TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Problemy z grą (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60978)

LepkiePaluszki23 18.11.2015 20:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mam małe pytanie :)
Jak dodać niemowlęta 3, które narodziły się na studiach ( a ich mama porzuciła studia ze względu na nie i mama odjechała, a dzieci zabrała opieka społeczna?

Liv 19.11.2015 19:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
xxdaria - nie odzyskałaś otoczeń, tylko je zresetowałaś.
A w tym "the sims 2 old" masz coś ciekawego w folderze Neighbourhoods?

LepkiePaluszki23 - ja się pytam jak to się stało, że dzieci zostały?! Sama przedwczoraj grałam studentką, która rzuciła studia i wróciła do otoczenia razem z maleńkim dzieckiem :|

Możesz je dodać do rodziny ich matki przez SimPe.

LepkiePaluszki23 20.11.2015 15:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Liv Dziękuję za pomoc :)
Otóż urodziło ich się 3 i w związku z tym, że nie poradziłbym sobie z wychowaniem ich na studiach, to simka rzuciła studia, przyjechała taksówka (a simka mieszkała w wynajętym mieszkaniu) i pojawił się komunikat "Wiem, że mam obowiązki, ale nie mogę zostawić dzieci bez opieki", po czym studentka pojechała do otoczenia głównego (bez dzieci) i chwilę potem pojawił się komunikat , że umarli wszyscy członkowie dorośli, którzy w tym domu mieszkają i sierociniec się dziećmi zajmie (choć ich mama żyje i mieszka) i przyjechała opieka społeczna zabierając dzieci.

kalafjor 27.12.2015 13:08

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Poszukuję czystego Miłowa. Wiem, że mogę przenieść folder i gra sama wygeneruje nowe otoczenia, ale może ma ktoś link. ;)

revallsay 27.12.2015 15:11

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
http://meetme2theriver.livejournal.com/63030.html

Tenebris 29.12.2015 12:44

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Czy jest jakiś sposób żeby przenieść rodzinę (wraz z domem) do innego otoczenia?

EDIT: Chodzi mi o bezpieczny sposób, żeby nie zepsuć gry,

Liv 29.12.2015 13:12

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Stworzyć ją od nowa w Tworzeniu Sima. Dom.

Tenebris 29.12.2015 14:36

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
No taki sposób to zna chyba każdy... ktoś zna jakiś inny?

Nusso 30.12.2015 18:51

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak nawożę roślinę kompostem to zaraz znikają :| Wie ktoś czemu? Czy przyczynia się to, że wrzuciłem tam śmieci z kosza? :(

Liv 30.12.2015 19:04

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Przecież nie możesz nawozić istniejącej rośliny kompostem :|

Nusso 30.12.2015 19:10

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ja mogę :O Widocznie jakiś błąd skoro zaraz znika. Nie będę już tak więcej robił, dziękuje ;)

Tenebris 03.01.2016 17:22

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Czy da się zmienić teren w gotowym otoczeniu? W sensie żeby były zarośla, a nie beton..

Diana 03.01.2016 17:52

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Tenebris (Post 1868442)
Czy da się zmienić teren w gotowym otoczeniu? W sensie żeby były zarośla, a nie beton..

Użyj kodu TerrainType temperate.

Tenebris 03.01.2016 17:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Diana bardzo dziękuję zadziałało! :-)

LepkiePaluszki23 27.01.2016 18:34

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witajcie!
Mam dość dziwny i pierwszy raz taki problem. Otóż z racji, iż dwóch studentów NPC było mi potrzebnych, aby wprowadzić ich do domów w otoczeniu głównym. No, ale z racji, że dosłownie ŻADEN z moich simów w mieście ich nie lubił (bo tak miało być), to postanowiłem dodać ich za pomocą SimPE do istniejącej rodziny. Jak napisałem tak zrobiłem. Po zapisaniu ustawień w SimPE wczytałem grę. Wszedłem do domu, gdzie owi simowie mieli być, ale ich nie było ani na panelu, ani w domu. Tak więc zapisałem grę i wyszedłem do otoczenia głównego. Kiedy po raz drugi kliknąłem na dom owi studenci byli na obrazku, więc po raz drugi wczytałem dom. Po wczytaniu domu studentów NIE MA. Wyszedłem z gry.
Pomoże ktoś coś? Proszę :(

Dżiglipaff 28.01.2016 19:07

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Moim zdaniem możesz spróbować przywołać ich na tę parcelę. Każdy sim, po złapaniu "łapką" po wpisaniu moveobjects on może być skasowany - znika wtedy też z menu. W ten sposób gra może interpretować Twoich NPCów dodanych do rodziny. Wiem, że przywołanie ich może być trudne, bo dzwoniąc nie będą chcieli przyjśc (nie lubią się), ja zrobiłabym tak:
sposób 1
po uruchomieniu gry wpisać kod boolProp TestingCheatsEnabled true, wejść do rodzinki (dokładnie w takiej kolejności) ustawić paski znajomości na nieco wyżej, żeby mogli się zapraszać, zadzwonić po tych simów, poczekać aż przyjdą. Przywrócic paski znajomości na czerwono. Pamiętaj, żeby po całej akcji, jeśli wyjdzie, wyłączyć kod zmieniając true na false.

drugi sposób (tak na serio to łatwiejszy, ale możesz nie mieć Insimenatora)
W trybie kupowania w dziale z elektroniką (wszystkie) wybierasz pudełko ww. narzędzia - pozwala ono przywoływać dowolnego sima z gry na parcelę
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=52778 (w jednym z postów Master of Dizaster jest aktywny link do pobrania, nie sprawdzałam jednak czy wszystko jest tam ok.)

trzeci sposób piszę z mojej lekko nadwyrężonej pamięci, bo nie stosowałam tej metody przywoływania członków rodziny od dobrych 4 lat, może więc nieco się różnić:
po wpisaniu kodu boolProp testingCheatsEnabled true klikamy z wciśniętym Shiftem na skrzynkę na listy i wybieramy opcję "Restore Family" albo coś innego, podobnego, sugerującego przywołanie nieobecnych członków. W ten sposób w sumie możesz to zrobić najszybciej, nie jestem jednak pewna w 100% co do tej metody.

LepkiePaluszki23 28.01.2016 19:38

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mam Insimenatora i specjalnie za pomocą szybkich relacji ustawiłem wrogość, ale spróbuję tym sposobem :D

LepkiePaluszki23 03.02.2016 15:03

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dżiglipaff- Polepszyłem relacje tych simów z innymi simami i wziąłem opcję "Wprowadź się". Simowie nawet zmienili grupę wiekową. Grałem, grałem i zapisałem grę. Następnego dnia, czyli dziś postanowiłem sobie dograć tych kilka dni tą rodziną. Wchodzę do domu, a owych simów wprowadzonych nie ma. Pusto, a jak birę opcję Zadzwoń> Sim i wybiera tego sima, to nie ma opcji zaproś. Pomoże ktoś? Ponawiam pytanie w takim razie.

Cytat:

Napisał LepkiePaluszki23 (Post 1869619)
Witajcie!
Mam dość dziwny i pierwszy raz taki problem. Otóż z racji, iż dwóch studentów NPC było mi potrzebnych, aby wprowadzić ich do domów w otoczeniu głównym. No, ale z racji, że dosłownie ŻADEN z moich simów w mieście ich nie lubił (bo tak miało być), to postanowiłem dodać ich za pomocą SimPE do istniejącej rodziny. Jak napisałem tak zrobiłem. Po zapisaniu ustawień w SimPE wczytałem grę. Wszedłem do domu, gdzie owi simowie mieli być, ale ich nie było ani na panelu, ani w domu. Tak więc zapisałem grę i wyszedłem do otoczenia głównego. Kiedy po raz drugi kliknąłem na dom owi studenci byli na obrazku, więc po raz drugi wczytałem dom. Po wczytaniu domu studentów NIE MA. Wyszedłem z gry.
Pomoże ktoś coś? Proszę :(


revallsay 03.02.2016 18:30

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak się nazywa ten program, który skanuje nasz folder Downloads i wyszukuje recoloury bez meshy?

Shiver 03.02.2016 19:47

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Delphy's Download Organiser - opcja "Scan for Orphans"

revallsay 03.02.2016 19:51

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dziękuję ;)

Lenna 06.02.2016 18:23

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Pobrałam sobie parcelę bez CC z piwnicą i ustawiłam w moim nowym otoczeniu. Gdy na nią weszłam, okazało się, że... piwnicę zalała woda soft1 Po jakimś czasie rozkminiłam, że ta woda pochodziła z morza, które jest w tym otoczeniu. I teraz gdy postawię jakąkolwiek parcelę, która ma jakiekolwiek wgłębienie głębsze od poziomu morza, gdy ją wczytam, to wgłębienie jest zalane wodą. Dzieje się tak ze wszystkimi takimi parcelami - nie ważne, czy wyciągne ją z kosza domów, czy zechcę przestawić w inne miejsce już istniejący dom w otoczeniu. Najgorsze, że gdy po zobaczeniu wody na parceli wyjdę do otoczenia, w podglądzie otoczenia w tym miejscu mam plażę... dosłownie. Robi się taki piasek, jak przy morzu, a jak przestawię parcelę w inne miejsce to woda morska tam zostaje i mam plażę na środku miasta xD
W tym wypadku domy z piwnicą czy jakimkolwiek wgłębieniem muszę ustawiać na wzgórzu, gdzie "nie dosięga" poziomu wody... błąd ten "załatałam" tak, że najpierw stawiam parcelę, wchodzę do niej, usuwam wgłębienia tak żeby wody nie było, zapisuję, za pomocą kodu zmieniam tyb pokrycia terenu w otoczeniu kilka razy (żeby pozbyć się plaży), wychodzę do inengo otoczenia (bo inaczej mam esy floresy zamaist poprawnego pokrycia terenu), wracam z powrotem, wchodzę na parcelę, na powrót robię w niej wgłębienia typu piwnice i tak dalej od nowa... ponieważ tylko, gdy postawię parcelę bez wgłębień, i ręcznie na niej te wgłębienia zrobię, nie ma wody i całego błędu. Z kolei gdy ją przestawie w jakiekolwiek inne miejsce w otoczeniu - już tak. Dlatego przy każdym przestawieniu parceli trzeba wszystko od nowa... co jest niesamowicie irytujące i pracochłonne <_< Czy jest jakikolwiek sposób, aby znaleźć rozwiązanie tego błędu tak żebym nie musiała się ciągle męczyć? xD

Liv 06.02.2016 20:15

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Poza zmianą terenu otoczenia, w którym grasz - nie, nie ma.

Lenna 06.02.2016 22:17

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Szkoda... a wie ktoś może, czym jest to spowodowane? Czy może po prostu tak już jest i to nie jest błąd? :/

natalciaaa 08.02.2016 08:54

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mój problem jest bardziej techniczny. Mam oryginalną płytkę OŻ. Grałam sobie na niej nie raz, ostatnio wczoraj. Wyłączam grę, wszystko ładnie pięknie. Gdy po kilku godzinach próbuję znów odpalić grę, płytka najpierw długo się wierciła w środku, a potem stanęła i nic. Wyjmowałam i wkładałam, resetowałam kompa. Żadnego efektu. Poza komunikatem: "Włóż oryginalną płytę "Osiedlowe życie"..." Pomyślałam, że coś z napędem. Włożyłam kilka innych płyt, odpaliły bez problemu. Dobra. Myślę, że płytkę diabli wzięli. Ale nie, też nie to. Spróbowałam zainstalować z niej i odpalić na innym kompie i działa! Płytkę czyta bez problemu. Macie na to jakiś pomysł? To są chyba jakieś czary. Odpalałam ją już tysiąc razy i wcześniej wszystko działało bez zarzutu najmniejszego.

Liv 08.02.2016 17:48

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Lenna - to JEST błąd, ale ze strony gry. W niektórych mapach otoczeń, które są płaskie, mają dostęp do morza i przy których linii brzegowej można postawić parcele plażowe (np. mapa Desiderata Valley vel Doliny Niezbędnej z CW) różnica w poziomie morza i terenu jest tak mała, że nie trzeba się bardzo natrudzić, żeby ją przekroczy - wystarczy tylko wykopać niezbyt głęboką piwnicę.
O ile nie przeniesiesz tego domku w inne "niskie" miejsce, to nie powinno być problemu (niektóre podpiwniczone domki w moim otoczeniu na mapie DV stoją już kilka lat i nic złego się im nie dzieje). Jeśli przeniesiesz je w miejsce wyższe - też powinno być OK. Gra wtedy nie widzi, że z daną parcelą jest coś nie tak. Z tego samego powodu nie można też budować osiedli na parcelach plażowych.

natalciaaa - najprościej jest zwyczajnie scrackować grę. Jak jeszcze sobie zrobisz obraz płyty, to możesz zapomnieć, że w ogóle ją masz :P

Dżiglipaff 09.02.2016 18:42

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
u mnie blok na parceli plażowej działa - ale jest jakby kilka poziomów niżej (albo wyżej?), jak po wpisaniu kody podwyższającego teren na całej działce
nie przeszkadza mi to jednak w normalnym graniu, to tylko jedna działka/rodzinka

tut 12.02.2016 15:35

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak przenieść grób sima na cmentarz jeśli na parceli nie ma więcej simów? Tzn. Jeśli ostatni sim, który mieszkał w tym domu umarł?

LepkiePaluszki23 12.02.2016 17:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
tut- istnieje taki mod, dzięki któremu jak umrze ostatni sim na parceli, to możesz wybrać czy nagrobek ma zostać przeniesiony czy zostać.
http://modthesims.info/d/316426
Pobierz plik selectyourcemetery_all_lots_arek_91.zip

Rose 13.02.2016 11:42

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Simka NPC wprowadziła się do bloku wybudowanego przeze mnie.Po pewnym czasie przy opuszczaniu parceli (szła do pracy) wyskoczyła mi informacja,ze Daniela tak jakby zacięła się przy próbie 'opuszczenia świata' więc kliknęłam reset. Ale to nie pomogło bo nadal wyskakiwało to okno (cały czas klikałam tylko reset). W rezultacie przed mieszkaniem mojej simki pojawiły się trzy Daniele Kwiatek. Nie zapisałam i wróciłam do okolicy.
Wie ktoś,co zrobić jeśli to się powtórzy?
Z góry dzięki:)

Liv 13.02.2016 13:04

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
tut - o ile nie chcesz usunąć tej parceli, to po prostu poczekaj, aż kogoś innego będziesz chciała tam wprowadzić - wtedy wyślesz tego sima na cmentarz z urną w wyposażeniu :)
Mod podany przez Lepkiego sprawdzi się w przyszłości w takiej sytuacji. W przypadku simów zmarłych na nadal zamieszkanej parceli (np. przez ich dzieci), na nagrobkach pojawia się opcja, żeby przenieść je na cmentarz. Po zapisaniu gry na dobre znikną z parceli.
Jeśli używasz batboksa, to dla spokoju sumienia po wyjściu do otoczenia trzeba wczytać cmentarz, poustawiać groby na parceli i zapisać grę. Wtedy jest pewność, że nie uszkodzimy plików zmarłych simów ;)

Rose - wystarczy kliknąć delete :P Nadmiar simów można usunąć kodem moveobjects on.
Jeśli sytuacja stanie się krytyczna, wtedy można rozważyć przeprowadzenie simki do innego mieszkania.

tut 13.02.2016 19:08

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mod działa, cacy wszystko. Dziękuję :)

Diana 24.02.2016 21:16

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak zrobić z parceli publicznej mieszkalną? Niby jest kod changeLotZoning residential, ale po jego użyciu zostaje na działce telefon, brakuje skrzynki i kosza, przez co i tak nie da się tam grać.

Hebe 25.02.2016 14:25

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Po użyciu kodu musisz zapisać parcelę, wyjść z niej i wczytać jeszcze raz - dopiero wtedy skrzynka i śmietnik się pojawią ;)

Diana 25.02.2016 18:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1871213)
Po użyciu kodu musisz zapisać parcelę, wyjść z niej i wczytać jeszcze raz - dopiero wtedy skrzynka i śmietnik się pojawią ;)

Już to robiłam, nie działa. Telefon dalej ma się dobrze, a skrzynki ani śmietnika nie widać.

Hebe 26.02.2016 14:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
A co z tym koszem na śmieci? Stoi gdzieś na parceli?

Diana 26.02.2016 18:59

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1871272)
A co z tym koszem na śmieci? Stoi gdzieś na parceli?

Nie ma ani kosza, ani skrzynki. Jest tylko telefon z parcel publicznych.

Hebe 26.02.2016 20:26

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ale chodzi mi o kosz na śmieci z parceli publicznej. (Ten, który stoi koło budki na tym zdjęciu.)

Diana 26.02.2016 20:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1871292)
Ale chodzi mi o kosz na śmieci z parceli publicznej. (Ten, który stoi koło budki na tym zdjęciu.)

Tak, on też został (wybacz, nie zrozumiałam wcześniej, co masz na myśli).

Rose 27.02.2016 11:43

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Na pewno każdy kojarzy rodzinę Kapulet.
Ojcem Tybalta,Julii i Hermi jest Kaliban Kapulet.
(Garnitur,rude włosy,brązowe oczy)
Pewnego wieczoru na parceli pojawił się jego duch.Owszem podpisany jako Kaliban ..
Ale wygląda zupełnie inaczej. Wygląda to tak jakby gra ''podmieniła'' Kapuleta na innego sima.
Wie ktoś może o co chodzi?
Mam nadzieję,że się jasno wyraziłam :D
Z góry dzięki ;)

Tiula 14.03.2016 12:30

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witajcie Fani The Sims :)
Od jakiegos czasu mam problem... Czesto cos sie zawiesza w grze, albo dzidzius nie moze przejsc w faze malego dziecka, albo sasiad sie zablokuje na krzesle i nie mozna ani go wyprosic, ani sam nie wyjdzie..., albo gra w lotki - nie moge usunac, bo ponoc ktos jej wlasnie uzywa (nikt tego jednak nie robi!) Pomozcie, jest jakis sposob na odblokowanie tego wszystkiego?

Liv 14.03.2016 19:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
1. Kod moveobjects on
2. Kod boolprop testingcheatsenabled true, kliknięcie z wciśniętym SHIFTem na sima i wybranie Force error -> Reset.

Tiula 15.03.2016 20:01

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dzieki! Wyprobuje :)

Venie1 26.03.2016 16:30

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Znacie może jakiś kod/mod by opcja "przytnij grzywkę" była dostępna między dzieckiem a nastolatkiem jak na tym obrazu ?

http://vignette4.wikia.nocookie.net/...20090405202602

Liv 26.03.2016 18:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Kod allmenus on.

Venie1 26.03.2016 19:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1872205)

A znasz jakiś mod/kod tylko na tą opcję ? (bez włączania pozostałych)

Liv 27.03.2016 06:25

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Chyba obniżenie pasków relacji między rodzeństwem albo zredukowanie nastoletniemu simowi punktów uprzejmości (do 1-2), albo oba równocześnie. Do tego potrzebny jest boolprop ... albo SimPe.

Venie1 27.03.2016 13:21

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1872208)
Chyba obniżenie pasków relacji między rodzeństwem albo zredukowanie nastoletniemu simowi punktów uprzejmości (do 1-2), albo oba równocześnie. Do tego potrzebny jest boolprop ... albo SimPe.

Obniżyłam paski relacji i zredukowałam simowi punkty uprzejmości i dalej nic ;(.
A znasz jakieś mody do gry z tego typu opcjami ?

Liv 27.03.2016 14:11

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Na to moda jeszcze nikt nie zrobił.
A pod "zabawiaj/baw się" (nie pamiętam, jak to dokładnie brzmiało w polskiej wersji) nie ma tej interakcji?

EDIT: sprawdziłam, jak to jest z tym u mnie w grze.
Nastolatek ma dobre relacje ze swoim młodszym bratem (są BFFs), ma 8 punktów w poważny/lekkoduch i 6 punktów w zrzędliwy/uprzejmy. Opcja "przytnij grzywkę" pojawia się pod "Irytuj".

Venie1 27.03.2016 14:17

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1872216)
Na to moda jeszcze nikt nie zrobił.
A pod "zabawiaj/baw się" (nie pamiętam, jak to dokładnie brzmiało w polskiej wersji) nie ma tej interakcji?

Niestety nie ma ;( Ta opcja jest tylko dostępna wśród nastolatków).
Mam jeszcze jedno pytanie ,otóż czy da się zmienić w SimPe godziny szkoły u dzieci i nastolatków ?

Liv 27.03.2016 14:21

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Bez napisania całego moda na to raczej nie ma szans ;) Jedynie inTeen daje Ci możliwość, żeby nastolatki nie chodziły do szkoły w ogóle.

Btw, edytowałam tego wcześniejszego posta. Zerknij.

Venie1 27.03.2016 14:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1872218)
Bez napisania całego moda na to raczej nie ma szans ;) Jedynie inTeen daje Ci możliwość, żeby nastolatki nie chodziły do szkoły w ogóle.

Btw, edytowałam tego wcześniejszego posta. Zerknij.

Przed chwilą sprawdziła u siebie w grze to co napisałaś.Ustawiłąm Bffs u rodzeństwa i podane punkty osobowości ,a nadal nie ma opcji "przytnij grzywkę" ;( .Może to zależy od całej osobowości lub od osobowości dziecka ?

(Dodam ,że nigdy nie wgrywałam moda ani tym podobnych na interakcje między simami itp.)

Letown 27.03.2016 14:53

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hej, ho. Moja gra zaczęła ostatnio szaleć. Mam Ultimate Collection z Origina i chciałabym uniknąć reinstalki. Na wstępie dodam, że gram z CC i modami, ale nie wgrywałam niczego nowego od dobrych kilku miesięcy, a problemy zaczęły się niedawno, więc nie wydaje mi się, że to one są powodem.
Po pierwsze, gdy simowie rozmawiali przez telefon, po chwili pojawiał się błąd (okienko Force Error). Później zauważyłam, że gra wyłącza się przy zmianie wieku sima. Grałam we własnym otoczeniu i myślałam, że może coś zepsułam, dlatego chciałam stworzyć nowe. Przy oknie tworzenia miasta gra też się wyłącza. Jest na to jakiś sposób? Czy czeka mnie reinstalka? :/

@down: Dzięki, Liv! Pomogło.

Liv 27.03.2016 15:12

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Venie1 - pozostaje Ci kombinować dalej.
Sprawdziłam inne rodzeństwo: też bracia, ich osobowości odbiegające dość znacznie od wcześniejszych chłopaków. Opcja nadal jest. Z ciekawości zmieniłam starszemu bratu aspirację na rodzinną i nadal mógł wkurzać młodszego :P
Nie mam żadnych modów na to.

Letown - próbuj. Nie zaszkodzi, a pomóc może ;)

@down: nie podam Ci, bo to NIE MA znaczenia.

Zajrzyj do linku z tego posta.

Venie1 27.03.2016 15:17

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1872223)
Venie1 - pozostaje Ci kombinować dalej.
Sprawdziłam inne rodzeństwo: też bracia, ich osobowości odbiegające dość znacznie od wcześniejszych chłopaków. Opcja nadal jest. Z ciekawości zmieniłam starszemu bratu aspirację na rodzinną i nadal mógł wkurzać młodszego :P
Nie mam żadnych modów na to.

Letown - próbuj. Nie zaszkodzi, a pomóc może ;)

Mam prośbę ,czy możesz podać punkty osobowości ,aspirację tego nastolatka i jego brata oraz ich relacje (dokładnie)? Może jak ustawie identycznie to się wtedy uda ,bo na razie w żadnej (chyba) rodzinie nie mam takiej opcji ;p

__
Od dłuższego czasu gdy gdy gram np. na przedmieściu lub lazurowej promenadzie jest ok ,a kiedy klikam ,że chcę powrócić do otoczenia podczas wczytywania wywala mnie z gry i wyskakuje komunikat "Aplikacja została zamknięta..".I tak się dzieje z każdym otoczeniem.Ostatnio robiłam reinstalkę i dalej tak samo się dzieje ,więc nie mam już pomysłu co zrobić.Może ktoś miał podobną sytuację i potrafi pomóc ?

Mefisto 09.04.2016 11:14

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Bardzo potrzebuje pomocy. Z gory przepraszam, ale nie chce mi sie grzebac w calym temacie.

Pobralam sobie simy z origina. Niestety cos mi gra sie chrzani - jak przesuwam to obraz "miga", simy maja zamiast cieni jakies czarne "cos".

Pomocy

Liv 09.04.2016 11:39

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Graphic Rules Maker.
Sposób na cienie.

Mefisto 09.04.2016 11:53

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
O, dziekuje :) jestes niezawodna

Nusso 01.05.2016 07:58

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
http://www.modthesims.info/download.php?t=192613
Czy w Ultimate można zainstalować automatycznie? + jeśli mam już ten mod na oświetlenie, co mam zaznaczyć w Lights, with the following options?

Rumanzovia 02.05.2016 10:42

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hej, czy ktoś może wie czy istnieje jakiś kod bądź mod, dzięki któremu można zamienić sima w miastowego, w sensie żeby żył sobie gdzieś w okolicy, ale nie należał do żadnej rodziny? Przyszło mi to skądś do głowy, nie wiem skąd. Proszę o pomoc. ;)

Liv 02.05.2016 11:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Poradnik.

tut 03.05.2016 21:06

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Pytanie mam: Czy mogę usuwać dodatki w grze? Usuną mi się też wtedy pliki w downloads? Nie chcę usuwać dodatków przez programy, bo tam nie mam podglądu co w ogóle usuwam, a większość nazw moich dodatków to jh4b35j54hb63hj6vkjh56b4kjh5b36khb6j XD

Liv 04.05.2016 08:15

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Możesz, chociaż najlepsze jest "ręczne" wywalanie z Downloads, bo masz pewność, że pozbyłaś się i mesha, i recolorów.

tut 04.05.2016 08:47

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1873245)
Możesz, chociaż najlepsze jest "ręczne" wywalanie z Downloads, bo masz pewność, że pozbyłaś się i mesha, i recolorów.

Nie mogę przez downloads, bo tak jak pisałam - moje pliki w downloads to w większości jakieś randomowe litery i cyfry, niby mam je w podfolderach typu ubrania, włos itp, ale to nic mi nie da skoro nazwa nie mówi mi kompletnie nic. W każdym razie rozumiem, że jak usuwam w grze np. stół, to jego plik usuwa się też w downloads?

Liv 04.05.2016 09:15

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jeśli owy stół nie ma żadnego dodatkowego recoloru, to tak - usuwając go w grze pozbywasz się mesha i pliku z Downloads.
Btw, te ciągi losowych liter i cyfr często oznaczają domki.

tut 04.05.2016 10:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1873247)
Jeśli owy stół nie ma żadnego dodatkowego recoloru, to tak - usuwając go w grze pozbywasz się mesha i pliku z Downloads.
Btw, te ciągi losowych liter i cyfr często oznaczają domki.

Sory, że się dopytuję, ale nie raz jest tak, że dzięki jednemu meshowi działa kilka stołów... to jak usunę jeden, to drugi też mi nie będzie działał?
I czy są jakieś dodatki, na które trzeba uważać przy usuwaniu, żeby nie popsuły gry?

A noi co jak ten stół będzie miał jakieś recolory? Tojak to wtedy usunąć? Pierw pokolei recolory, a potem sam ten stół?

Liv 04.05.2016 11:07

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie. Stół masz jeden - to jest mesh. Jego opcje kolorystyczne to recolory.
Cytat:

to jak usunę jeden, to drugi też mi nie będzie działał?
Jak usuniesz mesh, to dana rzecz zniknie z katalogu, a recolory będą Ci zalegać w Downloads i nie będą działać. Jak usuniesz recolor, to... po prostu będziesz miała jedną opcję kolorystyczną do wyboru mniej.
Cytat:

I czy są jakieś dodatki, na które trzeba uważać przy usuwaniu, żeby nie popsuły gry?
Chociażby potrawy, netowe kierunki studiów czy kariery zawodowe. O modach już nie wspomnę.
Cytat:

Pierw pokolei recolory, a potem sam ten stół?
Właśnie tak! ;)

tut 04.05.2016 11:38

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1873253)
Nie. Stół masz jeden - to jest mesh. Jego opcje kolorystyczne to recolory.

Jak usuniesz mesh, to dana rzecz zniknie z katalogu, a recolory będą Ci zalegać w Downloads i nie będą działać. Jak usuniesz recolor, to... po prostu będziesz miała jedną opcję kolorystyczną do wyboru mniej.

Chociażby potrawy, netowe kierunki studiów czy kariery zawodowe. O modach już nie wspomnę.

Właśnie tak! ;)

Matko Bosko, Liv oczywiście jesteś niezastąpiona :D



Edit. Jeszcze jedna sprawa: Jak mam stół z recolorami, to niezależnie jaki recolor wybiorę - tak czy siak usuwa się całość z katalogu. To znaczy, że usuwa się stół z recolorami, czy sam mesh, a recolorów nie mam jak usunąć? Bo nie znalazłam żadnej opcji usunięcia wybranego recoloru, więc jak to zrobić?

Edit 2: Już ogarnęłam. Trzeba postawić na parceli dany przedmiot, wejść w opcje projektowania i tam po kolei pousuwać recolory i wtedy normalnie w katalogu orginał.

Jeszcze raz dziękuję :)


Edit 3 ....
Czyszczę dzisiaj pół dnia ten mój folder ... na razie ogarnęłam tryb kupowania, został mi jeszcze tryb budowania i CAS, ale nie o tym...
No więc pousuwałam to co nie chciałam po kolei w katalogach w trybie kupowania i mam problem: pojawiły mi się braki w meshach u rzeczy, których wcale nie ruszałam. Nie będę szukać tych meshy po stronach w necie, bo cholera wie, gdzie je znalazłam, ale w jakimś programie może żeby łatwo usunąć te rzeczy, które w grze migają mi na niebiesko (chyba wiecie o co mi chodzi?), bo rozumiem, że jest to brak mesha? Mam Delphy Download Organiser i Clean Installer, ale tam mi nic nie pokazuje...

funny55 08.05.2016 09:53

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam. Mam pewien problem.Ostatnio zorientowałam się ,że w grze nie działają mi następujące czynności : plotkowanie , ćwiczenie przy muzyce , korzystnie z lustra które doszło w OŻ (kiedy wybieram którąś z tych opcji simy resetują się) i przyrządzanie potraw (tutaj jest troche inny problem ,kiedy przyrządzę danie dla wielu simów jest ono "w połowie" lub znika od razu po wyjęciu z piekarnika).
Reinstalowałam gre i nic to nie pomogło.:( Dodam jeszcze ,że nigdy nie pobierałam modów dotyczących powyższych czynności.Z góry dziękuje za odpowiedź :)

CademZoe 08.05.2016 18:24

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał funny55 (Post 1873503)
Dodam jeszcze ,że nigdy nie pobierałam modów dotyczących powyższych czynności.

Może nie dotyczą tych czynności, ale na nie wpływają. Jeśli masz jakieś mody to je wyrzuć. Poza tym polecam odinstalować grę i przeczyścić rejestr, bo samo odinstalowanie czasem nie wystarcza.
Poza tym na tej stronie http://simswiki.info/wiki.php?title=...Custom_Content znajduje się rozwiązanie problemu znikającego jedzenia. Nie musi być pomocny dla ciebie, ale czytając tematy na forum natknęłam się na to, jak jednej osobie ten poradnik jednak pomógł. Jeśli ci nie pomoże, to wpisz w google "the sims 2 food disappear problem'', a wyskoczy ci mnóstwo wyników i odpowiedzi, bo nie tylko ty masz ten problem. Może któryś ci pomoże.

LepkiePaluszki23 08.05.2016 18:36

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jeżeli będziesz czyściła rejestr, np. Ccleanerem to uważaj na pliki The Sims

funny55 09.05.2016 17:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Instalowałam wszystkie części gry na nowym komputerze ,folder The Sims 2 przeniosłam ,ze starego kompa i nadal mam ten sam problem ;//

Hebe 09.05.2016 17:35

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał funny55 (Post 1873560)
Instalowałam wszystkie części gry na nowym komputerze ,folder The Sims 2 przeniosłam ,ze starego kompa i nadal mam ten sam problem ;//

Co dokładnie przeniosłaś? Próbowałaś instalować grę "na czysto" - bez starych zapisów itd.?

funny55 09.05.2016 18:52

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1873561)
Co dokładnie przeniosłaś? Próbowałaś instalować grę "na czysto" - bez starych zapisów itd.?

Odpaliłam "nową" grę ,a następnie skopiowałam cały folder z starego kompa i przeniosłam na nowy.

Hebe 09.05.2016 19:52

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
A na czystej grze też masz takie problemy?

funny55 09.05.2016 20:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1873582)
A na czystej grze też masz takie problemy?

Nie mam ,więc nie wiem w czym tkwi problem :|:|:|

Hebe 10.05.2016 08:44

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To spróbuj przywrócić początkowy stan gry (na forum są poradniki jak to zrobić). Może stare pliki są uszkodzone i to powoduje problemy.

CademZoe 12.05.2016 17:50

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dobra, niestety i ja mam problem :( Mam ustawione wszystkie opcje aparatu na jak najwyższe (obraz mam na duży, grafikę na najwyższą bez kompresji itp.) i sprawdzam teraz plik ze zdjęciami, a niektóre zdjęcia są duże, najwyższej jakości, a niektóre malutkie, ze słabą grafiką :( Da się to jakoś zmienić? Chciałam kiedyś zrobić OJSG i teraz wszystko poszło na marne.

Kędziorek 12.05.2016 17:58

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ileż to już razy było tu pisane o problemach ze zdjęciami :rolleyes: A remedium jest zawsze jedno: Fraps. Polecam zajrzeć do poradnika ;)

Fangtasia 13.05.2016 19:28

Jak i gdzie umieszczać dodatatki z internetu
 
Witam. Mam okazję grać znowu w simsy i chciałabym urozmaicić sobie grę dodatkami.
Mam sporo dodatków z płyt (zamieszczanych kiedyś w Komputer Gry), są tam instrukcje jak instalować i gdzie, ale i tak niektórych przedmiotów nie widać. Przykładowo przy tworzeniu postaci zamiast fryzur są królicze łby.... (A teraz nie mam dostępu do gazet - instrukcji które mam w domu więc potrzebuję pomocy).

A teraz znalazłam fajne przedmioty na internecie i też chciałabym je pododawać - ale tam zdarza się, że piszą, że trzeba mieć jakiś program, jakiś mesh - a ja nawet nie wiem co to jest. Tak samo co niektóre Sims2Pack nie działają prawidłowo. Czy mógłby mnie ktoś oświecić? Krótko wytłumaczyć jakie programy trzeba by dodatki działały i jak wygląda cały proces? Jakieś menadżery dodatków i obsługi plików... Rozumie, że w folderze EA w dokumentach w simsach tworzymy folder Downloads i tam wsadzamy pliki.

Jeszcze jest ta sprawa, że koleżanka u której gram w Simsy zainstalowała je na dysku e, tymczasem pliki zapisu gier są na systemowy - c. Rozumie, że nie ma się na to wpływu gdzie umieszcza się, samoistnie, folder z simami?

Proszę o wyrozumiałość i wskazówki albo wskazanie mi tematu w którym poruszana była prawidłowa instalacja plików pobranych z internetu...Pytam bo nie chcę narobić koleżance bałaganu na komputerze....

Dziękuję z góry!

CademZoe 13.05.2016 20:37

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Po pierwsze - jeśli po dwukrotnym kliknięciu na plik z końcówką sims2pack nie otworzy się installer, to musisz wybrać opcję "Otwieraj za pomocą" i szukasz w folderze Program files The Sims 2 > Nazwa najnowszego dodatku > Sp9 > CSBin i tam będzie plik z instalatorem.
Po drugie - meshe są to, że tak powiem szkielety obiektów (bazy), na które potem nakładane są tekstury, czyli recolory. Aby zainstalować dany obiekt, najpierw ściągasz mesh do niego, a potem recolor. Może być tak, że nie jest on potrzebny, bo pochodzi z podstawowej gry, albo z dodatku. Bez niego obiekt nie będzie działał.
Po trzecie - Myślę, że na dysku E zainstalowała się cała gra, a w dokumentach na dysku C folder z rożnymi obiektami, simami, opcjami gry itp. Można go chyba przenieść na dysk E, ale nie wiem jak to zrobić, żeby działało.
Co do tych króliczych głów to dziwna sprawa :O Nigdy tak nie miałam.

Hebe 13.05.2016 20:51

Odp: Jak i gdzie umieszczać dodatatki z internetu
 
Cytat:

A teraz znalazłam fajne przedmioty na internecie i też chciałabym je pododawać - ale tam zdarza się, że piszą, że trzeba mieć jakiś program, jakiś mesh - a ja nawet nie wiem co to jest.
1. Jakie programy? Wymień chociaż jedną nazwę.
2. Raczej nie unikniesz ściągania CC bez meshów - mesh to inaczej, hmmm, taki model 3D danego dodatku. Do tego modelu są recolory, czyli wzory nałożone na dany mesh. Bez mesha recolory nie będą działać, więc musisz koniecznie je pobierać, ale meshe zazwyczaj są dołączone do recolorów, a jak nie to zazwyczaj są zalinkowane.

Cytat:

Tak samo co niektóre Sims2Pack nie działają prawidłowo. Rozumiem, że w folderze EA w dokumentach w simsach tworzymy folder Downloads i tam wsadzamy pliki.
Tak się robi w przypadku plików o rozszerzeniu package. Pliki s2pack najbezpieczniej instalować programem Clean Installer, ale można też robić za pomocą eaxisowego instalatora.

Cytat:

Jeszcze jest ta sprawa, że koleżanka u której gram w Simsy zainstalowała je na dysku e, tymczasem pliki zapisu gier są na systemowy - c. Rozumie, że nie ma się na to wpływu gdzie umieszcza się, samoistnie, folder z simami?
Możesz instalować grę na jakimkolwiek dysku, to nie powinno sprawiać problemu ;)

CademZoe 23.05.2016 13:19

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam, znowu mam problem ;-;
Otóż kiedy robię ślub na parceli publicznej (kapliczka) to zwołuję całą rodzinkę inSimenatorem (przywoływaczem sąsiadów), przebieram i każę usiąść. Nie mam wprawdzie łuku weselnego, bo przez niego kościół nie jest symetryczny. Simowie biorą ślub, a reszta sobie siedzi i niby ogląda. W tym czasie połowa tych simów sobie idzie do domu i kiedy znowu ich przywołuję, druga połowa robi out. Normalnie też mam taki problem z simami. Przywołuję ich na parcelę, po czym pogadam z nimi kilka razy i sobie idą. Mogę nawet ich chwilowo dodać do rodziny opcją "Make selectable", ale to nic nie daje. Pojawia im się interakcja "leave", której nie da się skreślić. Jest jakiś mod na to, albo da się to jakoś zmienić?

Hebe 23.05.2016 18:23

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
A nie łatwiej odpalić kod "boolprop snapobjectstogrid false" i postawić łuk weselny poza siatką tak, aby stał na środku kościoła? (Poza tym jest jeszcze metoda na stawianie obiektów "w połowie" eaxisowego podziału, ale nie mogę jej znaleźć.)

A tu możesz pobrać niewidzialny łuk weselny: http://modthesims.info/d/169393

Shiver 23.05.2016 19:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Hebe (Post 1874011)
(Poza tym jest jeszcze metoda na stawianie obiektów "w połowie" eaxisowego podziału, ale nie mogę jej znaleźć.)

Kod setQuarterTilePlacement on, a potem żeby go uaktywnić trzeba wcisnąć Ctrl + F. Dzieli kratkę na cztery mniejsze (nie widać tego co prawda, nie pojawiają się nowe linie siatki, ale można ustawiać obiekty tak jakby tam były).
Nie jestem pewien, ale możliwe, że ten kod działa dopiero od któregoś dodatku wzwyż.

tut 02.06.2016 16:30

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Czy jest możliwość zmiany u sima, a konkretniej małego dziecka skina? Chodzi o to, że mam dodatkowe skiny np. z piegami, a chciałam zmienić na inny.

Hebe 02.06.2016 17:31

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Za pomocą SimPe: http://www.lothere.com/verso/page/16

tut 02.06.2016 19:38

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
:wub: Dziękuję jak nie wiem co :love:

TheSimsManiak 04.06.2016 17:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Bardziej pytanie niż problem. Ciekawa jestem co znaczą dymky mówiące ''to był taki sobie tydzień. Mam nadzieję że następny będzie lepszy'' lub ''to był dobry tydzień! mam nadzieję że nic się nie zmieni!'' i co je poprawia. Niby jak mam wiedzieć czy tydzień sima mu się spodoba? Nie przejmuję się tym za bardzo, ale chcę wiedzieć jak to działa. Btw nie widziałam nic o tych ''dymkach'' na necie dlatego się pytam.

Say 04.06.2016 18:09

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To zalezy chyba w głównej mierze od nastrójnika, jeśli jest ciągle platynowy bo wypełniamy im wysoko punktowe pragnienia lub tez dostajemy awans czy rodzimy to dymek będzie wskazywał że tydzień był super a jeśli mamy skakankę ze smutnego po dobry i tak w koło to pojawi się informacja że tydzień nie był dobry, przy najmniej ja to tak zauważyłam u siebie :) Ale czy tak naprawdę jest to nie mam pojęcia.

TheSimsManiak 04.06.2016 18:40

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Okej, dzięki.

superstars 12.06.2016 12:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Wiecie co zrobić by otoczenia wyglądały tak jak na zdjęciu ?

http://ic.pics.livejournal.com/nimi4...5_original.jpg

Liv 12.06.2016 12:33

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ściągnąć mnóstwo CC.

superstars 12.06.2016 12:49

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1874370)
Ściągnąć mnóstwo CC.

Znasz jakiś mod który modyfikowałby teksture otoczeń na tą z obrazka ?

Liv 12.06.2016 15:32

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Moda nie znam, ale znam sposób, jak włączyć taki teren:
http://modthesims.info/t/479610
Zważ jednak na to, że nie można użyć tego sposobu jeśli się ma np. zintegrowaną grafikę Intela (ntel HD Graphics/Intel Express Chipset Family albo coś takiego, jak podaje autor poradnika).

superstars 12.06.2016 16:59

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Liv (Post 1874372)
Moda nie znam, ale znam sposób, jak włączyć taki teren:
http://modthesims.info/t/479610
Zważ jednak na to, że nie można użyć tego sposobu jeśli się ma np. zintegrowaną grafikę Intela (ntel HD Graphics/Intel Express Chipset Family albo coś takiego, jak podaje autor poradnika).

Czy to nie jest przypadkiem kod do przywrócenie tekstury wody i normalnej trawy w otoczeniu ? Kiedyś chyba z niego korzystałam i nie moge tego terenu obracać jak mi się podoba ;(

Nusso 18.06.2016 11:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Gdzie mogę pobrać Majster Plus?

ultraviolence 18.06.2016 12:36

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Nusso (Post 1874516)
Gdzie mogę pobrać Majster Plus?

http://modthesims.info/wiki.php?titl...l_Site_Archive
Szukaj w kategorii "Tools".

Fallen 19.06.2016 17:22

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Orientuje się ktoś, co zrobić, gdy wyskakuje Object Error przy piciu kawy/drinków? Po zaparzeniu kawy sim się resetuje i kubek znika, tak samo po zamówieniu drinków.

Miyoki 26.06.2016 19:47

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie mam opcji wyszukiwania w tel (tzn nie włącza mi się).
Jak w The Sims 2 przeprowadzić Simow do nowego domu? Tak żeby było ok i nic im nie znikało (wspomnienia, praca etc.)
Już nie pamiętam a nie chce zepsuć xd

Laselight 26.06.2016 20:44

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
@Miyoki
Przeprowadzasz simów na 2 sposoby:
1. Jak chcesz wyprowadzić wybranych simów lub wszystkich to klikasz simiem na komputer, a tam coś w stylu znajdź nowe miejsce do mieszkania czy cuś takiego, wybierasz, których chcesz wyprowadzić. Potem do widoku otoczenia wchodzisz i w skrzyni rodzin masz tych simów i tylko musisz im wybrać nowy dom/parcelę.
2. W widoku otoczenia z pomocą takiego symbolu rodziny ze strzałką w dół przenosisz rodzinę do skrzyni rodzin i tak jak w sposobie pierwszym klikasz na rodzinę i na dom/pustą parcelę, gdzie mają zamieszkać

I obydwoma sposobami nic się simom nie dzieje. Tylko jak będziesz w ten sposób przeprowadzać między otoczenia (np z Miłowa do Zatoki Pokrzyku) to popsujesz sobie grę. Ale między dzielnice (np z głównego otoczenia do handlowej lub przedmieścia) możesz przeprowadzać.

A jeśli chodzi o wyszukiwarkę w tel to może dlatego, że jak się ma dużo simów w znajomych to może się zacinać

Nusso 02.07.2016 18:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak zrobić wesele na parceli publicznej?

Tenebris 04.07.2016 10:35

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nusso - http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=55032

BTW, wie ktoś co oznacza taki błąd? Nie mogę przejść obok telewizora bo wyświetla się coś takiego:

[IMG]http://i65.************/t7nayh.jpg[/IMG]

Hebe 04.07.2016 15:55

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To oznacza tyle, że ustawiłaś TV za blisko drzwi (?). Jeśli simka się zablokowała, to użyj kodu "boolprop testingcheatsenabled true", naciśnij shift i jednocześnie kliknij na sima i wywołaj force error (opcja "reset"). Swoją drogą, to ten obrazek w dymku sugeruje, że masz uszkodzone otoczenie, więcej informacji tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63136

Tenebris 04.07.2016 16:24

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Podejrzewam, że to przez to, że zrobiłam ciążę na studiach :(. Pewnie dlatego się zepsuło..

funny55 08.07.2016 11:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mam pytanie. Chciałbym wskrzesić eaxisowa simkę ,lecz jej urna została rozbita i wyrzucona do kosza na śmieci ,w Wskrzeszomacie z InSIMenatora nie ma jej :( . Jest jakiś sposób by ją wskrzesić ?

Tenebris 08.07.2016 19:26

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
funny55 - za pomocą SimPE. Tutaj masz instrukcję: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=35247

crepeaunutella 14.07.2016 12:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
cos dziwnego stalo mi sie z simem.
Jest juz dorosly, skonczyl studia ale nie pokazuje mu sie ten ukoncozny studencki wiek na panelu. do tego nie ma jak wejsc w interakcje ze swoja dziewczyna, jak na nia klikam jest jedynie opcja schlebiaj i nagle sim sie zacina. dodatkowo nie moge z nim pojechac na zadna parcele publiczna - wlacza sie tryb kupowania. o co cho?!

Tenebris 14.07.2016 14:32

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
@crepeaunutella - używasz jakiś dodatków z internetu?

kessaris 16.07.2016 13:02

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cześć, wie ktoś jak zrobić...ten fragment? Coś w stylu fundamentów, ale na dachu.

https://zapodaj.net/aa93a538d4293.jpg.html

Kędziorek 16.07.2016 13:04

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Może się mylę, ale wydaje mi się, że to najzwyklejsza w świecie półścianka :)

Liv 16.07.2016 13:27

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To nie półścianka.
W Czterech Porach Roku dochodzą podesty i właśnie taki znalazł się na dachu tego budynku.

Ernie 16.07.2016 18:08

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
W jaki sposób przebrać manekiny ze sklepu z wystawy? :)

Aperlaxive 17.07.2016 21:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
O jakie manekiny Ci chodzi?
Jeśli o te dochodzące w pakiecie H&M to nie da się. Jedyne co możesz zrobić to (chyba) zmienić kolor ubrania za pomocą narzędzia "zmień styl".

Collina 19.07.2016 12:42

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Aperlaxive (Post 1875509)
O jakie manekiny Ci chodzi?
Jeśli o te dochodzące w pakiecie H&M to nie da się. Jedyne co możesz zrobić to (chyba) zmienić kolor ubrania za pomocą narzędzia "zmień styl".

Nie można zmieniać stylu w dwójce, ta opcja jest z trójki. Manekinów raczej nie da się zmienić a przynajmniej ja nie wiem jak, choć podejrzewam, że mogę być jakieś dodatkowe do ściągnięcia na mod the sims czy the sims resources. Albo gdy klikniesz na obiekt, przytrzymasz chwilę i będą manekiny w różnych kolorach w okienku i wystarczy wybrać taki jaki Ci odpowiada.

LepkiePaluszki23 22.07.2016 19:40

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witajcie. Otóż mam od pewnego czasu problem z pewnym domem. Pewnego dnia grając w simsy w pewnej rodzinie ciężarna simka urodziła dziecko. Po kilku simowych godzinach umarł jej mąż. Zapisałem grę a nagrobek zmarłego przeniosłem na cmentarz. Niby wszystko ok, ale po ponownym włączeniu gry i próbie wejścia w ten dom Wywala mnie z gry z pięknym komunikatem Aplikacja...
Dodam, że wywala mnie tylko wtedy, gdy kliknę przycisk włączenia tej rodziny.

Liv 22.07.2016 20:01

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Sprawdzałeś sam domek?
(Wg tego poradnika)

LepkiePaluszki23 22.07.2016 20:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie sprawdzałem samego domku jeszcze. Dam znać, czy zadziałało.
Dzięki!

La Tortura 24.07.2016 18:39

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hej, mam pytanie. Jak zrobić taką wodę w grze?

http://66.media.tumblr.com/a8325d695...vj7o8_1280.png

Wiem, że jest trick na wodę w otoczeniu - dzięki zmienieniu jednej rzeczy w plikach mam sliczna wodę. Czy w tym przypadku działa to tak samo?

Shattered 24.07.2016 20:39

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ktoś wie o co chodzi?
Ciągle klikałam reset, po czym pojawiało się ponownie, więc wybrałam delete. Po jakimś czasie znów się pokazało, ale dotyczące innego sima

http://i.imgur.com/2FHfCmL.jpg

tut 25.07.2016 07:28

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Shattered też mi taki błąd kiedyś wyskakiwał i to dosłownie co chwilkę niezależnie co wybrałam, pomogło mi wyłączenie boolpropa, (którego od tamtej pory już nie używam) ale co zrobić jeśli nadal się chce używać boolpropa to już nie wiem, nie pomogę.

Liv 25.07.2016 08:35

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
La Tortura - zrobić na parceli basen o wymiarach 1x1. Nie musi być w widocznym miejscu.
Shatt - dobrze rozumiem, że nad tym sklepem są mieszkania? Bo jeśli tak, to rzeczywiście pozostaje Ci wyłączyć boolpropa na czas gry, bo w domyśle nie powinno było Ci się udać otworzyć własnego biznesu na takiej parceli (tak i był zamysł twórców gry, a autorka moda tego nie zmieniała).

Shattered 25.07.2016 10:59

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
No właśnie nie ma :O Nie wiem dlaczego tak się robi, to normalna parcela publiczna

Liv 25.07.2016 11:24

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Wiesz co? Najprościej by było po prostu przenieść biznes na inną parcelę, bo ta zdaje się być popsuta.

Shattered 25.07.2016 19:05

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Co poradzić na małą ilość simów na parcelach publicznych? No nie mówcie tylko, że za słaby komputer mam

LepkiePaluszki23 25.07.2016 20:54

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Zawsze możesz przywołać kilka simów przy pomocy Insima

emaerioel 29.07.2016 14:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hej mam problem :/
Mam rodzinę powiedzmy nowa klikam jednym simem na drugiego i są te chmurki 'rozmawiaj irytuj zabawiaj' i one są puste 😕 same niebieskie dymki są...
a jak wcisne obojętnie co to one się jakby resetują i nie robią nic.
między sobą nie mogą , np na ubikacje da się i wykonują polecenia.
użyłam tylko raz boolprop, a simsy dopiero co zainstalowałam :/
http://pics.tinypic.pl/i/00807/teymceem05sy.jpg

Liv 29.07.2016 14:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Shatt - do pliku userstartup.cheat wklej intProp maxNumOfVisitingSims 8 (liczbę możesz sobie zmienić jeśli chcesz).
emaerioel - przeinstaluj grę i wstrzymaj się od korzystania z boolpropa na jakiś czas.

Say 02.08.2016 09:25

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To nie jest problem z grą a raczej pytanie, ściągam właśnie skiny, oczy, makijaże i natykam sie na różne dopiski typu: Genetized /Townified czy custom, not default, default i juz powoli zaczynam sie gubić i głupieć bo w końcu nie wiem czy dane rzeczy podmienia mi skin EA czy nie itp, o co chodzi z tym genetized?
Pomoże ktoś?


Jeszcze znalazłam: Maxis Match - Semi & Realistic?

Liv 02.08.2016 12:42

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Default - zamiennik EAxisowych rzeczy. Bezpieczne do usuwania jeśli Ci się znudzą/nie spodobają.
Geneticized - takie skiny/oczy przydzielają się simom losowo, np. masz dwóch czarnoskórych simów, a ich dziecko może urodzić się z jasną karnacją. Nie można potem usunąć takich skinów/oczu, jeśli jakiś sim je dostanie, chyba że przed usunięciem zmieni się temu simowi skin/oczy w SimPe.
Townified - takie skiny/oczy przydzielają się nowo wygenerowanym miastowym losowo. Nie można potem usunąć takich skinów/oczu, jeśli jakiś sim je dostanie, chyba że przed usunięciem zmieni się temu simowi skin/oczy w SimPe.

MM/Semi-/Realistic - styl (wygląd) gry. Tekstury pooklet/Io to realistic, tekstury remi/simgaroop/lilith/(na pewno o kimś zapomniałam) to MM. Wybierasz te, które wizualnie pasują do reszty Twojej gry.

Quixley 08.08.2016 11:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
[IMG]http://i63.************/av64o2.jpg[/IMG]

Any idea co to moze byc?:/
Kilka dni grałam normalnie, a dziś rano włączam i to

LepkiePaluszki23 08.08.2016 13:38

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Usuń pliki Accessory.cache i Groups.cache z folderu EA GAMES --> TS2 w moich dokumentach

Quixley 08.08.2016 13:51

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Pomogło, dzięki <3

Shattered 11.08.2016 18:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Zainstalowałam pełną kolekcję z Origina. Zmodyfikowałam plik exe, aby gra obsługiwała więcej niż 2 GB RAM, dodałam wyjątek z DEP, dodałam kody włączające się przy starcie.. Pograłam chwilę, aż gra zawołała, że nie można uruchomić bo jest zepsuta. Wybrałam więc opcję Napraw w Originie.
I wszystko zniknęło, kody, edycja pliku.
Czy za każdym razem będę musiała coś takiego robić? Bo już dwa razy to robiłam. Edytowałam, trochę grałam i gra się psuje. Naprawiam i w kółko

LepkiePaluszki23 11.08.2016 19:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Czy czyściłaś w tym czasie rejestr programem CCleaner?

Shattered 11.08.2016 19:34

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Tak.......................

LepkiePaluszki23 11.08.2016 19:55

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To podczas czyszczenia rejestru odznaczaj pliki TS2, bo CCleaner je usuwa i grę trzeba instalować od nowa.

Hebe 11.08.2016 19:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
A dodałaś pliki TS2 do wyjątków podczas czyszczenia w CCleanerze?

Say 12.08.2016 18:11

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hejo. Gdzie mogę znaleźć skiny non default? Rzuci ktoś linkiem bo ciężko mi szukać, większość defaulty...

Hebe 12.08.2016 20:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Custom: http://sssvitlans.tumblr.com/tagged/s2skin%20ND
Gen/town: http://sssvitlans.tumblr.com/tagged/...%20geneticized

Quixley 13.08.2016 20:59

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To tak :).Na początku mialam rozdzielczosc tylko 800x600. Byly czarne kwadraty pod simami ale zmienilam cienie na średnie i zniknely. Dodalam sb wiecej rozdzielczosci , zmienilam na wiekszą i kwadraty znowu sie pojawily. Niestety zmiana cieni nie pomaga :( jakiś pomysł co zrobić?;/

Hebe 13.08.2016 21:07

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mod na kwadraty: http://modthesims.info/download.php?t=569585

Quixley 13.08.2016 21:09

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dzięki za szybką pomoc :)

Say 13.08.2016 21:20

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Takie pytanie mi przyszło na myśl: Jeśli tworze własną okolice i tworze własne sklepy to czy jeśli stworze sklep na terenie publicznym i zrobie tam powiedzmy sklep odzieżowy, wstawie kase to czy tam pojawią się npc tak jak w otoczeniach np Miłowo? Czy będe musiała ich jakoś zatrudnić?
Czy wogóle da się coś z tym zrobić?

LepkiePaluszki23 14.08.2016 05:59

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Tak. NPC pojawia się na stanowiskach takich jak kasa, sklepik do kawy itp.

Say 14.08.2016 10:16

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dzięki za odpowiedź bo nie bardzo wiedziałam jak mam się do tego zabrać :)

krzychoc 06.09.2016 19:39

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam. Mam pytanie.Idę z parceli domowej np o godzinie 9:00 na parcele publiczną i jestem tam kilka godzin. Wracam po kilku godzinach na swoją parcele i znowu zaczynam od godziny 9:00 czy jest jakiś mod który który przestawi ten czas który byłem na parceli publicznej na parcele domową?

Hebe 06.09.2016 20:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
krzychoc: http://www.moreawesomethanyou.com/sm...ic,7462.0.html

krzychoc 06.09.2016 22:36

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dzieki sprawdze przy najbliższej okzji.

Collina 17.09.2016 19:57

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
No to teraz mój mały ale dokuczliwy problem zwłaszcza że ostatnio zależało mi na tym.
A więc ufo nie chce porywać moich simów, a nawet jeśli porywa to nie zachodzą w ciążę. Na początku pomyślałam, że może to przez to że porwało wilkołaka i może to powoduje jakiś błąd, ale kiedy porwało (w dodatku dopiero po uzyskaniu maksymalnej logiki i maksymalnej pasji do nauki) sima człowieka to i on choć został porwany to nie został zapłodniony. To bardzo denerwuje bo tracę sporo czasu na staranie się o to i spełniam wszystkie warunki, także rozbity wrak ufo (nawet 2) w otoczeniu a tu nadal nic. Wie ktoś może co z tym zrobić i jak to naprawić? Nieważne jak się staram moi simowie nie chcą zajść w kosmiczną ciążę, nawet jak mieszkają sami w domu i nie ma możliwości by było to przez brak miejsca. Nawet kody nie działają.

Say 18.09.2016 11:13

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Używasz modów?

Collina 24.09.2016 10:44

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Niee, nie mam żadnego.

Diana 25.09.2016 18:21

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Pytałam już na simsweb, ale się nie zanosi, by ktoś miał odpowiedzieć, więc może tutaj:

Na jednej z parcel nie działa mi przyspieszanie czasu (ani szybkie, ani ultra szybkie tempo). Da się coś z tym zrobić oprócz przeprowadzenia rodziny gdzie indziej?

Laselight 01.10.2016 19:34

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak się usuwa default replacementy? Zainstalowałam sobie kiedyś CC nie wiedząc, że to replacement i tak mam podmienione pojazdy NPC. Prawdopodobnie usunęłam te pliki, ale podmienione pojazdy NPC na zaprzegi konne są dalej.

Hebe 01.10.2016 21:43

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Defaulty usuwa się jak zwykłe CC, pewnie po prostu nie wywaliłaś wszystkich plików. Ewentualnie możesz jeszcze skasować pliki cache gry.

LepkiePaluszki23 29.10.2016 18:07

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam wszystkich!
Otóż kiedy postanowiłem wysłać na studia 3 bliźniaków (wysłałem ich za pomocą tego przycisku obok stworzenia rodziny). Wszystko pięknie, młodzi są na studiach w skrzyni rodzin. Wprowadzam ich do jednego z akademików, wczytywanie i nagle gra działa tak, jakbym chciał przerobić te akademik, czyli nie ma rodziny i przycisk panelu rodziny nie działa. Nie zapisałem gry, studenci widnieli w akademiku jako zamieszkali, a kiedy wczytywałem ten akademik, było to samo, co opisałem wyżej. Tak więc wyprowadziłem ich z akademika do innego domu i to samo. Postanowiłem więc wyprowadzić ich ponownie i nie wprowadzać na ten moment nigdzie.
Czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

Liv 30.10.2016 07:24

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie wiem w czym tkwi problem, ale oto jego przykładowe rozwiązanie: włącz jakąś inną studencką "rodzinkę", dodaj jednego z trojaczków (3 bliźniaków? serously?) do tej rodziny (tradycyjnie/Insimenator, simpe odradzam), po czym wyprowadź go przez komputer. Następnie wprowadź go na pustą parcelę i tym samym sposobem sprowadź resztę jego rodzeństwa.

LepkiePaluszki23 30.10.2016 18:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Byłoby to wykonalne, lecz oni nawet nie przemienili się młodych dorosłych i nie mam przez to interakcji wprowadź, natomiast przez Inseminator nie potrafię. Czy można w takim razie rzez SimPE zmienić im kategorię wiekową i wtedy wprowadzić ich tym sposobem wyżej?

Liv 30.10.2016 19:12

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Czy można w takim razie rzez SimPE zmienić im kategorię wiekową i wtedy wprowadzić ich tym sposobem wyżej?
Absolutnie nie.
No to w takim razie spróbuj normalnie ich wprowadzić do jakiegoś zamieszkałego domostwa w miasteczku akademickim.

LepkiePaluszki23 30.10.2016 20:18

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Zrobiłem powyższe kroki i jest w panelu tylko ta osoba, do której wprowadziłem tych bliźniaków, a bliźniaków nie ma i są w widoku otoczenia jako zamieszkałem tam i jako nastolatki :(

Liv 31.10.2016 08:04

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
1. W SimPe wszystko z nimi w porządku?
2. Jeśli tak, to za pomocą Insima (tryb kupowania, "Elektronika", trzy kropeczki/wszystko, takie pudełko) sprowadź tych młodych ludzi z powrotem do domu (z poziomu tej parceli), po czym za pomocą drzewka bonsai w doniczce (też w "elektronice") dodaj ich do rodziny, po czym wyślij jeszcze raz na studia. Obsługa tych dwóch jest tak intuicyjna, że się połapiesz.

LepkiePaluszki23 31.10.2016 15:21

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie do końca rozumiem pytanie "W SimPE wszystko z nimi w porządku?", czyli czy ich portrety mają granatowe tło?
Tak więc sprowadziłem ich na tę parcelę, na jakiej mieszkali, dodałem do rodziny. Kliknąłem jednym z nich na telefon, ale sekcji "Uczelnia" nie ma. W komputerze również. Tak więc gry nie zapisałem i udałem się do głównego otoczenia i wczytałem dom ich mamy. Tam ich sprowadziłem, dodałem do rodziny i wysłałem na studia (bo opcja się pojawiła). Po wysłaniu na studia wprowadziłem jedną z tych osób do domu i znowu to samo, nie ma jej w panelu, panel nie działa i dom zachowuje się jakbym wczytał go do budowania, choć po zapisaniu nad domem widnieje kryształem i mieszka tam ten sim.

PS.1: Nie wiem, czy to będzie przydatne, ale to Ci sami simowie, z tego problemu. Dodałem ich kiedyś przez SimPE do ich matki.

PS.2: Może po prostu nie wysyłać ich na studia i sprowadzić do ich matki, dodać do rodziny, kliknąć opcję dorośnij i wyprowadzić?

Dżiglipaff 07.11.2016 18:46

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak dzieci zabiera opieka społeczna, to przywraca się je do rodziny poprzez zwykły telefon i adopcje, bez kombinowania z simpe i czitami. Nie mam bladego pojęcia co zrobić z Twoim obecnym problemem, tak tylko mówię na przyszłość

LepkiePaluszki23 10.11.2016 17:06

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Cytat:

Napisał Dżiglipaff (Post 1877745)
Jak dzieci zabiera opieka społeczna, to przywraca się je do rodziny poprzez zwykły telefon i adopcje, bez kombinowania z simpe i czitami. Nie mam bladego pojęcia co zrobić z Twoim obecnym problemem, tak tylko mówię na przyszłość

Tyle, że problem był taki, że jak przywracałem te dzieci wspomnianym przez Ciebie wyżej sposobem, to nie było ich. Nawet jak adoptowałem 5 dzieci ich nie było.

Ponawiam pytanie w dalszym ciągu :(


Cytat:

Napisał LepkiePaluszki23 (Post 1877663)
Nie do końca rozumiem pytanie "W SimPE wszystko z nimi w porządku?", czyli czy ich portrety mają granatowe tło?
Tak więc sprowadziłem ich na tę parcelę, na jakiej mieszkali, dodałem do rodziny. Kliknąłem jednym z nich na telefon, ale sekcji "Uczelnia" nie ma. W komputerze również. Tak więc gry nie zapisałem i udałem się do głównego otoczenia i wczytałem dom ich mamy. Tam ich sprowadziłem, dodałem do rodziny i wysłałem na studia (bo opcja się pojawiła). Po wysłaniu na studia wprowadziłem jedną z tych osób do domu i znowu to samo, nie ma jej w panelu, panel nie działa i dom zachowuje się jakbym wczytał go do budowania, choć po zapisaniu nad domem widnieje kryształem i mieszka tam ten sim.

PS.1: Nie wiem, czy to będzie przydatne, ale to Ci sami simowie, z tego problemu. Dodałem ich kiedyś przez SimPE do ich matki.

PS.2: Może po prostu nie wysyłać ich na studia i sprowadzić do ich matki, dodać do rodziny, kliknąć opcję dorośnij i wyprowadzić?


EDIT: Problem rozwiązany. Po kilku próbach wyprowadzki i wyprowadzki simowie pojawili się.

aturi 23.01.2017 22:32

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ja mam problem z dzewem geanologicznym
gdy małżonkowie już umrą, ich więzy się rozłączają.
czy to normalne,czy jakiś błąd gry ?

Liv 24.01.2017 07:11

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Normalne - inaczej wdowy/wdowcy nie mogliby ponownie zawierać związków małżeńskich. Jeśli bardzo Cię to denerwuje, to jest na to mod.

Tajemniczax 24.01.2017 13:10

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Mam pytanie, jaki laptop w cenie do 2100 zł warto kupić żeby ts4 dobrze chodziło? (nie muszą być największe ustawienia bo gram na średnich oraz niskich aktualnie)

KageF 07.02.2017 17:53

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ostatnio postanowiłam powrócić do gry The Sims 2, w edycji z Origin. Fryzury, ubrania itp. instalowałam już wcześniej i wszystko działało.
Ale ostatnio stwierdziłam, że czas zainstalować też kilka domów(raczej buduję sama, ale do parcel publicznych cierpliwości nie miałam nigdy). Pobrałam, zgodnie z instrukcją użyłam do instalacji Installera znajdującego się w C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\CSBin. Po wszystkim komunikat, że dodatek zainstalowany poprawnie...
Wchodzę do gry i nie ma w niej ŻADNEGO domu, który teoretycznie zainstalowałam.
Może robię coś źle? Tutaj powiem tylko, że postępowałam zgodnie z instrukcją instalowania takich plików. :(
Zaczyna mnie to irytować, bo chciałabym umieścić w świecie kilka kurortów, które pobrałam, a nie mogę.

Hebe 07.02.2017 23:33

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Olej instalator z gry, pobierz CleanInstaller. I to rada ogólna, o wiele bezpieczniej instalować domy z tym programem.

A jesteś pewna czy patrzysz do dobrej kategorii budynków? Przypominam, że parcele publiczne są pod ikoną z gwiazdką.

KageF 08.02.2017 00:35

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Dziękuję. Wolałam nie próbować tego moda, bo nie wiedziałam czy czegoś mi nie popsuje. :)
Co do katalogu to tak, patrzyłam nawet we wszystkich i to na różnych światach(studia itp.), bo myślałam, że może coś przegapiłam, ale nie- nie pokazywały się.

Say 09.02.2017 20:56

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ręce mi odpadły, nie wiem co się stało się. A mianowicię...
Dziś w godzinach po południowych pobrałam video moda z sims2 workshop. Podmieniłam tam gdzie trzeba odpalam simsy i cisza... A chwilę przed wyszukaniem moda jeszcze działały.
Simsy nawet sie nie odpaliły, myślę pewnie te cache i groups, accesory muszę usunąć, patrze no nie ma tego, usunięte. Cofnęłam moda, próbuje odpalić i pupa. Gra nawet nie drgnie, nawet czarny ekran no nic dosłownie nic nie działa. Myślę, myślę i wymyśliłam że może ccleaner pliki usuną przy czyszczeniu, wiec ściągnęłam fix registru odpalam i nic. Usunęłam cały katalog sim z moich dokumentów w nadziei że to pomoże mi odpalić gre ale gdzie tam, nie wzruszone simsy nawet nie drgnęły. Ktoś coś? Mam średnia chęć na reinstalację.

Say 02.03.2017 09:58

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hejo! Czy istnieje jakiś mod na to by tworzyć samych nastolatków bez konieczności dodawania simów dorosłych? Wpisywałam rożnie w google ale nic mi interesującego nie pokazało.

Lenusek 02.03.2017 14:47

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Modu nie kojarzę, ale możesz robić nastolatkom jakichkolwiek rodziców i ic wyprowadzać/zabijać.

Liv 02.03.2017 19:03

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Nie ma takiego moda.

Laselight 19.05.2017 13:24

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Jak naprawić tego buga? Pod nogami sima są jakieś czarne kwadraty.

http://i.imgur.com/ewCcXik.png

http://i.imgur.com/MSa6lJf.png

Hebe 19.05.2017 16:41

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
http://modthesims.info/download.php?t=569585

Kędziorek 19.05.2017 18:15

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Ktoś w tym temacie już miał kiedyś ten problem. Pomogła zmiana cieni na średnie w ustawieniach grafiki.

amiii 21.05.2017 14:53

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Wie ktoś może w jaki sposób przenieść parcelę publiczną z sims 2 historie ze świata zwierząt do zwykłym simsów ?

milosz263 22.05.2017 19:30

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
@up Masz ją w koszu parcel? Jeśli tak to pewnie będzie ta parcela w LotCatalog (moje dokumenty) . jak masz tam pełno plików to przenieś je w inne miejsce i znowu przenieś tą parcele do kosza. Wtedy możesz przenieść plik z LotCatalog (historie) do LotCatalog (TS2). tylko zmień numer w nazwie cx_00000114.package na najmniejszy nie użyty przez TS2. (w moim przypadku cx_00000115.package)

Mam nadzieje, że pomogłem.

PS. nie zapomnij zrobić kopii zapasowej obu LotCatalog

funny55 24.05.2017 17:14

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam!;))
Jest jakiś sposób na zmianę struktury otoczenia lub przeniesienie rodzin w nienaruszonym stanie do innego otoczenia bez utraty relacji z innymi simami,wspomnień itp. ?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Calcium 01.06.2017 12:45

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
up: kiedyś też tego szukałam ale nie znalazłam :C

Mam mały problem. Kiedy najeżdzam na pasek aspiracji aby zobaczyć cel życiowy itp. nic się nie pokazuje. Tak samo z reputacją - nic się nie dzieje. Próbowałam z różnymi rodzinami i nic. Pomocy?

LittleVampire 14.06.2017 12:47

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Szukałam na ile mogłam i nie znalazłam.

Jak zresetować sima? Jeden z simów na parceli nie wrócił z pracy, a ja nie zauważyłam tego i zapisałam grę. Kod resetsim nie działa, simka wciąż nie wraca, jak ją "przywołać"? :/

natalciaaa 08.05.2018 10:02

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Hej! Czy ktoś tu jeszcze gra w TS 2 i będzie w stanie mi pomóc? Pojawił się u mnie dziwny problem. Mam wszystkie dodatki + akcesoria. Płytki nabyłam oryginalne, wszystko działało pięknie. Nagle bez powodu, z dnia na dzień przestało. Jeszcze 4 dni temu normalnie grałam, a wczoraj wkładam płytkę, odpalam i: "Proszę włożyć oryginalną płytę...". Wyjęłam, włożyłam jeszcze raz, nawet kompa zresetowałam. Nie pomogło. Dalej to samo. A przecież płytka jest oryginalna i przez ostatnie miesiące na niej grałam. Wszystko było ok.

Stwierdziłam, że może ta konkretna płytka się uszkodziła. Więc odinstalowałam ten jeden ostatni dodatek, zainstalowałam ponownie, udało się, weszło. Za pierwszym razem. TYLKO przy pierwszym uruchomieniu. A potem? NIC. Płytka się ładuje (słyszę, że "mieli" w środku), odpala się Sims2Lancher, ale jak kliknę "Graj"... Nic się nie dzieje. Gra się nie odpala. Zrobiłam takie reinstalki kilka razy, kilka dodatków wstecz. Za każdym razem to samo. Gra się normalnie instaluje, odpala pięknie za pierwszym razem, natomiast po wyłączeniu, przy próbie ponownego włączenia, nic. Mieli płytkę, ładuje się Lancher, klikam "Graj" i nic się nie dzieje. Macie na to jakiś pomysł? Miesiącami gralam na tych płytkach, na tym kompie i wszystko było ok i nagle pyk, nie działa.

amiii 22.07.2018 21:48

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Wie ktoś ile wynosi limit simów w otoczeniu mając wszystkie części gry oraz co się stanie gdy go przekroczę ? Mam 1090 plików w folderze characters :|

Say 31.07.2018 13:02

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Limitu raczej takowego nie ma. Poszukaj tematu Liv która tłumaczy jak usunąć niepotrzebnych simów :) Trochę roboty z tym jest ale odchudzisz otoczenie.
NPC generują się non stop, nie wiem jedynie jak to wygląda w średniej, ile npc przypada na jednego naszego sima.

Venie1 27.02.2019 12:23

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Witam ! Ostatnio zainstalowałam grę ze wszystkimi dodatkami i akcesoriami na nowym dysku przenosząc stare zapisy itp. Po włączeniu gry szybko zorientowałam się, że w czasie rozgrywki często wyskakuje komunikat "Działanie programu zostało zakłócone. Aplikacja zostaje zamknięta." Na poprzednim dysku nie miałam takiego problemu. Dodam, że podczas grania nie mam otwartych innych programów, ani też nie wgrałam nowych dodatków z internetu od czasu reinstalacji gry. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale w folderze TSData na płycie "Rezydencje i Ogrody" zniknął mi plik Graphics Rules.Sgr. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i poradę :)

Shattered 21.08.2020 00:23

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
To problem który pojawia się niestety dość często na nowych komputerach. Masz Windows 10?
Próbowałam wiele poradników i niestety żaden nie pomaga, gra i tak wyrzuca do pulpitu nawet bez CC

Remus Lupin 22.08.2020 12:40

Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą
 
Spróbuj ustawić na windos xp na tryb zgodny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023