TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 4: Uwagi na temat gry (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=434)
-   -   The Sims 4 - komentarze do newsów (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=65173)

anie_1981 27.02.2014 21:16

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Do trójki nadal wychodzą obiekty Store, zdaje się że Roaring Heights wyszło już po oficjalnym zakończeniu trójki. Myślę, że jeszcze jakiś czas będą kusić obiektami Store.

Swoją drogą, ciekawe jakie dodatki będą tworzyli do czwórki... Wiadomo na pewno, że będzie pogoda i zwierzaki, zapewne coś o podróżowaniu, ale czy resztę zmałpują z poprzedniczek, czy jakoś zaskoczą, to tego już nie wiadomo. Mnie odstręcza grafika typu flash... A póki co z taką grafiką mi się najbardziej ta gra kojarzy, nie wiem dlaczego...

Pink Panther 27.02.2014 21:22

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Cytat:

Napisał anie_1981 (Post 1807045)
Mnie odstręcza grafika typu flash... A póki co z taką grafiką mi się najbardziej ta gra kojarzy, nie wiem dlaczego...

Mnie dokładnie tak samo, ale po bliższym przyjrzeniu się paru obrazkom mimo "flashowości" wydaje się być naprawdę dobra. Mam jednak nadzieję, że coś z nią zrobią do premiery.

Caesum 27.02.2014 22:52

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
A ja wciąż nie mogę się do niej przyzwyczaić. Wydaje mi się taka żałosna nawet w porównaniu do TS2. TS2 przynajmniej miało niektóre tekstury stosunkowo realistyczne, np. trawa albo cegły. TS4 z kolei całe jest cukierkowe i praktycznie bez detali. Takie plamy w paintcie. Wow. So graphics. Szczególnie w porównaniu do innych gier z przedziału ostatnich ośmiu lat.

Gio 28.02.2014 14:33

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Co do samej grafiki, to rozwija się ona wraz z rozwojem poszczególnych częsci, było tak w dwójce i w trójce, i tu nie chodzi o same modyfikacje, ale o dodane urozmaicenia i naprawy przez samych twórców. Tak dla porównania: pierwsze fotostory w TS3 (tak się składa, że moje :P), a jakieś tam losowe z nowszych. Jestem prawie pewien, że w stosunku do podstawy zostały poprawione włosy, ulepszono cieniowanie, dodano odbicia wody, w końcu pozbyto się tej dziwne zielonej ramki, która była wokół simów, tak jak w jednyce itd. Więc ja samą grafiką się nie przejmuję, ważne żeby to działało.
A co do tych, niby, błędów mechaniki - wszystko co mi się przytrafiło w trójce złego, a mam od samej premiery, było związane z nieoficjalnymi modyfikacjami, albo ztorrentowantymi dodatkami. Może był jakieś małe bugi poszczególnych obiektów, ale to naprawdę pikuś, w porównaniu do np. gry ROKU (tak, batman), gdy jeden z bugów do samej aktualizacji uniemożliwiał przejście gry. I to w dodatku w jednej z pierwszych misji ;) Kto grał w jakiś tytuł pozbawiony bugów niech pierwszy rzuci tytułem :)

Caesum 28.02.2014 14:45

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Tylko że ty tu mówisz o pierdołach, które często da się zmieniać choćby byle plikiem konfiguracyjnym(cienie chociażby), a my tu hejtujemy cały styl graficzny - coś, czego z całą pewnością nie da się zmienić byle "łatką" tudzież "dodatkiem". Lepsze cienie czy refleksy nie zmienią faktu, że TS4 wygląda jakby designem zajmowało się kilkuletnie dziecko, a teksturami ktoś widzący co najwyżej dwa kolory i tylko tych używający. Widziałem znacznie starsze gry ze znacznie lepszymi teksturami. Te tutaj musiałyby być chyba wielkości 64x64, czyli a'la 1996 rok, żeby można było zrozumieć dlaczego są tak skąpo zrobione.

anie_1981 28.02.2014 22:09

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Dokładnie. Mogą jeszcze poprawić co najwyżej jakość tekstur, ale samego stylu już nie poprawią. Żeby się dało w to grać, potrzebujemy kompletnego zestawu fanowskich tekstur, a nie wiem czy coś takiego w ogóle jest możliwe, w końcu to Simsy, a nie Minecraft (polecam tak w ogóle, super gierka).

Caesum 28.02.2014 22:26

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Akurat poprawa tekstur to jeszcze pół biedy, szczególnie w podstawie, bo ich przeważnie jest stosunkowo mało. Pewnie mógłbym i osobiście pozmieniać tekstury chociażby ścian i podłóg, tylko że - no właśnie - czemu to ja mam poprawiać coś, co powinno być w grze od dawna? I jeszcze za to płacić?

Gio 01.03.2014 10:13

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
To ja szczerze mówiąc nie wiem o co Wam chodzi. Skoro tekstury można poprawić, cieniowanie, refleksy, no to już w zasadzie wszystko. Chyba, że chodzi Wam o same modele 3D - ale te nie mogą być zbyt szczegółowe za względu na czas odświeżania i renderowania, bo w tym czasie komputer będzie obciążony generowaniem tych jakże płynnych animacji ;) Oczywiście to niczego nie usprawiedliwia, ale tak jak zauważyliście - celem gry jest to, żeby się sprzedała. Bo oceną tego czy gra jest zła czy dobra nie decydują opinie pojedynczych fanów, ale liczba sprzedanych egzemplarzy. Można to np. porównywać to Zmierzchu, który jest na ogół hejtowany, ale w gruncie rzeczy książka jest genialna, ponieważ autorka wstrzeliła się w niszę i umiała książkę dostosować do odbiorców. A zapewne wiele milionów genialnie się przy niej bawiło :)

Caesum 01.03.2014 10:45

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
No super, tylko dlaczego to byle gracz ma poprawiać ohydny styl graficzny, który popełnili twórcy gry? To może od razu niech fani zrobią grę, a potem zapłacą te 200zl za pudełko? A nawet jeśli gracz coś poprawi, to wciąż jest problem żałośnie kiepskich modeli obiektów i postaci, które wyglądają jakby twórcy bali się przekroczenia limitu 255 poly. I jakie płynne animacje? No wybaczcie, ale wierzyć mi się nie chce, że w 2014 roku Maxis musi wracać do stylu graficznego o dziesięć lat przestarzałego, bo 'animacje' i bo najwyraźniej technologia nie rozwija się a wręcz przeciwnie, ulega regresji. Już Simsy 2 były bardziej ambitne pod tym względem. To całe 'bo my chcemy, żeby działało na pralce' to pic na wodę i słaba wymówka lenistwa twórców.

Gio 01.03.2014 14:45

Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów
 
Zgadzam się z Tobą, ale jednak nie sądzę by lenistwo twórców tutaj o czymkolwiek decydowało, a raczej odgórne rozkazy. Simcity - wielka klapa, zapchane serwery, małe mapy, nie da się w to grać - wielki sukces finansowy EA. Nic więc dziwnego, że Simsy poszły w tym samym kierunku. Zmieniły się priorytet, ale to nie znaczy, że jest regres - jest postęp, ale w nieco innym kierunku. Bo odgrzewanego kotleta nikt nie kupi, nawet za cenę super wypaśnej grafiki ;)
A, i nie miałem na myśli, że to gracze poprawiali te tekstury. Zapewne zajmą się tym twórcy, gdy pójdzie na nich wielki hejt. Tak samo będzie z narzędziem tworzenia stylów ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023