View Single Post
stare 06.07.2013, 17:10   #1
Björk
Administrator
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,890
Reputacja: 17
Excl Regulamin forum

REGULAMIN FORUM THE SIMS.PL

Regulamin przedstawiony poniżej to zbiór zasad obowiązujących na forum, czyli wszystkie nakazy, zakazy, przywileje itp.
Prosimy wszystkich użytkowników o zapoznanie się z tym regulaminem, aby uniknąć niepotrzebnych problemów, które wynikają z jego nieznajomości.
Wszelkie wątpliwości dotyczące tego zbioru zasad prosimy kierować do któregoś z administratorów.
Administrator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie bez informowania o tym użytkowników.
 1. Rejestracja na forum jest bezpłatna i jednoznaczna z zaakceptowaniem postanowień niniejszego Regulaminu.
 2. Rejestrując się na forum użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych w formularzach danych teraz i w przyszłości, zgodnie z polskim prawem, w szczególności Ustawą o "Ochronie Danych Osobowych" z dnia 29.08.1997 r.
 3. Rejestracja użytkownika polega na podaniu nicka, hasła dostępu do konta oraz adresu e-mail w formularzu rejstracyjnym.
 4. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia formularza wpisu użytkownika bez podania przyczyny i konieczności informowania o tym fakcie użytkownika.
 5. Użytkownik rejestrując się na forum wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez siebie danych.
 6. Dodatkowo można uzupełnić dane dodatkowe w Profilu Użytkownika. Uzupełnienie tych danych jest nieobowiązkowe.
 7. Zarejestrowany użytkownik ma możliwość dokonywania edycji swoich danych.
 8. Rejestrując się na forum.thesims.pl oraz przekazując i prezentując na łamach forum materiały, komentarze, wypowiedzi zawierające wizerunek Użytkownika, użytkownik wyraża zgodę na ich nieodpłatne rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie przez administratów forum obok nicka użytkownika.
 9. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody spowodowane nieuprawnionym dostępem osób trzecich do danych osobowych użytkowników, jeżeli nastąpiło to bez winy administratora.

Niniejsze zmiany wchodzą w życie z chwilą ogłoszenia na forum publicznym.

Słowniczek:
 • FTS – skrót od nazwy strony www.forum.TheSims.pl
 • Załoga – administratorzy i moderatorzy forum The Sims.pl
 • Użytkownik – osoba zarejestrowana i uczestnicząca w życiu forum.
 • Nick – nazwa, której używa użytkownik.
 • PM – skrót od ang. nazwy „private message”, czyli „prywatna wiadomość”. Użytkownicy mogą je do siebie wysyłać, kiedy chcą kogoś o czymś poinformować.
 • WO – skrót od nazwy „Wiadomości Odwiedzających”. Jest to pole w profilu każdego użytkownika, przez które można wysłać do niego wiadomość. Różnica między WO a PM jest taka, że wiadomość zostawioną na profilu widzą wszyscy, a do skrzynki odbiorczej nikt inny prócz adresata nie ma wglądu.
 • Post – jest to wypowiedź użytkownika na forum.
 • Link – odnośnik do strony opublikowanej w Internecie.
 • Sygnatura - jest to rodzaj podpisu użytkownika, widoczny pod każdym jego postem (na życzenie).
 • Ban - wykluczenie ze społeczności forum na określony czas bądź permanentnie.

Załoga:

Chcielibyśmy, abyście wszyscy byli zadowoleni, dlatego poniżej zamieszczamy listę osób, do których możecie się zwracać o pomoc.
 • W sprawie zmiany nicków, trudności związanych z aktywacją konta, nadania rangi wygranej w konkursie, rozpatrzenia dyskusyjnego ostrzeżenia lub bana itp.:
  * Björk - dodatkowo opiekuje się działami: The Sims 3, The Sims 2, The Sims - Historie, Downloads, Nowości, Forumowe Sprawy
  * Libby - dodatkowo opiekuje się działami: Zdjęcia z gry, Dodatki z sieci, Konkursy i Offtopic
  * Rainbow - dodatkowo opiekuje się działami: Offtopic i Nasza Twórczość
  * Charionette -dodatkowo opiekuje się działami: The Sims 3, Forumowe Sprawy, Konkursy,Offtopic i Nasza Twórczość
  * Kędziorek - opiekuje się działami: The Sims 2 i Zdjęcia z gry
  * Caesum - Administrator Techniczny


Oczywiście wszyscy chętnie Ci pomożemy w każdej sprawie lub udzielimy wskazówek do kogo się zgłosić


W naprawdę pilnych sprawach pisz w pierwszej kolejności do osób, których nicki są widoczne na dole forum w oknie "Aktualnie na forum"

Zasady ogólne:
 1. Użytkownik powinien dostosowywać się do zaleceń administratora/moderatora.
 2. Administratorzy i moderatorzy mają prawo ingerować, jeżeli na profilach użytkowników (w wiadomościach odwiedzających) lub w grupach pojawią się kłótnie, wulgaryzmy etc.
 3. Zakazane jest używanie treści wulgarnych i publikowanie wszelakich treści niemoralnych lub kojarzących się jednoznacznie z erotyką. Nadmierne operowanie podtekstami seksualnymi karane będzie ostrzeżeniem lub banem. Zabronione jest także "przemycanie wulgaryzmów" w formie, w której można domyślić się, co to za słowo - (np. ku rva,ku rfa, zaj ebiście, chhhhuj, bitch, fxDuck itp.). Na forum istnieje cenzura, więc jeżeli coś zostało "zagwiazdkowane" nie staraj się tego zmieniać. Nadużywanie wulgarnych słów (nawet w formie ocenzurowanej) będzie karane ostrzeżeniem. Zagraniczne przekleństwa są traktowane jak polskie, więc będą wyciągane identyczne konsekwencje. W przypadku niestosowania się do zaleceń karą będzie 7-dniowy ban. Wulgaryzmami nie są słowa 'gówno', 'dupa'. Każde użycie wulgaryzmu w sygnaturze, avatarze lub jego 'przemycenie' w formie zakamuflowanej będzie karane banem na 7 dni.
  Banem 7 - dniowym karane będzie także zamieszczenie w sygnaturze, avatarze treści erotycznej.
 4. Jeżeli jesteś autorem fotostory lub videostory i treści wulgarne lub erotyczne są koniecznym środkiem wyrazu artystycznego, możesz zawrzeć w nich takowe treści, spełniwszy następujące warunki:
  * w nazwie tematu umieścić (wielkimi literami): "OD 18 LAT!"
  * w pierwszym poście, na samej górze, wielkimi literami, czcionką nr 3, w kolorze czerwonym ([size=3][color=red]TREŚĆ[/color][/size]) umieścić: "TREŚCI TYLKO DLA OSÓB OD 18 LAT - WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. JEŚLI NIE MASZ 18 LAT BĄDŹ NIE CHCESZ ICH OGLĄDAĆ, WYJDŹ Z TEMATU!".
  Fotostory i videostory, które nie spełnią tego warunku, będą traktowane normalnie i z odpowiednimi konsekwencjami.
 5. Nie musisz zgadzać się ze zdaniem innego użytkownika, ale zabronione jest obrażanie kogokolwiek ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, wyznanie itd.
 6. Osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie forum, tj. administratorzy i moderatorzy, mają prawo usuwać/zmieniać treści niezgodne z regulaminem. Jeśli uważasz, że Twój temat/post został niesłusznie zmieniony/skasowany, napisz PM do administratora/moderatora z prośbą o wyjaśnienie.
 7. Jeżeli nadal nie zgadzasz się z decyzją podjętą przez administratora/moderatora, możesz to przedyskutować publicznie w tym temacie: Księga Skarg i Zażaleń
 8. Każdemu użytkownikowi może zostać zablokowany dostęp do Forum bez wyjaśnień/powiadomienia ze strony administratora.
 9. Nie hotlinkujemy, czyli nie wklejamy zdjęć bezpośrednio z cudzych kont, stron i serwerów. Zamieszczane na Forum zdjęcia muszą znajdować się na Waszych własnych kontach www.
 10. Gdy bierzesz udział w konkursie lub głosujesz w sondzie, pamiętaj: głosowanie jest anonimowe! To znaczy, że nie możesz ujawniać/prosić o ujawnienie wyników sondy. Dozwolone jest jednak napisanie w komentarzu numeru pracy, na którą się głosowało.
 11. Na forum występuje CAŁKOWITY zakaz reklamowania innych stron internetowych bądź prac konkursowych (np. z kryterium zdobytych głosów) w miejscach innych niż sygnatury lub tematy do tego przeznaczone.

Konta/nicki:
 1. Użytkownik ma prawo do założenia jednego konta na naszym forum.
 2. W przypadku rodziny/kolegów korzystających z tego samego komputera należy zgłosić taka sytuację do administratora/moderatora.
 3. Użytkownik, który już posiada kilka kont, musi napisać w PM do administratora nazwy kont, jakie posiada. Musi również zaznaczyć konto, z którego będzie korzystał, a jakie administrator ma usunąć.
 4. W przypadku niepowiadomienia administratora o posiadaniu kilku kont dany użytkownik zostaje zablokowany (zbanowany) do odwołania.
 5. Konta użytkowników nieaktywnych przez ponad rok są usuwane z forum. Nie dotyczy to użytkowników mających dużą ilość postów.
 6. Konta użytkowników nie są usuwane na życzenie.
 7. Użytkownik może zmienić nick raz na pół roku.
 8. Zabrania się nicków, które są nieczytelne i niemożliwe do wyszukania bez kopiowania (np.波蘭,Полша)
 9. W celu zmiany swojego nicka należy wysłać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów forum.
 10. W związku z falą spambotów wprowadzony jest wymóg potwierdzenia rejestracji użytkownika poprzez kliknięcie w link, który otrzyma w mailu. Niestety - zdarza się, że mail nie dochodzi. Jeżeli nie ma go w Twojej skrzynce pocztowej w folderze "Spam", skontaktuj się celem aktywacji konta z jednym z administratorów (Björk, Rainbow Potato, Charionette, Libby, Kędziorkiem lub Caesum) poprzez prywatną wiadomość.

Reputacja:
 1. Przyznając punkt reputacji, należy wpisać uzasadnienie dlaczego to robisz. Uzasadnienie musi być sensowne i treściwe (np. świetnie wykonany dom). Uzasadnienia typu: "bo tak", "ahahah", "xyz", itp. będą skutkowały anulowaniem punktu.
 2. Za notoryczne dawanie bezsensownych punktów administracja karać będzie warnem.
 3. W czasie dyskusji za pomocą reputacji można wyrazić swoją aprobatę względem czyjegoś posta. Ma to zapobiec tworzeniu spamu postami typu: "Zgadzam się", "Dobrze mówi", itp.
 4. Administracja zastrzega sobie prawo do odjęcia punktu bądź ukarania użytkownika, który go nadał, jeśli uzna, że punkt jest przyznany bez sensu, mimo, ze nie złamał żadnego punktu regulaminu lub nie mieści się w jego ramach.

Postowanie:
 1. Zanim założysz jakiś temat lub napiszesz posta, sprawdź, czy taki bądź podobny treścią już nie istnieje.
 2. Każdy temat dopasowuj do działu na Forum. Jeżeli nie pasuje do żadnego, to załóż go w „OffTopic”.
 3. Zabrania się pisania dwóch i więcej postów pod rząd w odstępie mniejszym niż 5 dni. Jeżeli nagle Cię „oświeci”, dodaj to do posta poprzez opcję „Edytuj”.
 4. Nie można zbaczać z tematu dyskusji. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o czymś innym – załóż nowy temat.
 5. Pisząc odpowiedź, nie pisz tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę". Nie powtarzaj rozwiązań problemu, które już zostały napisane. Odpowiadając, podaj argumenty, przedstaw dowód, który poprze Twoją wypowiedź na dany temat.
 6. Staraj się nie pisać w tematach, które Cię nie interesują lub nie masz pojęcia o danej rzeczy. Prosimy o niepisanie postów typu "Nie interesuje mnie ten temat" czy też "Nie mam pojęcia, o czym mówisz".
 7. Jeśli zauważyłeś, że powstał temat, który już ISTNIEJE, nie pisz "Zaraz ten temat zostanie zamknięty", "Taki temat już był, zamknąć!", tylko zostaw go w spokoju. Użytkownicy forum nie powinni zachowywać się jak dodatkowi moderatorzy. Za stwierdzenia typu "Ten i ten temat można zamknąć" albo "Twój post jest beznadziejny, proszę moderatora o skasowanie go" można dostać ostrzeżenie. Jeśli coś was bardzo denerwuje a moderator nie reaguje przez długi czas, to wyślijcie mu PW. Prawo do pisania odpowiedzi: "Temat można zamknąć" przysługuje autorom tematów. Możesz też raportować bezsensowny według Ciebie temat.
 8. Zabrania się umieszczania w swoim poście treści związanych z piractwem. Ponadto na forum nie są tolerowane prośby o pomoc przy nielegalnych wersjach gier.
 9. Maksymalna wielkość obrazka wstawianego w poście wynosi 800x800px
 10. Zabrania się cytowania postów z obrazkami. W przypadku, jeśli cytujesz post zawierający obrazki (znaczniki [img][/img]), usuń je przed wysłaniem odpowiedzi.
  Uzasadnienie: duża ilość zdjęć na stronie może skutecznie utrudnić przeglądanie tematów użytkownikom z wolniejszym internetem.
  Ta zasada nie dotyczy działu "Gdzie mogę to znaleźć".
 11. Jeśli administrator/moderator zauważy osobę, która celowo nabija posty, ma prawo do ukarania użytkownika.

Sygnatury:
 1. Pamiętaj, aby nie umieszczać sygnatury przeszkadzającej w wygodnym przeglądaniu forum i staraj się, aby była ona jak najkrótsza.
 2. Dopuszczalna ilość znaków w sygnaturze to 450. Więcej się po prostu nie da, tak jest ustawione.
 3. Sygnatura nie może zajmować więcej niż 10 linijek tekstu. Jeśli chcesz zawrzeć więcej treści, umieść ją w jednej linii.
 4. Dozwolone rozmiary tekstu w sygnaturze to te oznaczone numerem 1, numerem 2 (standardowy rozmiar czcionki) i numerem 3.
 5. Umieszczanie obrazków w sygnaturach jest dozwolone, o ile ich rozmiar nie przekracza 550x100 pikseli. Łączna wysokość obrazków nie może przekroczyć 100 pikseli, natomiast łączna szerokość obrazków nie może przekroczyć 550 pikseli.
 6. Zabrania się wypisywania w sygnaturze dodatków, które posiadamy/nie posiadamy/będziemy posiadać. Do tego służy profil.
 7. Publikowanie linków do treści niezgodnych z regulaminem jest zabronione.
 8. Sygnatury niezgodne z regulaminem będą kasowane bez ostrzeżenia.


Grupy:
 1. Każdy ma prawo utworzyć grupę. Nie ma co do tego ograniczeń (oczywiście oprócz zbanowanych).
 2. Aby utworzyć grupę, należy wejść w Panel Użytkownika i wybrać opcję "Grupy Społecznościowe".
 3. Grupa musi posiadać jakikolwiek sens istnienia.
 4. Grupa nie może uderzać w czyjąś godność, obrażać, posiadać zapędów rasistowskich, nacjonalistycznych. Innymi słowy: żadnych antyklubów czy wojen w grupach.
 5. Administratorzy i moderatorzy mogą usunąć grupę w przypadku niestosowania się w niej do regulaminu forum.

Konsekwencje:
 1. Każdy użytkownik, który nie będzie się stosował do regulaminu i zaleceń administratorów/moderatorów, poniesie odpowiednie konsekwencje, dalej zwane karą. Stopień kary będzie zależny od administratora/moderatora, który podejmie się jej nałożenia (jeżeli jakaś sytuacja zdarzyła się tylko raz, jest to nowy użytkownik - możliwe, że dostanie on wiadomość z prośbą o naprawienie "przewinienia").
 2. Administratorzy/Moderatorzy mają prawo do ukarania użytkownika nawet, jeśli nie złamał żadnego z punktów regulaminu, jednak jego zachowanie przeszkadza w jakiś sposób sprawnemu działaniu naszej społeczności.
 3. Otrzymawszy bana, nie staraj się go omijać tworząc następne konta. Ban jest po to, by wykluczyć danego użytkownika z naszej społeczności na pewien okres, dlatego należy go przeczekać.
 4. Jeśli użytkownik zostanie zbanowany pięciokrotnie, to następny (szósty) ban będzie banem permanentnym.

Kary za konkretne przewinienia:
 • Nieregulaminowa wypowiedź - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Nieregulaminowe zdjęcie - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Post pod postem - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Nieprzyzwoity język - punktów karnych od 0 do 10 - wygasa po 30 dniach,
 • Spam lub złe nazewnictwo tematów - punktów karnych od 0 do 10 - wygasa po 30 dniach,
 • Obrażanie innych użytkowników - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Piractwo - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Uporczywy spam - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Uporczywe łamanie regulaminu - punktów karnych od 0 do 25 - wygasa po 30 dniach,
 • Głosowanie na swoją pracę w konkursie - 7 dniowy ban.
 • Multikonto - ban permanentny.

Po zebraniu 30 punktów karnych, automatycznie użytkownik zostaje zbanowany na okres 7 dni.

Ponieważ może się zdarzyć, że dane punkty ostrzeżenia nie wygasną automatycznie, proszę wówczas o napisanie do kogoś z obsługi forum, by te punkty zdjął.

Pomóż nam!

Jeżeli widzisz, że ktoś przeszkadza innym użytkownikom forum, np.:
 • obraża, wyśmiewa inne osoby,
 • spamuje,
 • nie stosuje się do regulaminu forum itp.
możesz raportować taki post.

Aby to zrobić, należy kliknąć ikonkę znajdującą się pod nickiem osoby, która napisała posta niezgodnego z regulaminem lub ogólnie przyjętymi zasadami dobrego współistnienia na forum.
Raportować można także prywatne wiadomości (ikonka znajduje się wówczas w prawym górnym rogu nad treścią wiadomości) oraz wiadomości osób odwiedzających Twój profil (tutaj wystarczy kliknąć w słowo Raport.
Pojawi się wówczas okno nowej wiadomości, która będzie widoczna dla wszystkich z obsługi forum.
Zareagujemy tak szybko, jak to będzie możliwe.


Dziękujemy za pomoc.

Zespół Forum The Sims.pl.

Aktualizacja 15.07.2015 - dodano punkt 8 w Konta/nicki
Aktualizacja 15.01.2016 - poprawiono zasady korzystania z systemu reputacji
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Caesum : 16.01.2016 - 11:44
Björk jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.