TheSims.PL - Forum

TheSims.PL - Forum (https://forum.thesims.pl/index.php)
-   The Sims 2: Poradniki (https://forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=292)
-   -   Zrób sobie lokaja. (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=37460)

Chryzantem Złocisty 21.07.2007 17:09

Zrób sobie lokaja.
 
Prosty poradnik jak stworzyć lokaja bądź pokojówkę, którzy będą pracować dla nas za darmo.
  1. Przejdźcie do Trybu Tworzenia Rodziny i stwórzcie sima, najlepiej emeryta. Nazwijcie go jakoś stosownie, np. jak ja "Alfred".
  2. Jeżeli chcecie mieć pokojówkę, to stwórzcie simkę emerytkę i również dajcie jej jakieś fajne imię. ;)
  3. Wybierzcie fryzurę jak dla lokaja. Niech wygląda poważnie i nonszalancko.
  4. Możecie mu również dać okulary, wąsy, co tylko chcecie.
  5. Następnie ubierzcie go w jakieś eleganckie ubranko, najlepiej garnitur.
  6. Teraz najważniejsze - charakter. Znak zodiaku obojętny, ale punkty charakteru musicie przydzielić Wy. I tak:
    • Niechlujny/Schludny - 10 (musi sprzątać wszystko co choć trochę brudne, prawda?),
    • Nieśmiały/Otwarty - 5 (będzie zagadywać do Simów),
    • Leniwy/Aktywny - 5 (nie będzie leniem non stop siedzącym na kanapie),
    • Poważny/Lekkoduch - 0 (Lokaje nigdy nie są wesołymi ludźmi :P),
    • Zrzędliwy/Uprzejmy - 5 (To mówi samo przez siebie).
  7. Aspiracja obojętna, ale chyba najbardziej by pasowało Pragnienie Popularności. :)
  8. Następnie tworzycie resztę rodziny, np. żonę i męża dla których Alfred będzie "pracował". :D
  9. Budujecie dom, umieszczacie w nim rodzinę z lokajem (ja poszłam na łatwiznę, bo wprowadziłam ich do już gotowego domu w grze :P ).
  10. Otwieracie konsolę kodów (Ctrl + Shift + C) i wpisujecie:
    • Boolprop testingcheatsenabled true
  11. Przytrzymując klawisz Shift klikacie na lokaja i klikacie "Make Unselectable".
  12. Tak oto macie o lokaja o którego nie musicie się troszczyć, bo sam sobie poradzi. I będzie sprzątać wam za darmo całym dom. :)

Chmelcor 21.07.2007 18:18

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Wspomnij rowniez, ze bedzie ogladal telewizje i robil wszystkie inne rzeczy jak normalny sim.

Chryzantem Złocisty 22.07.2007 09:26

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Ale to chyba oczywiste,czyż nie?
Jeśli nie,to mówię-będzie nie tylko sprzątał,ale robił sobie jedzenie,spał,oglądał telewizję i tak dalej.Ale moim zdaniem w tym poradniku chodziło o to,żeby sobie stworzyć coś w rodzaju "pokojówki" za darmo :)

Anastazja 22.07.2007 10:27

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Cytat:

Napisał Chmelcor
Wspomnij rowniez, ze bedzie ogladal telewizje i robil wszystkie inne rzeczy jak normalny sim.

Normalka, tak samo robi wynajęta opiekunka do dziecka, kiedy nie ma nic do roboty.
Też łaźni i ogląda telewizję, ba nawet kąpie się w nieswojej wannie.
A robot Sługus, ten sam problem, nie ma co robić to gra na kompie.
Osobiście uważam, że schludny na maxa sim i poważny, mało będzie miał takich odpałów.
I chyba w tym tkwi cała tajemnica, właśnie w tej osobowości.

Można takiemu lokajowi zrobić pokój obok garażu i tam będzie sobie spał a i czasem można używać go jako szofera XD
Jak ktoś lubi grać w stylu Państwa Bogackich, to pomysł na lokaja wydaje się całkiem, całkiem.

Mnie ciekawi inna rzecz, ale to już sobie sama sprawdzę.

Delivered 22.07.2007 10:50

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Lepiej by było gdyby ktoć wprowadził rodzinę, a potem stwożył lokaja osobno i zrobić to samo jak w poradniku, ale lokaj będzie po wprowadzeniu się do tej samej rodziny będzie mieć inne nazwisko.

Chmelcor 22.07.2007 10:54

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
A moze byc tez tak, zeby zanim go odlaczac od rodziny dac na maxa Sprzatania, Gotowania, Kondycji i Techniki, bo to wazne jezeli chcesz, aby wykonywal obowiazki szybko.
Jesli ma sie wlasny biznes lu jakis pozniejszy dodatek na drzwiach jest mozliwosc zablokowania drzwi. Wybierasz "Tylko dla Wspollokatorow" i juz masz pokoj nie dla lokaja(ale musi to byc zrobione po tym jak go odlaczysz od rodziny). I warto by mu przydzielic jakis pokoj. Wiec zanim odlaczysz go od rodziny kliknij nim na drzwi do pokoju przeznaczonego dla niego i wybierz "Wstep Tylko dla Mnie".
A zeby zmusic go do obowiazkow domowych klikamy na niego i na "Naklon do..." i tam wybieramy co chcecie aby zrobil. Mam nadzieje ze pomoglem.

Chryzantem Złocisty 22.07.2007 11:44

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Ale jego nie trzeba zmuszać do sprzątania itepe...On to sam będzie robić :D Chyba,że chcecie żeby wam podał obiad czy coś takiego :)

Rocket 22.07.2007 15:08

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Ja zrobiłam inaczej :). Stworzyłam sobie osobno Pannę Służącą: ma na maxa schludność i aktywność. InSIMenatorem trzymam jej potrzeby na maxa i łazi i sprząta, tyle że ja nią kieruje :)
To jest nawet wygodniejsze, bo i krzewy może strzyc i robić obiady i cały czas mam nad nią kontrolę.

esef 13.10.2007 18:30

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
niezłe niezłe.. ja mam u jednych służącą ale nią kieruję. Zrobię tak jak piszecie i "nakłoń do" powinno wystarczyć zeby dbała o dom, ogródek i jeszcze gotowała :)

pytanko- czy taka osoba normalnie się starzeje, czy wcale (jak npce?)

Sara_ 13.10.2007 19:21

Odp: Zrób sobie lokaja.
 
Świetny poradnik, nie wpadłabym na coś takiego.^^ Dzięki ;*


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023