TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   Budowanie (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=293)
-   -   Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=46276)

Björk 30.08.2008 22:56

Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Aby zbudować blok mieszkalny trzeba wybrać parcelę mieszkalną i zbudować blok, o jakim marzą Twoje simy.

Uwaga 1: Pojedyncze mieszkanie może mieć tylko jedne, specjalne drzwi (takie z dywanikiem z jednej strony) i musi ze wszystkich stron być zamknięte ścianami.

Po skończonym budowaniu wpisujemy kod "changeLotZoning apartmentbase" i wychodzimy do otoczenia.
Możemy wprowadzić simów :)

Oto kod, który pozwala stawiać różne rzeczy poza mieszkaniem simów, kiedy simy już zamieszkują parcelę:

boolProp aptSubLotSpecificToolsDisabled false / true przywraca zakaz wychodzenia mebelkami poza mieszkanie.

Aby budować w apartamentach pełną parą wpiszcie:

boolProp aptBaseLotSpecificToolsDisabled false

Przejdźcie do trybu życia, zróbcie cokolwiek i z powrotem wejdźcie w tryb budowania.

I jeszcze uwaga na temat wieszania ozdób na ścianach na różnej wysokości.
Aby tą wysokość zmienić używamy klawiszy "[" i "]", a nie tych, które podano w ulotce dołączonej do gry.

shizeR 01.09.2008 10:40

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
fajne na pewno skorzystam

Citronné 01.09.2008 12:47

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dzięki ;] szukałam tego kodu na budowanie w apartamencie ;]]

Chantelle 01.09.2008 14:29

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Thanks,na pewno skorzystam.Miałam problemy z tymi rzeczami.

Rainbow 07.09.2008 15:30

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
No więc wybudowałam sobie blok,no i wykasowałam skrzynkę (tą taką zwykłą,nie czynszową).

Wpisałam kod,wprowadziłam o bloku rodzinę i nie mam skrzynki czynszowej! Czy to dlatego,że wykasowałam tamtą? A może trzeba ją postawić samemu?

Björk 07.09.2008 17:51

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Oj Rainbow trzeba :)
NIE MOŻNA KASOWAĆ SKRZYNKI!!!
Ona sama się zmieni po wpisaniu kodu :)
Pozostaje zbudować Ci kolejną parcelę...

Rainbow 07.09.2008 18:25

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
E tam,aż tak źle nie będzie,bo zanim wpisałam kod to sobie ją spakowałam :D

Ale lepiej dopisz to w poradniku,dla takich łośków jak ja ;)

asiolek 16.09.2008 18:06

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Super, zaraz też wybuduję sobie apartament :)
Bardzo fajny poradnik.

Kaska117 16.09.2008 20:01

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Super pordnik bardzo potrzebowałam tego jak regulować wysokość obiektów.

corvus 21.09.2008 18:37

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dziękuje!!!!
Nareszcie moge zbudować Apartament!
Dziękuje jeszcze ze sto razy ;P
Regulowanie...e to się naciska "i"?

asiolek 21.09.2008 19:15

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
nie naciska sie "i" ;p reguluje się tymi klawiszami : "[" "]"

Woltuwa 21.09.2008 19:33

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Uściślając są to nawiasy kwadratowe :P
Załączam zdjęcie:
[IMG]http://i33.************/2gxmir9.jpg[/IMG]

Pozdrawiam :)
Woltuwa

PS
Aby zamieścić obraz na ścianie, oprócz w/w czynności trzeba jeszcze wcisnąć Ctrl + Alt i kliknąć, lub (łatwiejsze rozwiązanie) wpisać kod "move_objects on" i po obniżeniu/podwyższeniu po prostu kliknąć :D

Kolorowo 15.10.2008 18:38

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Przydatne :)

karasss 15.10.2008 19:42

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dzięki ,właśnie mam zamiar zacząć budowę :)

mabda 19.10.2008 14:06

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
nie dziala mi ten kod na budowanie w apartamencie :/ a plotek mi sie przypadkiem ustawil zanim zrobilam parcele apartamentowa :/

Woltuwa 19.10.2008 14:22

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Wpisujesz kod po zakończeniu budowy? Bo po wpisaniu go nalezy zapisać grę i wyjść do otoczenia, po czym powrócić do "już" osiedla :)

mabda 19.10.2008 17:24

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
aha, czyli nie bedzie dzialac jakl juz mieszka sobie tam rodzinka i dopiero wtedy go wpisze?

Woltuwa 19.10.2008 18:55

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Cytat:

Napisał mabda (Post 880453)
aha, czyli nie bedzie dzialac jakl juz mieszka sobie tam rodzinka i dopiero wtedy go wpisze?

w żadnym razie :) budujesz blok na parceli mieszkalnej i po skończonej budowie wpisujesz kod i dopiero wprowadzasz rodzinę :)

Björk 19.10.2008 20:01

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
To chyba nie o to chodzi...
Mabda z tego co rozumiem wybudowałaś na parceli mieszkalnej blok, zmieniłaś go na osiedle, wprowadziłaś rodzinę, ale chcesz coś zmienić w bloku? Tak?
To wpisz ten kod, który podałam (a najlepiej dwa - nie wiem czemu, ale wtedy mi zawsze działają ;) - brak logiki) trochę pożyj simami, wejdź do trybu kupowania, postaw jakieś krzesło poza mieszkaniem i wejdź dopiero do trybu budowy. Powinien się odblokować... Ten kod niestety nie działa od razu...

Woltuwa 20.10.2008 13:17

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Cytat:

Napisał bjork (Post 880606)
To chyba nie o to chodzi...
Mabda z tego co rozumiem wybudowałaś na parceli mieszkalnej blok, zmieniłaś go na osiedle, wprowadziłaś rodzinę, ale chcesz coś zmienić w bloku? Tak?
To wpisz ten kod, który podałam (a najlepiej dwa - nie wiem czemu, ale wtedy mi zawsze działają ;) - brak logiki) trochę pożyj simami, wejdź do trybu kupowania, postaw jakieś krzesło poza mieszkaniem i wejdź dopiero do trybu budowy. Powinien się odblokować... Ten kod niestety nie działa od razu...

Dziwne, mi działa(ją) od razu. Ale fakt, faktem ja już profilaktycznie wpisuje dwa od razu. Jeżeli na parceli mieszkają dwie rodziny a ty zmienisz coś poza domem w rodzinie A, to w rodzinie B będzie poprzednie rozmieszczenie przedmiotów. Tak więc lepiej wyprowadzić rodziny, zmienić parcelę w dom, wprowadzić poprawki i z powrotem zamienić w blok :)

mabda 20.10.2008 19:47

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
ok, sprobuje w srode i zdam relacje :)

EDIT
dziala! udalo sie! oba kody pozwalaja na budowe w juz wybudowanym bloku :D

KREWT 16.11.2008 08:25

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Bóg zapłać. Miałem tyle wątpliwości. mam nadzieję, że teraz wszystko wędzie OK.

Ilona 18.11.2008 23:03

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
tutaj jest hak,żeby wprowadzić się do umeblowanego Apartamentu

http://www.sims2workshop.com/viewtopic.php?t=2900&sid=

http://www.piggis-sims.net/Bienchen8...h/index_d.html

olka1945 25.11.2008 21:19

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Ada sie bez dodatku OŻ mieć blok lub apartament moze jest jakiś hak lub kod

ultraviolence 09.02.2009 16:18

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Hej, a co zrobić z fantem znikających samochodów? Stawiam na parceli mieszkalnej samochody, mające imitować osiedlowy parking. Zmieniam typ parceli na apartament i co? Samochody znikają... Da się coś z tym zrobić?

Gio 09.02.2009 16:23

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
U mnie nie znikają
Myślę, że nic nie powinno znikać z otoczenia, skoro jest po za mieszkaniem.

Edit: Możesz spróbować z tym kodem, na ustawianie rzeczy po za mieszkaniem. Gdzieś on tu był na forum...;)

Iminashi 09.02.2009 16:38

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
nie, nie jesteś inny, tez tak mam...
"boolProp snapObjectsToGrid false - umożliwia ustawianie obiektów poza siatką
boolProp snapObjectsToGrid true - deaktywacja powyższego kodu"
nie wiem czy o to chodziło... ale trudno :D

Jaheira 11.02.2009 09:14

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Świetny poradnik! Od razu wróciła mi chęć budowania :))

aluminium. 28.02.2009 19:30

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Bjork.
Mam problem z tym kodem, bo jak już zbudowałam sobie blok i wpisuje te dwa kody (jeden po drugim) i nic nie działa.Nawet jak wpisze kod, zapiszę zmiany, wyjdę i od nowa wejdę, to nie mam tej dużej skrzynki ani w otoczeniu takie domku ruszającego sie na moim domem.
HELP .!!

Paka 28.02.2009 21:24

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Björk!
Jesteś cudna!
Osiedle już umiałem budować, ale pomogłaś mi z kodem, który nie pozwala meblom wystawać poza ściany!!:D
Dzięki:) ;]

Björk 01.03.2009 08:54

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Cytat:

Napisał Daaagi (Post 970851)
Bjork.
Mam problem z tym kodem, bo jak już zbudowałam sobie blok i wpisuje te dwa kody (jeden po drugim) i nic nie działa.Nawet jak wpisze kod, zapiszę zmiany, wyjdę i od nowa wejdę, to nie mam tej dużej skrzynki ani w otoczeniu takie domku ruszającego sie na moim domem.
HELP .!!

Może wpisujesz kod na zmianę apartamentu w zwykłą parcelę?
Nie można tego kodu "changelotzoning..." używać jeżeli parcela jest zamieszkana.
Pozostałe dwa kody, które podałam działają, ale tylko "jak chcą" ;)
Nie widzę w tym żadnej logiki...

Paka - dzięki :)

aluminium. 12.03.2009 15:08

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Mi ten kod nie działa.
HELP.!

dżin. 12.03.2009 18:14

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
A na pewno wszystko dobrze wpisałeś?
A może miałeś jakąś rodzinę wprowadzoną do domu, który chcesz zamienić w osiedle?

Bush 01.04.2009 10:59

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
na pewno coś żle wpisujesz
sprawdź dokładnie :P

anie_1981 12.04.2009 20:11

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
U mnie obydwa działają. Ale zauważyłam dwie rzeczy, po pierwsze, jeżeli mamy puste blokowisko do edycji, to lepiej jest używać changeLotZoning. Po drugie, obydwa kody do edycji zamieszkałych blokowisk działają, ale lubią jak się klika na tryb budowy i tryb budowania. To znaczy, jeśli wpiszemy je nie w trybie życia, tylko w trybie budowy, to nic się nie zmienia. Trzeba kliknąć na kupowanie i znowu na budowę. U mnie tam zawsze działają. A jeszcze przy okazji mam pytanko. Stworzyłam blokowisko z jednym parkingiem, dzięki kodom postawiłam na parkingu samochód i przez prawie tydzień facet jeździł nim bezproblemowo do pracy. Aż tu nastał poniedziałek, szefowa domu kazała płacić czynsz i wtedy coś się popsuło. Gostek próbował użyć samochodu żeby jechać do pracy, ale czynność znikała mu ciągle, ja też próbowałam klikać na samochód. Była tylko komenda "jedź do pracy" i nie szło gościa wysłać do pracy. Co ciekawe, pracodawca nie wysłał komunikatu ani o opuszczeniu dnia pracy, ani o skorzystaniu z urlopu. Wie ktoś co z tym fantem zrobić? Nie wiem czy we wtorek pojedzie gostek normalnie do pracy, kupiłam po godzinach pracy nowy samochód, ale jak mam kupować go co tydzień to już chyba wolę zrezygnować z auta albo mieć go tylko do wyjazdów na miasto.

αγάπη 05.05.2009 21:05

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Mi nie działał kod na budowę apartamentu bo zamiast
wpisać 'changeLotZoning apartmentbase' to
wpisywałem changeLotZoning apartamentbase.
Zauważcie że piszemy ....apartment... a nie apartament. :)

tomek.966 09.09.2009 15:46

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Szukałem tego kodu! Super poradnik!

Aeera 07.05.2010 19:31

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Pomocy ! Mi to nie działa ! Zbudowałam blok , wpisałam kod i wyszłam na otoczenie. Później znowu weszłam na parcele, i nic ! Wszytsko tak jak było ! ;( Normlana parcela. :(

Liv 07.05.2010 20:11

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Co rozumiesz pod pojęciem "normalna parcela"?
Jedyne, co miało się zmienić, to zablokowany w większości tryb budowania. (odblokowane tylko ściany i podłogi)

D_K 25.06.2011 16:19

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Szukałam na forum informacji o tym, czy podane kody w jakikolwiek sposób psują grę. Mam już w tym temacie bogate doświadczenie, więc teraz staram się sprawdzić każdy kod, którego zamierzam użyć. Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi?

Liv 25.06.2011 16:38

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Jeśli nie będziesz się bawić nieznanymi opcjami boolpropa, na pewno gry sobie nie zepsujesz :)
Te mniej rozbudowane kody (typu moveobjects on i boolprop constrainfloorelevation false) są niegroźne :)

D_K 25.06.2011 16:53

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dziękuję :) Szczerze mówiąc wpadłam w panikę, jak tylko zobaczyłam przy tych kodach słowo "boolprop'' (fragment kodu, który zmusił mnie do odinstalowania gry)... Czyli kody "boolprop aptsublotspecifictoolsdisabled" oraz ''boolprop aptbaselotspecifictoolsdisabled" są absolutnie bezpieczne?

Liv 25.06.2011 18:15

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Tak, gra się po nich nie psuje :)
Sama jakiś czas temu musiałam korzystać z tego drugiego :) Blok, na którym był użyty, dalej stoi i ma się dobrze :D

D_K 25.06.2011 19:36

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dzięki za odp ;)

Weraxera 15.10.2014 06:24

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Najbardziej przydatne to są te kody na budowanie i wystawianie mebli poza mieszkanie ;)

milena182 07.06.2015 08:08

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Ściągnęłam ładne osiedle, trzy mieszkania niestety na fundamentach wiec nie moge nikogo wprowadzic puki nie usunę drzwi do ogródka i do garażu który jest jakby pół piętra niżej. Do tej pory przebudowywałam mieszkania tak aby dało się żyć simem ale tutaj brak możliwości aby osiedle zachowało swoją atrakcyjność :( znacie jakieś sposoby na to?

Liv 07.06.2015 09:44

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Jedyny sposób to grać bez ogrodu i garażu, albo nie grać wcale.

Vanitas 07.06.2015 11:02

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Nieprawda :) Wystarczy postawić niewidzialny płot w odpowiednim miejscu. Tutaj jest poradnik ;)

milena182 07.06.2015 19:29

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Nie wierzę ale działa :D
co prawda nie na ten dom który ściągnęłam (nie wiedzieć czemu) ale jestem zachwycona :) dziękuję Ci bardzo :*

milena182 23.10.2015 11:23

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Takie małe pytanko mi się nasunęło. Może jest jakiś hack/kod dzięki któremu do bloku w którym jest np 5 mieszkań można wprowadzić 5 rodzin a nie standardowe 4?

milena182 05.01.2016 17:10

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Ponawiam pytanie :)

Liv 05.01.2016 17:43

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Gdyby był taki, to byłam pierwszą, która by o tym wiedziała, bo sama chciałabym takiego moda. No a tak...

Dżiglipaff 04.02.2017 23:47

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Jejuniu, nawet nie wiecie jak jestem sfrustrowana! Wbudowalam setki bloków, apartamentowców itp, ale najnowszy odmawia posuszeństwa i braknie mi już pomyslów, co może być z nim nie tak.
Nie dziala wpisanie kodu changeLotZoning - pojawia się okno, że jeden lub więcej apartamentów jest nieprawidlowy - są 2. Po zapisaniu i wejściu do otoczenia parcela wyświetla się jak apartamentowiec, liczba mieszkań: 0. Czyli obydwa są zle.

Patrzylam na wszelkie szparki, usunelam saunę (ona mogla być powodem :( ) i zupelnie nie wiem co może być przyczyną.
Zrobilam fotki i wstawiam wam, może wy coś znajdziecie/doradzicie co zmienić, żeby dzialalo.

fotka z otoczenia, dla pokazania, jak bardzo zależy mi na tej parcel, bo pięknie wpisuje się w uklad mojego otoczenia
[img]http://i64.************/1zj80i.jpg[/img]
sam budynek
http://imgshare.free.fr/uploads/a83591d700.jpg
i rzuty
piwnica:
http://imgshare.free.fr/uploads/627b3549db.jpg
parter
http://imgshare.free.fr/uploads/8ffc00a340.jpg
I piętro
http://imgshare.free.fr/uploads/1193e5270e.jpg
II piętro
http://imgshare.free.fr/uploads/9de1d480ac.jpg
strych
http://imgshare.free.fr/uploads/21c951337a.jpg
dach
http://imgshare.free.fr/uploads/2f3d5f482d.jpg

możecie mi pomóc i powiedzieć, co może być nie tak z tą parcelą?

Liv 05.02.2017 07:25

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Wyjścia na ogród. Sposób.

Dżiglipaff 05.02.2017 15:39

Odp: Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie
 
Dzięki! Nie wiedzialam, że tak nie wolno, zwykle buduję bloki bez ogródków, a jak już, to trafialy się tylko bezfundamentowe...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023