Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.07.2012, 19:58   #1
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Porysowana płyta - co zrobić?

Cześć
W sumie to nie wiem, czy to dobry dział i czy moje pytanie w ogóle zasługuje na osobny wątek, ale niech już będzie
Mianowicie, mam strasznie porysowaną płytę z The Sims 2, przez co nie gram w nie od kilku lat. I to nie moja wina, a grubej sąsiadki... No, nie ważne czyja Ostatnio naszła mnie jednak wielka ochota na zagranie sobie we "Własny Biznes", więc moje pytanie brzmi: co zrobić z tą nieszczęsną płytą? Są jakieś programy do kopiowania zawartości płyty, naprawiania ich, do zrobienia obrazu płyty czy czegokolwiek z nią?

Z góry dzięki za pomoc

Klusek
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.07.2012, 21:10   #2
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Najpierw pytanie: jak wkładasz płytę, to cokolwiek się dzieje, komputer ją czyta, czy zupełnie nic?
__________________
Fallen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:15   #3
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Dzieje się, dzieje Nawet instalacja się zaczyna. Po prostu tak gdzieś, jak pasek przejdzie 3/4 drogi do końca instalacji, wyskakuje komunikat, że nie można skopiować jakiegoś pliku (może nawet kilku, nie pamiętam), a bez nich gra nie chce działać, więc jakieś ważne
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:17   #4
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Ojoj Spróbuj przeczyścić płytę pastą do zębów (nakładasz pastę i smarujesz, potem kropelka wody i czyścisz płytę czymś miękkim, np. chusteczką do sucha). Mi przeważnie pomaga - jeśli i tym razem się nie uda, to nie wiem Niestety też mam taką płytę i nic nie pomaga.
__________________
Fallen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:20   #5
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Pastą? :o To naprawdę pomaga? Gdzieś już o tym czytałem, ale myślałem, że sobie jaja robią

Lepiej zanim umyję jej ząbki, spróbuję znów zainstalować, może nowy komputer jakoś sobie poradzi
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:22   #6
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Nie żartuję, pastą Jak o tym usłyszałam to też byłam pewna, że to żarty, ale spróbowałam i dotąd tylko jedna płyta jest zbyt uszkodzona, by udało się ją naprawić - a tak dzięki paście mi wszystkie działają
No to mam nadzieję, że Ci się uda naprawić, moja jest zbyt uszkodzona i nic jej nie uratuje -.-
Można też skopiować dane z płyty na kompa, ale jak jest uszkodzona to pewnie nic nie pomoże... No i zawsze zostaje regeneracja płyt, zanosisz do jakiegoś serwisu i naprawiają, ale nigdy nie byłam - tylko słyszalam
__________________
Fallen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:26   #7
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Zanosiłem już, ale przestali naprawiać :/
Co do pasty: płyty pewnie tak naprawdę robią z zębów, a niektóre pasty leczą zęby
Biorę się za instalację, jak coś, to napiszę Dzięki, Fallen
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:43   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Zacytuję samą siebie ; o
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Hm, a na innym kompie widzi płytę?
Jeśli tak, możesz spróbować zrobić obraz płyty np. w Alcohol 120% albo PowerISO, potem zgrać na pen drive'a, zamontować u siebie przez jeden z dwóch wymienionych wcześniej programów (stworzyć tzw. napęd wirtualny).
Instalacja powinna pójść, jest to legalne, ale gdybyś chciał z tej płytki odpalić grę, prawdopodobnie nie dasz rady.
I jeszcze dodam - sama ostatnimi czasy chciałam zainstalować moje stare gry z płytek (nagrywane gdzieś 7 lat temu, nie używane bardzo często, no i niektóre moje działające płytki są dużo bardziej porysowane...), ale wyskakiwały mi m.in. błędy CRC. Próbowałam skopiować zawartość płytki na dysk specjalnym programem, który "omija" błędy, ale nie wyszło.
Kiedyś się bawiłam w obrazy płyt, ale nie zawsze to działa - zabezpieczenia i takie tam... Nawet z instalacją z mojej kopii płytki OŻ był problem
Ostatecznie w przypadku tych dwóch gier skończyłam na pewnej znanej piratom stronie, a OŻ instalowałam z oryginału.

Ostatnio edytowane przez Liv : 25.07.2012 - 21:46
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 21:56   #9
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Ja miałam podobny przypadek, tylko płyta z sims 3. Wkładałam płytę, komputer słychać było, że coś tam robi z nią, ale nic poza tym... Pomogła pasta na rysy do samochodów. Głupie, ale pomogło.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2012, 22:01   #10
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porysowana płyta - co zrobić?

Dziękuję Póki co TS2 się jako tako instaluje, ale jak nie da rady, spróbuję z pastą. A smarować którą stronę, tą porysowaną? I ile później płytka musi schnąć?
A gdybym wiedział, jakich plików gra nie chce skopiować nie dałoby rady ściągnąć ich z Neta? Próbował ktoś?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
co zrobić, naprawa, obraz płyty, porysowana płyta


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023