Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.09.2014, 08:06   #1
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Jestem ciekawa, jakie są Wasze wrażenia po uruchomieniu gry.
Pewnie dużo spostrzeżeń będzie się pokrywać z tym, co już jest opisane na podstawie "Stwórz sima".

Dla mnie nawet tryb życia wygląda na "plastikowy" i jakby wyjęty z przeglądarki.
Pewnie taka jest cena za "grywalność" gry. Grafika sprzętów i urządzeń według mnie jest dużo gorsza niż 3. A nawet 2. No i bardzo mały wybór w trybach kupowania i budowania.
Aczkolwiek możliwość dostosowania wysokości ścian, dodawania ozdób dachu jest na +.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.09.2014, 09:59   #2
kavoweciastko
 
Avatar kavoweciastko
 
Zarejestrowany: 28.05.2014
Skąd: Warszawa
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 77
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Mi natomiast sie wszystko bardzo podoba. Tak jak wspomnialam w innym watku - dzisiaj jak sie znoeu dorwe do gry to nie odlepie sie od niej do konca dnia. A ze nagrywam z tego serie na yt to bede miec tyle odcinkow na zapas ze chyba starcza mi do konca roku szkolnego
Tak czy siak jestem zadowolona. Owszem..boli fakt braku malych dzieci ale miejmy nadzieje ze je dodadza z jakas aktualizacja. Baseny natomiast sa dla mnie niezbyt wazne w tym momencie. I tak zawsze w innych czesciach simow jak robilam basen to i tak tylko raz korzystala z niego dana rodzina. Takze nie odczuwam wielce tego braki. Grafika mi sie podoba. Wszystko mi sie podoba. Tyle bylo narzekania od niektorych ze gadaja o tych emocjach ale jakby nie bylo to jest to spora zmiana i rewolucja w the sims. Nigdy nie bylo to az tak wazne. Tak samo jak rewolucja jest dla mnie to ze w cas nie musimy przesuwac miliona suwaczkow. Tryb budowanoa tez super. Jedynie do tych malych dzieci moge sie przuczepic.
Przy okazji jesli moge o to prosic tutaj - czy moglibyscie zrobic nowe dzialy odnosnie the sims 4? Tak zeby to wygladalo jak prz innych seriach. Gra zostala wydana na nasze polskie polki sklepowe wiec trzeba juz chyba isc krok do przodu
kavoweciastko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 10:47   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

No to kilka spostrzeżeń ode mnie, bo trochę pograłem. Oczywiście tryb budowy i CAS są fajne i nie mam do nich większych zastrzeżeń.
Zgadzam się z Bjork, że gameplay bardzo przeglądarkowy, powiem więcej facebookowy. Ciągle jakieś światełka, komunikaty o level up, brakuje tylko opcji by podzielić się tym ze znajomymi. Interfejs chociaż prosty to czasem trudno znaleźć niektóre opcje, ale to akurat wystarczy trochę dłużej pograć i problem znika.
Mam bardzo dużo pomniejszych bugów jak i crashy. Przykładowo chciałem wprowadzić swoją pierwszą simkę, Testinę Perpleks do domu i CRASH! Chciałem pojechać gdzieś i crash. Potem pojechałem z nią do parku, a gdy chciałem wrócić znowu crash. A później, jak grałem Aleksandrem i rozmawiał on z kolegą, ten w środku rozmowy nagle sobie poszedł na drugi koniec ulicy, a Aleksander dalej z nim rozprawiał. Albo gdy Bella i Mortimer się całowali, nagle przeszedł przez nich jakiś inny sim. Z kolei podczas gdy Kasandra robiła sobie jedzenie, Aleksander otworzył lodówkę w tym miejscu, w którym ona stała(drzwi lodówki przeszły przez Kasandrę).
Graficznie też bieda. Wprawdzie oświetlenie na zewnątrz jest urocze, szczególnie wieczorem i nocą, ale w domach w ciągu dnia jest na okrągło ciemno, jak w TS3. Poza tym tekstury są mocno rozmazane. Mam ustawienia wysokie, ale już z daleka widzę każdy piksel na drzewach i podłożu, podobnie kamieniach i roślinkach. Simy też mają rozmazane tekstury twarzy.
Na plus jednak to, że nawet przy tak kiepskich teksturach simowie wciąż wyglądają o niebo lepiej niż w TS3. Trochę gorzej z otoczeniem, ale też ujdzie.

Ale ogólnie to nie jestem zachwycony. Złości mnie brak edycji świata, dziwne bugi już na starcie, crashe, kiepska grafika na ultra.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 09.07.2023 - 00:09
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 10:50   #4
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

CzekoladowaZłośnica aktualizacja pobierana jest automatycznie zaraz po zainstalowaniu gry, jeszcze przed pierwszym uruchomieniem.

Edycja: Budowanie jest świetne. Urządzanie wnętrz również, choć nie ma powalającej ilości mebli. Jest natomiast sporo obiektów dekoracyjnych.
Niestety nie udało mi się zbudować mieszkalnego poddasza. Później jeszcze spróbuję pokombinować, jednak zaczynam podejrzewać, że nie ma czegoś takiego jak mieszkalne poddasze. Czy ktoś w ogóle widział coś takiego na jakimkolwiek zdjęciu?
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 04.09.2014 - 10:53
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:04   #5
wenon
 
Zarejestrowany: 01.08.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 66
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Caesum w menu osiągnięciach można się dzielić osiągnięciem na fb xd

Mi ogólnie gra się podoba, w końcu automatyczne światła działają tak jak trzeba czyli świeci się tylko tam gdzie sim jest, ale do trybu budowy mam zastrzeżenia. Nie można zbudować osobno na tej samej parceli budynku który by nie miał wysokich fundamentów obok budowli z fundamentami. Np komórki w ogródku. Teraz jakoś gra skupia się za bardzo na pomieszczeniach. Nie można zamalować domu całego przytrzymując shift tylko gra zamaluje ściany które należą do jednego pomieszczenia. Nie wiem jak to jaśniej napisać. Fajnie, że sim zanim wsadzi talerz z jedzeniem do zlewu najpierw te jedzenie wyrzuca do śmieci. Nie jestem pewien ale chyba za często psują się obiekty łazienkowe. Animacje są w porządku, simy nie blokują się nawzajem rzadko ale czasem zdarza się simom pogubić przy rozmowie, że ciągle zmieniają położenie xd Mało parceli publicznych a raczej ich rodzai, nie ma sklepów ani normalnych restauracji itp. Ogólnie gra się przyjemnie i jeżeli ktoś w simsach nie skupiał się tylko za zabijaniu simów i nie prowadził chaotycznego ich życia a grał nimi normalnie czyli praca dom praca dom itp to nie powinien się nudzić xd Puki co ja ciągle gram i mi się nie nudzi.
wenon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:12   #6
Anny-Lee
 
Zarejestrowany: 22.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Powrzucajcie zdjęcia z gry, bardzo ładnie proszę Nie mogę jeszcze odpalić gry bo muszę pisać licencjat, a jak zacznę grać to pewnie przepadnę... Poratujcie chociaż zdjęciami.
Anny-Lee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:29   #7
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Powiem Wam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Nie sądziłam, że faktycznie te wszystkie emocje będą tak bardzo wpływać na zachowanie Simów, jest sporo interakcji, budowanie jest świetne a w trybie kupowania cała masa obiektów dekoracyjnych co mnie bardzo cieszy Dzieci są bardzo ładne, mają dużo ubrań, fryzur i dodatków w CAS jest też o wiele więcej rzeczy dla dorosłych niż w demo. Szybko się uruchamia i działa bardzo płynnie
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:46   #8
ajkus
 
Avatar ajkus
 
Zarejestrowany: 20.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 86
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Jest tak jak być powinno tylko powiedźcie mi jak powiększać przedmioty?
ajkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:46   #9
anjanka
 
Avatar anjanka
 
Zarejestrowany: 02.11.2010
Skąd: Gdzieś
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 349
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Gram juz 2 h i nie chce mi sie przerywać komunikacja miedzy simami mi sie podoba napewno jest bardziej rozbudowana niz w 3 , jedynie co mnie smuci to ze świat jest bardzo mały i nic ciekawego nie mozna porobic ale to sie zmieni wraz z dodatkami. Ogolnie nie zaluje ze wydalam tyle kasy na gre gra dziala mi na full full detalach i nie zacina sie czyli warto bylo zainwestować w lapka do gier
__________________
Raz Dwa - Freddie już Cię ma
Trzy Cztery - Zaraz w drzwi uderzy
Pięć Sześć - Krzyż ze sobą nieś
Siedem Osiem - Myśl o swoim losie
Dziewięć Dziesięć - nie dla Ciebie sen
anjanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 11:51   #10
cyniczna
 
Zarejestrowany: 22.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Pograłam już parę godzin i... gra się super.
Nic nie tnie, gra śmiga jak szalona. Zapisywanie trwa nie dłużej niż 2 sekundy, ekrany ładowanie nieco dłużej, ale w ogóle mnie nie irytują.
Pełno nowych wyzwań związanych z karierą czy np. randką.
Interakcji jest mnóstwo! Dodatkowo dochodzą nowe możliwości związane z aktualnymi emocjami.
Wszędzie pełno simów, miasto tętni życiem.

Podstawa może się znudzić po jakimś czasie, ale gra ma potencjał. Jak wyjdą dodatki to przypuszczam, że rozgrywka będzie bardziej niż zadowalająca.

Ogólnie na razie niemal same plusy. Tryb budowania mnie kusi, ale na początku zawsze gram bez kodów, więc nie mogę sobie pozwolić na wiele. :p

Edit: ja również dopiero teraz zauważyłam temat dotyczący wrażeń z gry i także bardzo proszę o przeniesienie mojego posta. : )

Ostatnio edytowane przez cyniczna : 04.09.2014 - 12:09
cyniczna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023