PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z "Rezydencje i Ogrody"


all_day
14.12.2008, 17:19
Niby wszystko Ok, ale przy włączaniu akcesoriów pokazuje się taki błąd:

http://img136.imageshack.us/img136/385/screenshot009bi7.png

:z*****o: Próbowałam już odinstalowywać simy (odinstalowałam wszystkie 11 dodatków i podstawie) i wszystko zainstalowałam od nowa, ale dalej się pokazuje. Co dziwne na kompie mojego taty (tam jest tylko podstawa) działa bez zarzutu! Nie mam już pomysłów co robić!! :zdegustowany: (za pierwszym razem gdy odinstalowałam RiO skasowały mi się prawie wszystkie foldery z tego folderu EA games :przestraszony: zostały tylko 2 puste i jakiś tam plik :szok: ) HEELLPP!!!

dżin.
14.12.2008, 17:24
Mi coś podobnego wyskakuje, ale jak gra mi się wyłącza to potem włączam jeszcze raz i wszystko mi działa. A ty próbowałeś???

all_day
14.12.2008, 17:31
tak. próbowałam

Moze to wina jakiś dodatków? coś ze sobą nie gra? juz nie mam pomysłów!

dżin.
14.12.2008, 17:41
A masz paragon od RIO???Jeśli tak to poproś o wymianę na coś innego(tam gdzie to kupiłaś), albo o to, aby Ci pomogli

all_day
14.12.2008, 17:41
Ale na kompie mojego taty działa dobrze! (dostałam "od Mikołaja" mój tata kupił na allegro)

Gio
14.12.2008, 18:15
Ewentualnie można spróbować odesłać wadliwą płytę do kogoś, kto sprzedał ją na allegro, chociaż wątpię, czy zwróci pieniądze :/
Ale skoro na innym komputerze gra działa prawdiłowo, to płyta jest dobra.
To, co pokazałeś, to nie jest sygnał od płyty, tylko sygnał od Windowsa. To komputer ma z czymś problem, a nie płyta.

avenly
14.12.2008, 18:51
Może przeskanuj system.

Björk
14.12.2008, 19:43
Niby wszystko Ok, ale przy włączaniu akcesoriów pokazuje się taki błąd:

http://img136.imageshack.us/img136/385/screenshot009bi7.png

:z*****o: Próbowałam już odinstalowywać simy (odinstalowałam wszystkie 11 dodatków i podstawie) i wszystko zainstalowałam od nowa, ale dalej się pokazuje. Co dziwne na kompie mojego taty (tam jest tylko podstawa) działa bez zarzutu! Nie mam już pomysłów co robić!! :zdegustowany: (za pierwszym razem gdy odinstalowałam RiO skasowały mi się prawie wszystkie foldery z tego folderu EA games :przestraszony: zostały tylko 2 puste i jakiś tam plik :szok: ) HEELLPP!!!

Czytajcie ze zrozumieniem. To raczej nie jest wina płyty, skoro na kompie Twojego taty działa dobrze. Możemy też wykluczyć wadę Twojego czytnika, bo instalowałaś simy z płyt i wszystko było dobrze. Poczekaj, coś się wymyśli :)
A wszyscy pozostali sami niech idą do sklepu się wymienić ;P

Proponuję byś włożyła płytę do napędu i uruchomiła grę ze ścieżki C:\Program Files\EA GAMES\The Sims 2 Rezydencje i ogrody Akcesoria\TSBin\Sims2EP9.exe.
Poczytaj tez w tematach "Aplikacja zostanie..."
Problem może tkwić też w bibliotekach directX - ja musiałam zmienić je po zainstalowaniu OŻ, bo też mnie wywalało :)

all_day
14.12.2008, 20:08
Czytajcie ze zrozumieniem. To raczej nie jest wina płyty, skoro na kompie Twojego taty działa dobrze. Możemy też wykluczyć wadę Twojego czytnika, bo instalowałaś simy z płyt i wszystko było dobrze. Poczekaj, coś się wymyśli :)
A wszyscy pozostali sami niech idą do sklepu się wymienić ;P

Proponuję byś włożyła płytę do napędu i uruchomiła grę ze ścieżki C:\Program Files\EA GAMES\The Sims 2 Rezydencje i ogrody Akcesoria\TSBin\Sims2EP9.exe.
Poczytaj tez w tematach "Aplikacja zostanie..."
Problem może tkwić też w bibliotekach directX - ja musiałam zmienić je po zainstalowaniu OŻ, bo też mnie wywalało :)

Próbowałam otworzyc z tej ścieżki (simy mam na d: a nie na c: ) A co do bibliotek to szczerze mówiąc nie wiem co to jest :wstyd:

Björk
14.12.2008, 20:15
Dokładnie znajdziesz to tutaj (http://www.forum.thesims.pl/showpost.php?p=889886&postcount=8)

Możesz poczytać też to (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=48243)

Ale najlepiej, jeżeli nie znasz się za bardzo na komputerach, to poproś tatę o pomoc i pokaż mu te tematy :)
tak będzie najbezpieczniej :)

all_day
15.12.2008, 18:31
hmm... Nie wiem jaki to błąd... a jak chce sprawdzic to nie wiem za bardzo gdzie :wstyd x2: a jak "grzebię" w tych błędach, to nic z tego nie wynika... pogadam z tatą...

Ptysia
18.12.2008, 14:27
Cześć. Mam ten sam problem z ucruchomieniem. Możesz mi powiedzieć jak sobie dałaś rade z tym błedem? Please... Bo ja kombinuje i nic...

all_day
19.12.2008, 15:08
Ja też kompbinuje. Nic nie zrobiłam. DOSŁOWNIE. Odinstalowałam ZNOWU wszystko (dod, akcesria i nawe podstwe) zainstalowałam tylko podstawe i RiO a i tak nie działa ! ;/

Mamełe
19.12.2008, 17:35
A próbowaliscie dzwonić do pomocy technicznej EA?

Ptysia
19.12.2008, 21:53
Ja napisałam na maila pomocy technicznej ale.. hmm. Watpie zeby ktos mi odpisał. :( Nie wiem czy to probem płyty czy systemowy... Wcześniejsze dodatki mi chodza bez zarzutu :( a teraz nie wiem czy inwestowac jeszcze raz w płyte czy cos jest nie tak z moim kompem

all_day
20.12.2008, 11:30
Jak już ktoś tu napisał, to nie wina płyty, ale kompa... Tata mówi, ze odinstaluje Windowsa i zainstaluje jeszcze raz, moze pomoże

edit: reinstalka windowsa nie pomogła dalej pokazuje sie ten blad ;\

all_day
21.12.2008, 13:38
Sorry, że post pod postem, ale BŁAGAM!!! MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ???!!!

dżin.
21.12.2008, 15:08
Widocznie komputer twojego taty nie wytrzymuje tych Simsów:(

Alisha
21.12.2008, 16:15
Sprawdz pamiec, wymagania (takze karty graficznej), sterowniki...
Musi byc jakies rozwiazanie!

all_day
21.12.2008, 17:13
Widocznie komputer twojego taty nie wytrzymuje tych Simsów:(

Dlaczego mojego taty? MÓJ jak już coś

Sprawdz pamiec, wymagania (takze karty graficznej), sterowniki...
Musi byc jakies rozwiazanie!

Sprawdzałam wymagania, do wszystkich sterowników mam najnowsze uaktualnienia, Karty graficznej też...

haughton
21.12.2008, 17:25
Na moje oko ten błąd nie ma nic wspólnego z grą, tylko z samym Windowsem - screen, który zamieściłaś świadczy o tym, że to w systemie są błędy przez które gra nie działa poprawnie. Powinnaś najpierw zrobić porządek z komputerem (skanowanie antywirusem i antispyware, oczyszczanie i defragmentacja dysku, ewentualnie czyszczenie rejestru, jeśli się na tym znasz) i dopiero wtedy instalować grę. W ostateczności format dysku i reinstalacja wszystkich części The Sims 2.

all_day
21.12.2008, 17:46
haughton - już większość zrobiłam. tata mi nawet windowsa odinstalował, nie wspominając o tym, że simy reinstalowałam już chyba ze 4 razy... aż sie kodu seryjnego RiO na pamięć nauczyłam...

PannaWampirka
21.12.2008, 18:53
Mam ten sam problem. Mój komputer niedawno przechodził formatowanie i spełnia wszystkie parametry, a mimo to RiO nie wchodzi. Dostałam je jako prezent, więc nie mam paragonu żeby wymienić. x.x

all_day
22.12.2008, 14:17
Już nie wiem co robić!!! Proszę o POMOC!! rozpaczliwie... ;(

Björk
22.12.2008, 15:22
Chyba już ktoś już to proponował, ale trzeba w tej sprawie raczej napisać do pomocy technicznej EA, bo niemożliwe, żeby kilku userów miało jednocześnie zniszczone płyty, a problem się często ostatnio przewija :)

all_day
22.12.2008, 18:10
napisałam... zobaczę co odpiszą

Ptysia
23.12.2008, 10:44
Dzwoniłam dzis na pomoc techniczną. Powiedzieli, że to problem z zabezpieczeniami systemu i sa w trakcie tłumaczenia instrukcji jak to obejsc. Mają mi przesłać ją jutro. Zobaczymy czy prześlą.

all_day
23.12.2008, 11:14
jeśli prześlą to mam ogromną prośbę. Mogłabyś mi ją przesłać?? [email protected]
Z góry dzięki

solange
23.12.2008, 22:39
Czuję ogromną ulgę, że nie tylko ja mam ten problem. A już szykowałam się do masowej odinstalki wszystkich dodatków!
Ptysio, również miałabym do Ciebie prośbę o przesłanie tej instrukcji na adres mailowy ( [email protected] ), będę Ci bardzo wdzięczna :(

all_day
25.12.2008, 16:24
Nie wiem jak wy, ale ja mam problem rozwiązany!!! Pomoc techniczna EA - wielka rzecz!!!

Ptysia
25.12.2008, 16:48
Dla wszystkich którzy mieli ten sam problem przesyłam to co ea mi przeslalo i najwazniejsze że juz wszystko działa :)

Proszę wykonać następującą instrukcję:


1. Proszę wejć do folderu, w którym została zainstalowana gra The Sims 2: Rezydencje i ogrody.
2. Proszę w tym folderze zmienić nazwę pliku 'sims2ep9.exe' na 'sims2ep9.exe.OLD' (prawym przyciskiem należy kliknąć na plik, następnie na 'zmień nazwę')
3. Proszę pobrać następujący plik: http://www.securom.com/support/customers/sims2sp9mansiongarden/Sims2SP9MansionGarden_t0303/Sims2EP9.zip
4. Proszę rozpakować ten plik i wkleić nowo pobrany plik 'sims2ep9.exe' do folderu w którym została zainstalowana gra The Sims 2: Rezydencje i ogrody

5. Proszę uruchomić plik 'sims2ep9.exe'

O ile problem nadal występuje, proszę wykonać plik analizujący SecuROM ( http://www.securom.com/message.asp?m=analysis ) i wysłać pod adres [email protected]



Jeżeli posiadają Państwo dodatek Osiedlowe życie, w tym wypadku należy wykonać podobną instrukcję (oto plik do pobrania: http://www.securom.com/support/customers/thesims2ep8apartmentlife/TheSims2EP8ApartmentLife_t0677/Sims2EP8.zip ), ewentualnie oto link do patcha: http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.16 (http://singshot.vo.llnwd.net/d1/download/thesims2/exe/ep8/1.16.0.194/sims2ep8_patch.exe)

solange
29.12.2008, 14:35
Nie wiem jak wy, ale ja mam problem rozwiązany!!! Pomoc techniczna EA - wielka rzecz!!!Prawda? :)

Niby wszystko już się uruchamia, ale mam kolejny problem. W grze pojawiły się błędy. Uważam, że jest to związane z tymi kombinacjami z RiO, bo wcześniej takie coś nie występowało nigdy. Podam przykłady: gra nie widzi, że mam ustawiony piekarnik czy mikrofalę i nie mogę gotować ŻADNYCH potraw, same surówki i owsianki, przez co moje simy chodzą głodne! Zdarzyła się też taka sytuacja, że wiecznie lała się woda z kranu i cały czas szumiała, nawet jak kran usunęłam :D Został strumień w powietrzu! A raz moja simka po wykonaniu tylko kilku rzutów do kosza zyskała w zastraszającym tempie całe 10 punktów kondycji! A nawet nie zdążyła schudnąć. Nie wiem, o co chodzi :|

IzkQ
16.01.2009, 20:45
Mialam identyczny problem.
Ale zainstalowałam na nowo system i działa.
Ale ja niestety mam całkowicie inny problem Zrobię go tu bo nie moge dodać nowego posta i nie mam pojecia czemu.

Chodzi o to że miałam Simsy 2 postawę i miałam 2 tysiace dodatkow ( bez komentarzy xD ) i zainstalowałam sobie " Sims 2 Czas wolny " ofc musialam przeistalować system jak już wczesniej zrobilam. zrobiłam jak wtedy wkleilam te dodatki do Downloads i wyskoczylo mi okienko że jest wartosc zmodyfikowana ( czyli dodatki sciagniete z neta ) i jest lista które dodatki to robią. Skasowalam te dodatki z listy ( troochę się pomęczyłam ) i z 2000 zostalo mi 400 dodatków!!
W dodatek same ubrania! Czy ktoś wie czemu?! czy te dodatki które byly sciagnane np ze znaczkiem że nie potrzebują dodatki od EA np. Zwierzaki nie działają na dodatkach??!! To jest moja ostatnia szansa, szukałąm na innym forum a złapałam trojana który otworzył mi zapore ;( Proszę Pomocy!

Kasztanek
06.12.2013, 09:04
Sorry za odkopanie tematu po latach - ale nigdzie nie indziej w internecie nie mogłem znalezc informacji na temat mojego problemu.

Otóż sytuacja wygląda tak jak opisana w pierwszym poscie. Na 100% jest winny jest SecuRom. Niestety, link podany wyżej (http://www.securom.com/support/customers/sims2sp9mansiongarden/Sims2SP9MansionGarden_t0303/Sims2EP9.zip)
nie działa. Odsyła mnie do narzędzia diagnostycznego SecuROM, które z kolei nie może pobrać własciwego pliku (błąd połączenia z serwerem).

Czy ktoś wcześnie pobrany posiada plik Sims2EP9.zip ? Bardzo mi na tym zależy