PDA

Zobacz pełną wersję : wirus?! e?


megwitch
20.01.2009, 00:14
Zdarzyło Wam się kiedyś natrafić na wirusa na oryginalnej płycie?

Callineck
20.01.2009, 00:40
Może to po prostu wina programu antywirusowego?
Niektóre antyviry są zbyt wrażliwe i za wirusy poczytują zwykłe pliki instalacyjne...
Możesz powiedzieć z jakiego programu antywirusowego korzystasz?

mario
20.01.2009, 00:53
A to dział Problemy czy Pytania? xd

Björk
20.01.2009, 07:38
Taaa. Mój program firewall wychwytuje te pliki "The Sims 2" z dysku, które są odpowiedzialne za elektroniczną rejestrację gry.
Ale on są nieszkodliwe. I wątpię, byś na ORYGINALNEJ płycie nagle dostała wirusa :)

megwitch
21.01.2009, 00:14
Korzystam z AVG i któregoś razu, parę dni po instalacji, wyskoczył mi komunikat, że znalazł trojana w Sims.exe (tak, akurat mowa tu o pierwszej części Simów, ale nie to jest tu najważniejsze, dlatego pozwoliłam sobie umieścić temat w dziale, który czytuje znacznie więcej osób, bo jak w tamtym zauważą go np. trzy przypadkowe osoby, to niewiele mi to da, jeżeli komuś to przeszkadza, to przepraszam). Jakoś nigdy nie uważałam trojanów za wyjątkowo niebezpieczne, więc wybrałam "heal" i się nie przejmowałam. Ze dwa dni później chciałam pograć, a tu pliku wykonywalnego nie ma. Toteż jestem trochę skołowana, bo ani nie rozumiem czemu (przecież ani go nie usunęłam, ani nawet nie przeniosłam do kwarantanny), ani skąd wirus ot tak nagle i akurat w Sims.exe. Dysk już przeskanowałam, w wolnej chwili przeskanuję też płyty, ale nie chce mi się wierzyć, żeby na oryginalnych płytach mógł być wirus (z drugiej strony - inne źródło nie przychodzi mi do głowy, a jakby coś było na jakiejś stronie internetowej, to by wykrył od razu), stąd pytanie, po części z ciekawości, po części na przyszłość.

Björk: a czy Twój antywirus nazywa je "trojanami"? bo jeżeli tak, to może bez sensu straciłam grę :/

Désignér: wydaje mi się, że dział prawidłowy (chyba, że rozpatrywać to w kwestii Sims 1/2, ale Tobie przecież nie o to chodziło), wirusy z reguły są problemem, większym lub mniejszym, a takie posty jak Twój wyglądają na nabijanie albo skutek nudy

Callineck
21.01.2009, 00:33
Może wirus nie był na płycie tylko na dysku "C"? (nie wiem jak w 1 ale w 2 w Program Files są zainsalowane pliki .exe)
Bo trojany właśnie tam się lokalizują. Jeżeli płyta jest orginalna i pewnie nie pierwszy raz instalowana to niemożliwe żeby pojawił sie na niej trojan.
A Twój antywir ma raczej dobre opinie...
Może spróbuj ściągnąć program do usuwania trojanów?

Samantha
21.01.2009, 07:22
Ja miałam kiedyś wirusa na oryginalnej płycie. Na szczęście nie była to żadna płyta z serii The sims 2 :) Teraz skanuje wszystkie płyty zanim zacznę instalację. :)

Björk
21.01.2009, 07:50
Skasowałam niestety ten log, ale to był (CHYBA) dialer, a to coś w rodzaju trojana :)

adi_adi_pl
21.01.2009, 10:47
Ja też kiedyś miałem coś podobnego. Z tym że to mi wyskoczyło od razu po instalacji jak chciałem uruchomic grę. Mi sie wydaje, że tu chodzi o to że ten plik wprowadza jakies zmiany do rejestru systemu i ja mam zawsze takie okienko o tym... Nie wiem jak u was

megwitch
21.01.2009, 19:04
Callineck: na to by wyglądało, że wirus był na C (o ile na płytach nic nie znajdę, na razie nie będę miała czasu szukać, miałam wszystkie dodatki, więc trochę tego jest, niektóre na dwóch płytach), ale jak już powiedziałam - antywirusa mam włączonego cały czas, więc czemu nie wykrył go od razu? A jeżeli to właśnie był ten moment, to czemu wirus zaczął akurat od Sims.exe? Zbieg okoliczności? Trochę dziwny... Że trojan nie może sam się nagrać na płytę, to wiem ;p Z tych płyt instalowałam pierwszy raz, ale nie były nowe, tylko kupione na allegro.

Callineck
21.01.2009, 19:10
Ale na orginalnych (nawet z drugiej ręki) w żaden sposób nie może się pojawić trojan, chyba ze sama nagrywasz dane z zawirusowanego kompa...
Antywirus (a właściwie firewall) czasami przegapia trojany, bo to wyjątkowo podstępne wirusy.
A plik .exe to plik instalacyjny, więc najlepszy dla wirusów.
I teoretycznie jakby był na plycie to antyvir ostrzegałby już podczas instalacji...
Poszukam tego programu do usuwania trojanów i zedytuję ;)
TUTAJ (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2324&Trojan+Remover+6.7.5.2560)

megwitch
21.01.2009, 22:53
Ale na orginalnych (nawet z drugiej ręki) w żaden sposób nie może się pojawić trojan, chyba ze sama nagrywasz dane z zawirusowanego kompa...
Jak już napisałam wyżej: "Że trojan nie może sam się nagrać na płytę, to wiem ;p". Miałam na myśli to, że owych płyt nie znam, a ze sprzedającym nie rozmawiałam, zresztą gdyby naprawdę coś było na płycie, to i tak mógł o tym nawet nie wiedzieć, znam ludzi którzy nie używają żadnych antywirów, poza tym to chyba nie on korzystał z tych płyt, sądząc po wieku, ale jak wiemy - różnie to bywa ;)

A plik .exe to plik instalacyjny, więc najlepszy dla wirusów.
Niekoniecznie instalacyjny, może to być też plik wykonywalny, jak w tym przypadku. Wiem, że wiesz, udowadniam tylko, że i ja wiem ;p Chodziło mi o to, dlaczego SIMS? A nie na przykład firefox? corel? jakaś inna gra?

Dzięki za program, przeskanowałam w trakcie pisania tego posta, nic nie znalazł. Może faktycznie uznał za trojana pliki odpowiadające za rejestrację... Ale to chyba nie mówiłby, że "sims.exe"... Nie wiem, dziwna to dla mnie sytuacja. Od ponad 15 lat mam komputer, a w życiu nie przytrafiło mi się nic podobnego.

Baby
04.02.2009, 09:09
u mnie jest to samo...znajduje jakiegoś wirusa w exe. i przez to muszę codziennie na nowo instalować gre ...to strasznie wkurzające...błąd zawsze jest w the sims podróże specjalnie żeby nie korzystać z the sims podróże kupiłam cztery pory roku które nie działają mi bez the sims podróże:(

Luthiee
04.02.2009, 09:12
Najprościej teraz kupić jakieś akcesoria, które wyszły po podróżach [CPR wyszło przed, dlatego nie możesz nimi uruchamiać].

Baby
04.02.2009, 09:18
Najprościej teraz kupić jakieś akcesoria, które wyszły po podróżach [CPR wyszło przed, dlatego nie możesz nimi uruchamiać].

a orientujesz sie może jakie akcesoria wyszły po podróżach?

Baby
05.02.2009, 15:42
dlaczego nie moge nic zrobić przez te podróże:( wirus którego mam na tej płycie nazywa sie Heuristic

Searle
05.02.2009, 16:04
Najlepiej kup Rezydencje i Ogrody.