Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 3: Zdjęcia z gry > Simy [TS3]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.08.2013, 13:40   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Simy Szlachcica


Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek tu założę temat, no ale w sumie może warto uwiecznić ten moment - że próbowałem grać w TS3 i chyba poległem. Poza tym szkoda by mi było tak po prostu usunąć simkę, którą stworzyłem. No ale koniec o tym.

Próbowałem jej zrobić jakąś ładną sesję zdjęciową, ale zupełnie nie potrafię zrozumieć kolorystyki simsów 3. Wszystko wychodzi albo za jasne, albo za ciemne. No ale trudno.

Przedstawiam wam moją simkę: Mary Anne Johnson.

(Zdjęcia można powiększyć)

Tajemnicza, szykowna - oto, co można usłyszeć o Mary Anne. Preferująca przygaszone kolory, dumnie kroczy ulicami miasta. Na jej zwykle poważnej twarzy czasem tylko pojawia się lekki, kokieteryjny uśmiech.
Lecz co wiadomo o jej przeszłości? Rodzice ją wydziedziczyli, więc spakowała najbliższe sercu przedmioty, zabrała ulubioną kotkę i na zawsze opuściła dom. Skąd jednak wzięła pieniądze, by odnowić starą, wiktoriańską willę i zrobić z niej swe sanktuarium? Mary Anne milczy, a kotka Carlotta nie chce zdradzać sekretu swej pani.






A tutaj screen z CAS:


No i oczywiście na koniec - co o niej myślicie?

Ostatnio edytowane przez Caesum : 23.01.2015 - 21:11
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.08.2013, 13:48   #2
ajditia
 
Avatar ajditia
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Skąd: Hidden Springs
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 150
Reputacja: 10
Domyślnie Re: Mary Anne Johnson by Caesum

Ładna simeczka (bardzo lubię tą fryzurę ). Cos mi tylko nie pasuje w nosie
__________________
[IMG]http://i43.************/2mqs4m8.jpg[/IMG]
Piękna sygnatura by Diana (dziękuję )
ajditia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2013, 14:08   #3
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

Simka nie jest jakoś szczególnie urodziwa, ale na plus jest to, że ma niebanalną twarz. Wygląda zwyczajnie, nie lalkowato. Na zdjęciach z sesji, podoba mi się bardziej niż na tych "portretowych". W eleganckich wnętrzach i kreacjach, wyglądem przypomina trochę znudzoną damę, ale właśnie to - bardzo jej pasuje.
cerastes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2013, 17:00   #4
Agor-ia
 
Avatar Agor-ia
 
Zarejestrowany: 10.07.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 418
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

Tak biała kredka (?) na dolnej powiece jakoś mnie drażni.
__________________
Lubię piwo i starych rybaków.

Be the type of Woman, who crawls out of bed every day and the Devil says "Oh no, She's awake!"

"The only way to get rid of a temptation is to yield to it." - Oscar Wilde
Agor-ia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2013, 17:20   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

ajditia - cieszę się, że ci się podoba. Nie wiem tylko dokładnie, co masz na myśli poprzez "coś nie pasuje w nosie".

Agor-ia - ta kredka to obawiam się, że skin i oświetlenie. Eyeliner tam tylko podkreśla rzęsy.

Senoy - właśnie najbardziej starałem się uzyskać twarz naturalną. Szczególnie dużo uwagi skupiłem na szczęce i podbródku Mary Anne. Szczęki w simsach 3 można podzielić na dwa rodzaje - kwadratową szczękę i brak szczęki. Chciałem uzyskać jak najbardziej dziewczęcą szczękę bez robienia przy okazji efektu podbródka połączonego z szyją. Podobnie też starałem się ukryć trójkowy syndrom podwójnego podbródka, ale niestety slidery neck-to-chin nawet przy maksymalnych ustawieniach nie dają porządnego efektu. Podobnie też nie widziałem nigdzie slidera, który by usunął powstające wtedy jabłko adama na złączeniu głowy z ciałem. Ogólnie więc, powiem szczerze, w simsach 2 jest znacznie mniej problemów zarówno z oświetleniem jak i samymi simami.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2013, 17:28   #6
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,086
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

OMG
To, że zrobisz simkę w TS3 było ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewałam.
Wyszła pięknie! Lubię simki w jej stylu, naprawdę. :3
Na pierwszym zdjęciu tylko tak dziwnie jakoś, ale na reszcie wygląda super.
Czyli rozumiem, że to twoja jedna i jedyna prezentacja z TS3? Czy będą kolejne? :3
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2013, 17:45   #7
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

Jej nos na pierwszym zdjęciu przywodzi mi na myśl Lorda Voldemorta
Prawie go nie widać, szczególnie nozdrza są bardzo słabo widoczne, może to właśnie w tym problem..
Z początku oczy wydawały mi się za szerokie albo za szeroko rozstawione, ale na kolejnych zdjęciach wyglądały bardzo naturalnie, wiec się nie czepiam xD
Najładniej wyszła na drugim i trzecim zdjęciu, szczególnie te kości policzkowe mi się podobają.
Ogólnie simka na wielki plus.
Z czystym sumieniem daję 9/10
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.08.2013, 13:59   #8
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

Jej, same miłe oceny. Spodziewałem się raczej czego innego.

Z tym pierwszym screenem jest taki problem, że światło jest tak mocne, że postać wygląda jakby była płaska. Przy oryginalnym oświetleniu z kolei wygląda jak "drugged down girl", jak ktoś napisał na innym forum. Zdjęć nie pokażę. xD W pomieszczeniach z kolei cienie są bardzo mocne, co też mi nie pasuje. Osobiście gdybym mógł zmniejszyłbym oświetlenie na zewnątrz albo ustawił w jednym kierunku, za to w pomieszczeniach rozjaśnił. Choć najbardziej mnie zastanawia dlaczego jest taka różnica między oświetleniem z CAS a w samej grze!

No i raczej to moja ostatnia simka. Tzn, może gdybym znalazł jakiś dobry mod na oświetlenie albo dowiedział się jak przerobić te co są, może wtedy. Dodatkowo simsy 3 strasznie kiepsko mi chodzą. Wydaje mi się, że trójka ma kiepsko zoptymalizowany silnik pod kątem korzystania z dysku. Mój dysk jest wolny, więc gra też jest powolna. Praktycznie to samo mam przy Lineage 2. A tryb budowania to już w ogóle zacina się jak tylko może.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 28.08.2013 - 14:15
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.11.2013, 20:31   #9
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,471
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

Nie wiem gdzie to dodać, więc dodam tu.

Po obejrzeniu cudownych(!) simek marandile postanowiłem dać kolejną szansę The Sims 3, tym razem jednak zamiast robić drugą simkę, zacząłem bawić się roślinnością, oświetleniem, odkryłem cudowny oczo***ny mod Fresh Cut Day i go jeszcze bardziej rozjaśniłem, a efektem tego jest jedna, mała fotka, zrobiona mojej Mary Anne gdy siedzi na ławeczce. Trochę przerobiłem jej twarz, chociaż nie widać tak tego na poniższym obrazku. No cóż, mam nadzieję, że wam się spodoba:


A tutaj zbliżenie Mary Anne prosto z gry, bez photoshopa:
Spoiler: pokaż
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2013, 13:30   #10
astoria
 
Avatar astoria
 
Zarejestrowany: 15.07.2013
Płeć: Mężczyzna
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mary Anne Johnson by Caesum

ma zbyt jasne i niewyraziste brwi, to najbardziej rzuca mi sie w oczy - niewyrazna twarz i znudzony wyraz twarzy odbiera urok jej historii.
podobaja mi sie usta - maja swietny ksztalt - podbrodek i ogolny owal twarzy, ale za to oczy wydaja mi sie byc osadzone zbyt wysoko, przez to wydaje sie ze ma strasznie dlugi i Voldemortowaty nos, jak juz Kedziorek napisala.
podoba mi sie w sumie tylko na zdjeciach z gry, w CAS'ie wyglada plasko

e: na ostatnim zdjeciu z gry, bez photoshopa, wyglada tragicznie - nie wiem czego to wina, grafiki, oswietlenia czy po prostu jej ustawienia, ale nawet zdjecia z CAS'a w porownaniu z tym wygladaja swietnie
astoria jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023