Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.09.2010, 10:30   #1
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie FTS Newsletter 4 [7] - 11.09.2010

FTS Newsletter numer 4 [7]

Spis treści:

1. List Redaktora Naczelnego

2. Wiadomości z forum

3. Smartphones

4. Wywiad

5. Ciocia Chryzia Radzi

6. Dodatki z internetu

7. Kącik Cafe

________

Słowo od
Gio



Każdy wie, że wakacje skończyły dawno się. I przeminęły wyjątkowo szybko- odczuje do niejeden, który przed wakacjami musiał pisać artykuł, a teraz, nim zdążył mrugnąć okiem, znów musi się wysilać na rzecz formowej gazetki. Teraz bowiem nadszedł czas wspominania tych Grecji, Francji, Włochów i Gosków Wąsoszewów. Tak, to były naprawdę udane wakacje.

Jak zwykle odżył dział formowych gier, gdzie niezwykle zmęczeni rutynowym, śmierdzącym lenistwem użytkownicy forum.thesims wyżywali się licząc do miliona, wyśmiewając avatary innych znudzonych użytkowników i robiąc durne rzeczy, które podczas roku szkolnego olaliby cienkim sikiem.

Warto też wspomnieć o dziale twórczości. Bardziej kreatywne dusze postanowiły nie marnować wolnego czasu i wziąć się za realizację swoich projektów. Co z tego, że raz na zewnątrz było 40, a raz 15°C. Każdy artysta musi chociaż raz w roku się odchamić, zarzucając na swe ofiary sieć wypełnioną simami, fotostory, videostory, domkami, wierszami i wszystkim innym, czego na pewno potrzebuje zwykły, zwyczajny, szary użytkowniczek. Oczywiście nie jeden, nie dwa, ale dziesiątki zdołały się na to złapać - i bardzo dobrze. Widać kulturalna strona forum wcale nie ustępuje tej, gdzie pisze się posty bez polskich znaków. Oczywiście, że mowa tu o offtopie, który nie potrzebuje wakacji, żeby cieszyć się dużą popularnością. Słodkie wakacje pozwoliły niektórym na zapomnienie o przycisku ‘alt’. No cóż, łatwo było się zapomnieć, ssąc lemoniadę za 0,89 zł z biedronki.

Wakacyjną temperaturę podsycił nowy dodatek do gry The Sims 3, co dostarczyło tematu na kilka tysięcy postów! Podekscytowani użytkownicy wymieniający się niezwykle bystrymi spostrzeżeniami na temat nowej części gry, to niezwykle groźny tłum, którego nie da się opanować- no chyba, że bordowym napisem.

Skoro mowa o administracji, należy wspomnieć, że wakacje zakończyły się miłym akcentem nowej rekrutacji zielonych i awansowania zielonego do kolejnego poziomu wtajemniczenia- czerwonych. Na forum już widać radykalne tego skutki- nie możemy jednak zapominać, że forum to tylko forma zabawy, a nie więzienie z nakazami, zakazami i strażnikami. Dzięki Bogu, że nie ma ich jeszcze tak dużo.

Po za tym został otworzony pobór do niezwykłego konkursu „Cztery żywioły”- termin jak zwykle udany. Akurat wtedy, kiedy ma się najwięcej do roboty.
Oczywiście część userów wiecznie narzekała na brak czasu, zatem życzę im powodzenia.

Dziękuję bardzo za przeczytanie tego krótkiego wywodu na temat przemijania (nie tylko wakacji), Gio.

[img]http://i39.************/nl8j29.jpg[/img]

Witam wszystkich po długiej przerwie. Na forum jak zauważyliście przybyło sporo nowych moderatorów
i konkursów.

Odbywa się nadór redaktorów do naszej gazetki - więcej możecie przeczytać
tutaj

Nowe rangi:
eS_guy - Joker (za konkurs Najśmieszniejszy Screen)
pensivelane - Wierszokletka (za konkurs Pozdrowienia z Wakacji)
bezsenna - Mistrzyni kliszy (za konkurs Zostań Fotografem)

W konkursie Pozdrowienia z wakacji jak zapewne widzieliście była dogrywka między Liv, a pensivelane, aczkolwiek pensivelane pokonała Liv o 14 głosów .

W chwili obecnej forumowych konkursów jest dwa:
Cztery żywioły
MakeThemUp!
Wszystkich forumowiczum zachęcamy do zgłaszania się do wyżej wymienionych konkursów.

Nowymi moderatorami zostali Kowalino, Raven oraz Starlight. Natomiast foda-se awansowała na administratora. Wszystkim serdecznie gratulujemy

Do zobaczenia za 2 miesiące
braindamage




[IMG]http://i49.************/vhajvd.png[/IMG]


_________________________________________________


Iphone strasznie wadliwy?



Najnowszy smatrphone z produkcji Cupertino jest nie tylko najdroższy, ale również najbardziej wadliwy.



1 Problemy z czujnikiem zbliżeniowym!

Problem z czujnikiem zbliżeniowym pojawia się, kiedy nawiązywane jest połączenie.
Czujnik powinien wygaszać ekran Iphone znajdującego się przy twarzy. Jednakże tak się nie dzieję.
Telefon się wycisza, zawiesza połączenia i rozłącza aktywne, kiedy styka się ze skórą twarzy.

Na forum firmy Apple zapisano 39 stron. Użytkownicy smatrphone'a mają jedyne rozwiązanie tego problemu
- wystarczy zasłonić czujnik palcem. Wszyscy są oburzeni, ponieważ nie po to kupowali tego Iphone.


2 Duży problem ze zdjęciami...

Pojawił się kolejny haczyk, który zniechęca większość użytkowników.
Najnowszy smartphone wykonuje zbyt żółte zdjęcia.

Problem pojawia się na zdjęciach zrobionych wewnątrz budynków, przy natężeniu sztucznego światła, wtedy właśnie fotografie otrzymują efekt przeżółcenia.
Użytkownicy smartphone skarżą się na jeszcze jedną wadę.
Kiedy robią zdjęcia z wykorzystaniem diody LED, to obiekt na zdjęciach wychodzi również z przesyceniem koloru żółtego.
Podobna usterka nie ma miejsca w iPhonie 3G czy 3GS. Dla potwierdzenia błędu aparatu iPhone’a 4, wykonano zdjęcie Canonem D5.




HTC Vision?




W internecie pojawia się coraz więcej plotek na temat pierwszego smartphone'a z dwurdzeniowy Snapdragonem! (Snapdragon - procesor)

1 Tym smartphone ma być HTC Vision. Co o nim wiemy?

Dzięki informacjom portalu Android and Me, HTC Vision będzie oparty na nowym Androidzie, czyli Gingerbread.
Smartphone prawdopodobnie będzie wyposażony w:


- 4,3-calowy ekran dotykowy
- moduł HSPA
- system dźwięku Dolby 5.1
- dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2GHz.


2 Czego możemy spodziewać się po nowym Snapdragonie?

Procesor ten został wykonany w technologii 45 nm i ma charakteryzować się mniejszym zużyciem energii niż obecny układ QSD8250.
Posiada on dwa chipy Scorpion o taktowaniu 1,2GHz każdy, procesora DSP 600MHz.
Moduł GPS oraz wydajny układu graficzny, który umożliwia nagrywanie/odtwarzanie wideo w jakości 1080p (FullHD) oraz obsługę ekranów o rozdzielczości 1280x800 (WXGA). Ponadto, układ wspiera dźwięk Dolby/DTS i system satelitarny Glonass.

3 Zapowiada się prawdziwe monstrum wśród smartfonów.

Miejmy nadzieję, że te informacje są prawdziwe, bo zapowiada się prawdziwe monstrum wśród smartphone.
Nowy Snapdragon będzie pojawiał się w najwyższych modelach HTC z Androidem Gingerbread i Windows Phone 7.



Sony Ericsson Xperia


1 Modele Sony Ericsson Xperia są wyposażone w Windows Mobile 6.5 oraz Android 2.1. Do systemu Androida zalicza się Sony Ericsson Xperia:

- X10
- X8
- X10 mini
- X10 mini pro (Klawiatura QWERTY)

zaś do Windows Mobile:

- X1
- X2

Obie są wyposażone w Klawiatury QWERTY.

2 W numerze chciałbym opisać model Sony Ericsson Xperia X2.

Sony Ericsson Xperia X2






Sony Ericsson przedstawił oficjalnie nowy telefon XPERIA X2 wykorzystujący system Windows Mobile 6.5.
"XPERIA X2 oferuje funkcję - SlideView, która zapewnia szybki dostęp do często używanych funkcji telefonu.
Umożliwiając błyskawiczną interakcję z listą kontaktów, wiadomościami, dostępem do multimediów czy z innymi opcjami.
SlideView pozwala na podgląd niewykonanych zadań, powiadamia użytkownika o wszelkich nieodebranych połączeniach, korespondencji e-mail i wiadomościach tekstowych."
Użytkownicy telefonu mogą pracować bez ograniczeń. Od Skype poprzez Mytopie i Google, do gier, wiadomości CNN, czy Windows Live - panele pozwolą użytkownikom być na bieżąco ze wszystkim, co dla nich najważniejsze.
Możliwość edycji tekstów na klawiaturze QWERTY pozwala użytkownikom Windows Mobile na tworzenie prezentacji oraz przenoszenie ich na duży ekran za pomocą kabla TV - XPERIA X2.

W telefonie zastosowano dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3.2-cala.
Aparat cyfrowy o matrycy 8.1Mpx, moduł nawigacji AGPS. Pamięć wewnętrzna o wielkości 110MB.
Telefon jest stosunkowo mały (110x54x16 mm) i lekki (115g).

Ogólne dane telefonu



3 nowe produkcje Sony Ericsson?

Tak! zostały już oficjalnie potwierdzone. Telefony to, Sony Ericsson:

- Xperia X8 (Android 2.1)
- Walkman Yendo (pierwszy w pełni dotykowy Walkman, Android 2.1)
- GreenHeart Cedar

Sony Ericsson Yendo ma być niskobudżetowym Walkmanem wyposażonym w dotykowy wyświetlacz i system Android.
Wcześniej model ten był znany jako TeaCake, nazwa się jednak zmieniła na Yendo. Drugim telefonem, który miałby być zaprezentowanym przez firmę Sony Ericsson jest Cedar.
Model ma należeć do serii przyjaznych środowisku telefonów GreenHeart.

X8, Yendo, Cedar






HTC Evo 4G ...

HTC Evo 4G to nic innego, niż HTC HD 2 z:

- Androidem
- Kamerą HD
- HDMI
- WiMAX

i wieloma, wieloma innymi.




wyposażony jest w 4,3-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800x480 pikseli.
Posiada system Google Android 2.1 z interfejsem HTC Sense.
8Mpx aparat cyfrowy z fleszem LED, 1.3Mpx przednia kamera
do wideorozmów, procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem 1 GHz.
512 MB pamięci RAM, 1 GB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD oraz port HDMI.


Wyprzedaż Iphone 4 w Orange!

03.07.10r.

Rzecznik prasowy Orange – Wojciech Jabczyński zapowiedział, że w Orange pojawi się iPhone 4.

Iphone 4 będzie sprzedawany wraz z kartami MicroSIM, które są dostępne w ofercie Orange.
Niestety, nie znamy żadnych szczegółów dotyczącej dostępności.
Jednakże, wiele wskazuje na to, że cena za Iphone 4 będzie identyczna jak w przypadku Iphone'a 3GS.

Pozostaje mieć nadzieję, że do czasu wejścia iPhone’a 4 na nasz rynek Apple upora się z większością niedopracowań i wad nowego smartfona.





[img]http://i42.************/29zouat.jpg[/img]

W tym numerze naszej gazetki możecie przeczytać wywiad z naszym nowym moderatorem forum –Kowalinem. Jest z nami na forum już od 3 lat i ciągle zaskakuje nas zwoimi wspaniałymi projektami.

Jak masz na imię?
Patryk
Na forum często prezentujesz swoje domy, które są świetne. Interesujesz się projektowaniem?
Tak interesuje mnie to, nie wiem jeszcze czy wiążę z tym swoją przyszłość, choć chciałbym ale niestety nie mam do tego predyspozycji w postaci dobrej znajomości przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka.
Jakiej muzyki słuchasz?
Ogólnie to słucham tego co mi akurat wpadnie w ucho, głównie są to utwory z poprzedniego wieku, uwielbiam lata 80 i 90. Gdybym miał sprecyzować gatunki to: Rock, Rap, Reggae, Pop. Słucham wyłącznie muzyki zagranicznej, głównie angielskojęzycznej.
Masz swojego ulubionego wykonawcę?
Ulubionego nie, ale mogę wymienić kliku których najczęściej słucham, a są nimi: 2Pac, DMX, Eminem, Bob Marley, AC/DC, Guns N Ross.
Co jest Twoim hobby?
No oprócz robienia kolejnych projektów w simsach, ostatnimi czasy zacząłem szkicować. Oprócz tego czytam wszelkiego rodzaju artykuły/książki powiązane z tematyką paranormalną, teoriami spiskowymi oraz ogólnie o II wojnie światowej.
Niedawno zostałeś moderatorem na forum, jak się z tym czujesz?
Pierwszy raz jestem moderatorem na większym forum, więc jest to dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie, z początku trochę trudno było mi się przyzwyczaić do nowego stanowiska i obowiązków jakie z nim się wiążą, ale po tych kilku dniach stażu wydaje mi się, że chyba daję sobie radę.
Czym zajmujesz się w wolnych chwilach?
W wolnych chwilach oglądam telewizje, gram na komputerze, bądź wychodzę ze znajomymi na miasto, lub po prostu robię którąś z rzeczy wymienionych, kiedy pytałaś o hobby.
Wolisz bardziej grać czy tworzyć w The Sims?
Ostatni raz grałem w The Sims 1. Odkąd wyszła druga część, to grę traktuje tylko i wyłącznie jako amatorskie narzędzie do projektowania domów. Tego typu gry mnie nie wciągają. Może będę grał w The Sims 4, jeśli zostanie wyprodukowane przez poważniejsze studio, podchodzące bardziej profesjonalnie do tematyki simsów .
Masz jakiś swój ulubiony przedmiot w grze i w życiu?
W życiu realnym, no to chyba komputer ,a jeśli chodzi o grę to nic mi za bardzo nie przychodzi do głowy, gdyż jak wspominałem wyżej nie gram za bardzo w simsy.

Serdecznie dziękujemy za wywiad

Gingers

[img]http://i43.************/2s84h2s.jpg[/img]

Ciocia Chryzia Radzi...

...Jak szybko i tanio wywołać burzę na forum.


I po wakacjach.Rok szkolny się zaczął.Nowa szkoła,nowi znajomi,a może Ci sami starzy nauczyciele i pajace z klasy?A może jeszcze masz miesiąc wolnego?
Niezależnie od tego,w jakim jesteś stanie (błogosławionym/opłakanym) możesz w ramach rozrywki i kontaktów międzyplanetarnych wywołać małą,bądź dużą,burzę na forum.
"Ale jak to?" - zapytacie - "Przecież na tym forum wszyscy mają dystans do siebie i nikt go nie traktuje poważnie"
A wcale że nie!Jest parę chwytów,które sprawią,że największy dorosły ważniak zacznie się bulwersować jak moherowy beret na widok pary gejów.To jakby zdrapać lakier na ukochanej furze umięśnionego dresa - nie ma szans,żeby zostawił to bez reakcji!
Porady zostały mi przekazane podczas tajemnego rytuału przez inteligentnych szamanów,których imion nie mogę podać. (dziękuję im!)

1. Napisz, że jesteś za PiSem (Kaczyńskim).
2. Przyznaj się, że jesteś dziewicą.
3. Przyznaj się, że jesteś ortodoksyjnym katolikiem.
4. Przyznaj się, ze jedziesz daleko na wakacje.
5. Przyznaj się, że nie pijesz/nie palisz/nie bierzesz.
6. Spróbuj delikatnie komuś zasugerować, że wiesz lepiej (nie musisz wiedzieć, po prostu zasugeruj). Zaleziesz użytkownikom za skórę na wieki!
7. Porusz temat ideału kobiecego ciała.
8. Wypowiedz się krytycznie o czyimś wyglądzie (dotyczy tematu "Wasze Fotki").
9. Jeśli jesteś kobietą, napisz, że masz między nogami bobra do połowy ud. Nie musisz mieć, i tak ci uwierzą (jeśli jesteś mężczyzną to nie zrobisz aż takiego wrażenia).
10. Jeśli zleci z ciebie rozmiar S, napisz koniecznie jaka jesteś gruba.
11. Napisz, że najchętniej powystrzelałbyś wegetarian albo homoseksualistów.
12. Będąc dziewicą zrób z siebie eksperta. Dziedzina nieistotna, i tak znajdą się tacy, którzy się zbulwersują twą śmiałością i będą chcieli "sprowadzić cię na ziemię".
13. NO ZBUNTUJ SIĘ PRZECIWKO WSZYSTKIEMU CO ZOBACZYSZ.
14. Na każdym kroku podkreślaj jaki z ciebie nightlifer. Tutaj burza będzie o tyle, że nikt ci nie uwierzy (ale jak napiszesz, że wyrosły ci genitalia na czole to uwierzą natychmiast).
15. Miej wysoką samoocenę i się z tym nie ukrywaj.
16. Podważ zdanie któregoś ze starych/popularnych userów.
17. Napisz, że jesteś za pozostawieniem krzyża przed pałacem prezydenckim.
18. Napisz, że nie przejmujesz się bydlętami.



Pragnę podkreślić,iż Ciocia Chryzia oraz redakcja FTS Newsletter nie gwarantuje,iż burze czy dyskusje wywołane tymi tekstami będą na wysokim poziomie merytorycznym bądź intelektualnym.Wszelkie skargi i zażalenia prosimy kierować do osób biorących udział w bulwersacjach.

Nie są to zbyt trudne rzeczy,prawda?Każdy może zostać Storm Screamer'em!Więc łapcie jedną,lub parę porad,stwórzcie ognistą kombinację i wyhodujcie swój własny sajgon!

[img]http://i41.************/jf8ebd.jpg[/img]


Na początku wyjaśnię skróty :
SWDR – oznacza on „Strona Wymaga Darmowej Rejestracji”;
KSNP – „Kliknięcie Skutkuje Natychmiastowym Pobraniem” Do tego dodam, ze wszystkie przedstawione tutaj dodatki są darmowe.

THE SIMS 3



Elegancka,lecz nie staromodna sukienka. Idealnie nadaje się na imprezę u znajomych. SWDR



Modernistyczny szklany domek. Jest w pełni wyposażony, w odcieniach bieli i zieleni. Problem tylko czy sąsiedzi nie będą podglądać przez ściany

[IMG]http://i55.************/30957vk.jpg[/IMG]

Prawdziwe Ferrari dla Twoich simów ! Jest dostępne nie tylko w kolorze różowym, więc panowie nie mają się czego obawiać. SWDR



Prześliczne włosy dla simek ! Wyglądają jak z jakiejś płatnej strony, ale są darmowe SWDR



THE SIMS 2




Śliczny zestaw oczu dla simów. SWDR



Zabawne okularki w kształcie serduszek, dostępne w kilku kolorach. SWDR



Uroczy żółty domek dla simów.



Bardzo ładny i szykowny zestaw 5 ubrań dla simki. SWDR

by zelkam

[img]http://i44.************/2ey84dh.jpg[/img]

Ciesząc się nielicznymi bezchmurnymi dniami tego lata, siedziałam pewnego dnia na ławce, wpatrując się w górę. Wtedy przyszła do mnie nachalna, niepoważna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy: co by było, gdyby niebo zwaliło się nam na głowę? Wiem, że Kopernik pewnie się w grobie teraz przewraca, ale już go uspokajam: nie mam na myśli sklepienia niebieskiego, a niebo w sensie metaforycznym, spokój, niezachwianre, irracjonalne szczęście. Myśl nieco abstrakcyjna, chyba dlatego, że nie potrafię sobie wyobrazić bezkrytycznej radości. Wciąż coś nas krępuje, co nie pozwala cieszyć się życiem. Jasne, są ludzie, którzy wciąż są szczęśliwi, mają wszystko co chcieli mieć, pod względem materialnym i duchowym, uważają Ziemię za najpiękniejsze miejsce we Wszechświecie. Ale...ile znacie takich osób?
Powracając do spadającego nieba- czy ludzie potrafiliby zmierzyć się z napierającym na nich szczęściem? Czy nie popsuliby go swoim naturalnym darem psucia wszystkiego co znajdą na drodze ewolucji. Kto zawładnąłby kim: człowiek szczęściem, czy szczęście człowiekiem?
Jeszcze jedna kwestia: czy żeby być szczęśliwym człowiek musi mieć wszystko czego chce? Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale jakoś nie widzę siebie, rechoczącej do rozpuku z przeciekającego dachu. Żeby dach nie przeciekał, trzeba zarabiać, żeby zarabiać trzeba(zazwyczaj) pracować, a wcześniej uczyć się, co ciągnie za sobą kolejny stres. Dlatego tak ważne jest ‘ukierunkowanie się’, odnalezienie tego, co chcę robić w życiu, z czego chcę czerpać zyski i nieustanne dążenie do celu. Wtedy robię to co lubię i jeszcze mam za to pieniądze. Jeżeli czegoś nie znoszę, mam pieniądze, nie mam satysfakcji z wykonywanej pracy, więc, rzeczywiście, pieniądze szczęścia nie dają. Ale to już zależy od nas.
Co do pieniędzy, przypomniał mi się jeden z odcinków ‘Świata według Kiepskich’. Ferdek otrzymał w spadku po wujku z Ameryki milion dolarów. Początkową radość zastąpiło szaleństwo, w konsekwencji którego całą sumę należało przeznaczyć na leczenie Ferdka. Świat prostych ludzi, głupawy sitcom, a trafia w sedno sprawy pieniędzy i szczęścia.
Idąc dziś starym peronem patrzyłam na przejeżdżający pociąg. Przez chwilę zachwycałam się pędem uderzającym mnie w twarz. Kiedy pociąg odjechał, skarciłam się w duchu za słowo ‘pęd’, fizycznie niepoprawnie. Od razu zaczęłam analizować czynniki wpływające na pęd bryły sztywnej, zewnętrzne, wewnętrzne. Przeraziło mnie to. Pocieszyłam się tym, że nie mogłam sobie przypomnieć żadnego wzoru ani zależności, w końcu wakacje tuż-tuż. Jeden z mądrych cytatów, który powie więcej niż ja:
Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje mu wolność, ale unieszczęśliwia...
Podobnie było w przypadku pierwszych ludzi w przypowieści biblijnej. Byli absolutnie szczęśliwi, ale kiedy odkryli prawdę, ich życie zamieniło się- w porównaniu do życia w Edenie- w piekło.
Myślę jednak, że wolę być świadomie szczęśliwa co jakiś czas, niż ślepo szczerząca się do pustej, szklanej butelki. Bo niebo spada. Na każdego, przynajmniej raz w życiu. Chociaż to już kwestia własnych przekonań.
Więc zakończę moje brednie optymistycznym, nielogicznym akcentem- każdemu z Was życzę, aby niebo spadało na Was jak najczęściej, zwłaszcza w czasie wakacji
[img]http://i48.************/14wdg5.jpg[/img]

bezsenna


Komentarze prosimy umieszczać tutaj
Zapraszamy również do głosowania w User Awards

Ostatnio edytowane przez Wielebny : 13.09.2010 - 22:13
Vanitas jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023