:04   #21
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Rudzielec - nie próbowałam nigdy usuwać błędów przez HoddCheckera - wolę to robić przez grę i SimPe. Nie będę w stanie Ci pomóc, zresztą Mootilda napisała, że opcja usuwania błędów jest dopiero w fazie testowej, stad mogą być pewne problemy.

Cytat:
a jeśli przeniosłabym wszystkie domki na inne otoczenie, a to zwyczajnie usunęła, po czym wyczyściła folder "Lot Catalog"?
Domki musiałabyś spakować przez grę (ale nie tym "nowym" sposobem) i zainstalowac fo gry po skasowaniu otoczenia i ponownym utworzeniu folderu LotCatalog.
Tak, eaxisowe też.

Ostatnio edytowane przez Liv : 31.03.2012 - 11:07
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.04.2012, 19:20   #22
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Tak się złożyło, że w ramach przywitania występuję do Was z problemem.

Otóż wcześniej już zaglądałam na to forum, nie chciałam się jednak rejestrować. Dopiero kiedy natknęłam się na ten temat, uznałam, że to zrobię.

Problem jest następujący:
W Miłowie usunęłam wszystkie rodziny (prawie wszystkie) z kosza rodzin, między innymi rodzinę Hak (matka była siostrą Daniela Przyjemniaczka), ze zwyczajnego lenistwa i niechęci do grania kolejnymi rodzinami (generalnie gram sobie Maxisowskimi, włączając do rodzin postacie NPC, poznane przez simów).
W każdym razie - Danielem Przyjemniaczkiem gram.

Dopiero po przeczytaniu tego tematu uświadomiłam sobie, że nie powinnam była tego robić (kajam się wewnętrznie).

I stąd mam pytanie - czy jest możliwość przywrócenia rodziny Hak do gry (na nich zależy mi najbardziej, bo byli spokrewnieni z rodzinami, którymi gram; ale tak na dobrą sprawę widzę - czytam - że nie powinnam kasować żadnej z rodzin)? Konkretnie do kosza rodzin w Miłowie?
Albo inaczej, czy usunięcie rodziny z kosza rodzin oznacza bezpowrotne pozbycie się pliku rodziny?

I, drugie, czy w takim wypadku, aby ich odzyskać, będę musiała zrobić reinstalkę gry? Problem w tym, że życiem Simów zaszłam dość daleko i nie chciałabym cofać się do punktu wyjścia, więc czy istnieje opcja np. reinstalki, aby odzyskać kilka rodzin, ale bez utraty wszystkiego, co do tej pory zrobiłam w grze?

Ewentualnie, czy pozostaje mi modlić się cicho w duchu, żeby otoczenie się nie zepsuło? (;

(Jeśli coś jest niejasne, to mogę sprostować - starałam się jak najdokładniej przekazać na czym polega mój problem).

Ostatnio edytowane przez mucha : 04.04.2012 - 22:21
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2012, 20:42   #23
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Hm, zawsze mi się wydawało, że nieaktywowani nie mogą pisać postów ; o

Więc tak - rodzinki możesz przywrócić na dwa sposoby.
Sposób pierwszy jest łatwy i opiszę go od razu.
Musiałbyś zacząć grac w Miłowie od nowa. Reinstalka nie będzie potrzebna.
Tutaj jest opisane, jak przywrócić wszystkie eaxisowe otoczenia, więc także Miłowo.

Sposób drugi wymaga obeznania z SimPe i jest trochę skomplikowany, aczkolwiek nie będziesz zmuszona zaczynać od nowa.
O ile znasz podstawy obsługi tego programu i masz trochę wolnego czasu, to polecam Jeśli się zdecydujesz, to dalej napiszę Ci, co masz zrobić.

I pozwolę sobie na szczerość - podejrzewam, że Twoje Miłowo długo nie pociągnie, szczególnie jeśli masz dużo mieszkańców (dużo tzn. powyżej 600-700).
Nagromadzenie "fabrycznych" błędów jest tam za duże i w moim przypadku wystarczyło pół roku, żeby się pożegnać z tym otoczeniem.
No tak, ale 3 lata temu jeszcze nie wiedziałam, że np. usuwanie simów ze skrzyni rodzin jest złe, więc nie było szans na ratunek...
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2012, 21:15   #24
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Z tą moją aktywacją to historia (nie)ciekawa, ale nie chciałabym od tematu odbiegać. (:

Czyli, jak dobrze rozumiem, jeśli zacznę grać w Miłowie podanym sposobem numer jeden, będę musiała zaczynać całkiem od nowa? Taka opcja mnie nie cieszy.
Z SimPe do czynienia miałam tyle, co nic, ale gdzieś tu widziałam poradniki (o ile dobrze pamiętam), więc trochę się podszkolę i bardzo prosiłabym w takim wypadku o wskazówki dot. drugiego podanego sposobu i będę kombinować.

W sumie szkoda. Pamiętam, że po wszelkich poprzednich instalacjach gry zawsze grałam w Dziwnowie, tym razem jakoś urzekło mnie Miłowo i, że tak powiem, zostałam na dłużej. Ale co ma być, to będzie. :3
Prawdopodobnie z winy lenistwa odpuściłam sobie tworzenie własnych rodzin i wzięłam się za te stworzone przez twórców gry. Jak się pół dnia spędza poza domem, to nie zawsze ma się chęci tworzyć simów, budować i meblować domy - wolę raczej pobawić się ich życiem. ^^

Ostatnio edytowane przez mucha : 04.04.2012 - 22:21
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2012, 20:46   #25
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Cytat:
Czyli, jak dobrze rozumiem, jeśli zacznę grać w Miłowie podanym sposobem numer jeden, będę musiała zaczynać całkiem od nowa?
Dokładnie tak.

Dobrze, więc cały trikos polega na tym, że wpierw musimy pozbyć się wspomnień o usuniętych simach i usunąć ich z drzewa genealogicznego innych simów.

Wspomnienia usunie cudeńko zwane FFS Lot Debuggerem - link do pobrania możesz znaleźć w pierwszym poście. Jak się go instaluje i gdzie go można znaleźć w grze jest opisane w poradniku, do którego również link znajdziesz w 1. poście. Jedna z opcji pojawiających się po kliknięciu na pudełko dotyczy usuwania niepotrzebnych wspomnień (zapomniałam jak się do tego przechodziło, jak wejdę do gry i sprawdzę, to zedytuję tego posta). Na pewno musisz wybrać opcję "Clear Trash". Radziłabym też przy okazji dać "Clear gossip" ->" from all" (i próbować aż do skutku aż sim "zaskoczy" i pojawi się okienko z odpowiednią informacją). Zrób to u wszystkich simów, którzy będą mieli członków rodziny Hak we wspomnieniach, a gossipy najlepiej, żebyś w miarę możliwości wyczyściła u wszystkich mieszkańców, do których masz dostęp (czyli niekoniecznie miastowi) Ah, i ostrzegam - gra się BARDZO długo (u mnie to trwa ok. 10 minut) zapisuje po takich czystkach.
Jeśli to już zrobisz (i radziłabym, żeby było to zrobione na raz. tzn. włączasz simsy nie po to, żeby pograć, tylko po to, żeby zrobić czystki), zapisz grę i wyjdź.
Następna część to SimPe.
Otwierasz, wczytujesz otoczenie, z listy po lewej stronie wybierasz "family ties", szukasz Przyjemniaczek (bo Daniel jest bratem Esmeraldy) i na liście niżej po lewej szukasz Daniela. Będzie połączony jako rodzeństwo z Esmeraldą. Na dole dajesz "usuń".
I jeśli da radę, to otwierasz też w ten sam sposób rodziców Daniela i pani Hak.

Zapisujesz i to chyba tyle...
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2012, 21:58   #26
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Brzmi nieco skomplikowanie, ale pewnie w praktyce, jak będę widziała dokładnie co robię, jakoś pójdzie.

Teraz powinnam mieć trochę czasu, wolną chwilą ściągnę SimPe i pokombinuję. Jakby co, będę jeszcze pisać.

Pięknie dziękuję. (:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.04.2012, 23:53   #27
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Ja do FS robię szpital, wygodniej mi na mieszkalnej. Potem będę mół z niego wyprowadzić lekarzy i zrobić publiczną, czy to będzie szkodzenie grze?
__________________
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2012, 08:55   #28
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Jak wyprowadzisz ich, to nie
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2012, 22:07   #29
Fisia
 
Avatar Fisia
 
Zarejestrowany: 04.07.2011
Skąd: Serolandia
Płeć: Kobieta
Postów: 332
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

A ja mam taki błąd, że niektórzy Simowie nie mają zdjęcia w drzewie genealogicznym. Czy jest jakiś sposób bez używania żadnego programu typu SimPE, żeby to naprawić? A w ogóle dlaczego tak jest? Pierwszy raz mi się tak zrobiło, kiedy trochę namieszałam w grze przenosząc córkę Obcego Technika z Miłowa do Jaskini Pokrzyku. Obcy Technik z Jaskini Pokrzyku miał swoje dzieci, ale trochę się poprzekręcało, że córka Technika z Miłowa jest córką Technika z Jaskini Pokrzyku, a Technik z Jaskini pokrzyku nie jest jej ojcem, czy coś takiego. Potem niektórzy Simowie z tego dziwnego rodu zaczęli ''gubić'' swoje zdjęcia. Chyba trochę niejasno się wyraziłam, ale może ktoś mnie zrozumie

Ostatnio edytowane przez Fisia : 06.04.2012 - 22:13
Fisia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.04.2012, 12:48   #30
mucha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Na pewno musisz wybrać opcję "Clear Trash".
Okej, okej. Wzięłam i bodajże usunęło mi kilka wspomnień, natomiast te z Esmeraldą Hak nadal są, a chyba chodziło o to, żeby to one zostały usunięte? Czy coś pokręciłam?
(W każdym razie póki co nie zapisuję, czekam na odpowiedź. ^^")
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023