PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy do telewizji


kamaja
19.01.2005, 15:22
Czy zastanowialiśćie się kiedyś jak się robi film w telewizji (w simsach2)
ja wiem jak możecie mieć film pokazywany w telewizji oto instrukcja
1.robisz film
2.Kopiujesz go albo wycinasz z moje dokumenty-ea games- movie
3wklejasz do dokumentu o nazwie C:\Documents and Settings\Kama\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Movies\Broadcast\Commercials

:| niestety niewiem na jakim programie będzie pokazywany :| Mój był pokazywany w wiadomościa

Lewy
19.01.2005, 15:27
hehe:P zrobic wlasne wiadomosci:P
dzien dobry tu z tej strony lewy dzis kosmici zaatakowali dziwnowo i [biiiiip] wszystko:P:P
moze zrobmy wlasny program???

kamaja
19.01.2005, 15:35
można robić też filmu do gry na komputerze(w simsach) ssx oto nazwa dokumentu gdzie można wklejać C:\Documents and Settings\Kama\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Movies\Games\ssx :)

Lewy
19.01.2005, 15:41
hmm teraz nie rozumiem o co ci chodzi B)

35C4R00N
19.01.2005, 16:03
Foder:
Moje Dokumenty / Ea Games / ... / Movies służy do umieszczania filmów pokazywanych w SimsTV i wyświtlanych jako gra.
:D
Dla filmów jest [Broadcast]
Są w nim podfodery:
[Commmercials] - reklamy :D
[Static] - ? nie wiem
[TvChildren] - dla dzieci
[TvMusic] - wiadomo :D
[TvSBN] - newsy
[TvWorkout] - ? a to chyba jako podkład do "ćwicz"

Nie jestem w 100% pewny czy dokładnie tak to wygląda, pisze z pamięci i nie mam jak teraz sprawdzić.
A w ogóle, to "było, szukaj":
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=9003
i inne

Dla gier są podfoldery w [Games]
[ssx] - gra dostępna od początku, pozostałe dopiero po kupieniu gry w "sklepie"
[sc4] - SimCity4
[esrb] - Entertainment Software Rating Board organizacja zajmująca sie ocenianiem "przydatności" gir dla poszczególnych grup wiekowych, jej logo jest na pudełku Sims2
[bus] - SimCity Bustin Out (taka gra simopodobna na konsole)

Lewy
19.01.2005, 16:18
heh:P dzieki przydadza sie te informacje:P

Shèène
19.01.2005, 17:17
A jak ja wkładam swój filmik to on się jkgdyby nakłada na ten Maxisowski i beznadziejnie to wygląda!! Dlaczego tak jest? Co robię źle?

35C4R00N
19.01.2005, 22:45
A jak ja wkładam swój filmik to on się jkgdyby nakłada na ten Maxisowski i beznadziejnie to wygląda!! Dlaczego tak jest? Co robię źle?
Folder do którego kopiujesz film był wcześniej pusty?
Jeśli tak, to chyba znam odpowiedź.
Wszystkie "Maxisowe" filmy są w folderze "EA Games / ... / Movies / " ale NIE w "Moje dokumenty" tylko tam gdzie została zainstalowana gra. Niektórym robi się tak, że te filmiki nie są kopiowane do "MojeDokumenty" i wtedy gra (jakimś sposobem) używa tej drugiej lokalizacji. Wiesz, to tak jak z brakiem u niektórych np. Werony tuż po instalacji gry (tylko że filmy zawsze są odtwarzane, a okolicę trzeba ręcznie przekopiować na właściwe miejsce).
Co zrobić? Hmm ... ja bym po prostu przeniósł wszystkie filmy do "Movies" w folderze "MojeDokumenty" i zobaczył co się stanie (nie zostawiając w poprzedniej lokalizacji). Nie zaszkodzi zrobić kopie, bo odtworzenie ich z płytek instalacyjnych jest ... możliwe.
Za sposób wyświetlania fimów odpowiada plik "Broadcast.ini" -> Moje..../ Config
Można go wyedytować np. w notatniku i coś pozmieniać ... nie bawiłem się, ale wygląda to dość prosto:

[Broadcasts]
0=tvstation_sbn
1=tvstation_music
2=tvstation_children
3=tvstation_food
4=tvstation_workout
5=tvstation_static
6=static_short

[tvstation_sbn]
Folder=Broadcast/TvSBN
CommercialInterval=60
CommercialFolder=Broadcast/Commercials

[tvstation_music]
Folder=Broadcast/TvMusic
CommercialInterval=60
CommercialFolder=Broadcast/Commercials

[tvstation_children]
Folder=Broadcast/TvChildren
CommercialInterval=60
CommercialFolder=Broadcast/Commercials

[tvstation_food]
Folder=Broadcast/TvFood
CommercialInterval=60
CommercialFolder=Broadcast/Commercials

[tvstation_workout]
Folder=Broadcast/TvWorkout

[tvstation_static]
IsGames=1
Folder=Broadcast/Static
File=staticbrk.movie


Zdaje się że można definiować jak często pojawiają się reklamy :D szkoda że mój telewizor nie ma takiej opcji. Acha, "WorkOut" to będzie chyba śnieg na ekranie ...

kamaja
20.01.2005, 13:22
Czy zastanowialiśćie się kiedyś jak się robi film w telewizji (w simsach2)
ja wiem jak możecie mieć film pokazywany w telewizji oto instrukcja
1.robisz film
2.Kopiujesz go albo wycinasz z moje dokumenty-ea games- movie
3wklejasz do dokumentu o nazwie C:\Documents and Settings\Kama\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Movies\Broadcast\Commercials

:| niestety niewiem na jakim programie będzie pokazywany :| Mój był pokazywany w wiadomościa
to był kmój pierwszy post

35C4R00N
20.01.2005, 14:29
to był kmój pierwszy postMam prośbę - przeczytaj Regulamin Forum (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=2135)
Ze szczegolnym uwzglednieniem tego:
1. Każdy post musi zawierać minimum 6 poprawnie złożonych i sensownych, nie odbiegających od reszty postu słow. Emotikona oraz cytowanie czyjegoś posta ('quote') nie jest zaliczane jako słowo. Wszystkie znaki interpunkcyjne również nie są zaliczane jako "słowo".
2. Zabrania się dodawania dwóch pod rząd postów, jeżeli nagle Cię „oświeci” to dodaj swoje dodatkowe informacje do posta poprzez opcję „Edytuj”.