PDA

Zobacz pełną wersję : Ścinają mi się the sims 2 + dodatki do rezydencje i ogrody


szoker
30.11.2008, 13:34
Dziwna sprawa, mam dodatki to the sims 2 wszystkie oprócz dodatku 4 pory roku. Dziwi mnie to , że gra przy około 3 lub 4 osobach na trybie ultra szybkim się ścina...i to jeszcze jak ! komp powinieni raczej to wytrzymać procek amd 2 rdzenie 2000mhz + karta graficzna radeona Hd3650 512, 2 gb, czyzby to mogło byc spowodowane karta graficzną ? procesor chyba powininien to przetrzymac szczegolnie ze gram na rozdzielczosci 1024 na 800 ( nie jestem tego pewien ale to rozdzielczosc na 800x600) detale sa ustawione na niska a czestotliwosc odswiezania na 60 ! gra wczytuje sie tez nie zbyt predko... sterowniki mam zainstalowane z plytki dolączonej do karty graficznej direct jest chyab ten najnowszy bo przy instalacji powienien sie chyba zainstalowac, a dodatki isntalowalem 3-4 dni temu;] czy tak ma byc ? wczytywanie gry do wyboru otoczenia trwa około 1minuty i 30 sek a do otoczenia ok 30 sek a dodo domu ok 30 sek xD wiec razem to bedzie około 2,5 minuty, czy wam tez sie tak wczytuje ?zainstaluje jeszcze stery do karty ze strony producenta, gra na normalnym spidzie chodzi bardzo płynnie ;> przy jednej osobie na ultra spidzie tez w miare dobrze

Björk
30.11.2008, 14:00
Mi się też tak czasami zacina... jeżeli to Cię pocieszy :)
Nie no chodziło mi o to, że parcele się szybko ladują, gra chodzi ładnie płynnie, ale czasami jak biorę prędkość 3 to się tnie.
Ale też się tnie, kiedy sim się opala lub przegrzewa, albo jak zostaje wiedźmą...
Ot wszysto, ale jakoś mi to bardzo nie przeszkadza.

szoker
30.11.2008, 14:20
mozesz to jakos lepiej opisac ? przy ilu simach Ci sie tak zacina ? masz lepszy/gorszy komp ode mnie ? jakie detale masz ? jaka rozdzielczosc ? xD

legolas
30.11.2008, 14:34
Jeśli chodzi o komputer Ile masz ramu?
Ja mam 3GB i mi nie muli ani trochę.

szoker
30.11.2008, 14:40
no włsanie a ja mam 2 gb ramu.. ;p i to na niskich detalach mi muli xD tzn jak gram 1 simem to mi nie muli , ale jak 2-3 simow gra to sie juz zaczyna "mulic". czy mzoe to byc spowodowane directx ? bo nie bardzo wiem jaka mam wersje ^^ ale powinien sie chyba zainstalowac przy instalacji ;] wiec macie jakies pomysły ?

Vanitas
30.11.2008, 14:43
Może masz za mało miejsca na dysku?

legolas
30.11.2008, 14:55
Ja mam na laptopie 2GB i mam TS2 i The Sims 2 Rezydencje i Ogrody i mi ładnie chodzą.
A jeśli miało by to coś z miejscem na dysku to ja mam 96GB jeszcze,Bo mam jeszcze inne gry tam :D (sporo dosyć) ,ale simy mi nie mulą.
Dziwne żeby na najniższych muliło.
Może coś z Komputerem?
Z defragmentuj dyski i oczyść rejestry. Defragmentacja może trochę potrwać.

Panna Lawenda
30.11.2008, 15:24
no włsanie a ja mam 2 gb ramu.. ;p i to na niskich detalach mi muli xD tzn jak gram 1 simem to mi nie muli , ale jak 2-3 simow gra to sie juz zaczyna "mulic". czy mzoe to byc spowodowane directx ? bo nie bardzo wiem jaka mam wersje ^^ ale powinien sie chyba zainstalowac przy instalacji ;] wiec macie jakies pomysły ?
Dziwne, ja mam 1gb ramu i jakoś mi łazi, a dodatków z neta mam pełno, normalnych też.
Właściwie to im więcej pakuje do gry dodatków tym lepiej mi łazi XD

Björk
30.11.2008, 15:31
No bo komputery i simsy są jak faceci ;)
Żadnej logiki w postępowaniu ;)

No dobra, żeby dawać przykład i nie robić offtopu - mi po instalacji kolejnych dodatków gra chodziła wolniej, ale dokupywałam RAM i ponownie śmigała.
Teraz lecę na 2 GB i jest dopsze :)

szoker
30.11.2008, 16:52
na dysku mam około 400gb ;> moze reinstall wszytkich dodatkow i od nowa ?^^ da sie jakos rodziny zapisac ? ide zdefragmentowac i sprawdzic antywirem jeszce raz;p

Alisha
30.11.2008, 16:56
Chce Ci sie to robic? :O
Nie lepiej przeniesc cos z dysku zeby zwolnic miejsce? :O

Gio
30.11.2008, 17:10
Ja też tak proponuję. I nie wiem, co Ci da reinstalka...

Jeśli o mnie chodzi ja mam 1gb i na ośmiu osobach (potrzebnych to FS) na trójce jakoś chodzi bez żadnego zacinania. Zresztą trochę dziwne by było, skoro najnowsze dodatki wymagają 512 :/

szoker
30.11.2008, 17:44
ehhh to co zrobic ? dzisiaj sie bawilem i sprawdzalem na roznych detalach i roznica pomiedzy niskimi detalami a wysokimi jest prawie identyczna... dokonalem dzisiaj dokladnych obliczen i otoczenie wczytuje mi sie 29 sekund, rodzina 32 sekundy ( 1 osoba z małym domem jedno pietro ), a nieruchomosc 34 sekundy... jak myslicie co z tym zrobic ? xD jesli chodzi o te 400gb to mam tyle wolnego miejsca na dysku... az sie dziwie bo jak mowicie ze tak wam dziala tzn ze cos msuze zle robic ;/ wydaje mi sie ze moze miec to zwiazek z moim directxem... xd dawno temu instalowalem do roznych gier rozne directx i szukalem ich w necie, nei znam sie na tym ale czy to moze byc wina directxa ? macie jeszcze jakies pomysły ? bo jak slysze ze wam tak ladnie chodzi to ja tez tak chce ! poszukam cos jeszce na google... ;>

Pingwin
30.11.2008, 17:55
Potrzeby ludzkie są małe... widocznie.

Zarówno ja (PentiumE z 1.6 pogoniony na 2.66GHz, GF 8800GT 512MB ddr3, 2GB ddr2) jak i znajomy (Core 2 Duo E8400 pogonione z 3Ghz na 4GHz, 8800GTS 512MB ddr3, 4GB ddr2) po zainstalowaniu wszelakich dodatków do Sims2 (all co wyszło) obserwowaliśmy ciągłe ścinki, doczytywania itp. przeszkadzajki w grze.

Takie są Sims2 - nie wykorzystują dwóch (czy więcej) rdzeni, nie są przystosowane pod nowy sprzęt... no i gra jest po poprostu przeładowana...
To tak jakby do Malucha Wsadzić 10 ludzi i oczekiwać, że pojedzie szybko...

Nic się z tym nie da rady zrobić - nie pomoże defragmentacja, wyłączanie aplikacji w tle itd...

A to, że większości ludzi gra się komfortowo... hmm - nie są aż tacy 'pokręceni' żeby się tym przejmować/zwracać na to uwagę...

szoker
30.11.2008, 18:07
tzn ze nic sie z tym nei da zrobic ? uhh ^^ trudno...