Temat: Altanka
View Single Post
stare 17.05.2009, 19:20   #1
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Altanka

Hej

Właśnie zauważyłam swój stary post, a na razie jeszcze nie ma takiego poradnika, jak w prosty sposób zrobić altankę

Stawiamy fundamenty jakie chcemy (najbardziej do altanki pasują te drewniane)... Na nich ustawiamy schody...




Robimy jakieś ładne poręcze...



Wpisujemy kod (boolProp SnapObjectsToGrid false) ustawiamy kolumny przy barierkach w dowolnym miejscu, byleby ładnie wydlądało)...
Przydatny może być też moveObjects on a jeżeli posiadacie Rezydecje i ogrody to polecam "setQuaterTilePlacement on" - wtedy można bardziej precyzyjnie ustawiać rzeczy poza siatką Ten kod wymaga jeszcze wciśniecia ctrl + F, by w pełni działał.



Wpisujemy ponownie kod boolProp SnapObjectsToGrid true - tym razem... - bo inaczej nie będziemy mogli wstawiać okien i drzwi - ten kod sprawia, że można stawiać rzeczy w dowolnym miejscu a nie na kratkach





Budujemy na kolumnach dach i gotowe




Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam...

Kody których użyłam - moveObjects On, żeby postawić kolumny.
roofSlopeAngle 30, żeby kąt nachylenia dachu był ładny... Można też skorzystać z kodu individualroofslopeangle lub jeżeli ma się Rezydencje i ogrody z opcji projektowania nachylenia dachu.

Jeszcze fajniej jak ma się dodatek Własny Biznes - tam dochodzą markizy (dzięki Alisha ) i można je wykorzystać bez stawiania kolumn
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.08.2023 - 21:19
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.