PDA

Zobacz pełną wersję : gra zwalnia się po godzinie


menowa
11.02.2009, 16:10
Witam. Mam taki problem. Simsy chodza mi jako tako, nie narzekam, jednak gdy gram dłużej strasznie się zwalniają.
Tak samo dzieje się gdy przed włączeniem gry jestem w internecie lub otwieram inną aplikację. Dlaczego?

Gio
11.02.2009, 16:14
W instrukcji pisze, że wszelkie programy działające w tle zmniejszają wydajność gry: to by wyjaśniało tą drugą sytuację. I może tak się dzieje i w pierwszym problemie:
Coś wyskakuję Ci w trakcie gry. Może to byc coś ze strony antywirusa(np. ostrzeżenie o wirusie), dlatego polecam przed włączeniem gry wyłączyć antywirusa.
Jeżeli gra Ci się spowolni naciśnij ten klawisz z chorągiewką obok altu :D i zobacz, czy coś nie wyskoczyło na pulpicie ;)
I jeszacze podstawowe pytania:
- Masz dodatki z neta?
- Oryginał czy Pirat?
- Od kiedy tak się dzieje?
- Masz porysaną płytkę?

figa
12.02.2009, 18:49
Mało pamięci RAM albo coś się przegrzewa. Mogą być też inne powody.

menowa
13.02.2009, 10:49
Przed włączeniem gry zamykam wszystkie aplikacje więc teoretycznie wcześniejsza wizyta w internecie nie powinna mieć z tym nic wspólnego.

-czy mam dodatki z neta? 5 fryzur i jedną komodę - to wszystko

- oryginał czy pirat? - oryginał

-od kiedy tak sie dzieje - od kiedy pamiętam. z tą różnicą że kiedyś gra dobrze odtwarzała filmiki z ważnych eydarzeń np. pierwszy pocałunek lub poród, teraz to jedna wielka zawieszka

-płyta nie jest porysowana

Searle
13.02.2009, 11:29
Może po prostu masz za słaby komputer.
Podaj jego parametry: karta graficzna, procesor, pamięć Ram itd.

Wielebny
13.02.2009, 13:05
Podczas gry zminimalizuj ją wciśnij alt+ctrl+delete
Wejdź w procesy .
Znajdź ten dotyczący od simsów dokładnie nazwy nie pamiętam ale nazywał się chyba sims2 kliknij na nim PPM potem i ustaw priorytet na wysoki może to pomorze .

mario
13.02.2009, 13:31
Trochę dziwny twój przypadek. Powinnaś więc go opisać jak najdokładniej. Czy gra po jej włączeniu działa bardzo płynnie? Po czasie zaczyna się zacinać (załóżmy, że na tej samej parceli)? Podaj parametry swojego komputera, to będzie można cokolwiek powiedzieć.

Nomad
13.02.2009, 15:30
- Podaj parametry kompa
- sprawdź czy coś się nie przegrzewa
- przeskanuj kompa DOKŁADNIE wirusy potrafią strasznie zmulić
- Reinstalacja gry
- -||- windowsa mi to najczęściej pomaga

A robi ci się tak 1 raz? Czy kiedyś miałaś już wgrane i działało dobrze? Jak tak to zrób po kolei każdy punkt prócz ostatniego powinno pomóc jak nie to ewentualnie ostatni. A i sprawdź płytę u kogoś.

vibratoria
13.02.2009, 15:39
Jeśli to może Cię w czymś nakierować, to informuję, że mam podobny problem (choć nie koniecznie po godzinie, a w zależności od czasu użytkowania komputera). I u mmie przyczyną jest przegrzewanie się procesora.

Zainstaluj sobie jakiś program (np.: EVEREST (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&EVEREST+Home+Edition+2.20)) do sprawdzania temperatur na sprzęcie i uruchom go, gdy zauważysz, że zaczyna się coś zacinać.

menowa
15.02.2009, 20:23
Parametry komputera: (nie znam się zbytnio na tym więc podaje wszystko co znalazłam)
Procesor: Pentium (R) 4 CPU
2,66 GHz
2,67 GHz
256 MB RAM

Karta graficzna:
RADEON 9200
PRO Family (MC)
RADEON 9200 PRO AGP (0x5960)
Internal DAC (500 MHz)
128 MB


Niedawno miałam formata, ale bez zmian. Grę instalowałam na nowo, jednak zostawiłam sobie postęp gry.
Gra zawsze chodziła mi wolno, jednak pojawiały mi się filmiki z ważnych wydarzeń, teraz to jedna wielka zawiecha.
Gdy włączam komputer i nic innego nie robie tylko zaraz odpalam simsy to chodzą super. (nie licząc filmików). Jeśli jednak przed grą robiłam coś innego na komputerze, wchodziłam w internet lub inny program to chodzą od samego początku bardzo wolno. O dalszym graniu mogę zapomnieć gdy sims zmienia wygląd w lustrze, tak się dzieje w każdym przypadku (zarówno gdy gra chodziła wcześniej w miarę lub bardzo wolno). Po zmianie wyglądu gra strasznie się chaczy i muszę ją wylączyć. W takim przypadku same wychodzenie z gry zajmuje jakieś 10-15 minut.
Rzadko też mogę przyspieszać czas w grze. Jak już to tylko tą drugą prędkością. o trzeciej mogę zapomnieć.

Pozdrawiam

mario
15.02.2009, 21:49
Masz dość słaby komputer. To normalne przy takim sprzęcie, więc nie powinnaś się przejmować. ;)

menowa
15.02.2009, 21:53
a czy to normalne że gra zwalnia się po pewnym czasie?

mario
15.02.2009, 21:55
Ale ja nie rozumiem dokładnie, co masz na myśli mówiąc "zwalnianie". :/

figa
15.02.2009, 23:09
Tak to normalne gdyż 256 MB pamięci RAM to drastycznie mało dla TS2, zresztą w ogóle zbyt mało nawet dla samego systemu, zwłaszcza jesli masz XP.
Mała ilość pamięci właśnie tak wpływa na prędkość gry - zwalnia po pewnym czasie bo komputer zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej, "doczytuje" z dysku a to wszystko spowalnia. Dokup sobie przynajmniej 512 MB a najlepiej 1GB.