PDA

Zobacz pełną wersję : Działanie programu zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta.


.:Patison:.
31.08.2006, 15:58
Powracam do odwiecznego już tematu...

Pojawiający się alert jest już nie tylko w trakcie gry, ale także na samym początku po max. 10 minut grania, po naciśnięciu w opcjach...

Czemu tak może być?

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Duron 1.6 Ghz
RAM: 256 MB RAM (spełnia wymagania minimalne!!!)
Karta graficzna: Nvidia GeForce 4 MX 440 with AGP8X
System operacyjny: Windows XP Professional Service Pack 2 (oryginał)

1. Mam oryginalną wersję gry The Sims 2, The Sims 2: Nocne życie i The Sims 2: Rozrywka Rodzinna - Akcesoria.
2. Zawsze przed grą zamykam wszystkie zbędne programy i procesy działające w tle.
3. Reinstalowałem grę i system.
4. System mam czysty. Regularnie jest skanowanie, oczyszczanie i defragmentowanie dysku. Nie mam zbędnych programów, ani wirusów (sprawdzone Avast).
5. Próbowałem też odłączać jakieś niepotrzebne w działaniu sprzęty, czyli odłączenie karty sieciowej (np.). Karty telewizyjnej nie mogę odłączyć, bo Nvidia GeForce 4 to karta, która jest zarazem i graficzną i telewizyjną.
6. Nie mam żadnych dodatków z Internetu.
7. Napisałem do pomocy technicznej EA Polska. Poradzili mi, aby zaaktualizować sterowniki karty graficznej. Bez zmian. Teraz aktualizuję je regularnie.

Nic jednak nie pomaga. Mam więc kilka pytań.

1. W instrukcji jest napisane, że wystarczy 256 MB RAM... Czy ktoś miał taki problem z 256, i po zmianie na 512 czy 384 MB RAM ustało?

2. Czy macie jakieś swoje sposoby na takie rzeczy?

Dzięki z góry na odpowiedzi. ;)

Pozdrawiam. :)

Blue Nati
31.08.2006, 18:11
Miałam podobny problem.Jak jechałam na parcelę publiczną to mi to wyskakiwało.Potem przeszło,ale u mnie była to wina dodatków z neta.Jeśli ty nie masz żadnych,to nie wiem.

mg96
31.08.2006, 19:31
AGP 8X to historia.a tak pozatym nie wiem co robić

Melicyanda
02.09.2006, 16:29
Ja też tak miałam ,zainstaluj od nowa sterowniki DirectX :).Boże czy dobrze mówię?:)

.:Patison:.
23.10.2006, 17:19
No cóż, próbowałem różnych "sztuczek", a gra nie daje za wygraną... czasami to i dwie godziny potrafi wytrzymać bez błędów, ale nagle szlak trafi komputer i już... :O

Przejrzałem podobne tematy. Tak, niestety, mam czytnik CD-ROM Samsung, ale na pewno nie jest to wina RAM'u! W dodatku mam pamięć wirtualną zwiększoną, skanowałem niedawno antywirusem, a robienie od nowa formatu to katastrofa - w dodatku jakieś 4 miesiące temu robiłem format. A najlepsze jest to, że kiedyś, jak już kupiłem tę grę pierwsyz raz to chodziła cudnie... potem, na tym samym egzemplarzu zaczęło się już, później kupiłem drugi i nadal to samo, etc. etc.

gregorycroft
24.10.2006, 19:49
Hmmm sprzęcik w porządku :D Lepszy niz mój ;P Ramu to blad raczej nie jest tak jak napisałas powoduje on tylko po parunastu minutach scinanie gry (jeśli mamy 256mb). Jedynie to mi się nie podoba karta graficzna with AGP8X :O Nie jestem pewien, ale moze byc to problem tej karty graficznej. Spróbuj sciagnac ze strony NVIDIA (http://nvidia.com) sterowniki do twojej karty graficznej gdyz mozliwe ze twoje ktore dostałas wraz z zakupem nie współpracują z XP :/ Przez to nie moglem grac w GTA: San Andreas - gdy mialem Geforce 4 MX440, bo sterowniki były za stare i musialem nowe sciagnac:/ Teraz mam Radka z nowymi sterownikami pasujacymi do XP wiec nie ma problemu :D.

.:Patison:.
02.11.2006, 16:43
Jak już wcześniej napisałem, sterowniki do gry są stale "świeże". A jeśli chodzi o kompa to cierpliwie zbieram kasę :D (mniejsza o to). Mam safedisk ver. 4.00.060, i rzeczywiście nie podoba mi się przede wszystkim czytnik Samsung, bo rzekomo na nim najczęściej występują w/w błędy :|, choć i tak nie jestem do końca pewien... Myślę, czy to nie jest wina urządzenia wyjściowego tj. np. karty bezprzedowej do łączenia z Internetem - jest to jedyna karta w moim komputerze (K7VTA3 ma zintegrowaną także kartę dźwiękową), więc RAM-u, czy procka nie wyciągne z kompa ( :D ), a tego... a wyciągnięcie karty bezprzewodowej nie pomogło. Dodam, że mam "składaka". Ciężki kawałek chleba... zauważam na koniec, że sprzęt działa mi poprawnie w większości grach, nie ma żadnych błędów, nic... czyli wadliwy sprzęt także odchodzi...

Pozdrawiam
Patison

.:Patison:.
04.11.2006, 17:26
I przy okazji dodaję:

Grałem w rodzinie Biedaków i Damian wymknął się z domu, lecz złapała go policja i za każdym razym, gdy stoi radiowóz na parceli i już ma ktoś wysiadać to gra odrazu się wyłącza (nie ma alerta - po prostu zywkłe wywalenie do systemu)... :con:

Trish
04.11.2006, 22:15
Mało RAMu lub słaba karta graficzna.

Pingwin
05.11.2006, 08:37
Ooooo tak, mała ilość RAM'u, słaba karta graficzna, port AGP to wina tego problemu..... a może jeszcze dorzucić windowsa 98??

To tak dla wszystkich:
Gra działa bezbłędnia na Pentium 3, 64mb sdram i rivie tnt 2 32mb (stery z 2002r) na windowsie 98se (oczywyście nie muszę dodawać, że działa w sensie, że odpala się (jakieś 15minut), a wszelkie próby grania to hmmm, czysty masochizm).

Jeżeli w tle jest wyłączone wszystko co zbędne itd. a gra nie startuje właściwie to spróbuj jeszcze:
a)Odinstaluj grę, wszystkie pozostałości (foldery itp.) ew. ręcznie usuń
b)Ściągnij Reg Cleaner i tam (pierw daj w Options -> Select Language, poczym znajdź plik Polish i wybierz go) w Narzędzia, wybierz Czyszczenie rejestru -> Wykonaj wszystkie wyżej wymienione. Jak skończy sprawdzać to ctrl+a i del.
c)Instalnij grę, ale w nie standardowym folderze (Np. C/Sims2/Sims2 (a w C/Sims2/xxxxxx dodatki).

.:Patison:.
05.11.2006, 11:00
Żadnych dodatków z Internetu nie ściągam, RegCleaner mam i zawsze nim skanuje po jakichś odinstalowywaniach. Ale cóż. Wkrótce będzie przerzutka na nieco lepszy sprzęt, to zobaczymy.