Wróć   TheSims.PL - Forum > Blogi > Master of Disaster
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Oceń wpis

Przepis - domowy budyń czekoladowy

Napisane 10.08.2011 15:54 przez Master of Disaster

Jakoś tak niezbyt przepadam za budyniem, w sumie. Wyjątkiem jest czekoladowy - ten bardzo lubię. Przepis, który macie poniżej, to nie mój własny wynalazek - oryginalny przepis na taki budyń znalazłam na portalu kotlet.tv, ale stwierdziłam, że przyda się go nieco opracować, gdyż przyrządzony tak, jak tam jest to opisane, jest dla mnie za słodki, a niektórym może się też wydawać za mocny (zależy od jakości kakao). A zatem...

Domowy budyń czekoladowy, przepis z kotlet.tv nieco przeze mnie opracowany

Potrzebne składniki (sprawdź czy masz, zanim zabierzesz się za przyrządzanie):
- 2 szklanki mleka (ok. 0,5l);
- 2 żółtka;
- 3-4 łyżki cukru – jak kto lubi, ja za pierwszym razem dodałam 3,5 łyżki i był imo za słodki;
- 2-3 łyżki kakao – zależnie od jego jakości, jeśli jest dobre i mocne, wystarczą dwie łyżki;
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej;
- 2 łyżki masła;

Do rondelka wlać jedną szklankę mleka. Wrzucić masło i postawić na malutkim ogniu, by spokojnie się zagrzało. W tym czasie do miski wrzucić żółtko, wlać drugą szklankę mleka, dodać cukier, kakao, mąkę ziemniaczaną i wszystko mieszać łyżką lub mikserem – lepiej mikserem, ale na niskich obrotach. Trzeba się postarać, żeby nie było grudek, ale także – by nie ubić mleka na pianę. Do gorącego mleka z masłem dodać zawartość miski, wlewać powoli cały czas mieszając. I na niewielkim gazie trzymać, aż budyń zgęstnieje, cały czas mieszając. Jak zgęstnieje (zaraz po zagotowaniu), jeszcze chwilkę trzymać na gazie, po czym zgasić ogień i dokładnie mieszać, żeby nie było grudek. No i gotowe. Osobiście polecam jeść na ciepło.

No, to tyle. Dodam jeszcze, że tekst napisany kursywą (pochylony) to moje własne uwagi. Reszta to po prostu opracowany tekst stąd. Smacznego.
Napisane w Bez kategorii
Odwiedzin 6677 Komentarze 0 Edytuj tagi
« Poprzednia     Główny     Następny »
Komentarzy 0

Komentarze

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.

Partnerzy