Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Programy do The Sims 2
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.07.2007, 21:12   #1
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Arrow Używanie programu Content Manager Tool

UŻYWANIE PROGRAMU CONTENT MANAGER TOOL


Dzięki programowi Content Manager możemy przeglądać swoje dodatki, pozbyć się hacków z gry oraz niechcianych dodatków ściągnietych z sieci itp.

1. Na początku ściągamy program Content Manager Tool z oficjalnej strony The Sims 2:
http://thesims2.ea.com/getcoolstuff/...contentmanager
Klikamy na symbol polskiej flagi (jeśli klikniemy na każdą inna flagę, a grę mamy po polsku, to program i tak będziemy mieli po polsku - jest on w takim języku jak gra TS2 na komputerze).


2. Pojawi nam się umowa licencyjna. Klikamy "Akceptuję" na dole i rozpoczyna się ściąganie pliku.


3. Po ściągnięciu rozpakowujemy plik WinRarem, WinZipem lub innym podobnym programem.



4.
Rozpakuje się nam folder, a w nim będą takie pliki jak na zdjęciu. Otwieramy program Content Manager Tool klikając 2 razy na jego ikonkę.


5. Czekamy, aż program się załaduje. Im więcej mamy dodatków z sieci, tym dłużej będzie się ładował.


6. Po załadowaniu pojawi się pytanie. Jeśli nie zgodzimy się na połączenie programu z siecią, pod napisem "Twórca" w tabelce będzie zawsze wpis "Nieznany". jeśli się zgodzimy, pojawią się wpisy w tej rubryce.


7. Możemy przeglądać wszystkie swoje dodatki. Klikając na dowolną nazwę, ukazuje nam się tekstura dodatku i jego dane: typ, nazwa, autor, opis oraz status. Dodatki możemy sortować klikając na "typ obiektu", "nazwa katalogowa" itd.


8. Hacki zaznaczone są przez program na czerwono. Jeśli przeszkadzają nam one i nie chcemy ich w grze, możemy je usunąć lub wyłączyć.
Hacki to takie dodatki, które wprowadzają pewne modyfikacje do gry. Czasami są powodem kłopotów graczy- mogą zamienić nam oryginalne maxisowe okulary np. na kolczyki itp.


9. Aby usunąć hack, klikamy w ikonkę kosza na śmieci. Usunięcie jest nieodwracalne, element znika z naszego komputera.


10. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy chcemy go usunąć, możemy go po prostu wyłączyć- nie będzie się pojawiał w grze, ale zostanie na komputerze.


11. Jeśli rozmyślimy się, możemy go ponownie włączyć.


12. Czasami zdarza nam się ściągnąć skórę (skina) lub oczy dla Sima, które zastępują te maxisowe (tzw. "default skins", "default eyes") i nie wiemy, jak się ich pozbyć. W takiej sytuacji możemy odnaleźć te elementy i usunąć go lub wyłączyć. Ja wyłączyłam niechcianego skina i w grze zaczął pokazywać mi się na powrót maxisowy. Możemy usuwać, włączać i wyłączać wszystkie dodatki, nie tylko te zaznaczone przez program na czerwono. Program przydaje się, gdy chcemy oczyścić nasz folder Downloads z niechcianych dodatków, albo gdy chcemy zachować tylko wybrane np. przed reinstalką (usuwamy za pomocą kosza, znikają wtedy z folderu Downloads, a jeśli chcemy jakiś dodatek zachować, sprawdzamy jego nazwę, wyszukujemy sobie w Downloads i kopiujemy w bezpieczne miejsce).


13. Żeby było nam łatwiej znaleźć to, czego szukamy, możemy na górze ustalić, jaki rodzaj dodatków ma się wyświetlać.



14. Kiedy kończymy pracę z programem, nie musimy nic zapisywać- po prostu wychodzimy za pomocą tej ikonki:




Tekst i zdjęcia by me.
Thanks to ImageShack for Free Image Hosting



Bardzo proszę bez mojej zgody nie kopiować nigdzie moich poradników (a tym bardziej podawać się za autora).
Oczywiście można się na nim wzorować i napisać swój własny poradnik, ale jeśli miałby być w dużym stopniu wzorowany na moim, to proszę o podanie pod spodem linka do mojego profilu, tak jak ja to czynię, kiedy korzystam z pracy innej osoby.

Ostatnio edytowane przez Isi : 07.12.2007 - 12:14
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.08.2007, 14:57   #2
dMickey13
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

U mnie nie działa, gdy włączyłem content manager tool, ładuje i wyskajuje błąd (napisane error)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2007, 16:02   #3
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

Cytat:
Napisał mikunio1
U mnie nie działa, gdy włączyłem content manager tool, ładuje i wyskajuje błąd (napisane error)
Niestety jest to wina dodatków, które masz u siebie.
Content Manager jest "wrażliwy" i często niektóre dodatki wywołują takie błędy (mimo, że nie szkodzą na grę i nie należy ich z tego powodu usuwać).

Najlepiej do przeglądania swoich dodatków użyj w takim razie innego programu - Clean Installer. Jest do pobrania tutaj:
http://sims2pack.modthesims2.com/
w dziale Downloads na samej górze.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.08.2007, 20:20   #4
dMickey13
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

rozumiem, mam clean installer.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.09.2007, 16:20   #5
miracle
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

A jak chcę usunąć wszystkie "obiektu z moźliwością edycji działania gry" czyli te na czerwono, to musze usuwać każdy po kolei czy moge jakoś wszystkie usunąć?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.11.2007, 21:49   #6
RoxyFM
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 05.11.2005
Skąd: Pokój bez klamek
Płeć: Kobieta
Postów: 720
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

mi się pojawiało error,ale już nie(mam nowy folder Downloads),ale teraz pojawia się puste okienko.Nic nie jest napisane.Co to oznacza?
__________________
jak dla mnie mężczyzna powinien mieć dobry harpun
RoxyFM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.01.2008, 15:40   #7
**LoL**
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

A czy clean instalator działa tak samo?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.01.2008, 16:56   #8
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

jak mam kozystac z teco programu clean instalator? bo mi na tamtym tez wyskoczyl error.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.02.2008, 16:11   #9
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

jak mam usuwac dodatki zaznaczone na czerwono w programie Clean Installer? Bo opcji do usowania nie widze.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2008, 15:40   #10
psychickid
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Używanie programu Content Manager Tool

nom, ja też mam errora
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023