Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.01.2007, 15:17   #1
Eámanë
Admin Emeryt
 
Avatar Eámanë
 
Zarejestrowany: 12.06.2003
Skąd: Ełk/Gdańsk
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,013
Reputacja: 10
Domyślnie Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

W związku z powtarzającymi się na forum tematami tego typu postanowiłam stworzyć poradnik dotyczący ściągania i instalowania dodatków do gry.

------------------------------------------------------------------

Jak ściągnąć?

To zależy od strony, z jakiej ściągasz dodatki. Zazwyczaj ich nawigacja jest dość intuicyjna, na pewno sobie poradzisz. Wystarczy wyszukać jakiś obiekt/fryzurę/itp. i, w zależności od strony, kliknąć na obrazek, napis Download lub coś takiego, a rozpocznie się pobieranie.

Uwaga! Jeśli chcesz, aby ściągnięte dodatki działały bez zarzutu, musisz poznać kilka pojęć. Zazwyczaj do każdej pobranej fryzury, a także do niektórych mebli potrzebny jest mesh. Mesh to coś w rodzaju bryły, kształtu, szkieletu fryzury, która pokrywana jest później odpowiednią teksturą, czyli kolorową powłoką - na stronach z dodatkami określaną jako recolor. Jeśli ściągasz kilka dodatków o takim samym kształcie, tylko w różnych kolorach, wystarczy do nich jeden mesh i kilka odpowiednich recolorów.

Spójrz np. na stronę http://www.xmsims.com. Można z niej ściągnąć m. in. meble do sypialni.



Żeby pobrać np. łóżko, klikasz na jego wybrany kolor. Mesh dołączony jest jednak tylko do brązowego łóżka (patrz napis na powyższym obrazku). Jasne i czarne to tylko recolory (patrz poniżej):



Więc aby działało Ci czarne łóżko, musisz ściągnąć także jego brązową wersję (bo brązowa ma dołączony mesh).

Zazwyczaj jednak z meblami nie ma takiego zamieszania, najczęściej wszystkie mają meshe i nawet nie musi to być wyraźnie zaznaczone

Gorzej jest z fryzurami. Tutaj meshe bardzo często będziesz musiał ściągać oddzielnie.

Na stronie http://freearea.peggysims2.net niektóre fryzury mają już dołączonego mesha (świadczy o tym napis "mesh include"). Wystarczy kliknąć na Download i ściągnąć gotową fryzurę.



Na innych stronach, np. http://www.4eversimfantasy.net mesh trzeba ściągnąć oddzielnie. Jak widać na poniższym obrazku, aby mieć tę fryzurę, musisz najpierw pobrać mesh, a później możesz ściągnąć 4 recolory. Fryzura będzie wtedy dostępna w 4 różnych kolorach, jak na zdjęciu.



------------------------------------------------------------------

Gdzie umieścić już ściągnięty dodatek?



Wszystkie dodatki do gry w formacie package umieszczamy w folderze Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads. Jeśli folderu Downloads nie ma, wystarczy go po prostu stworzyć

Zazwyczaj jednak ściągnięte dodatki mają format zip lub rar. Oznacza to, że są spakowane. Do rozpakowania archiwów zip wystarczy zwykły Windows XP (klikamy wtedy na ikonę pliku prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Wyodrębnij pliki), ja polecam jednak używanie programu WinRAR. Można go ściągnąć ze strony http://www.winrar.pl.



Po zainstalowaniu programu spakowany plik można otworzyć, zobaczyć, jakie pliki wchodzą w jego skład oraz je wypakować.



Na obrazku widzimy, że w skład ściągniętego archiwum CDdreads_femlong.zip (akurat jest to fryzura) wchodzi kilka plików package: jeden mesh i kilka recolorów (tutaj akurat widać to po nazwach, jednak nie zawsze tak jest). Aby rozpakować pliki klikamy na przycisk Wypakuj do...



Pojawia się okienko, w którym wystarczy wpisać ścieżkę folderu, do którego chcemy wypakować pliki (czyli Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads) i kliknąć OK.

Jeśli ściągamy dużo dodatków na raz, nie musimy otwierać każdego pliku i rozpakowywać oddzielnie. Wystarczy zaznaczyć je (kliknąć na wszystkie po kolei przytrzymując Ctrl), kliknąć na jeden z nich prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Wypakuj pliki...



Jeśli ściągamy całe simy, zazwyczaj są to pliki w formacie sims2pack.



Wystarczy dwukrotnie na nie kliknąć i w okienku, które się pojawi wybrać Instaluj, a simy pojawią się w grze

__________________
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości." - Terry Pratchett
Eámanë jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.07.2007, 09:55   #2
gruszka.
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

UWAGA!!!

Od dzisiaj tematy z pytaniami na tamat wgrywania dodatków nie będą akceptowane!
Już wiele razy była o tym mowa, a ten poradnik jest naprawdę bardzo dokładny.
 
stare 20.07.2007, 12:54   #3
Kubcia
Guest
 
Postów: n/a
Mad Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Cytat:
Napisał Eámanë
<tu był zacytowany cały poradnik>
nie rozumiem!!!!!!!!
 
stare 20.07.2007, 13:01   #4
Darlene
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Nie cytuj ze zdjęciami x_X.
Czego dokładniej nie rozumiesz?
 
stare 21.07.2007, 17:09   #5
Jaredka
Guest
 
Postów: n/a
Post Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

mam takie pytanko czy w folderze Downloads moge zrobić inne foldery i czy gra bedzie działała??
 
stare 21.07.2007, 17:29   #6
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Cytat:
Napisał LinkaLp
mam takie pytanko czy w folderze Downloads moge zrobić inne foldery i czy gra bedzie działała??
Tak, można sobie zrobić w Downloads foldery, jeśli chce się mieć porządek.
Sama tak mam i wszystko poprawnie działa, a wszystkie dodatki się pojawiają w grze.
Isi jest offline  
stare 22.07.2007, 10:26   #7
monisiaczek
 
Zarejestrowany: 07.07.2007
Skąd: londyn
Wiek: 26
Postów: 48
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Ja właśnie tak sciągam i połowy z tyż żeczy nie mam w grze! Dlaczego?
monisiaczek jest offline  
stare 22.07.2007, 10:51   #8
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,129
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Cytat:
Napisał monisiaczek
Ja właśnie tak sciągam i połowy z tyż żeczy nie mam w grze! Dlaczego?
Może być kilka przyczyn:
- możliwe że nie ściągnęłaś meshy
- możliwe że to co ściągałaś nie jest kompatybilne z dodatkami które masz: np. ściągnęłaś ubranie wymagające Nocnego Życia a masz tylko Zwierzaki
- możliwe że te rzeczy są po prostu wadliwe, albo uszkodzone
Rocket jest offline  
stare 22.07.2007, 17:01   #9
Jaredka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Dzięki Isi i takie pytanko mam jeszcze czy pliki SIMS2PACK trzeba koniecznie rozpakowywać?? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób aby rozpakować większą ilość na raz?? Bo już sie mi w głowie kręci od nich :wacko:
 
stare 22.07.2007, 18:24   #10
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,129
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik

Cytat:
Napisał LinkaLp
Dzięki Isi i takie pytanko mam jeszcze czy pliki SIMS2PACK trzeba koniecznie rozpakowywać?? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób aby rozpakować większą ilość na raz?? Bo już sie mi w głowie kręci od nich :wacko:
Plików SIMS2PACK nie rozpakowywujesz tylko klikasz dwa razy aby je zainstalować w grze. Rozpakowywuje się tylko pliki w formatach .zip i .rar.
Rocket jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023